Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CloZee


CloZee
aktív tag

"Érdekes módon a csökkenést nem befolyásolták különösebben olyan események – például a Windows 8.1 2013. októberi megjelenése vagy a Windows XP kiterjesztett támogatásának a megszüntetése"

még szép, mivel az otthoni xp felhasználók 90+%-a kalóz xp-t használ, amin örülhetsz ha Sp3 van, persze az is szigorúen kikapcsolt update-el, mert az ncore szakik megmonnyák "az ápdét lasssításra van!"

(#2) Dr.FantastiK válasza CloZee (#1) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

"az ápdét lasssításra van!"

Ez majdnem igaz ! ! kivéve ha integralva van a lemezkepbe ! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3) xtremez


xtremez
aktív tag

Örülök, hogy megszabadultam az xp-től. Win 7 fut most. A 8 és 8.1 számomra borzalmas. Remélem a következő windóz megint jó lesz! :U

(#4) troller


troller
senior tag

"az operációs rendszer forgalmazását már 2010-ben leállították."
De a virágboltokban nem. ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5) Taybore


Taybore
aktív tag

Rohad sok régi gép van használatban, amin nem fut el a 7-es vagy a 8-as. Nálunk az irodai gépeken Win2000 fut, mert semmit nem csinál csak távoli asztali kapcsolatot létesít a Win2012 Serverrel. Régi gépek erre tökéletesek, a vékonykliensek viszont baromi drágák. A 8 éves laptopomon is még XP van, mert amire kell, arra elég.

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Azok hogyan kerülnek bele a statisztikába, akik bár Windows XP-t használnak, de nincs internetre kötve a gépük?

(#7) CloZee válasza juliabrilke (#6) üzenetére


CloZee
aktív tag

Azok miért kerülnének bele? Az offline gépek nem jelentenek kockázatot sem önmagukra sem más gépekre nézve.

(#8) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hasonlót mutat a [statcounter.com] is Magyarországra.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) aprokaroka87 válasza CloZee (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ez igy nem teljesen igaz,ugyanis ha valami kártékony cucc van a merevlemezen,egy pendrive könnyen lehet terjesztő pl
Engem multkor a Droid telefonom fájlkezelője mentett meg,hirtelen megszaporodtak az .exe fájlok az sd kártyámon...pedig azon a gépen virus kergető is volt

(#10) VIPowER válasza CloZee (#7) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezt úgy mondod mintha az online xp-s gépek miatt olyan nagy veszélyben lennél. Nagyon túl van lihegve ez a dolog. Aki xp-t akar használni az használjon azt, semmi közünk hozzá.

aprokaroka87 : Erre van a vírusírtó.

[ Szerkesztve ]

(#11) aprokaroka87 válasza VIPowER (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ami gyönyörűszépen átengedte másolni...

(#12) VIPowER válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


VIPowER
senior tag

Amiről nem az xp tehet.

(#13) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Szóval a magyar felhasználók 15%-a használ eredeti Windowst. ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14) juliabrilke válasza CloZee (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt pár ember örömmel és tapsolva hallaná tőled. :U
Ennyi minden más veszély forrás van még, nem csak az internetre kötött gép.

(#15) mikung válasza AssAssynn (#13) üzenetére


mikung
aktív tag

Anno ezt sózták rám microsoft adóként a lapossal. XP alatt UT3, L4D2, Trine2, ... elfut rajta, az újabb játékokra kölcsönkérek egy másik gépet, munkára meg ott a Linux. ;)

(#16) Francia91 válasza Taybore (#5) üzenetére


Francia91
veterán

Ennyi. Otthon van egy Athlon XP 3200+ -os konfigom, nyugdijaztam mar, neh van csak eloveve, de sehogy sem birtam tokeletesre hangolni Win7 alatt, egyszeruen a chipsethez (nVidia nForce 2), es a LAN-hoz nincs normalis Win7 driver. Maradt az XP, azzal eleg furge kis masina, regebbi jatekokra is jo még (Athlon XP 3200+; 2 GB RAM; Sapphire HD3450 512 MB AGP 8x)
Na meg az AGP-s VGA driverezese sem egyszeru Win7-re :U

Netre szinte nincs is rakotve, meg egy Smart Security 5-os van rajta virusvedelemkent, heti egy alkalommal frissitve.

