Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Vajon képes lesz-e felvenni a versenyt az AMD Mantle API-val az új DirectX és OpenGL?"

Versenyt?
Ez egy olyan verseny ahol egyedül az AMD állt még csak rajthoz, majd a startnál jól pofára esett. Így a maradék két versenyző szépen nyugodtan sétálgathat :)

Az AMD részéről ez a Mantle még mindig egy nagy igéret semmi több. Változhat ez a jövőben, csak a lelkesedésem már nincs meg a téma iránt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) AS


AS
félisten

RUBY video jó volt.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ki akarja, hogy a régebbi vasakon jobban teljesítsen valami? Ill kinek jó az?(rajtunk usereken kivül):)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Taposo válasza .LnB (#1) üzenetére


Taposo
aktív tag

+1 szóról szóra ez jutott eszembe, csak gyorsabb voltál :P , ám azt meg kell hagyni ha még csak az igérgetéseknek is hála, de a Mantle inditotta el a lavinát, és ezért nagyon hálásak leszünk még a jövőben :K

(#5) dergander válasza .LnB (#1) üzenetére


dergander
addikt

Miért esett pofára,jött egy techdemo ami megmutatta igenis van lehetőség benne,az h a Dice elcseszte a mantle-t nem az amdnek köszönhető,meg most rátesz a Thief is.

Legalább változik kicsit a pc irány,mert már unalmas a nyers erős duma. De inkább ah elhangzott a gyengébb procikon fog segiteni az új dx is.

(#6) DigitXT válasza .LnB (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Kemény szavak, de nagyon frappánsak.:))

[ Szerkesztve ]

(#7) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ez akkor lenne leginkább király, ha a régi architekctúrákon is üzemelne, pl core2-es gépek, és az eslő DX10-es vga-kon..

(#8) FLATRONW válasza .LnB (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem is ez jutott eszembe, csak egy kicsit másképp.
Vajon képes felvenni a versenyt a Mantle a jelenlegi DX-el, mert az elkövetkező verziókkal szemben semmi esélye sem lesz.

(#9) Mustaros válasza dergander (#5) üzenetére


Mustaros
aktív tag

mit cseszett el a dice? Tökéletesen megy nekem a bf4 egy gtx 660m-el win8.1 alatt. Jah , hogy nincs benne mantlet?? Na és.. még is stabilabb az fps , mint a konkurencia kártyáin.. :B

(#10) BoneDragon


BoneDragon
veterán

És elhúzták a mézesmadzagot...

(#11) big-J válasza Mustaros (#9) üzenetére


big-J
őstag

Gyakorló troll...

On: Ha tényleg így lesz, az iparág és minden felhasználója óriási köszönettel tartozik majd az AMDnek, a status quo felbontásáért. Évekig hiába kérlelték az ms-t, a dx nem adott nekik hw feletti irányítást, mert féltették a konzolokat. Nem egy atomfizika ez az elemi összefüggés...

[ Szerkesztve ]

(#12) Zedz válasza big-J (#11) üzenetére


Zedz
addikt

Csak ki ne találják, hogy az eddigi kártyákra sajnos ez nem lesz elérhető. Hatalmas nagy hiba lenne azért a "pár" eladásért. :(

(#13) Malibutomi válasza .LnB (#1) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kicsit már előrébb tart az ígéretnél azért. Nem tökéletes, de ebben a tempóban mondjuk 1-2 hónap alatt kijavítják a hibákat, ehhez képest a következő DX majd a W9-el jön bő egy év múlva, és nem csodálkoznék ha annak sem lenne felhőtlen az indulása.
[link]
[link]

Én egyáltalán nem vártam a mantle-t, mert elég a gépem dx-ben is mindenre, de nagy lehetőségek vannak benne.

