Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Leginkább a felháborító szó jutott eszembe amikor megláttam az árakat ... Egyik másik kamera annyiba került, hogy egy használt laptop kijött belőle amiben van webkamera ... Ja és ugye alternatív megoldások, régi mobiltelefon webkamera helyett.

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Itthon 120.000 - 140.000 között lehet beszerezni azt amit a Logitech oldalán sikerült megvennem 31.990 Ft -ért. Kapzsi balf@sz magyar nagykereskedők. Ha valami elment az utolsó hivatalos árán,akkor kirakom hogy elfogyott és nem rendelhető. De nem!Ráülök az utolsó készletre és négyszeres áron adom.
Sose adjon el egy darabot se. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) arn


arn
félisten

mobilon, tableten nem lehet egy megbeszelest levezenyelni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) cinemazealot válasza arn (#3) üzenetére


cinemazealot
addikt

Dehogynem. Számtalan alkalommal volt, hogy mivel asztali gépen dolgozom, nem laposon, webkamerám meg éppen nem volt testközelben, a telefonommal csatlakoztam a megbeszéléshez, a gépen meg pötyögtem. Oké, elestem a képernyő megosztástól, de akkor fogtam a telót, beforgattam, oszt' jóccakát, nézzé' monitort. :)

(#5) arn válasza cinemazealot (#4) üzenetére


arn
félisten

azert kerdeztem, mert kb mindenki ezt csinalja... :D en is. volt egy webkameram, de mar reg leszereltem emiatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) cinemazealot válasza arn (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én egy USB-n bekötött SJ1000 akció kamerát használok erre a célra (ami egyébként általában a kocsiban üzemel dashcam-ként). Sokan büszkék rá, hogy milyen jól belátják a dolgozó szobámat és milyen jó a minőség. Na ja, 120°-os látószöggel Full HD felbontással... ;)

Na, akkor szoktam telózni, amikor az SJ1000-et kint felejtem a kocsiban. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok fogyatekos megveszi tobbszoros aron amikor mindegyiknel ott a mobil, tablet, regi laptop, meg a milc, grat.

[ Szerkesztve ]

(#8) nevemfel válasza Televan74 (#2) üzenetére


nevemfel
senior tag

Tavaly én is valami 28000 Ft-ért vettem egy C922 Pro Stream kamerát. És idén láttam már 100 000 Ft felett is az árát.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#9) Béééla válasza hemaka (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Ja, csak épp a legjava b...ik működni webkam módban. 2020-ra kikopott a webkammód a fényképezőgépekből, Android alatt Midi eszközként tud működni a teló ha USB-n bedugod, de kameraként nem (nem fogok 3rdparty emulálós lószarokkal szórakozni, főleg mert nem is működött), és még a góprók közül se mind működik így. K.vagáz.
Vettem egy SJ4000-et a hülyevagyok boltban akciósan, meglepően jó képe van és úgyis akartam dashcamet/timelapse meg hasonló kis kamerát. A 130 ezresre hízott logit dugják fel.

Bélabá

(#10) Krix


Krix
őstag

Én áprilisban vettem a logi saját webshopjából, teljesen normál áron. Hát én is lestem egy nagyot, hogy mennyiért mentek eBayen. OK, pár napig nem volt raktáron, de azért el lehetett csípni. Korrekt hozzáállás, hogy nem emeltek árat. A sufni webshopok meg kenjék a hajukra 3x áron...

If it is not broken then don't fix it!