Egy AM1 Kabini konfig valtotta, de ocseimnek jatszani tokeletes masina XP-vel is.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#17) King Unique


King Unique
titán

Az, hogy sokan még a mai napig használják idehaza is, meg más országokban 4 fő oka:

- nem akar költeni új OS-re (igaz ott a virágbolti home szinten :D ) és új gépre, mert mostani Windows-okhoz legtöbb régi vas kevés...
- nem akar vesződni újratelepítés, fájlok költöztetése és stb. dolgokkal.
- alap dolgokra (net, film, skype, office) elég az XP is a többségnek
- nem akar semmi újat megszokni, még új Windows-ok terén se. Linuxok meg nem alternatívák a többségnek.

Ezek vhol érthetőek, viszont nem lehet örökké ezek mögé se bújni. Elég sok ideje volt rá mkinek, h ha akart, tudott volna az évek alatt akár félretenni, gyűjteni új gépre. De másik oldalról ugye van egy általános nemtörődömség is, mit foglalkozzon hardver, oprendszer elavulásával, ameddig lehet rajta facebookozni, addig bőven jó. Frissítés kikapcs, mert mkibe azt nevelik bele az "okosok", h az felesleges stb... :D
Csak ennyi erővel, ha újabb Windows-ra is váltana, minek, ott is első dolga lenne a többségnek WU-t kikapcsolni, ahogy vsz Linuxon is tojna rá...?

(#18) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Gondolom ebben a statisztikában benne van az a több ezer - talán 10 ezernyi gép is, mely soha nem látott netet a kistelepülések önkormányzatainál, vagy iskoláiban! Mert bizony szép számmal akad ilyen,melyek csak szövegszerkesztésre, nyomtatásra, esetleg képnézegetésre és felhasználásra voltak használva az elmúlt jónéhány évben!

Amúgy nem értem mi ez a buzz? Ha valakinek jó volt eddig az xp - itt nem kockákról beszélek, hanem hétköznapi hivatalokról, magánszemélyekről, akik nem játszottak, csak maxe neteztek, emailoztak, képeket nézegettek és szöveget szerkesztettek, azok miért is váltsanak, mikor a meglevő is tudja amirekell,plusz ugye új gépet sem kell venni! Egy-egy vállalkozás ezért nem fog új gépekre beruházni.

(#19) Fritz Teufel válasza CloZee (#7) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#20) FoLey-v válasza Francia91 (#16) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem hasonló volt csak AMD Athlon XP 2500+ 1,2GB ram és Geforce 7300GT-vel és tökéletesen ment vele a Win 7. :U

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#21) King Unique válasza kameraman77 (#18) üzenetére


King Unique
titán

Ha netre van kötve és használják is aktívan, akkor már most is, de egy idő után mindenképpen elég kockázatos lesz és AV-k sem fogják tudni megvédeni...sőt sok hivatalos helyen, legalábbis amit én láttam, nem mhol volt ám FF, Chrome és társai felrakva, hanem a jó öreg IE...ráadásul XP-re csak IE8 van, de még az sincs fent mhol...ez plusz sebezhetőség. :U
Persze egy jól felépített vállalati megoldásnál, ahol külön szerveren fut a levelezés, tűzfal mögött van a géppark, ott még kevésbé drámai a helyzet, de nem mhol van ez se megcsinálva...

Beruházni pusztán anyagi okok miatt nem fognak főleg, mert amúgy se lenne rá megfelelő keretük.

(#22) Fritz Teufel válasza King Unique (#21) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A sebezhetőséget sem a jónép okozta, semmi közük hozzá. Az oldtimer autókat sem tiltják ki az utakról, miközben azok éppolyan veszélyesek mint a Windows XP... igazából sokkal veszélyesebbek. Oldja meg a Microsoft, hogy le legyen a rendszere olyan mint a patkány vagy csótány, amik sok szempontból hasznosak és mégis betegséget terjesztenek. Nem egy mezei user találta ki a vírusokat és őt az nem is érdekli. Valahol még igaza is van. Azért mert tévét nézek, nem kell értenem a műsorkészítéshez vagy rendezéshez.

