Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kano válasza zsocy (#149) üzenetére


kano
nagyúr

Elsőre egy önkiszolgáló kasszát válassz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#152) Ceree


Ceree
senior tag

Hiaba dobta be fel a Revolut es sikerult beregelni a kartyat, ahogy irtatok google pay app nelkul, valamiert megsem nem mukodik a dolog. Fiokszolgaltatasoknal megjelent a kartya, ez szuper, viszont eloszor
"Cless hiba" koddal reagalt a terminal, amit alapértelmezett kartyakent valo kivalasztassal megoldottam, de most semmit nem reagal a telora. Pedig beleptem a beallitasokba is, ahol irja, hogy erintsem oda, es semmi.

Mar masodszor mentett meg az applepay.

Otlet? :O
Huawei P10, android 9.

Másolat_eredetije

(#153) Somatom válasza Ceree (#152) üzenetére


Somatom
veterán

Benyúlsz a zsebedbe, előveszed a kártyát és odatartod a terminálhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154) Ceree válasza Somatom (#153) üzenetére


Ceree
senior tag

Oh tenyleg, tipic zarhato, tok folosleges fejlesztes. :W
Koszonom!

Másolat_eredetije

(#155) z67 válasza Ceree (#154) üzenetére


z67
őstag

Ilyenkor magam is elgondolkodom, valakinek ennyi ideje van? Segiteni ugyan nem tud, de csak idehány valami viccesnek SZÁNT dolgot.

(#156) István89 válasza Ceree (#154) üzenetére


István89
tag

:DD
(Sajnos kérdésedre nem tudom a választ, viszont egy másik topicban se ment valakinek a fizetés. )

[ Szerkesztve ]

(#157) SyMbioTe válasza z67 (#155) üzenetére

"Mar masodszor mentett meg az applepay."
Tippre erre reagált, eleinte nem árt ha nálad van a kártya, hátha van valami probléma.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#158) kano válasza z67 (#155) üzenetére


kano
nagyúr

Egyébként is elég nehéz segíteni valakinek, ha nem tudod mi van a telefonján. Érdemes ilyenkor inkább Google kereső segítségét igénybe venni. :U Törölni, majd újra felvenni a kártyát, stb. És próbálkozni mi lehet a hiba.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#159) z67 válasza kano (#158) üzenetére


z67
őstag

Nyilván. De cseszekedni is felesleges.

(#160) Ceree válasza kano (#158) üzenetére


Ceree
senior tag

Ez oke, meg is tettem, lasd cless hiba, a gond az, hogy minden egyes lepes utan vasarolni is kell valamit fizikailag, ami miatt ez hosszu iteraciot igenyel. Megsem satrazhatok le a boltban :DDD

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#161) zsocy válasza z67 (#155) üzenetére


zsocy
őstag

Azért nem volt annyira hülyeség amit írt, közben én is rájöttem hogy mit izgulok rajta, ott a kártyám, max fizetek azzal.
Tehát a hasznos tanács, próbaidőszakban ne menjünk el vásárolni kártya nélkül. Ennyi :)
Ceree : a BKV automatás tesztelés jó ötlet volt szerintem, ott korlátlanul próbálkozhatsz

[ Szerkesztve ]

(#162) Ceree válasza zsocy (#161) üzenetére


Ceree
senior tag

Ez tenyleg jo, koszi! Elsiklottam felette :)

Másolat_eredetije

(#163) madrac


madrac
őstag

Curve appból nekem is eltűnt a Google pay-hez adás. Android beállításokban hozzá tudtam adni a curve kártyát Google pay-hez kézzel beirva a kártya számot, csak az a nyamvadt vissza igazoló sms nem jön meg.

(#164) Somatom válasza zsocy (#161) üzenetére


Somatom
veterán

Örülök, hogy vannak olyanok, akiknek sikerült értelmezni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165) Snoop-y válasza zsocy (#161) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kartya mindig van nalam az a tuti:

Apple pay, Google pay es Garmin pay -nel is elofordult kulonbozo kartyakkal, hogy egyszercsak gondolt egyet es nem mukodott tovabb csak ha toroltem a kartyat es ujra beregisztraltam...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#166) sgx


sgx
tag

Sziasztok,

Curve mögötti visa kártyával működik valakinek a Google pay fizetés úgy, hogy vagy fel van oldva a képernyő vagy benne van az alkalmazásban?
Fura mód akkor működik, ha a Revolut alkalmazást elindítom, különben hibára fut a tranzakció.
Google pay-ben egyébként a Curve és a Revolut kártyám is be van állítva és a Curve kártya az alapértelmezett.