(#12) Zedz
Az újabb dx verziókhoz is mindig azt támogató kártya kellett, nem hinném hogy most másképp lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14) Raysen623


Raysen623
addikt

Látom a MANTLE fikázóknak savanyú a szőlő.... :DDD Mérget veszek rá, amikor az új DX is kijön ugyanezt fogjátok azzal is csinálni...hát hajrá! :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) .LnB válasza dergander (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nézd, hivatalos AMD driver sincs még. És én mint végfelhasználó kész működő produktumot szeretnék kapni, azt és úgy ahogyan ígérték. Én felfogtam, hogy nem kell 40%-os teljesítménynövekedést várni. És igen StarSwarm-ban is javulást hozott a Mantle. De azzal kitörölhetem a hátsómat. Hiába nézegetek egy techdemo-t, attól még használható játék nincs hozzá. Bugglefield4 esetében nem a Mantle a hibás, az a játék egy vicc. Megértem, hogy ott nem az AMD a hibás. Viszont annyira fel lett spanolva mindenki, hogy vártuk a megváltást. Erre minden patch, driver csúszik, TrueAudio sehol (mondjuk, az nem kapcsolódik szorosan a Mantle témához.) Erre értettem én, hogy a nagy start helyett, óriási pofáresés lett a vége.

A Microsoft féle DirectX-től sem várok sokat, ők se a tökéletes termékeikről híresek. És mivel a DirectX-nek több (vagy az összes) hardverrel kell együttműködnie ezért nagy megváltás attól sem várható.

Az Nvidia részéről pedig számomra irreleváns, hogy mit találnak ki. Az utóbbi időben számomra minden lépésükről csak a pénzéhesség sugárzik. Mikor az AMD megkereste őket, és más hardvergyártót az alacsony szintű hozzáférés közös kifejlesztésével kapcsolatban, ők visszautasították azt. Most akkor ne verjék a mellüket, hogy hajlandóak mégis megcsinálni.

Becsülöm az AMD-t nagyon szimpatikus, hogy ők legalább megpróbálták, csak rossz volt a kommunikáció. Túl nagyra volt fújva előzetesen ez a dolog, és nagyot pukkant. Persze semmi sincs veszve, ennek a dolognak idő kell. De most még csalódott vagyok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) Dr.Byte


Dr.Byte
csendes tag

Ne kövezzetek meg a kérdésért légyszi...de.: mit jelent az hogy a "régebbi processzorok" is kapnak plusz kraftot?

Pl.: egy dedikált VGA nélküli Macbook Air is teljesítménynövekedésre számíthat? Mármint ebbőlaz új..Huswell i5 HD 5000. ( ? )

(#17) Malibutomi válasza .LnB (#15) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ebben amúgy igazad van. Kell idő neki amig kiforrja magát. Mondjuk mire megérkezik a többi játék ami készül mantle támogatással, addigra már okés lesz szerintem.

(#18) Spancho


Spancho
őstag

Az a jó hogy amikor gépet akar venni az ember mindig pont akkor akarnak bejelenteni valami eget rengető újdonságot.
Mondjuk rá kell jönni ,hogy nem midig szabad bedőlni az ilyeneknek.
Pl a kaverit is vártam aztán még se durrant akkorát.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19) Televan74


Televan74
nagyúr

Az AMD már néhány alkalommal eljátszotta az úttörő szerepet. Most is ő merte megbolygatni a méhkast.
Legyen eben is verseny, mert akkor van némi fejlődés. És talán a végén még mi is felhasználók,profitálhatunk belőle valamit.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) JanR válasza Televan74 (#19) üzenetére


JanR
addikt

Nekem is ez jutott eszembe, szegény AMD, már sajnálom őket.

Viszont lenne egy nem hozzáértő kérdésem. A Mantle az AMD-re van optimalizálva, a DirectX, meg az OpenGL meg globálisan minden VGA-ra nem? Csak, hogy ehhez nem kell gyártó specifikus kártya ugye?