Erre a jelenségre igen is fel kell készülnie az IT-nak. Most az XP, két év múlva a 7 lesz soron. Dolgozzanak ki megoldást az elavuló rendszerek biztonsági kockázatai ellen. Mindezt úgy, hogy joguk ahhoz nincsen, hogy bármimben is korlátozzák a Netes szabadságukat.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#23) King Unique válasza Fritz Teufel (#22) üzenetére


King Unique
titán

Ki mondta, h ők okozzák, de ellenben a felhasználónak vhol kötelessége, h foglalkozzon a dologgal, tegyen megfelelő AV-t a gépére stb. Vírus téren se feltétlen az MS hibája, mert, ha a Linuxnak, v a Macnek lenne 90%-a home desktop szinten, akkor azokat támadnák jobban, azokra írnák ezerrel... csak éppen azért a pár %-ért a hackerek se fogják törni magukat és eleve mindig a népszerű platformokat támadják, amiket sokan használnak.
Lásd pl. a desktop Linux vonalat totál lesz@rják ilyen téren, ellenben a népszerű Androidot támadják ezerrel, arra AV-t nem árt felrakni. De amióta a Mac népszerűsége is megugrott, arra is szaporábban készítik.

Igen, csak XP-nél már egy jó IT se tud mindenre felkészülni, főleg a jövőben, valamint szerintem irreális elvárás, h support legyen örökké hozzá és még 10-20 évig foltozzák (ez a 13, v mennyi is épp elég lehetett), többi OS-nél sincs ez meg. Ráadásul minek, mikor pl. a hülye átlag usere alapból letiltja a WU-t, de mást se nagyon frissít a gépen (java, flash)...?
Win7-nek meg van még jó 5 éve, mert 2020-ig foltozzák majd.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fritz Teufel válasza King Unique (#23) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor szerintem maradhatunk is ennyiben. Mindenki azt és úgy használ, amit és ahogy akar és jónapot!

A mi korosztályunk is öregedni fog és ezzel együtt jár a természetes elbutulás (betegségről és örökletes dolgokról még csak nem is beszéltem - szerencsés kivétel, aki mentálisan friss képes maradni). A kommunikációs eszközök egyre bonyolultabbá válnak. Csak 20-30 év és nekünk is bonyolult lesz az akkori technika. Aztán majd mi is az akkori XP fogjuk nyúzni, jóval nagyobb tömegben. Vagy felkészül erre ai IT tábor vagy majd a ló alatt fog ülni és nem az istrángot fogja rángatni :DDD Egyébként ezzel az már ők is régen tisztában vannak, de olyan jó egy kicsit szuszakolni az embereket és felesleges költségekbe hajtani...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#25) Francia91 válasza FoLey-v (#20) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor Neked mas alaplapod volt. Chipset es LAN drivert irtam, az pedig alaplap fuggo dolog. :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26) King Unique válasza Fritz Teufel (#24) üzenetére


King Unique
titán

Jó, ez vmennyire igaz, csak szerintem nem kell ilyen drámain felfogni.
ilyen eszközöket, ha használ vki, azért korosztálytól függetlenül elvárható, h tisztában legyen bizonyos alapokkal, veszélyekkel, ha már használja. Tájékozatlanság ugyanúgy jellemző fiatalabb korosztályra is ilyen téren és OS-t se kezeli mki ott se koránt sem professzionálisan, inkább a telóját jobban elnyomkodja a nagy átlag.
Ráadásul Windows-ról Windows-ra váltásnál, azért egy W7 kezelése, az XP-hez képest annyival nem bonyolultabb egyáltalán, meg elehet szokni bőven.
Az meg, h manapság költségekbe verik az embert, mai társadalomban, tervezett elavulás korában abszolút nem újdonság. Nyilván nem kell mindenre ugrani, 2-3 évente új gépet, új OS-t venni, de egy ilyen területen nem is feltétlen 10 évig, v tovább kell nyúzni... persze mki maga dönti el, az igaz :D

[ Szerkesztve ]

(#27) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

SuperPI-re, Pifast-ra, 3DMark 01-03-05-re a legjobb OS lesz még jónéhány évig. Amíg a hardverek képesek lesznek lekezelni (vagy ez a hw-eket), addig az extrém tuning királya ez az oprendszer. :DDD

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#28) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Amíg az oktatásban is használják, addig én szerintem nincs miről beszélni.