(#167) zizidor válasza sgx (#166) üzenetére


zizidor
senior tag

Nekem működik. Nem kell hozzá megnyitni egyik alkalmazást sem, csak a zárolást szoktam feloldani.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#168) Ceree


Ceree
senior tag

Megosztanam a tapasztalataimat hatha hasznos lesz valakinek.

A sima feloldassal valo fizetes tovabbra sem mukodik, hiaba toroltem es adtam hozza ujbol a kartyat tobbfelekeppen is. Jelenleg csak akkor megy, ha vagy a Revolut vagy a GPay app el van inditva. Elobbi hatranya, hogy egyreszt nem tul gyors, ujboli azonositas kell az inditaskor, masreszt egybol mutatja az egyenleget belepeskor, a masike, hogy playbol nem erheto el, ill. ejszaka eltunik az app, naponta ujra engedelyzni kell. :(

(Huawei P10, android 9, emui 9.1)

Másolat_eredetije

(#169) aRm1n válasza aRm1n (#148) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Ééés... el is tűnt. Tegnap megpróbáltam GPay-jel fizetni egy webshopban, nem láttam a Revolut kártyámat a listában, most megnézve a Fiókszolgáltatásokból is eltűnt a bejegyzés... Fura.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#170) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Megtudtam, hogy elég sokan bajlódnak ezzel, hogy a Curve kártyájukkal nem tudják összehozni a Google Pay-t. Valamiféle bin mismatch van (nem értek ehhez), állítólag a support tud segíteni. Ez a kör még hátravan...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#171) <Adamsky> válasza Ceree (#168) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem sehogy se megy. A Curve-öt (UK BIN miatt valószínű) fel sem tudom venni (pedig előtte hónapokig használtam mosollyal az arcomon), a Revolut-al elvileg minden OK, csak épp a fizetéskor ott állhatnék a terminál felett ítéletnapig, mert nem történik semmi (ma úgy is próbáltam, hogy elindítottam a Revolut-os app.-ot, tegnap pedig ugyanezt megtettem az Account Services alatt lévő alkalmazással (?)).
Szerintem ha visszatenném az app.-ot akkor ideig-óráig tuti menni. Kezd elmenni a kedvem az egésztől. Hogy lehet egy gyors és jól működő dolgot így elb@**ni? :W

Ja, szintén P10, 9-es droid. Van aki még 9-es Android-al próbálkozik vagy már csak nekünk Ceree-val van ilyen ósdi készülékünk?

(#172) Somatom válasza <Adamsky> (#171) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy ezt a Curve a Google tudta nélkül jelentette be. Nálam is letiltja magát az app. Sztem ez csak akkor fog változni, ha a Google nálunk is elérhetővé teszi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#173) World-Soft


World-Soft
senior tag

Tapasztalatok a GooglePay fizetéssel:
Tudni kell, hogy van egy Sympe a telefonon. Az az elsődleges, de úgy van az NFC beállítva,hogy ne azt használja ha más fizetési program fut.
Német proxy segítségével le lett szedve a Goole Pay , így meg tudom nyitni, hogy ha ezzel akarok vásárolni.

1. Az első alakalommal én hibáztam, mert mert 1 FT volt a revoluton a havi limit beállítva. Ekkor kiléptem a Goole Pay-ből és máris tudtam Sympe-vel fizetni.
2. Második alakalommal a Spar-nál a Goole Pay alkalmazás nem engedett fizetni. Valami olyat írt, hogy túl gyorsan mozgattam a készüléket. Nem értettem mi a gond, de arra gondoltam, hogy a terminál 45 fokos lehetett a gond. A végeredmény megint Symple lett
3. Egy kis boltban asztalon lévő terminál volt itt, és végre először ment a fizetés
4. OBI teljesen függőleges helyzetben lévő termilál, ahol ismét azt kaptam, hogy gyorsan mozgattam a készüléket ezért nem enged fizetni. Itt egyre jobban azt éreztem, hogy a terminal helyzete lehet a gond.
5. Követhető Eutonics asztalon lévő terinál, ahol újra siekeres volt a fizetés
6. Kid bolt ismét kb. 45 fokban álló terminál és érdekes ment gond nélkül a fizetés. Így az előbbi teóriám meg is dőlt.
7. Végül kínai üzlet fekvő terminállal ismét sikeres fizetés.

