Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

A kutatásban azokat tekintik hardcore gamereknek, akik játszanak e-sport játékot, versenyzők, vagy részt vettek már offline e-sport rendezvényen – ez a kör jelenleg 425 ezer főre tehető Magyarországon.

Aha, tehát kazuár jóska és felesége hardcore gamernek számít, mert amikor kedves párjával mentek a körúton és megszomjaztak egy sörre gondolták kipróbálják az infinityt vagy a barcraftot és pont egy lol stream ment a tévében.

Illetve megfordítva: Az aki mondjuk Ori and the blind forest speedrunol (ami nem esport, nem versenyző, és nem is megy offline sehová) és mondjuk benne van kiscsillió órája ő nem hc gamer. WP

[ Szerkesztve ]

(#2) tomazin


tomazin
veterán

A dotával csak a leghűségesebbek játszanak, míg a cs-vel mindenki. Értem én, hogy ez global stati, de na.

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

persze, hogy erősödik a konzol!
1 konzol ára a proci, fél konzol ára a memória, 2-3-4 konzol ára a videokártya stb stb. a környéken én voltam a legnagyobb pc buzi, de ennyi pénzt én sem vagyok hajlandó rászánni a gépre!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) Kattt01 válasza Narasim (#3) üzenetére


Kattt01
tag

Szerintem nem csak ez az egyetlen tenyezo, egyre tobben dontenek a dual ownership mellett: a gamer PC mellett boven megfer egy konzol, hardcore gamingre a PC-t hasznalom, de az exkluziv AAA cimek miatt beruhaztam egy PS-re is. Statisztikak szerint egyre tobben vannak igy ezzel.

(#5) MageRG válasza Narasim (#3) üzenetére


MageRG
addikt

És SEGA Genesys-szel vagy SNES-el számoltál? :)
Csak annyit mondok, hogy egy PS4 Pronak v. XB1 X-nek is combos ára van. Elég túlzó a matek amit bevágtál.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#6) Phobion válasza Narasim (#3) üzenetére


Phobion
őstag

Ez így van! Viszont a konzolnál dönteni kell, hogy monitor, belépő szintű tv, vagy komoly/abb tv. Egy komolyabb TV már igen-igen borsos áron megy. (300-400k-tól van igazán HDR?)

Nekem teljesen megfelelt PS4 Pro mellé egy 170 ezres 4k-s samsung tv...

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#7) Mrpingvan válasza Narasim (#3) üzenetére


Mrpingvan
tag

Érdemes lenne azért nem egy Intel i9 9900K-t/RTX2080TI-t/64GB RAMot nézni egy xbox360 használt ellen...

(#8) billencs válasza tomazin (#2) üzenetére


billencs
csendes tag

Engem régen senkiztek le ilyen burkolt formában.

(#9) Ghoosty válasza tomazin (#2) üzenetére


Ghoosty
őstag

Pedig könnyen lehet, hogy Magyarországon a CS sokkal népszerűbb, mint bármelyik MOBA. Szóval a kulcs valóban abban lehet, hogy global statisztikát nézel.
Viszont a HC Gamer fogalmával nekem is vannak gondjaim. Különösen annak fényében, hogy 92%-a férfi. Ha a releváns korcsoportot nézzük, akkor ez azt jelenti, hogy kb. minden 5. hímnemű ember HC Gamer.

(#10) Slack


Slack
tag

Csak engem zavar, hogy összemossák a "hardcore gamer" és az e-sporoló fogalmát? Mi a franc köze van a kettőnek egymáshoz?
Számomra a hardcore gamer az aki naponta több órát játszik. (Nyilván ennek fényében költ is.)
Szerintem az e-sportoló az aki versenyeken indul.

Valóban ugyan azt jelentené a kettő?

(#11) Qkackca


Qkackca
őstag

A fogalom magyarázat zavar kicsit engem is.
Szóval ha 8-12 óra survival partyt nyomok, közben adott játékban világranglista dobogós eredményt érek el, az nem hardcore, de ha Lol, dota akármivel játszok 1-2 órát, veszek ilyen logós pólót, bögrét, meg néha elmegyek egy lanpartyra akkor már egyből hardcore vagyok?
Háát legyen...

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#12) szevassag


szevassag
tag

25 éve játszom, először Super Nintendoval, aztán Pc, xbox360 majd PS4, de csak egy kérdésem lenne: Mi az a LoL? Meg Dota? Lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

(#13) MageRG válasza szevassag (#12) üzenetére


MageRG
addikt

"Mi az a LoL? Meg Dota?"
Egy olyan online közösség, ahol jobban ismerik az anyukámat, mint én.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14) CounterBoci válasza MageRG (#13) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ez nagyon jó :DDD De igaz a többire is :D

Témához:
Viszont én sem tudom hová tenni magam, mert tizenéve, mikor még csak offline versenyek voltak szinte, cs-ben voltunk páron, napi több óra gyakorlás mellett. Harminc pluszosan is nyomunk néha valamit az öregekkel, de már csak funolunk. Ezek szerint még mindig hardcore gamer vagyok :))
De mivel vettem már részt offline versenyen, életem végéig az maradok, éljen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.