Nyugodj békében Integra!

(#29) kengyel


kengyel
nagyúr

Elég sok gépen látok még belőle. Egyhamar nem lehet eltüntetni.

kengyel

(#30) saelin válasza Szatyor95 (#28) üzenetére


saelin
veterán

Még úgymond jómódú iskolákban is xp van és nem sok esély van a váltásra. Kivéve ha nem szól bele az állam, de ennek kicsi a valószínűsége, mert nem érdekük.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31) #40553216 válasza Fritz Teufel (#22) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nagyrészt igazad van, csak az utolsó mondattal nem értek egyet. A technológiai fejlődés és más dolgok előbb-utóbb úgyis kizárják a régi rendszereket.

(#23) King Unique
"Vírus téren se feltétlen az MS hibája"
De nem kis részben igen. Az évi 20 milliárd $ osztalékként szétosztott nyereség egy részét nyugodtan fordíthatnák minden évben egy kicsit komolyabb biztonsági szint elérésére.

(#32) Vakegérke válasza #40553216 (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Frissítettem a gépem, kinőtte az XP-t. Őszintén sajnálom, nagyon szerettem. Jelenleg Windows 7 uralja a rendszerem. Nem rossz, de hadd ejtsek pár könnycseppet a "régi rongyos" XP-ért, amely barátságosabb volt.

Anno egy vödör pénzt adtam a telepítő CD-ért, ahogy busásan megfizettem az árát a Windows 7 lemezének is. Ettől még egyik rendszer sem került a birtokomba, csak használhatom őket.
Váltottam. Ilyenkor mi a fittyfene van?
Mivel már nem használom az XP-t, és akár írásban is hajlandó vagyok ezt kijelenteni, nem járna valamiféle kártérítés?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) King Unique válasza #40553216 (#31) üzenetére


King Unique
titán

Ja, jó...tudjuk mindenért a világon az MS a hibás...
Szerintem bőven foglalkoznak vele, csak sajna a hackerek még leleményesebbek. Azt azért megnézném, ha Linuxoknak lenne 90 %-a és nekifeszülne az egész brigád, azok vajon hogyan teljesítenének e terén....ha akarnák, simán meg tudnák fektetni azt is és győzhetné felpakolni a user az AV + egyéb kiegészítő védelmeket arra is... :D

(#34) chris-v válasza Vakegérke (#32) üzenetére


chris-v
senior tag

Hogyne járna!
Sőt, ha vissaviszed az iphone 4s-edet, mert megvetted az új 6-ost, akkor kapsz onnan is vissza egy kis pénzt almáéktól.
De most komolyan.......... :W

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#35) spirit007 válasza Vakegérke (#32) üzenetére


spirit007
senior tag

"Mivel már nem használom az XP-t, és akár írásban is hajlandó vagyok ezt kijelenteni, nem járna valamiféle kártérítés?"

Az nem, ez egyfajta "bérleti díj".
Viszont adásvételi szerződéssel eladhtod, ha többé nem kívánod használni.

(#36) King Unique válasza chris-v (#34) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ezen én is csak néztem....viszont ő legalább megvette és nem okosítottat használ, ami egy jó pont. :K

(#31) tomtyi: nem akarok itt megint belemenni, fenti állításomat tartom továbbra is, viszont annyiból igazat adok, h görcsösen lehet nem törik magukat annyira.... :D túlságosan nagy iparág épül már Windows AV piacára, nyilván nem lenne jó egyeseknek, ha nem kéne Windowsra vírusírtó.
Viszont fejleszteni azért MS is fejleszt, mert pl. biztonság terén XP-nél egy 7, 7-nél egy 8.1 is jobb valamelyest és ez W9-cel vsz javulni fog.
Viszont láttam videóbemutatókat erről-arról, általános támadásokkal szemben védett egy megfelelő AV-val a Win is, Linux alapból, de ha egy jól képzett hacker nekifeszül, simán kijátsza mind2 védelmi vonalát és kifekteti őket...

