Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

Ez olcsónak számít?

(#2) Rypejakten


Rypejakten
addikt

de miért nem maradtak azoknál a veszettül jól kinéző zöld ventiknél.. :(

(#3) dystopia válasza Rypejakten (#2) üzenetére


dystopia
tag

Hogy legyen mit kérdezned? ;)

Lüke, én vagyok az APUd!

(#4) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Remelem ez most mar jobb lesz mint a H100i&CO. Mert ha nem akkor meg egy ertelmetlen huto a piacon.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5) Cifu válasza nakos1212 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Corsair-ok közül nehéz belőni a velük egy kategóriás termékeket, a H55 a Corsair hivatalos oldalán 69,99US$, vagyis a 120K-val van egy árban, ami viszont a "vékony" verzió, ennek pedig a vékony H60-as lenne az ellenpárja, ami viszont 79,99US$. Ezek alapján olcsónak nem kellene mondani, de jó áruk van, nincsenek elszállva (főleg, ha valóban tartósabbak, mint a Corsair-ek).

A 240mm-es 240 esete egyszerűbb: a szintén 240mm-es Corsair H100i és H105 egyaránt drágább nála, 119,99 amerikai pénzt kell leszurkolni értük. Ez esetben viszont igencsak jóárasítottnak hat a Maelstrom 240...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Rypejakten válasza dystopia (#3) üzenetére


Rypejakten
addikt

ó, elnézést, hogy mertem megszólalni. ígérem, többet nem fordul elő!

(#7) eventus


eventus
veterán

Bla bla.. Sok reklám. Sok tesztet nézve, azért a Corsair meg mindig jobb, nem beszélve az 5 év garanciarol!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8) Potzee válasza eventus (#7) üzenetére


Potzee
addikt

...de talán az Alpenföhn ventik halkabbak, mint a Corsair H100/110/110i esetében és nem kell venticserével kezdeni.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#9) eventus válasza Potzee (#8) üzenetére


eventus
veterán

Ez igaz, de van akit nem zavar a hangja és a kinézete. De a többi gyártó varazslatainak nem dolok be. Enermax is hiper szuper talpat mutatott, de a corsairben már rég az volt. Másik ilyen a Zalman: nano folyadék és 90 liter/ óra szállítás. Corsair 120 és teljesen jó a viz/glikol keverék is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10) Cifu válasza eventus (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

...A Corsair, amik mostanság a CoolIT műhelyeiből jönnek. :)

Nem bántom a Corsair-t, de akkor ők mit is csinálnak? Megveszik a CoolIT saját rendszerét (amit külön már nem is árul emiatt a szerződés miatt a CoolIT), rebrandelik, alácsapják a reklámot (amit pont most szídalmazol), és kész is van a termék.

Csakhogy az is tény, hogy a Corsair / CoolIT hűtőkkel pont a Corsair saját ventijei a problémák... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Potzee válasza Cifu (#10) üzenetére


Potzee
addikt

PC táp fronton ugyanez a szisztéma...csak amíg korábban többnyire a Seasonic-tól vásárolták az elektronikát, manapság a CWT és GreatWall OEM gyártó cuccait matricázzák...
Aki csak a brand-et ismeri, pedig abban a tudatban van, hogy a Seasonic féle minőségű Corsair tápért adja ki a pénzét... :U

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#12) eventus válasza Cifu (#10) üzenetére


eventus
veterán

H75, H105 már asetek.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13) jacint78 válasza Cifu (#10) üzenetére


jacint78
addikt

Szerintem a corsair az égvilágon semmit sem gyárt, mindenük olyan, hogy csak a nevüket adják hozzá, az emberek meg veszik drága pénzért, mintha olyan jók lenének a cuccaik. :O

type your text here..

(#14) eventus válasza jacint78 (#13) üzenetére


eventus
veterán

Eddigi Corsair cuccaimban nem csalódtam. Hibák minden gyártóval lehetnek.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

Huhh... Elnézést kérek, az utolsó szándékom lett volna, hogy Trollface-el belelépjek mindenkinek a lelkébe - akár Corsair-hívő, akár nem...