(#11) Auratech


Auratech
őstag

A mai mobilos hétköznapokban tökáltalános, hogy mindenki fHD- ben rögzít, streamel. A webkamerák ára meg olyan maradt, mint a vezetékes telók, isdn.. időszakában volt. :(
Például az iVCam progival egy levetett pár éves android, vagy ios eszköz hibátlan, stabil vezetékes webkameraként képes működni. Jó esetben meg 4k-ban wifin is.., vagy fHD-ben 60 fps-sel. Tucatnyi más webcam app is fejlesztésre került hirtelen, hiszen a mobileszközök kamerája a legdrágább autofókuszos konzumer webkamerákkal vetekszik, vagy el is veri őket, hiszen milliárdokat adnak el, és fejlesztik emiatt ezerrel.
A vírushelyzet fokozódása kapcsán mindenki, mint az őrült szaladt webkameráért, mert a laptopban nem lehet elforgatni, dönteni (webes vizsga esetén kell néha), meg amúgy is fos a minősége.
Több százezres notikba gyakran max. hd kamerát fix fókusszal, műanyag lencsével tesznek.
Eseti használatra a webkamerára tízezreket kidobni hülyeség.
Magyarországon is milliónyi levetett fHD videóra képes mobileszköz porosodik a fiókokban.. Nálunk is van 6. Mind jó, a 2 windowsosat kivéve webkamerának, autófókusszal legalább 720p30fps mellett. Az usb-ről kap áramot. Az se baj, ha az akkuja alig bírja.. és a hang is kiváló..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Logitech sokat nem segit a helyzeten a nagyon rossz ar/ertek aranyu webkameraival. Mintha azt hinnek, hogy mindenki jól kereső vlogger, aki webkamerat akar venni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egyszerűbb egy fényképezőt rákötni.

(#14) moleculez


moleculez
veterán

De minek a gépre kötni bármit is?! Az esetek nagy többségében gondolom valami chat platform van használatban aminek van mobil kliense. :F
Vagy nem? Nem tudom, sosem használtam, nem ikyen jellegű munkám van, csak belevau.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) Auratech


Auratech
őstag

Azt nehezményezem, hogy a piac "nem veszi észre", hogy évek óta a piacon van egy olyan eszközkategória, aminek a képalkotó része minőségben könnyedén hozza, vagy felül is múlja akár a drága webkamerák minőségét.
[iVcam - iPhone7]

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#16) #72042496 válasza moleculez (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyanra gondolok, hogy közben megy a chat, a gépről megosztás (és megoszott dolgok megynyitása), amihez a mobil nem feltétlenül jó. Nálunk ilyen egy konferencia, de mi meg webkamerát nem kapcsolunk hozzá, vagy csak elvétve. :)

Magánhívásokhoz már használom a kamerát, viszont ahhoz a mobil is jó lenne nekem. Gondolkodom, hogy el is adom a C922-t. 100 ezerért bármikor vihető. :D

(#15) Auratech
Na ez az, ami a céges policy-n pl. hétszentség, hogy nem menne át.

[ Szerkesztve ]

(#17) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én is röhögtem amikor megláttam mennyi most egy Brio meg egy szar C920. A Brio mostani árából konkrétan kijön egy használt MILC/DSLR optikával, capture kártyával együtt...

(#18) nevemfel válasza moleculez (#14) üzenetére


nevemfel
senior tag

Mi MS Teamset használunk munkához, és rendszeresen megosztjuk a saját képernyőnket, és azon keresztül mutatunk be valami problémát, munkafolyamatot, stb...

Ezt külön mobilklienssel nehéz lenne megvalósítani, hacsak úgy nem, hogy a telefont a képernyő elé tartom. Viszont a chat részre bemásolni valamit, url, szövegrészt, szintén problémás.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#19) #72042496 válasza nevemfel (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teamsben a Companion Mode épp tud olyat ha nem tévedek, hogy egy résztvevőként több eszközről csatlakozol. Ezesetben a gépről osztod meg a tartalmat, miközben a mobilt csak webkameraként használod.

[ Szerkesztve ]

(#20) nevemfel válasza #72042496 (#19) üzenetére


nevemfel
senior tag

Lehetséges, ennyire nem ismerem. Van kamerám, úgyhogy nem kényszerültem rá, hogy alternatív megoldások után nyomozzak.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21) #72042496 válasza nevemfel (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapvetően olyasmire jó, hogy már a folyosóról (kocsiból :) ) be lehet hívni a meetingre, aztán a tárgyalóban átállni egy számítógépre, miközben hívásban marad az ember. Hasonlóan, nem kell megszakítani a hívást ha korábban le kell lépni, lejár közben a teremfoglalás, vagy átszaladna valahová az ember.

(#22) Csandi válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Csandi
őstag

Ha a normális árukat nézzük, akkor egy C920 vagy egy C922 igenis jó ár/érték arányú.