(#21) Raysen623 válasza .LnB (#15) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez már korrekt vélemény volt részedről...egyet is tudok érteni vele (részben). :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#22) .LnB válasza Raysen623 (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mikor nagyon megerőltetem, magam kibuggyannak belőlem értelmes gondolatok is :) De a legtöbb az hülyéskedés. Itt mindenki so serious :D ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) Shing


Shing
őstag

Jó érzés ilyet olvasni, már csak azt kellene elérni, hogy ne csak az AAA játékok fejlesztői akarják a legújabb technológiát kihasználni...

(#24) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Az amd megint alkotott valami szépet, amiből nem ők gazdagodnak meg. Ez az ő sorsuk. Utat törni mások sikerének.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25) kona005


kona005
senior tag

Ez csak mese habbal egyenlőre gyerekek. Hiszem ha látom :P

[ Szerkesztve ]

(#26) solaris17


solaris17
aktív tag

Várható volt, de ez mindenképp pozitív, legalább haladunk a korral. Az nvidia büszkeségét mindig is sérette az egyetlen riválisa apró sikerei is.

Ezek a techdemo-k szépen és jók, már csak egy VR szemüveget kéne venni, hogy magamra kulcsoljam az ajtót :))

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#27) Steve1207 válasza .LnB (#15) üzenetére


Steve1207
veterán

Csak legyen verseny végre, a többi nem a mi dolgunk. Ha nincs, akkor addig húzhatják, amíg csak akarják AMD vonalon, mert ők léptek, megtették, milyen jó stb. (Csak teszteket olvastam, ott hozza ugyan a Mantle, amit kell, mindig is impozáns koncepciónak véltem úgyszintén)
Abu is említette, hogy szét fog húzni a PC piac, de ha ez végre összejönne fajin lenne, nagyon kusza most ez a "ilyen kártyát vegyél - ilyen előnyöket kapsz" dolog. Túl sok a "ha" a PC-s játékiparban manapság...

.

(#29) sh4d0w válasza Dr.Byte (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A használt OS-ben van DX?

https://www.coreinfinity.tech

(#30) Giot


Giot
addikt

A kezdeményezés jó, de jelenleg még béta fázisban van a Mantle. A júzerek tesztelik.
Ha tényleg össze hozzák és tényleges előnyt lehet élvezni a Mantle használatából, akkor biztos hogy én magam is használni fogom ahol lehet.
Bár gyanítom, hogy addigra már a DX és az OpenGL is hozza az ez irányú fejlesztését.

A vidivel kapcsolatban. Tök jol néz ki hogy Rubynak robikarja van, vagy esetleg az egész Ruby egy robi? :D
Ezt nem tudtam kivenni a videóból.

(#31) Snip3r_HUN válasza .LnB (#1) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Annyira azért talán elég volt hogy felébredjen végre a microsoft az álmából "hogy valamit csinálni kéne már"...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#32) sh4d0w válasza Snip3r_HUN (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez van akkor, ha egy cég egy piacon monopolhelyzetben van...

https://www.coreinfinity.tech

(#33) Angel1981


Angel1981
veterán

Már annyi, de annyi ehhez hasonló ígéretet hallottam az elmúlt 10 évben, hogy most csak ezt mondom; hiszem, ha látom!

(#34) milan18


milan18
aktív tag

Jön a dx 12?

(#35) Snip3r_HUN válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Sajnos igen.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#36) dergander válasza Mustaros (#9) üzenetére


dergander
addikt

Istenem abba troll buksidba ;)

A mantléról volt szó az hogy nemúgy megy a BF4 alatt arról nem az AMD tehet,erre te jösz h DX alatt tökéletes,elhiszem. Nekem is nagyon jól fut DX alatt,mantle alatt meg ramatyul. De az egész játék egy nagy bughalmaz. Gondolom arról is az AMD tehet ;]

Az új DX12 én támogatnám,minden hardveren alacsony hozzáférés jót tenne mindkét nagy VGA-chip gyártónak. A mantle legalább elindított egy utat,mégha nem is vált be,de a DX is képes volt erre már régen csak épp nem érdekelt senkit :P

[ Szerkesztve ]

(#37) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Na végre :) Ismét az AMD kezdett el valamit ami a felhasználóknak jót tesz majd. Ennek is idő kell amíg, kiforr majd, várom ezt is, attól függetlenül hogy GCN-es kártyám van (7950).