Tehát egyenlőre a tapasztalatok vegyesek. Nem találtam semmi infót az említett hibára. Valaki találkozott ilyennel, hogy a Google Pay arra hivatkozva nem enged fizetni, hogy túl gyorsan volt a készülék mozgatva.
(Itt hozzá tenném, hogy ilyenkor ott egy helyben tartva a terminálon, illetve újra megpróbálva lassan odatéve sem segített már. Tehát nem arról volt szó, hogy vadul a terminál felett mozgattam volna a készüléket.)

Ha valaki találkozott már a jelenséggel, esetleg tud rá megoldást, az kérem jelezze.
Köszi.

(#174) <Adamsky> válasza Somatom (#172) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nálam is letiltja magát az app."
Jól látom, hogy 9-es droid-on vagy? És mi történik az app. tiltás után? Tudsz fizetni, vagy sem? Gondolom az Account Services alatt ott van nálad is a Pay, de hiába ...

(#175) zerodot válasza World-Soft (#173) üzenetére


zerodot
aktív tag

Szokott ilyen lenni. Ilyenkor csak eltávolítom a telót a POS hatásköréből majd újra odaközelítem picit óvatosabban, lassabban. Másodszorra már szokott működni.

(#176) Keem1 válasza World-Soft (#173) üzenetére


Keem1
addikt

Ez érdekes 🤔
Én már tucatszor fizettem Google Pay-jel, általában csak úgy hanyagul odadobom a terminálhoz, nem kímélve a szöget, sebességet és a telefon oldalirányú helyzetét sem. Egyszer se kellett újra próbálnom és egyszer sem volt sikertelen. Piszok gyorsan megtörtént a fizetés.
Lehet hogy készülék függvénye is ez? :F

(#177) Hovi válasza Keem1 (#176) üzenetére


Hovi
aktív tag

Van valami ebben a dologban. Hónapokig használtam Curve kártyával meg apkmirroros appal. Soha nem volt vele gond. DE! Mióta nincs fent az app, (mióta hivatalosan is van Mo-n) azóta sokszor kapom az "ez most nem sikerült" vagy a "túl gyorsan mozgatja a telefont" üzeneteket. Ahogy fentebb is írták: mintha nem volna mindegy hogyan áll a terminál, illetve hogyan a telefon. Még én sem bírtam megfejteni az okát. Dühítő rendesen. :W

(#178) <Adamsky> válasza Hovi (#177) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érezhetően sz@*abb lett app. nélkül? Kb. annyira érezhető a különbség mint mondjuk egy 3rd party app. (Simple) és a Google Pay app. között?

(#179) Hovi válasza <Adamsky> (#178) üzenetére


Hovi
aktív tag

Két dolog miatt mondanám sz@*abbnak:
Egyrészt: mintha érzékenyebb lenne. Ha túl gyorsan veszed el, vagy mozgatod a telót sikertelen a fizetés. De azért sokkal gyorsabb mint egy 3rd app. Míg pl a KH appot odatettem 1-2 mp ott tart, addig ez már a közelében jelez.
Másrészt: az NFC beállításban matatni ahányszor váltani szeretnék GPay vagy 3rd app között... Nem si beszélve arról, ha a GPay-ben szeretnék kártyát váltani. Pl Revolutról a TW re.

(#180) <Adamsky> válasza Hovi (#179) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Azt értettem az érezhető alatt, hogy kb. "csukott szemmel" meg tudnád mondani, hogy most fenn van-e az app. - és azzal próbálsz fizetni - vagy sem? Mert én a saját telefonomon kb. 10-ből 10-szer meg tudnám mondani, hogy épp Simple vagy Google Pay-el próbálok-e fizetni.

"Nem si beszélve arról, ha a GPay-ben szeretnék kártyát váltani. Pl Revolutról a TW re."
Jaja, ez agyrém! Bezzeg mikor még fenn volt az app. akkor kb. ennyi ...