(#37) chris-v válasza King Unique (#36) üzenetére


chris-v
senior tag

Lehet hihetetlen, de én is megvettem a 8.1-et ;)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#38) King Unique válasza chris-v (#37) üzenetére


King Unique
titán

Nekem nem, én meg a sima 8-cat, de 8.1 is van MSDNAA-s. :)
azért annyira nem rosszak, mint ahogy a közhiedelem beállítja...

[ Szerkesztve ]

(#39) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

9 év alatt nem tudtak összehozni egy biztonságos op.rendszert :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#40) VIPowER válasza Klaus Duran (#39) üzenetére


VIPowER
senior tag

Össze tudnak hozni jó oprendszert, de sajnos megvan az a közösség aki mindenki nyugalmát meg akarja keseríteni. Nekik köszönhetjük azt hogy kell vírusírtó stb. Az emberek ezen része nyomorék, akik azon élik ki magukat hogy mások életét megkeserítsék, mert nekik nem jár "boldogság", passz, és kódokban élnek.

(#41) King Unique válasza VIPowER (#40) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom hackerekre gondolsz? Ja, kb...
De azért is csinálják, mert ez nekik is üzlet....azon se lennék meglepődve, ha egyik-másik AV gyártókkal dolgozna össze, illetve van amelyiket meg az NSA pénzeli, annak a malmára hajtja a vizet... :D
Amúgy azt is olvastam még vhol korábban, ha van valóságalapja egyáltalán, h volt/ kirúgott MS alkalmazottak is bosszúból besegítenek nekik...

(#42) domiromm


domiromm
tag

Üdv.
Én kis gépeken még mindig xp használok.

(#43) Youri válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Youri
veterán

persze, az elrongyolodott ciposet is visszaveszik 13 ev utan az office shoes-ban....

RTX ON

(#44) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Azért van még sok XP szerintem, mert sokaknak főleg itthon nincs pénzük olyan gépekre (iskolák, hivatalok, és orvosi rendelőkben is csak XP-t láttam), melyen a 7-es vagy 8-as zökkenőmentesen futhatna. Új gépben gondolkodnak (gondolkodnának), amin rajta van a matrica vagy a rendszer is jó esetben, de ez 80-100K körül van jellemzően a multi bevásárló helyeken (1155-ös cerka jó esetben nem, integr, VGA-val stb...) Elég sok a 478-as(kihalóban van), de főleg a 775-ös cerka vagy 1 magos gép kevés memóriával. Nem értenek a gép fejlesztéshez a (felhasználók), hardver vételhez-eladáshoz kompatibilitáshoz (memória,proci csere stb..), és új gépre meg nincs pénzük ezért használják a régit Xp-vel inkább beletörődve, mert kiszolgálja az igényeket még úgy ahogy netezés,e-mail videó?? főleg). Nekem is több ismerősöm volt-van, akinél ez volt lassú a gép stb.. megkértek nézzem meg mi lehet.. Persze segítettem nekik a gépfejlesztésben, és akkor lepődtek meg, hogy nem egy nagy beruházás így persze áttérni, nem kuka a régi gép minden esetben. (Proci csere cerka helyett 2 magosra, Lap csere ha szükséges, 2-4 Gb ram 512Mb-1 Gb helyett), 15-20K-ból max már meg is vagyunk akár jó esetben de extreme esetben (VGA-Táp csere) 30K-ból. De valakinek még ennyi pénze sincs nyilván, meg ismerőse sem hogy ezt megcsinálja neki, így szenved a régi 8-10 éves gépekkel, melyre marad az XP ..