(#38) Diocles


Diocles
aktív tag

mantlé

(#39) siriq


siriq
őstag

Ennyi volt, lesz 3rom kulon api, a mantle meg nem szamit. Errossen alpha/beta allapot. Amd megint ki marad a jobol. kivancsi vagyok a 8 millio dollart amit adtak a frostnak megfejelik-e meg par kiadonal.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#40) mrhitoshi válasza .LnB (#15) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem értem még mindig hol van itt a rieseges pofára esés. Szerintem nagyon komoly volt a rajt. Az, hogy a kiéheztetett PC-s tábor megint felspanolta magát betarthatatlan ígéretekkel, szerintem nem az AMD hibája.
Sajnos ez megszokott mostanában, hogy mindenki morgolódik, hiszen itt vannak a next-gen konzolok, ami miatt lehetséges, hogy a PC-s iparág kicsit fel lett spanolva, de ezt nem az AMD hiánylistájára kellene írni.
Maga a rajt technológiailag nagyon komoly. Nem kis javulást hoz az alacsonyabb kategóriában.

Kicsit még boncolgatva a hsz.:

hiába nézegetek egy techdemo-t, attól még használható játék nincs hozzá.
Legyen 3 hónap, hogy elérhető egyáltalán a fejlesztőkörnyezet. Ennyi idő alatt elég nehéz lenne egy játékot összedobni.

Szóval mindent egybevetve, megint csak a hype-nek köszönhető a dolog, és ezt nem az AMD generálta.

PS4

(#41) Malibutomi válasza Cobra652 (#28) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem az a 20-25fps amiket a bf4 gyorsult jópár embernél nem épp az ígérgetés meg a pofáraesés kategória. Az hogy az első driver egy vadonatúj apihoz nem tökéletes szerintem érthető. Hamar ki fogják javítani. Már a 14.2 is sokkal jobb mint a 14.1. Más kérdés hogy a BF4 magában is egy bughalmaz, nem túl jó első bemutatkozásnak.
De minden újdonságnál várható hogy elsőre nem klappol minden. ez nem csak AMD betegség. Nézd meg az nvidiát, mikor kijött a 780/Titan tavaly, két hónapig ment a küzdés, hogy kinek melyik driver az amivel működik/nem müködik. Pedig ott nem is volt új API amihez kellett a driver.

(#42) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindegy, tegyük félre a BF4-et, az csak amolyan próbálkozás volt, de szerencse, hogy itt a Thief és az megmutatta, hogy milyen jó is a mantle.

Nem is tudom, hogyan lehetne ezzel versenyezni?

(#43) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Na ... Ez igazán jó hír. Öröm és bodottá : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#44) gbors válasza mrhitoshi (#40) üzenetére


gbors
nagyúr

részben az AMD generálta a hype-ot, azért ne mossuk őket fehérre ebben az ügyben. de nézzük inkább a dolog gyakorlati oldalát.

láttunk egy korántsem zökkenőmentes startot (BF4), és van kartávolságban egy második lépés, amivel szintén vannak gondok (Thief). execution téren tehát vannak problémák, de miután ezen a legkönnyebb javítani, ahogy gyűlnek a tapasztalatok, én ezt ugyanoda tenném, mint az ígéretek és a hype kérdését - nem mellékes, de a hosszú távú eredményesség és megítélés szempontjából kevésbé jelentős.