Kicsit utána olvastam és már a 10-es beta-ban volt valamilyen power menüs megoldás, hogy majd ott lehet a kártyák között gyorsan váltani. Aztán a végleges droid-ból ez eltűnt. Vicc, hogy ezt a Google még mindig nem oldotta meg, és az még szomorúbb, hogy a tetejében még szívatja a népet azzal, hogy az egyetlen dolog, ami működik (a natív app.) azt meg tiltják. :W

(#181) Hovi válasza <Adamsky> (#180) üzenetére


Hovi
aktív tag

"Azt értettem az érezhető alatt, hogy kb. "csukott szemmel" meg tudnád mondani, hogy most fenn van-e az app. - és azzal próbálsz fizetni - vagy sem? Mert én a saját telefonomon kb. 10-ből 10-szer meg tudnám mondani, hogy épp Simple vagy Google Pay-el próbálok-e fizetni."

Nem, ebben nem látok különbséget. Az app hiánya nem befolyásolja a gyorsaságot.

(#182) <Adamsky> válasza Hovi (#181) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az app hiánya nem befolyásolja a gyorsaságot."
... de olyan szempontból mégis, hogy vannak "fals" fizetések, nem? Nekem nincs tapasztalatom app. nélküli fizetéssel, mert nálam anélkül abszolút nem megy, de előtte - míg fenn volt az app. - szerintem ha akartam volna se tudtam volna úgy közelíteni a terminálhoz, hogy ne csippanjon le rendesen.

(#183) Somatom válasza <Adamsky> (#174) üzenetére


Somatom
veterán

Bevallom, még nem próbáltam. Számomra nem akkora feature ez a telós fizetés. Megcsináltam, frissiben kipróbáltam, működött, de továbbra is kártyát fogok használni.
Viszont, a tegnap délután újraaktivált app mára megint letiltotta magát. Tegnap létrehoztam neki egy parancsikont a launcheren és most rábökve "az alkalmazás nincs telepítve" az üzenet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#184) <Adamsky> válasza Somatom (#183) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Engedd el az alkalmazást! Ha 100× teszed fel, ők 100× fogják tiltani (fenn van a telefonon, csak tiltva van). Esetleg, ha belefér az idődbe, akkor majd nézd már meg kérlek, hogy az alkalmazás nélkül tudsz-e fizetni. A 9-es droid miatt lenne érdekes számomra. Nem tudom eldönteni, hogy az Emui-ban van valami elkottázva (egyébként tartok tőle, hogy igen, nem ez lenne az első) vagy min. 10-es kell ahhoz, hogy app. nélkül is működjön a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#185) Somatom válasza <Adamsky> (#184) üzenetére


Somatom
veterán

OK. Kipróbálom és jelzek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#186) Hovi válasza <Adamsky> (#182) üzenetére


Hovi
aktív tag

Igen, vannak fals fizetések. De ezt is csak meg kell szokni. Határozottan odatesz-ott tart. Most úgy gondolom, ez segít. A KH appnál mindig rátettem a telót a terminálra, aztán 1-2 mp s csippant. Itt ugye hamarabb érzékel.

(#187) Hovi válasza Somatom (#183) üzenetére


Hovi
aktív tag

Persze. Ki mit szeret, tart jónak. Jómagam megszállott vagyok e szempontból. Nálam rég nincsenek kártyák. Ok, van egy békebeli Iphone se, na az a tartalék fizetési eszköz, benne az összes kártyával. Se SIM sem alkalmazások rajta, csak a wallet. Sőt, már több mint egy éve KP-t sem használok. De ugye mint írtam, én ilyen megszállottja vagyok a fintech dolognak. :D

(#188) joey04


joey04
titán

ilyennel találkozott valaki? van rá megoldás? [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#189) Somatom válasza Hovi (#187) üzenetére


Somatom
veterán

Én is szeretem a tech dolgokat, de a telóm mélyebben van elrejtve, mint a kártyám, mert nem kell előkotornom, ha hívnak. Huawei Talkband B5. Az lenne a király, ha fizetni is lehetne vele, de minden nem lehet tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#190) Sys85 válasza Hovi (#187) üzenetére


Sys85
veterán

Én is elhagynám szívesen a kp-t,de amíg a munkahelyen a kávé/ital/szendvics automaták apróval működnek és a piacon/sok pékségben nincs terminál sem,addig ez esélytelen.
Amióta van mobilfizetés (androidon KH mobiltárca,ios-en apple pay) a kártyámat max bankautomatánál vettem elő kb 2 havonta.
Most átmeneti megoldásként Gpay-nél a Revolut kártyámat használom,előbb-utóbb remélem a KH kártyát is hozzá lehet majd adni (apple pay-nél is így volt,előbb revolut,aztán jött a KH is).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#191) Keem1


Keem1
addikt

Nálatok egyébként maga a Google Pay app már elérhető a Play Store-ban? Nálam még mindig azt mondja, hogy az én országomban nem elérhető. Pedig ugye már hivatalosan is jelen kéne lennie.

