Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65537792


#65537792
törölt tag

Ezt a patkány dolgot nem tudjuk elengedni?

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Az MMO utódját hoznák már ki végre! Mondjuk az utolsó egy FPS/ MMO oldalpanel variálással tökéletes lenne számomra. És azonnal venném is.

(#4) #65675776 válasza #65537792 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jelen esetben a gyártó nevezi R.A.T.-nek a termékeit.

[ Szerkesztve ]

(#5) Atilla001


Atilla001
senior tag

csődbe ment, vagy mi?..

Védd a természetet!

(#6) schawo válasza #65537792 (#1) üzenetére


schawo
titán

Ez bosszú volt az előző cikk hozzászólási miatt :DD

És direkt a MadCatz RAT termékcsaládról szól, hogy mindenki érezze a törődést :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) #06658560 válasza Atilla001 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, aztán megvette valami amerikai banda a Saitektől.

(#8) Ringman


Ringman
nagyúr

gondolom ebben is szokás szerint baromi nehéz kapcsolókat raknak a görgő alá. nem tudom miért nem képesek mindenhová normális kapcsolót rakni a gyártók, mint ahogy a ninox aurorában van.

(#9) #65537792 válasza #65675776 (#4) üzenetére


#65537792
törölt tag

Na ne.
Csak nem ez az első egeres hír ahol ez a rettentő vicces jelző van használva. :R

(#10) #06658560 válasza #65537792 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az összes MAD CATZ egér hírnél eslsütik, én is úgy hivatkozom az enyémeimre.

#8 Ringman: Mire gondolsz pontosan? Milyen kapcsolókat a görgő alá?

[ Szerkesztve ]

(#11) #65537792 válasza #06658560 (#10) üzenetére


#65537792
törölt tag

(#12) Ringman válasza #06658560 (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

ami nem 100g felett kapcsol. - ninox aurorában mindegyik gomb mögött omron switch van.

a mostani egerek jó részében használhatatlan a görgőklikk mert marha nehéz lenyomni, élen a logi g pro-val vagy g900-zal (250g felett kapcsol - wtf)

(#13) schawo válasza #06658560 (#10) üzenetére


schawo
titán

Japó Omron D2FC

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) #06658560 válasza Ringman (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel pont a görgő lenyomása napi szinten fontos része a munkámnak a CAD-ben navigálásnál, így tudom azt mondani, hogy nem nehéz a RAT MMO-ban levő ilyen kapcsolót lenyomni. És tartós is, mert mióta megjelent, azóta használom munkaeszköznek.

(#15) Segal válasza Ringman (#12) üzenetére


Segal
veterán

Ne is mond a g700s-em haldoklik ezert nemreg beruhaztam egy g403 wireless-be. Minden tuti kiveve a gorgo. Na azt marhara szokni kell...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#16) Vanir


Vanir
veterán

Jé, rájöttek a csőd után, hogy normális szenzorokat kéne használni? :D Mondjuk továbbra sem értem ezt a legkisebb egérbe szar szenzort rakunk, a nagy dögbe meg a legjobbat dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza Vanir (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy RAT 7 és RAT MMO alapján szerintem nem volt baj a szenzorral.

(#18) Vanir válasza #06658560 (#17) üzenetére


Vanir
veterán

Pedig de. Mondjuk abszolút casual játékra megfelelő, de semmi komolyabb multit nem bíznék rá, sem precíziós munkát.

(#19) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Engem olyan pro s3 csípett meg a héten. Már nem látszik

Life, Uh, Finds A Way

(#20) Synthwave válasza #65537792 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kizárt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Synthwave válasza .LnB (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha túlteszem magam a bohócjelmezen, a 60 és 70 grammosat kipróbálnám TDM-ben - főleg az előbbit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Synthwave válasza Ringman (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Abban is kínai tucat van. Az enyémben mostanában kezdett haldokolni a bal klikk, pedig még csak kb. 4 éves. Majd idővel kap japán D2F-01F-eket, ha már nagyon az agyamra megy.

Aztán lassan jön még egy Aurora a pince tövére, a napokban már aktuális is lesz. Majd megy a főgéphez, a régebbi meg a melós lapihoz. :))

Idővel talán mindkettő japán Omron + parakábel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Fú de ocsmányak, de legalább méltóak a nevükhöz.

