Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Az alcím most azt jelenti, hogy (1) még a 100 Mbps-os LTE is lassú, hogy (2) sz@rul vannak bekonfigolva a magyar webszerverek vagy hogy (3) nincsenek normálisan mobilra optimalizálva a magyar weboldalak? :D

(#2) Dezsike válasza cinemazealot (#1) üzenetére


Dezsike
tag

Többnyire a harmadik... Lehet, hogy a mobilnet sebessége nagyon jó, de fizikailag minél messzebb vagy a toronytól, annál nagyobb lesz a késleltetés. A népszerű oldalak többsége egy rakás különböző helyről tölt be adatot, azokat mind feloldani, kapcsolódni hozzájuk és letölteni a tartalmat... Ez visz el sok időt. Egy olyan oldal ami sehova nem nyúl ki max 2 másodperc alatt betölt 3G-n is.

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

Emellett a 63 országból 62-ben mondták azt a megkérdezettek, hogy ha internetezni szeretnének, akkor gyakrabban fordulnak a mobiltelefonjukhoz, mint az asztali számitógépükhoz.

Itt a baj mán nem kicsi...

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) Yodafon válasza cinemazealot (#1) üzenetére


Yodafon
senior tag

Hát ahogy a Ph mobil is kinéz.... :U :O

I'm gangsta!

(#5) DraXoN válasza Pete55555 (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ahogy régen(?) mondták: "egérmozi" ... a macskáknak biztos tetszik ;]

számomra kimondottan kényelmetlenül hat a mobilról netezés... nem is teszem csak ha nagyon muszáj ... és kb. tök mindegy, hogy mobilra optimalizált-e a tartalom vagy sem... nem tudom megszokni, nem szeretem. És miért szenvedjek egy kis "ablakkal" ha lehet nagyobb sokkal.. még a tablet se kényelmes a számomra.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) fatal`


fatal`
titán

Emellett a 63 országból 62-ben mondták azt a megkérdezettek, hogy ha internetezni szeretnének, akkor gyakrabban fordulnak a mobiltelefonjukhoz, mint az asztali számitógépükhoz.

Egészségükre. Szerintem a mobilnet útközben jó, de ha van notebook vagy asztali gép a közelben nem netezek mobilról, mert kényelmetlen és ezen az sem segít, ha van mobilra optimalizált felület.

(#7) DraXoN válasza fatal` (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

.. "öregek" vagyunk mi már... 20. évét kezdő rokon nem is értette minek van számítógépem ... bár mikor mondtam neki, hogy dolgozok is rajta, egy kicsit "visszavett" a "minek" hozzáállásából (játékra azt vallja konzol kell nagy tv-re kötve).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) moleculez válasza DraXoN (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Én a 20. végén járok, de 98% én is telón netezek. Gyorsabb, kényelmesebb. Persze egy repjegy foglalás, ügyintézés vagy más nagyobb dolog inkább iPad, ha még csinálni is kell valamit ott a laptop.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) Fred23 válasza Yodafon (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sosem használom, nem is kötelező! ;) Asztali nézettel tökéletes.

DraXoN: Számomra meg kényelmesebb mobilról, mint notiról vagy asztali gépről. Lehet akár ágyban feküdni közben a hátamon, kényelmesen. A mobil még a tabletnél is kényelmesebb, mert kicsi. Nem mindegy, hogy mekkora darab valami van a kezemben. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) jonnyjoker01 válasza DraXoN (#5) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem a lényeg itt az, hogy a telefon mindig nálad van és könnyebb előkapni pl. a metrón, mint egy asztali gépet :DDD Én speciel otthon mindig windows tabletről netezek, meg igazából mindent azon csinálok (munka, tanulás, játék stb). Örülök, hogy idáig fejlődött a technológia, hogy mindent azzal az egy készülékkel meg tudok oldani ami nekem kell. De tömegközlekedésen nincs kedvem elővenni a 12.5 inches bestiát biztonsági szempontokból. Marad a teló így :D

