Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Figyelemre méltó "330 MB/másodperc"

(#2) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Most ha ez az első, ami ráadásul nem is igazán 5Gigabit/s, akkor ez meg ezmijez vagy az utóbbi mégsem kapható?

...

(#3) lezso6 válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát majd az ár...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) ngabor2 válasza Devid_81 (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez a másik oldalon van. a hírben szereplő cucc sata-t köt össze usb 3.0-val, a linkelt meg pcie-t usb 3.0-val, pontosabban pcie csatolón ad usb 3.0 aljzatot.

(#5) Devid_81 válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Devid_81
nagyúr

ehh, akkor figyelmetlen voltam, köszi a felvilágítást :R

...

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nah, végre egy értelmes eszköz. Ilyenek kellenek ide nekünk, meg az, hogy a közeljövőben integrálva legyen egy pár kompatibilis USB port hozzá az alaplapokon. Legalábbis még mindig jobb, mint a régi USB 2.0-ás rack-ek.
Lassan beérik a PH! teszt is ezekről talán. :D

<-ƘƘ->

(#7) ADAM1337 válasza lezso6 (#3) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát igen.
SSD is meggyőző csak hát az anyagiak. :N

(#8) Konflikt


Konflikt
addikt

vajon mibe fajhat egy (v 1000) ilyen kis BGA

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9) gabi81 válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


gabi81
tag

hát nekem sem lesz ssd a gépemben egyhamar. az áruk számomra horror. inkább egy új vga mert annak több értelmét látom.

just believe in yourself

(#10) tlac


tlac
nagyúr

tehát magyarul, sata 1/2/3 -> usb 1.1/2.0/3.0 konverter

[ Szerkesztve ]

(#11) Killing


Killing
addikt

Ilyen sebességgel?
Akkor inkább SATA. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) Male válasza Killing (#11) üzenetére


Male
nagyúr

A SATA2-nél gyorsabb (elméletben), akkor meg mi a gondod a sebességgel :F

(#13) Killing válasza Male (#12) üzenetére


Killing
addikt

És gyakorlatban?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14) Male válasza Killing (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Azt még kevesen tudják csak biztosan :D
(Még ha a felét hozza csak az elméletinek, ahogy az USB 2.0, még akkor is a SATA2 közelében van...)

Volt valami videó ezzel kapcsolatban, és igencsak szépen teljesített... az alapján nem fogja visszafogni a mai vinyókat.

(#15) G.A. válasza tlac (#10) üzenetére


G.A.
aktív tag

Az USB300 nevű lapka az USB 3.0 mellett természetesen támogatja az 1.1 és 2.0 szabványt is, továbbá nemcsak a SATA-300, hanem az első generációs SATA meghajtókat is kezeli.
szóval a sata 3mat nem

ha jól értem, SATA jelet alakít át USBre azaz hiába hogy 330MB/s amire képes a SATA(2) miatt max 300at viszi... vagy annyit sem... főleg ha SATA1re kötik, bár nem hinném
legalább nem fogja vissza :D (már ha van USB3.0ás lapod vagy kártyád...)

am ha SSDbe akarják a WL meg hol van belőle, meg ECC? jó h van NCQ de előbbi 2 jobb lenne...

(#16) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Na az E-Sata-nak annyi.

Jobbára ártalmatlan...

(#17) Chaser válasza Termigáßor (#16) üzenetére


Chaser
titán

Biztos hogy nem :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) D1Rect válasza Chaser (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Viszont a létjogosultságából sokat veszít. :K

(#19) Male válasza D1Rect (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Azért késleltetésben és prociterhelésben jelentős lehet a különbség...
USB 2.0 is addig hozza a 30-35MB/s-ot külső vinyón, amíg csak egy nagy filet másolsz, kis fileokkal sehol nincs.

Az eSATÁt jobban kellett volna nyomni, illetve csak a tápos verziót engedni... (sőt, egységesre csinálni, a belső csati is ugyan olyan táppal közös megoldás lenne... egyszerűen a SATA kábel amit rádugsz ketté ágazna)

(#20) lorenzen válasza D1Rect (#18) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Viszont a létjogosultságából sokat veszít.

Az eSATA csak egy kábel, ami 2 csatlakozó fajta között "fordít"
Magyarül csak a csatlakozó és a kábel jelent többletköltséget.
Az USB3 estében még hosszú ideig horribilis árral számolhatunk.

A helyzetet tovább ronthatja, ha az USB3 half duplex. Egyszerre csak egy irányba tud adatot küldeni. Jó ha SATA-150 sebességét eléri a való életben.
A FireWire elméletileg lassabb de full duplex, ezért tudta teljesítményben lenyomni az USB2-öt.

Nem értem miért fáj valakinek az eSATA léte. Olcsó, biztonságos és gyors.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) marcee


marcee
addikt

Mostanában annyi új chipben, vezérlőben találtak hibát, hogy én eldöntöttem, hogy USB 3.0-ba és SATA 6Gbps-be is csak natív amd/intel vezérlővel szállok be. Aztán ma kiderült, hogy intel SSD-vel is van gond, mondjuk legalább frissítéssel orvosolható. Aztán meg itt vannak a vezérlők azon példányai, amik a hordozható eszközökbe kerülnek, csupa ismeretlen gyártó által. Azt hiszem várni kell majd egy-két reviziót...

\m/

(#22) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Sajnos nem az dönti el hogy melyik technológia terjed el jobban hogy melyik a fejlettebb. Hanem hogy mennyire nyomják. Az usb már '96 óta létezik a piacon. Mostanra valamilyen usb gyakorlatilag minden számítógépben megtalálható. Ezzel nem egyszerű versenyezni. Főleg úgy hogy az usb is folyamatosan fejlődik, és nincs akkora lemaradásban más technológiákhoz képest, mint amennyire elterjedt.