(#192) <Adamsky> válasza Keem1 (#191) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... maga a Google Pay app már elérhető a Play Store-ban?"
... nem is lesz. Legalábbis a hivatalosa álláspont egyelőre ez.
Nálam egyébként korábban tuti az volt a státusza, hogy "This Item Isn't Available In Your Country", most pedig hogy tiltják: "This app is incompatible with all of your devices."
Pedig olyannyira kompatibilis, hogy nekem csak azzal (menne, ha hagynák) a fizetés. :W
Nálad mit ír ki, ha ide kattintasz és be vagy lépve?

[ Szerkesztve ]

(#193) SyMbioTe válasza Keem1 (#191) üzenetére

Továbbra sem elérhető. Szerintem majd az új appot fogják elérhetővé tenni. Remélem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#194) Keem1 válasza <Adamsky> (#192) üzenetére


Keem1
addikt

Nálam weben "Ez az alkalmazás egyik eszközöddel sem kompatibilis.", telefonon Play Store-ban pedig, hogy "nem áll rendelkezésre a te országodban".

Nálam is kompatibilis lenne, ugyanis én már korábban is használtam Revoulttal még az előző telefonomon. A mostanin pedig a hivatalos start óta, de már külön telepítés nélkül (a Revolut kártya már hozzá volt adva a Pay-hez).

(#195) zerodot válasza Somatom (#189) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nálam ez pont fordítva van. A bankkártya a pénztárcában, a pénztárca pedig vagy a táskámban/hátizsákomban vagy a kabát belső zsebében. A telefon pedig a farzsebemben, ahonnan egy mozdulat előkapni és a terminálhoz tartani. Sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint a pénztárcát előkotorni, kinyitni és kibányászni belőle a kártyát. Pláne hogy a hűségkártyák miatt úgyis elővenném a telót, mert azokból már annyi van, hogy nem vagyok hajlandó magammal hurcolni őket :)

(#196) kano válasza Sys85 (#190) üzenetére


kano
nagyúr

Curve. Azzal megy a GPay és KH kártya is mögé rakható.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#197) Somatom válasza <Adamsky> (#184) üzenetére


Somatom
veterán

Működik. Az előbb tudtam fizetni telóval úgy, hogy előtte már letiltotta magát az app.

Zerodot:
Ki, hogy szokta meg. Sosem volt pénztárcám. A pénztárnál meg általában mindkét kézzel ügyködök. Ha közben véletlenül elejtem a kártyát, akkor legfeljebb káromkodok egyet. Ha a telót, akkor sokkal durvábbat káromkodok és sanszos, hogy lesznek fájdalmasabb következményei is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#198) madrac


madrac
őstag

Nálam a Revoluttal tök jól megy internet nélkül is, csak fel kell oldani a telót. Azt hittem a Revolut kártya beállításainál az érintéses fizetés csak a fizikai kártyára vonatkozik, de nem, a google pay-es virtuálisra is..
Curve kártyát meg ugye nem lehet hozzáadni mert nem jön meg az sms visszaigazoló kód. Support persze baszik válaszolni.

(#199) zerodot válasza madrac (#198) üzenetére


zerodot
aktív tag

Internet nélkül alapból működnie kell, nem láttam még senkit, akinek ezzel gondja lett volna :)

A Curve sms problémát néha megoldja a telszám mókolás az appban (+36 xxx formát átírni +3 6xxx formátumra vagy megváltoztatni másik telszámra, majd vissza). De pl. a minap írta valaki hogy a telefonjával/hálózattal volt probléma és egyáltalán semmilyen sms nem jött meg neki, aztán a restart segített.

(#200) madrac válasza zerodot (#199) üzenetére


madrac
őstag

Jó van na, nekem ez még új. Gránit bankos app másodpercekig szüttyögött az érintésnél internettel. Nem tudom a bankos appok is miért nem így működnek.

Kösz a tippet! A telefonszám módosításos trükk után egyből ment! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.