Ez a hozzászólás mobilkészüléken lett megírva :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

nemsoká eljön a szemészek aranykora

(#12) kpal


kpal
veterán

Én otthon mindig Pc-n netezek sokkal gyorsabb ,nyilván útközben kell valamire ránézni akkor teló ,de ha sokkal több oldal kell és sok mindent kell intézni még mindig PC/laptop a legjobb számomra.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha csak lehet, pc.
A felmérés mögé gondolkodva jusson eszünkbe, hogy
- hány mobilkészüléken van outdated Android/iOS/WP
- hány user hiszi, hogy a Facebook az Internet
- hány ír érthetetlenül a kis méret és az autocorrect miatt (meg mert hülye)

Stb..

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) btprg válasza jonnyjoker01 (#10) üzenetére


btprg
senior tag

Ez most nem kifejezetten neked szól, de kíváncsi lennék hogy milyen "munka" az amit mobilon vagy táblagépen lehet csinálni... Szerintem igényes és/vagy komolyabb munka nem végezhető ezeken, mivel olyan szinten nem ergonomikusak, hogy csak na! Ha nekem tablet-en kéne áramkört terveznem vagy akár csak táblázatba adatokat rögzítenem, tuti hogy fél óra után a hajamat tépném, és ha nagy kínlódva többszörösen lefáradva végig is tolnék így egy napot, a munkám minőségén meglátszana :W (Talán nem véletlen, hogy a programok mobilos változatai alapból is sokkal gagyibbak és kevesebb szofisztikált funkciójuk van mint a normális változatnak.) Még egyszerűen komolyabban chat-elni is kínszenvedés egy mobiltelefonon...
A játékokról meg ne is beszéljünk, a normális inputnak (egér, billentyűzet, joystick) köszönhetően '90-es évek elejétől kezdve bármelyik DOS-os játék lepipálja ezeket a telefonos szarokat. Amik lehetnek ugyan HD felbontású (5"-on :DD ) 3D-sek, de kimerülnek abban, hogy az automata célzással lehet lövöldözni a tankkal, meg csak a gázt nyomva a fizika mindenféle törvényét figyelmen kívül hagyó versenyautóval simán első helyezett lesz a körversenyben, mert érintőképernyővel egyszerűen nem lehet komolyabb ügyességi feladatot se megoldani.

Véleményem szerint ezek az eszközök arra jók, hogy út közben, vagy az ágyon lustálkodva valamivel lehessen kicsit bogarászni, semmi többre. A mai világ üres igénytelenségét tükrözi, hogy az emberek ilyen nagy részének nincs szüksége ennél többre.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#15) hcl válasza btprg (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én tudok egyet, de az specifikus dolog. Illetve hármat.

Hogy igénytelenség lenne, hogy nincs szükségük többre? Nem hiszem. Egy csomó embernek tényleg nincs szüksége ilyen eszközre, csak megvette, mert azt hiszi, kell neki, de a képességeinek felét nem használja ki. Vagy mert nincs rá igénye, vagy mert hülye használni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) zserrbo válasza Fred23 (#9) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Azért én tudnék neki örülni, ha a PH mobil verziójában lehetne keresni az adott topicon belül úgy mint az asztali verzió esetében.

(#17) Sethdobaloah válasza zserrbo (#16) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem is tudom minek van mobil nézete a PH-nak. Kb wap-ra lehet optimalizálva vagy nem tudom... 5"-os telefonon (nekem legalábbis) a rendes asztali nézet már sokkal használhatóbb.

...csak én vagyok helikopter?