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#45) Dezsike


Dezsike
tag

Úgy biztos nem fog kihalni az XP, ha nagy multik eröltetik a kis cégekre. Kb 1 éves cég vagyunk, Win 7-et használunk a gépparkon, mindenki elégedett és eddig egy vírust se kaptunk be (bár ehhez az is közrejátszik, hogy korlátozott fiókkal lépnek be, pendrive csatlakoztatása pedig szigorúan tilos - ellenben Internet korlátozás nincs, kell is néhány munkához, java nincs, flash se volt egy darabig, de amikor egy partner honlapját nem tudtuk megnyitni kénytelen voltam felrakni). Év elején egy nagy telekommunikációs multicéggel kötöttünk partneri szerződést, a rendszereinket össze kellett volna kapcsolni. A szabványos dolgokkal (pl IPSec VPN) nem volt gond, ellenben a szoftverrel amivel dolgozni kellett volna igen, mert van vagy 12 éves. Amikor telefonon beszéltem az ottani IT szakemberrel azt mondta, hogy tegyek a gépekre XP-t. Azt mondtam neki, hogy akkor szerezzen nekünk licenszet, mert én már évek óta nem láttam senkit se XP-t árulni. Erre kínos csönd... Végül sikerült felerőszakolni Win 7-re az ősszoftvert, nem működik tökéletesen, meg néha fagy, de dolgozni lehet vele. Amikor megkérdeztük, hogy miért nem veszik meg az új verziót ami már gond nélkül menne Win 7-en azt mondták, hogy egy kliens licensz 250 euróba kerülne (és kellene 50), a szervereik pedig olyan régiek, hogy nem futna a szoftver szerver komponense rajta. Mindezt egy nagy multi mondta. Amíg ott nem történnek fejlesztések (és egyes szoftverek frissítéséért is pofátlanul magas összegeket kérnek) a partnereik is rá vannak kényszerülve régi, vagy házibarkács rendszerek használatára.

[ Szerkesztve ]

(#46) ceia


ceia
őstag

A magyarok közel ötöde még mindig Windows XP-t használ.
Még fog is pár évig - és ennek főleg maga a M$ az oka. Az XP kiadása óta hiba hibát követ. Ott van a Vista, aztán a Win7 ami már jobb lett, de miért nem tudta leváltani az XP-t? Milyennek kellett volna lennie, hogy ez sikerüljön? Aztán jött a Win8, csúnya hiba, amit a 8.1 sem javított ki kellőképpen. És már jön a Win9, amiről máris tudjuk, hogy nem egy teljesen új OS, inkább csak egy 8.2 lesz az.. és még akkor is annyi XP lesz a gépeken, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. Vagy az XP ennyire jó :K vagy az újabb OS-ek nem annyira azok ;) vagy egyéb tényezőket nem vett/vesz figyelembe a M$..?

        it's more fun to compute

(#47) FoLey-v válasza Francia91 (#25) üzenetére


FoLey-v
addikt

Jah az igaz,nekem gigabyte ga-7n400 alaplapom volt,mindent felismert,egyetlen egy driver problémám volt a SB Live 5.1-nek,kicsit mókolnom kellett,hogy felismerje. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#48) Francia91 válasza FoLey-v (#47) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem meg ASUS A7N8X-X. Nekem is Creative SB 5.1 volt, de driver sima ügy volt :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49) #81556480 válasza ceia (#46) üzenetére


#81556480
törölt tag

szerintem az a fő ok hogy az emberek olyan csórók hogy a gépükön nem fut el más. ÍGy van ez nálunk is. Anyámék netezős gépére nem tudok 7-est tenni mert nicnsenek driverek hozzá. pedig majdnem minden "nagyobb" oprendszer megvan eredetibe az egyetem által.

Linuxra váltás nem opció. Sorolhatnám miért, nem azért mert rossz. Csak nem könnyen járható út a váltás

(#50) FoLey-v válasza Francia91 (#48) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én nem a Kx drivert raktam fel,nekem kellett az EAX így mókolnom kellett hozzá,ASUS A7N8X-X jó alaplap volt anno az időben. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.