Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pioneer


Pioneer
senior tag

Kukacos lett az alma... :DD ;]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2) Fecogame válasza Pioneer (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezért lett csak beleharapva ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Pioneer válasza Fecogame (#2) üzenetére


Pioneer
senior tag

Fúúúúj, kicsit kukacos és már meg sem eszik?! ;]

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4) Cythyel válasza Pioneer (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem mind1 hogy gyümölcs hús vagy élő hús... :DDD

(#5) Clorf


Clorf
tag

Ez volt a jel amire amire várt a világ... és eljőve a Linux éve! :))

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#6) keembo válasza Clorf (#5) üzenetére


keembo
tag

Linux a fenéket. Meguntam, hogy crashel a Tuxedo racer a 2080 Ti alatt, ezért váltottam Temple OS-re, azóta nincs ilyen gondom. A Temple OS a jövő, a pingvinek meg kihalnak!

(#7) Jose73 válasza keembo (#6) üzenetére


Jose73
tag

Érdekes/szomorú a sztorija ennek a Temple OS-nek, még nem ismertem, kösz a tippet. :)

(#8) #89309696 válasza Clorf (#5) üzenetére


#89309696
törölt tag

A MacOS kézenfogva jár a Linuxszal, úgyhogy olyan mindegy. :D
Egyébként meg azt törnek amiből sok van, ha most minden gép Linux lenne a Win helyett akkor a Win-re senki nem írna vírust, a Linux meg hullana. Úgyhogy én nem várom, hogy elterjedjen a Linux, mert több kárt okozna, mint hasznot, nem csak vírusok terén, hanem másokban is. Jó az ahogy most van.

[ Szerkesztve ]

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a hírt olvasva nyugodtan sörözök tovább a Manjaro Linux előtt ülve. ;]

Fehér Farkas: Ez csak részigazság. Hány év telt el, mire bekerült UAC a Windowsba? Ez is hozzájárult, mert addig vadnyugat volt, nem biztonság Windows alatt. :) Mondjuk sok Windózernél utána is, mert az UAC engedte kikapcsolni magát, ami nagy hiba volt a cég részéről...

keembo: 640*480 az Isten felbontása! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Tengri válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Tengri
senior tag

"640*480 az Isten felbontása!"
Isten mentsen meg ettől.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#11) keembo válasza Tengri (#10) üzenetére


keembo
tag

Pedig ha KByteban elég mindenre a 640, pixelben miért nem? :F

CPT.Pirk: Ámen! vagy EOF, vagy mi...

(#12) Tubi2 válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Tubi2
senior tag

Én telepítés után az UAC kikapcsolásával kezdek. 😀

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#13) nubreed válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


nubreed
veterán

Az UAC -vel az a baj, hogy rendkívül idegesítő. Legalábbis nekem, biztosan. És a jól megírt kártevők meg is tudják kerülni. Helyette inkább a víruskeresmbe épített olyan biztonsági funkciót használok, hogy semmilyen új, ismeretlen dolog nem tud lefutni addig, amíg én nem adok rá engedélyt, akkor sem ha rendelkezik digitális aláírással. Én KIS -t használok, de gondolom más vírusírtóban is van/lehet ilyen dolog, nekem nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14) gothic20


gothic20
aktív tag

Red Star OS-t kell használni. Ott legalább tudja az ember, hogy biztosan "matatnak" a gépén. :D

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már csak az lenne a kérdés, hogy sikeres-e a malware támadás megfelelő felhasználói reakció esetén? Ez most csak azt jelenti, hogy többen vadásznak rájuk, de azt nem hogy sikeres-e a vadászat...ha jól értem.

Szóval van-e értelme, kell-e telepíteni vírus/malware védelmet Mac-re ha a használója nem a "mindenre kattintsunk mert az jó" elv mentén használja azt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) joghurt válasza nubreed (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Ez egy fejlesztői gépen nem igazán járható út...

A tej élet, erő, egészség.

(#17) M@cika válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, tulajdonképpen ez a lényeg. Mert támadnak, támadnak, hát igen. De mennyire érnek célt az a lényeg. Ha kapsz naponta 100 támadást, de a géped mindet kivédi, akkor nem különösebben érdekel.

Nasit a kis fehér medvének!

(#18) bLaCkDoGoNe válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez az "írás" (és ezzel a meghatározással most nagyon jóindulatú voltam) két dologra jó, flame- és pánikkeltésre.