(#24) Ringman válasza Synthwave (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

na jó, de az legalább cserélhető. a g pro-ban hogy cserélsz görgő alatt switchet. sajnos sehogy.

fogásra jobb egy kicsivel a g203 (bár nehezebb), de klikkben a ninox aurora meg többet nyújt.

mintha az intellimouse optical 1.1-ben is mindenhol omron lenne, de nem esküszöm meg rá

(#25) Synthwave válasza Ringman (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ne is, mert Panasonicok vannak benne.

Az Aurora meg olyan mint az MX300: be kell belőle tárazni, amíg lehet. Csak az első batchben érkezett példányokat kell kerülni, mert azokat tönkrevágja a driver.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) ribizly


ribizly
veterán

Örvendetes, hogy észbe kaptak és könnyű egereket hoztak. Sose vennék ilyet, de az irány jó.

2 dolgot nem értek:
1. Ez a gyártó hogy a bánatba nem tűnt el a süllyesztőben a rettenet design-jával együtt?
2. Drága tesztelő! Mit kéne tennünk azért, hogy ezekről az egerekről olyan teszt készüljön, ami nem csak 1-2 promo kép meg duma? Nekem nagyon volna igényem rá, hogy legyen accel, srav, stb. teszt is, nomeg képek más ismertebb egerekkel egy helyen, hogy össze lehessen hasonlítani őket. Illetve egy táblázat a paraméterekkel (típus, szenzor, súly, gombok száma, ...) is jól jönne.

Egyébként meg jöjjenek csak az egér tesztek minél többen! :C :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) Synthwave válasza ribizly (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nemrég majdnem csődbe ment - aztán felvásárolták. Az új direktíva legalább az abszolút hulladék szenzorokkal szakít - zömében. Még pár tulajdonosváltás, és lassan az ajánlottakba is bekerülhet egy-kettő. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) #06658560 válasza Vanir (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nyolc éve CAD-ezek vele, semmi gond nincs egyikkel se.

(#29) Synthwave válasza #06658560 (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minden csak viszonyítás kérdése.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) #06658560 válasza Synthwave (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az adott feladat. eléggé precíz, szóval jól teszteli a szenzort, plusz a kapcsolókat is.

(#31) Synthwave válasza #06658560 (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Philips TwinEye Quake Live-ban kb. 3 másodperc alatt elvérzett...

Ezért is mondom, hogy viszonyítás kérdése.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Lehetnek jo egerek, de en maradok a konzervativabb megjelenesnel. :D

(#33) okyoky


okyoky
tag

A régi 7-eseknek csak a szenzora volt vacak. Testreszbhatóságban világbajnok.
Az újakat (+osokat). sehol nem látom árlistában. Pl.: RAT6-ot mindenhol lézeres szenzorral hirdetik (igaz is lehet), a 6+ban pedig PMW3360 szenzor van, ami optikai. A gyártó Download oldalát érdemes megnézni... Főleg amiatt, hogy a profilokat csak azzal lehet(ne) feltölteni az eszközökbe, és nem mellékelik az egerekhez.
Amúgy tudtommal az a kínai cég lett a márka tulajdonosa, ahol a tényleges gyártás korábban is történt.

A cikket egyébként nehéz értelmeznem. Teszt ugye nincs, a gyártó honlapján pedig hónapok óta ezek a termékek vannak fent. Szóval semmi újdonság nincs benne, nem tudom, milyen indokkal/szándékkal készült.

[ Szerkesztve ]

(#34) Synthwave válasza okyoky (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"nem tudom, milyen indokkal/szándékkal készült"

Természetesen azért, hogy belekössenek. Mint minden egyéb írás. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) #06658560 válasza Synthwave (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

És annak mi köze a RAT szenzoraihoz? Sem a RAT7, sem az MMO nem az a szenzor.

#33 okyoky: [link]

#36 Vanir: Egy részüket már tényleg mutogatják a honlapjukon egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#36) Vanir válasza okyoky (#33) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem ujdonsag volt ez a sor uj eger, pedig erosen benne vagyok az egeres temaban.