(#18) jonnyjoker01 válasza btprg (#14) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mágneses bill + egér kombóval használom. Az tény hogy ha érintősen kéne rajta programoznom már 3x falhoz vágtam volna :D

Üdv. Johnny

(#19) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A telefonos netezés okés, de jellemzően csak napi hírekre amíg várakozok valahol vagy buszozok vagy ha hirtelen kell valami a melóhoz... Mióta nincsenek billentyűzetes telefonok, azóta inkább fájdalmas, mintsem érdekes élmény telóról netezni.

Egy ilyen telóról még faszán lehetett netezni:

De aztán valamiért megszűnt ez a vonal és azóta csak a tapicskolás megy... :W

arnyekxxx: pusztán ettől nem fog. Már a monitor nézéstől is meg kellett volna vakulnia a társadalom harmadának, mégsem történt meg. :N Velem se, pedig szemüveges vagyok és napi 1 óra youtube videó megvan esténként. Pont tegnap jöttem szemészetről, 2 év alatt semmit sem változott a szemem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) fatal` válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


fatal`
titán

A jó kis Sk17i. Az enyém még mindig meg van, de mostanra sajnos már használhatatlan. :) Én örülnék egy picit nagyobb (4" körüli), hasonlóan billentyűzetes telónak, de ilyen már nem lesz, pedig szerintem lenne rá kereslet.

(#21) CPT.Pirk válasza fatal` (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enyém is megvan még, de cheksum hibás a flash benne ezért kicsit csesztetni kell egy kikapcsolás után hogy újra menjen, meg már csak "kinyitott" módban működik független a billentyűzet helyzetétől, de arra még jó Cyanogen mod rommal, hogy Youtube és a gmail, meg egy egyszerű filmnéző menjen rajta.

Maga a telefon hardveresen ma már egy nulla, viszont a fejhallgató kimenetének minősége jobb, mint eddig bármelyik telómnak, szóval megmarad ilyen munkaidő alatti zenelejátszónak egy rendes fejhallgatóval. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22) hcl válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg a Revo kategóriájú PDA-k... mit tudna az a design egy Androiddal...

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Penge_4


Penge_4
veterán

Amíg az aksi (újabban cserélhetetlen) a szűk keresztmetszet, addig az ember vagy power bankkel jár mindenhová, vagy kockáztatja, hogy az elsődleges kommunikációs csatornája és munkaeszköze
1. Idő előtt lemerül.
2. A fokozott igénybevétel miatt (kis méret, melegedés, stb) épp csak a garanciaidőt éli túl.
3. A szoftverek növekvő száma és a mókolások (ha sűrűn használja az ember, úgyse bírja ki rootolás, xposed később pedig naprakész főzött ROM nélkül) miatt időnként egyedi és fura bugokat produkál (sokszor egy reboot megoldja) az elsődleges kommunikációs csatornája és munkaeszköze.

Ezeket leszámítva tartalomfogyasztásra tényleg kényelmesebb, ha az adott tartalom is optimalizálva van mobilra. Pl. A4-es méretű PDF eBook-ok pont nem ide tartoznak, ahogy a PH sem (a fototrendes béta oldal már alakul).

Az "egérmozi" érvvel meg nem tudok mit kezdeni. Manapság, amit 12-14 colos mini ultrabookok már 4K érintőkijelzővel rendelkeznek, 15.6 colos laptoptól nagyobbat csak súlyosan túlárazva lehet kapni (mintha az a 10 köbcenti anyag annyival megdrágítaná) és akkor is
1. A 17 colos laptopok is csak fullHD felbontásúak.
2. A 17 colos messze elmarad még az otthoni 21-24-27 tartománytól is, nem beszélve a 200 centis lapostévétől. És akkor már mit aprózzunk? Hol van még akár ez is egy IMAX mozi élményhez képest? És hány mozijegy kijön az árából?

Na ezért hülyeség ilyeneken rugózni, hogy egérmozi. :U Főleg hogy egy AMOLED feketéjével kicsiben is élvezhetőbb egy videó/film, mint valami 200K alatti bevilágítós LCD TV-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.