Az eSATA az usb 3.0 mellett (persze majd ha kinövi a gyermekbetegésgeit) csak egy pluszt fog jelenteni sokáig. És leváltani sosem fogja. Durván kb. olyan lesz mint a SCSI volt az IDE mellett.

Persze azért nem teljesen konkurensek hiszen az usb-t nem csak adatátvitelre (pontosabban file műveletekre) használják. Nem tartom túl valószínűnek hogy valaha is megjelennének eSATA-ás billentyűzetek vagy egerek. Bár a Razert elnézve... ;]

Jobbára ártalmatlan...

(#23) D1Rect válasza Male (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez szép, de az eSATA jelenleg az USB 2.0-tól is "kikap". Ha ugyanilyen gyér lesz a támogatottsága továbbra is, akkor bukó.
Nem én döntöm el, hanem a gyártók és az egyszeri userek.

(#20) lorenzen: Nekem nem fáj az eSATA.
Viszont "Marikanéni" azt se tudja mifán terem. USB? Arról már hallott. 3.0? Hű az kell...

[ Szerkesztve ]

(#24) Male válasza D1Rect (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, alaposan elcseszték a dolgot... már ha egyáltalán komolyan vették a külső megoldást.

(#25) Chaser válasza D1Rect (#18) üzenetére


Chaser
titán

Az lehet, majd idővel...esata-t ha nagyon olcsón meg akarod oldani, veszel egy méteres sata kábelt meg sata táp hosszabbítót és kész:) USB 2.0-tól ugyan mért kapna ki? :F Nincs semmi az esatan kívül, ami kihasználná a vinyó/SSD teljes sebességét, usb meg se közelíti. Esata dolog még a g31-es lapomban is működik, ami hivatalosan nem támogat hotplugot, eszközkezelőben felismertetem és már pörög is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Jim Tonic válasza D1Rect (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Annyira gyér a támogatottsága, hogy majdnem minden új notira felkerül.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) D1Rect válasza Chaser (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is van vagy 6 eSATA kimenet az alaplapomon, de:
[link]
[link]
Persze lehet, rosszul kerestem. Hasonló mint a firewire, tök jó, hogy van, de nincs mit rádugni.

(#26) Jim Tonic: Ld. fent.

[ Szerkesztve ]

(#28) Chaser válasza D1Rect (#27) üzenetére


Chaser
titán

Lehet kapni esata back panelt olcsón, de ha direkt esata racked vagy vinyód nincs, felesleges ezzel vesződni. Méteres sata kábel és sata táp hosszabbítóval meg van oldva a történet olcsón. Bármilyen kiszuperált rackbe belerakod a vinyót és kész, olcsóbb is normál sata vinyót használni így, mint direkt esata vinyót venni, ami ráadásul csak a csatiban különbözik, másban nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Kernel válasza Male (#19) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az eSATÁt jobban kellett volna nyomni, illetve csak a tápos verziót engedni... (sőt, egységesre csinálni, a belső csati is ugyan olyan táppal közös megoldás lenne... egyszerűen a SATA kábel amit rádugsz ketté ágazna)

És ezt hogy képzelted, alaplapról kapná a vinyó a tápot? Hátha kiég a rézfólia, valóban jó ötlet. Nem tűnt fel még, hogy a vinyók tápvezetéke közvetlen a tápegységról szokott jönni, aránylag vastag drótokon, vajon miért?

Tápcsatlakozós eSATA is elég életszerűtlen, nyilván nem ok nélkül van így kitalálva, ahogy (a FireWire is). A nagyáramú 5 és 12 V kivezetése a számítógépből ilyen holmi csatlakozókon keresztül kockázatokkal jár. Zárlat keletkezhet, ami különböző károkat okozhat.

Az USB-csatlakozóból kijövő 5 V ennek nem mond ellent, ott be van iktatva egy védőalkatrész, ami zárlatnál lekorlátozza az áramot. Hasonló megoldás 3,5-es HDD-k táplálására már nem olyan jó ötlet, de nem is igazán lehet cél, mivel a backup elméletével is ütközik.

Ennek alapvető sarkköve ugyebár, hogy a számítástechnikában az egy példányban létező adatra úgy kell tekinteni, mintha már nem is létezne.

Merevlemezek tönkremehetnek tápegységhiba hatására is. Amikor egy tápra két HDD van kötve, egyszerre két HDD is tönkremehet. Amit mentesz, és amire mentesz. És akkor hiába volt két példányban az adat, hirtelen nem lesz egy sem.

Tehát a backup adattárolónak elvi okból mindig külön tápegységről kell(ene) működnie, mert még ha az egy kínai gagyi külső táp is, akkor is pillanatnyilag csak a külső tárat teszi tönkre, a belsőn pedig még ott az adat egy példánya.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30) D1Rect válasza Chaser (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt most nem értem. :F

(#31) A`rpi válasza Kernel (#29) üzenetére


A`rpi
addikt

Male:
’’egyszerűen a SATA kábel amit rádugsz ketté ágazna’’

Senki sem mondotta hogy az alaplapról kapja az áramot az adott SATA eszköz…

Min pl a képen is:

(#32) Kernel válasza A`rpi (#31) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennek aztán sok értelme, ha be lenne vezetve, hogy csak ilyet lehetne kapni. Mert a felvetés erről szólt, hogy egységesítsünk.

Eleve, minden felesleges kontaktus kerülendő. Minden csatlakozó potenciális hibaforrás. Pláne egy molex, de legyen az bármi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.