(#37) 5150 válasza Ringman (#24) üzenetére


5150
aktív tag

"a g pro-ban hogy cserélsz görgő alatt switchet"

Miért :F

Nem értem mire gondolsz.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#38) schawo válasza okyoky (#33) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ezek tök újak. A + sorozat még sehol sem kapható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) ribizly válasza 5150 (#37) üzenetére


ribizly
veterán

Ott a switch típusával van a probléma.
Abban a méretben van mondjuk a Kailh silent switch meg néhány hasonló, mint ami alatta van gyárilag. De classic japán omron-t nem tudsz oda tenni...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) -=RelakS=- válasza #65675776 (#4) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg vártam, hogy milyen hanyattegerek lesznek, mert mifelénk azt patkányoztuk le :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41) 5150 válasza ribizly (#39) üzenetére


5150
aktív tag

Ja hogy omronra akarja cserélni? (görgő alatt minek :F )

Még nem próbáltam. De ha az omron, a méretei dacára nem akad meg a felső burkolati elemekben, akkor gond nélkül cserélhető, ha a hátsó 2 lábat levágod.

szerk: most látom van alul egy pici csavar is

Ez egy g102, de úgy tudom burkolatra megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#42) Ringman válasza 5150 (#41) üzenetére


Ringman
nagyúr

konkrétan nem néztem még utána milyen kailh switchek vannak, de azért hogy egyáltalán használható legyen. a 100-150g feletti kapcsoló görgőklikkek nem azok számomra.

egyébként külön jó hogy ezt kb semelyik gyártó nem adja meg a specifikációban.
nem derül ki, hogy melyik gomb milyen erőnél kapcsol, persze az erzsibé effektek mindenhol taglalva vannak.

(#43) 5150 válasza Ringman (#42) üzenetére


5150
aktív tag

Azt én sem tudom hány g-nél kapcsolnak, de hogy a panasonic EVQP0 nehezen nyomható lenne? A D2F-01(szériás) japán omronokat sem könnyebb lenyomni, a kinaiakat még kevésbé, a kailh és hasonló, még gagyibbakat elképzelni sem tudom mennyivel vinnének előbbre... A régi wmo 1.1a egerekben kizárólag ezt a panasonic kapcsolót alkalmazták és nem mondanám keménynek". Egyébként én görgő, oldalgombok, dpi váltó alá még keményebbeket tetetnék velük, mondjuk TTC-t :D A véletlen nyomogatások elkerülése érdekében.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#44) Astroboy


Astroboy
őstag

Emlékszem a g9x-ben olyan görgőkapcsoló volt, amit csak akkor klikkelt ha egy T72-es áthajtott rajta. Kicseréltem, utána meg duplaklikkelt...

(#45) 5150 válasza Astroboy (#44) üzenetére


5150
aktív tag

És?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#46) ribizly válasza 5150 (#41) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, a G102, G203 és a G Pro belülről ugyanúgy vannak kialakítva. Egyedül a szezor körül van más kialakítás, de minden más ugyanaz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47) Ringman válasza 5150 (#43) üzenetére


Ringman
nagyúr

Amíg nem lesz a görgőn kívül 3 gomb (mint a contour unimouse nál), addig szerintem rossz döntés a nehéz klikk. De felső kategóriában mindennek hotswapnak kellene lennie mint a rog sicanál

(#49) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

A Mad Catz egerei patkányai olyanok mint egy vonatkatasztrófa. Szörnyűek, de nem tudsz nem odanézni ;]

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#50) Termigáßor válasza Astroboy (#44) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

@Astroboy: Azt én alacsony profilú omronra cseréltem (kétlábú). Igaz munkás volt, mert a görgőt tartó műanyag idomból ki kellet reszelni egy darabot, de megérte mert, szuper jó lett!

Egyébként, hogy a témához is szóljak, a RAT6+ eléggé hasonlít a Logitech G9-re, csak az a 120g nem túl ideális. Ha elhagynák az alumínum alvázat, levihető lenne 100g alá is.

Így viszont a 80 grammos PRO S3-ra szavazok, igaz csak pmw3330, de gyakorlatban nem igazán számít, és még 8 gomb is ráfért ebben a súlyban. Már csak egy kellemesen alacsony click latency kellene a tökéletességhez!

Jobbára ártalmatlan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.