"Of all the threats seen this year, only one incident involved anything other than tricking the user into downloading and opening something they shouldn’t. That is the incident in which Coinbase, and several other cryptocurrency companies, were targeted with malware that infected systems through a Firefox zero-day vulnerability. Affected systems were infected with the older Wirenet and Mokes malware. This was the first time such a vulnerability had been used to infect Macs in any significant way since 2012, when Java vulnerabilities were used repeatedly to infect Macs (until Apple ripped Java out of the system, ending the threats)."
(Forrás: a cikkben hivatkozott riport 30. oldala, Mac threat summary szekció)

Az egész riport egyébként almát körtével hasonlít össze, a két platformra vonatkozó rész teljesen máshogy van strukturálva, mások a kategóriák, szóval data-to-data alapon nem igazán lehet összehasonlítani. Érdekes, hogy a hatalmas "boom" ellenére a Mac-re vonatkozó rész mindösszesen 7 oldal, míg a Win-es 16.

Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy ezt az egész jelentést egy olyan cég készítette, akik ebből (ti. védelmet biztosító szoftverek készítéséből) élnek. Emiatt ezek a riportok kicsit mindig olyanok nekem, mintha egy gyógyszergyártó cég írna hasonlókat különféle betegségekről (amiket természetesen az ő termékük kiválóan kúrál). Ezzel nem arra célzok, hogy nem mondanának igazat, csupán arra utalnék, hogy a benne szereplő állítások nem érdektől mentes, objektív megállapítások (ismerjük a mondást a statisztikáról ugyebár).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) Tigerclaw válasza bLaCkDoGoNe (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom eleve a Malwarebytes is annak szánta, hátha hoz nekik némi extra bevételt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Reggie0 válasza bLaCkDoGoNe (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont osszesites alapon ossze lehet hasonlitani. Ahogy a legikozlekedesi baleseteket sem lehet a kozuti balesetekkel osszehasonlitani, mert teljesen mas kategoria, de a vegeredmenyt igen.

[ Szerkesztve ]

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Amikor azt látom, hogy sok-sok százalékos növekedés volt, mindig az jut eszembe, hogy az egyet nem nagy kunszt megszorozni.

(#22) akaido válasza keembo (#6) üzenetére


akaido
addikt

Temple Run for Temple OS!
Nehogy Simon Templar templomos lovagja legyek

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Mindig sokat gondolkodom rajta, hogy írjak-e ilyesmit, de az ilyen szintű szakmai színvonal miatt nem fizetek elő prémiumra. Eleve kiráz a hideg az ilyesféle fogalmazástól, hogy “almás” cég.

“Úgy tűnik, még egy városi legenda misztériuma foszlott semmivé.”
Bennfenteskedő, pátoszos stílus fogalom és tapasztalat nélkül. Már az architektúrális alapok különbözősége miatt ég és föld egy mélyen BSD alapokon fekvő rendszer mint a Windows. Nézzük vissza a frissítéseket mostanában, a felhasználói élményt, a UAC mennyire invazív, mennyi user input kell a kártékony kód futtatásához, stb...Városi legenda... Ez annyira kínos, már szekunder szégyenérzete van az embernek. Már a szalagcím is egy clickbait hülyeség. Mi ez, Story magazin? ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#24) akaido válasza M@trixfan (#23) üzenetére


akaido
addikt

Hja, story-ra állandó az igény... Ez a valóság: panem et circenses. Ez "köllött" és kell ma is a népnek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25) #54625216


#54625216
törölt tag

Valahogy a hír közlője és utánközlői elfelejtették hozzátenni, hogy ez a felmérés egy Malwarebytes nevű szoftvercégtől származik, ami - mit ad isten - malware ellenes szoftverek fejlesztéséből és eladásából él, a felmérés módszertanáról nem közöltek részleteket, így érdemes a számokat fenntartásokkal kezelni.
Kb. 15 éve rendszeresen jelennek meg statisztikák, hogy húha Mac-re több a vírus és trójai, mint windowsra. Mára már szinte az összes vírusírtó cég kihozta, hogy a Mac veszéleztetettebb, mint a windows, a hasonló statisztikák közlése clickbait szalagcímek mögé pakolva ma már része a marketingnek.
A macos felhasználók ugyan röhögnek rajta, de legalább a kényszeres apple fikkerek kitombolhatják magukat.

[ Szerkesztve ]

(#26) bencze válasza #54625216 (#25) üzenetére


bencze
senior tag

Teljesen jogos, menedzserek szeretnek Applet használni mert azt gondolják vagánykodásra alkalmas, innentől ugye megvan a naiv, de döntéshozói réteg, nyilván ők a target nem a mérnök, aki jellemzően nem Apple cuccokat használ.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#27) M@cika válasza bencze (#26) üzenetére


M@cika
őstag

Vagy ha igen, akkor is ért hozzá, ami azért a "máneggerek" jó részéről nem mondható el.

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rossz az irány, a droid a legelterjedtebb OS.

#26: jogos, ebben is van valami, sokkal pénzesebb/befolyásosabb/naívabb célpont.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) fuze


fuze
őstag

Már Windowson sem használtam vírusírtót MAC-en meg pfffff :P

A felhasználónál nincs jobb vírusvédelem. Na persze ez nem mindenkire igaz. Hehe

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.