1.: Rengeteg Corsair cuccom volt/van/lesz, az a gép, amiről most írok, Corsair Carbide 400R házban csücsül, Corsair HX650 táppal támogatva és Corsair Vengeance Red ramokkal tömve. Önmagában a márkával nincs bajom, igaz nem is vagyok márkahű (most pl. Be Quiet! tápom lesz).
2.: Ami miatt az adott hsz. megszületett, az eventus megjegyzése, hogy csak a reklám... Nos a Corsair pont a reklám és a PR miatt olyan ismert és elismert. Ettől még a cuccaik igényesek általában, és nem véletlenül népszerűek, lévén ár/érték terén is ott vannak a szeren. Viszont pont emiatt egyáltalán nem írnám le a DeepCool-t. Egy konkurens és kész. Ráadásul én még nem láttam a Melstrom-okról tesztet, szóval a leszólás nagyon csúnya dolog. Látatlanban, teszt nélkül miért is szólunk le valamit? Csak azért, mert a konkurens termék figyel a gépben? Ez szűklátókörűség...
3.: Nem márkát, hanem terméket hasonlítunk egymáshoz. Pont.
4.: Azzal együtt, hogy én is emeltem a szemöldököm, mikor GreatWall, sőt Chiony belű tápokat kezdett el kiszórni Corsair név alatt, el kell ismerjem, hogy azért a minőség még így is a helyén van. Nem egy és nem két CWT belű CX illetve TX szériás tápot építettem gépekben, és mind jól viselkedett eddig. A saját gépembe azért Seasonic alapú HX650-es figyel (ami amúgy a mai napig kapható, tehát most is van pár Seasonic belű Corsair), és ha egy mód van rá, a VS szériát messzire elkerülöm, ahogy a Corsair vízhűtéseivel sem vagyok kibékülve... :U
5.: Béke! Uff!

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Potzee válasza Cifu (#15) üzenetére


Potzee
addikt

Egészen pontosan 3 féle Corsair táp kapható Seasonic belsővel (HX650, AX760, AX860)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#17) Cifu válasza Potzee (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tehát még mindig létezik Seasonic belű Corsair táp, igaz? Ráadásul mintha szó lett volna róla, hogy az új AXi esetében már saját tervezésű, Foxconn bérgyártású példányok lesznek (ami inkább előre, mint visszalépés).

Továbbá önmagában a CWT még nem jelent rosszat, a közép és felsőkategóriában megfelelő az alkalmazott technológia és alkatrészek. Ahogy írtam, én például azért nem veszek/szerelek be sehova VS szériás tápot, mert nem bízom a CapXon kondikban. De a TX/HX szériában nem láttam még olyat. A CX-ben SamXon-ok előfordulnak, de most már 5 éves CX430-asok rendületlenül dolgoznak tovább velük (csak már kicsit hangosan...). Ez viszont nem a CWT hibája, ők azt szerelik be, amit a vevő kér, a gyártósorban az, hogy a robot CapXon vagy Nippon kondikat forraszt fel, csupán beállítás kérdése. Corsair az, aki jóváhagyta ezt, így a felelőség is az övék - ahogy a garanciális ügyintézés is...

Persze valahol ez is csúnya előítélet, mert láttam már eldurrant Nippon Chemi Con kondit is alig két éves FSP tápegységben (és a szomorú az, hogy az azonos elektromos hálózaton ülő ősöreg Chieftec GPS szériás táp probléma nélkül dolgozik azóta is, zéró púpos/eldurrant kondival)... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) jacint78 válasza Cifu (#15) üzenetére


jacint78
addikt

Az ár-érték arány biztos nem igaz, mert rohadt drágák a cuccaik és ugyanazt más néven sokkal olcsóbban meg lehet kapni...

A CWT-vel nincs baj amíg megy, de az FSP-be kidurran a kondi, majd kciseréled és megy tovább, míg a CWT-nek a primer áramköre egy az egyben felrobban és visz magával mást is, még hővezető pasztáról sem hallottak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19) Cifu válasza jacint78 (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudnál nekem olyat mondani, ami azonos termék más néven olcsóbb? Talán a vízhűtéseiknél tudnék ilyet elképzelni, esetleg.

Nem vitatom, hogy egy FSP vagy Seasonic igényesebben gyárt, de nem azonos áron. Persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy a Seasonic belű Corsair CX430 is olcsó volt, a CWT belű pedig nem lett olcsóbb. Gondolom a különbözet a Corsair zsebében landol... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Micsoda innováció... Még sose láttunk ilyen vízhűtőt...

(#21) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Annyira nem olcsó azért, viszont jónak tűnik, legalábbis így képről.

(#22) eventus


eventus
veterán

Van kép az ipon.hu oldalon a reztalprol: régi fajta csatornas.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) Dickinson


Dickinson
tag

Mikor fog ez megjelenni, mert júliusra írták, de már mindjárt vége van !? :)
Tényleg az ára lesz a kérdéses, ha jó áron tudják majd adni és minőségben nem lesz rosszabb, mint a vetélytársak, akkor jó vétel lesz nagyon, kiváncsi vagyok! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.