amire láthatóan jó a dolog, az az, ha a CPU-erő és a VGA erő nincs egymással összhangban. ennek ugye a triviális megnyilvánulása a 20e FT-os CPU és a 150e FT-os VGA esete, aminek inkább hosszú távon van jelentősége - ilyen konfigurációja keveseknek van, és az egy BF4 miatt kevesen fognak erre ráállni. sokkal érdekesebb a multiGPU eset - itt felbontástól függően single playerben is vannak javulások szinte minden valós HW-konfigurációban, multiplayer esetén pedig egész komolyak is. sőt, multiplayerben egy GPU mellett is van előrelépés, nem gyenge CPU mellett is.
a fentiekből az következik, hogy maga a technológia bizonyított (bár kevesebbet, mint amit ígért), innentől kezdve sokkal inkább üzleti és menedzsment kérdés, hogy hány, az előnyök kihasználására alkalmas játékba tud bejutni, és így mennyi előnye lesz belőle a végfelhasználónak.

a DX és OpenGL mozgolódás pedig arra utal, hogy a Mantle elterjedésével a konkurens API-k felelősei számolnak. ha a Mantle csak annyit ér el, hogy kimozdítja a két dinoszauruszt a mocsárból, már akkor nagyon értékes, és hálával tartozunk érte az AMD-nek és a DICE-nak. szerintem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45) Abu85 válasza gbors (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Khronos és az MS már tudja, hogy terjed. Arra is mindenképp számíthatnak, hogy a fejlesztők egy része már csak dacból is épít majd a Mantle-re, hogy mindig ott legyen a nyomás az MS és a Khronos feje felett. Önmagában nem sok meló, hiszen egy ember összerakja két hónap alatt a kódot. Ha ennyit kell befektetni azért, hogy többet ne forduljon elő az aktuális helyzet, akkor sokan örömmel megteszik. Ez végtére is a teljes piac érdeke. A Mantle meg mindig egy gyártóhoz lesz kötve, így sokkal gyorsabban fejleszthető, mint a szabvány. Az AMD korábban mondta, hogy a jövőben is a fejlesztők igényei szerint bővítik. Ennek következtében a szabvány is így fog fejlődni, hogy tartsák a lépést. A Mantle ezzel a fejlesztők ostora lesz, amivel csapkodhatják az MS-t és a Khronost. Win-win ez mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) BoneDragon válasza siriq (#39) üzenetére


BoneDragon
veterán

3rom... ok :W

(#47) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyébként a hírhez annyit, hogy itt nem az olcsó CPU-knak akarnak segíteni. Az új API-k alapvető célja, hogy ne kelljen butítani a next-gen konzolról portolt ténylegesen új generációs játék PC-s verziójának grafikáját. Elsősorban tehát mozgásteret kérnek a fejlesztők. Ennek vannak kedvező mellékhatásai, amiket a Mantle alatt lehet tapasztalni, és ugyanez igaz lesz DX next és OGL next alatt is, de a mozgástér bővítése fontosabb. A mellékhatásoknak meg csak örülünk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) Crytek


Crytek
veterán

"Vajon képes lesz-e felvenni a versenyt az AMD Mantle API-val az új DirectX és OpenGL?"

Ez nagyon hülye kérdés amire ti is jl tudjátok a választ.
Az MS már évek óta elfinghatta volna magát egy szinte 1az1 konzol szintű apival ,de akkor ki venne konzolt?
Mindig kiad valamit hogy legyen valami látszat azt elég is. Látni,hogy elég mert mindenki más lép az ügyben ezért ms is.Ami nem kizárt hogy jobb is lesz mint a mántli meg az a másik amire kb életbe nem irtak játékot de elvileg létezik :C

Next PC Upgrade: 2022

(#50) Diopapa válasza dergander (#5) üzenetére


Diopapa
addikt

"az h a Dice elcseszte a mantle-t nem az amdnek köszönhető,meg most rátesz a Thief is."

Kb mióta ATI létezik hallgatjuk, hogy nem az ATI cseszi el a drivereket, hanem a játék készítők írják meg sz*rul a játékot, azért fagy/villózik stb... :P Majd ha a Mantle létező dolog lesz, akkor lehet versenyről meg bármiről beszélni, addig meg csak egy ígéret, semmi több.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.