Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nahát, micsoda meglepetés...
a piac több chipet vásárolna, mint amennyit jelenleg a gyártók gyártani tudnak.
keresleti piacon a gyártói oldal nem aggódik.
azért ezen meglepődtem, na, akárki meglássa...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az ketsegtelen hogy foleg azoknal a megrendeloknel van problema, akiknek nem volt elore lekotve eleg gyartokapacitas, vagy aki olyan megrendelotol szeretne chipet venni, akinel nem volt lekotve megfelelo gyartokapacitas.

Az autogyartok konkretan lemondtak a rendeleseik egy reszet tavaly, aztan mire eszbekaptak hogy megis kellene, mar keso volt. Szerintem ev elejen bezuhant nagyon a hagyomanyos szemely autok iranti kereslet az aremeles miatt, amire reagalt a logisztikajuk, de aztan meghirdettek nemi akciot es ujra jottek a vevok. Valoszinuleg az elektromos autoikra is jobban nott a kereslet ahhoz kepest amire szamitottak.

Az AMD-nel osszetorlodott a gyartas, valoszinuleg a konzolchipekre valo nagyobb kereslet miatt. Hogy ott az AMD szamolta el magat vagy az MS/Sony az mindegy, mert a levet az egesznek az AMD itta meg, meg mi vegfelhasznalok. Ok sokat buktak szerintem, hogy nem tudtak/tudnak eleg mobil es desktop chipet gyartani, mig az Intel a sajat chipgyartasa miatt szinte meg sem erezte a chiphianyt.

Az Nvidianal mintha gyartas kihozatali problema is lett volna, de ok ugysem tudnak eleget gyartani a banyaszok miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) PuMbA válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


PuMbA
titán

"Az AMD-nel osszetorlodott a gyartas, valoszinuleg a konzolchipekre valo nagyobb kereslet miatt."

Semmi nem torlódott össze, mert 1 millió procit szállítottak le és több Ryzen-t adtak el, mint valaha. A kereslet volt nagy, mert karácsony, covid és mindenkinek otthon kellett ülni, nuku utazgatás :) Intelnél meg nagy árcsökkenés volt eközben, ami jelzi, hogy alig vették és csak gyűlt a raktárakban, szóval úgy könnyű megoldani, hogy legyen bőven. Ez józan paraszti gondolkodás: amit rendesen vesznek, annak az árát sosem csökkentik. A cégek nem hülyék, hogy elessenek a minél több profittól. Intel is ezért tarthatta magasan az árakat 2018 előtt, mert úgyis megvették.

[ Szerkesztve ]

(#4) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na, lesznek 4nm-en gyárton SoC-ok? devboardot pls...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Tigerclaw válasza PuMbA (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem, hogy a jelenlegi CPU/GPU hiany es a mindket termekvonalat erinto extrem aremelkedes azt mutatna hogy nincsenek gondok a gyartokapacitassal. A Van Gogh -ot se gyartjak, pedig kulcstermeknek lett szanva. Az RX 6xxx mobil GPU-k sincsenek sehol, ezert foleg Nvidia videokartyaval parositjak a Ryzen CPU-s gamer notikat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) PuMbA válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


PuMbA
titán

GPU hiányban tényleg szerepet játszik, viszont ott ugye a bányászás is rárak egy lapáttal. CPU-knál én nem látok hiányt, ma már szerencsére visszaállt szinte minden a normálisra. Ryzen 3600, 3700X, 5600X, 5800X minden kisebb-nagyobb boltban kapható. 5900X is kezd visszaszivárogni, 23 boltban kapható arukereso szerint. 5950X is. Intelek szintúgy.

[ Szerkesztve ]

(#7) Z10N válasza PuMbA (#6) üzenetére


Z10N
veterán

"minden kisebb-nagyobb boltban kapható."
Nade mennyiert...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8) PuMbA válasza Z10N (#7) üzenetére


PuMbA
titán

Az 5600X és az 5800X például nagyon közel az MSRP árhoz (+ magyar ÁFA természetesen). Intel procik is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hobbbyt válasza PuMbA (#8) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én pont ezen lepődtem meg tegnap.
Kicsit körbenéztem, hogy a koros I7 4790-et mire tudnám lecserélni és a korábban kinézett Ryzen 7 5800X a ~155e forintos árával alig 20e-el több mint ha csak az ajánlott 450 dollárt átváltanám HUF-ba. Ezek normális, jó árak.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10) Z10N válasza PuMbA (#8) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor csak kulfoldon van hiany belole ugy nez ki. Itthon mondjuk nagyon sok Inteles van meg mindig. Ertsd inkabb azt vesz, hiaba jobb a ryzen. A hasznalt piac viszont tul van arazva.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) Cassi


Cassi
senior tag

Ha nem aggasztja őket a válság, akkor talán hozhatnának a Dimensity 1000..1200 szériából Európába is. Miért nem hoznak? Lenne rá igény bőven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.