(#23) cog777 válasza nevemfel (#18) üzenetére


cog777
senior tag

(Megeloztek...)
En az MS Teams meeting-be altalaban ketszer lepek be:
- asztali, ahol meg tudom osztani a kepernyot
- telefon, ahol a kamera, mikrofon mukodik
Senki nem panaszkodott meg :D

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#24) nevemfel válasza Csandi (#22) üzenetére


nevemfel
senior tag

A Brio-t is anno 50000 Ft körül árulták, az se rossz ár azért a képminőségért. Most persze a triplájába kerül.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#25) #72042496 válasza Csandi (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is teljesen elégedett vagyok az enyémmel, bár a konkurenciát nem ismerem.

(#26) Csandi válasza #72042496 (#25) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem is C922-m van, anno 30 körül vettem, teljesen jó :)

(#27) snemeth


snemeth
aktív tag

Amúgy a webkamera ennyire fontos az online meetingeknél?
Multinál dolgozom, megbszélések garmadája, csomó külföldi kolléga, főnök, de március óta egyszer kapcsoltam be a webkamerát a laptopomon. akkor is azért, mert akkor éppen ügyfelekkel beszéltünk. Soha senki nem reklamált még a kikapcsolt kamera miatt.

(#28) #72042496 válasza snemeth (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálunk pl. egyáltalán nem fontos. :)

(#29) Auratech válasza #72042496 (#16) üzenetére


Auratech
őstag

Sim, profil nélkül, stock visszaállított használt teló, ami repülős módban, vagy manuálisan bekorlátozva csak a kameramodult szolgálja ki az usb-n. A kliensen mi sem egyszerűbb az ellenőrzésnél, milyen erőforrásokat használ az eszköz szoftverkliense. Ilyen alapon bármely webcam driver, szoftver ludas lehet. A suliban nálunk egycsapásra megoldódott a kamerakérdés. A telón be lehet állítani, hogy akár H264/5 codec tömörítsen, zero, 1% cpu terheléssel, Teló melegszik, de kit zavar..
Ki kell használni a parlagon heverő eszközöket. fHd webkamera 50 rugóért?
Egy S5 képes erre, plusz mindkét oldalán van kamera, amit váltogathatsz.
Egy franko 4K autofcus webcam hifi hanggal, wifivel 20-30-ért kábé oké. 2020 van!
Egy francos akármilyen 4K képes drón is 100 euroért elérhető..
A webcamok árképzése párhuzamosan mocsok a többszáz forintért adott, korábban 30 forintos eü maszkéval. Rablás.

Auratech Field Recording

(#31) Khelben válasza snemeth (#27) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bennem is ez merült fel. 10+ éve dolgozok kvázi távmunkában, sosem kellett webkamera, pedig napi kapcsolattartás van.

(#33) #72042496 válasza #98320896 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Wow, és viszitek a rotyira is? Na jó, ez nyilván vicc. :)
Gondolom, nem megy végig a feed, csak ha szükséges, akkor prezentálható állapotban kell kamera előtt lennetek, vagy?

(#34) Picco


Picco
addikt

letezik amugy 4k60 konzumer grade webcam?

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#36) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Engem inkább az lepett meg, hogy ennek még van piaca. 2020-ban!

(#37) zetor2000


zetor2000
senior tag

Pár éve a nyakamba szakadt ~70 Logitech webcam. Valami QuickCam Pro9000. Nem fullHD? de 720at tudott sztrímelni, meg jobb állóképeket is lőtt. Most kellene megint egy ilyen pack :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#38) radi8tor válasza MeszesKPT (#36) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, annak fényében, hogy kb minden laptop rendelkezik beépített kamerával. Vagy hogy a mobiltelefon kamerája egy ingyenes appon keresztül használható webkameraként - ehhez mondjuk nem árt némi IT tudás.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#39) Goblin12 válasza radi8tor (#38) üzenetére


Goblin12
őstag

IT tudás, van ennél egyszerűbb: DroidCamApp és done.

(#40) Synthwave válasza MeszesKPT (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Asztali gépnél egyszerűbb/kényelmesebb, mint telefonnal vagy bármi egyébbel szöszölni. Egyszer odarakod a helyére, feltelepíted a szoftvert, ha van, és onnantól ott az 1x1 körülményességgel operáló céleszköz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Auratech válasza Synthwave (#40) üzenetére


Auratech
őstag

Az autofocus, 60 fps fHD, hifi hang minőségért hajlandó vagyok pár kattintásra. A wifis kapcsolat nyilván nagyobb késleltetésű, esetenként frame drop is lehet egy belakott hálózaton. Az usb-s, vezetékes 720p/30fps viszont gyorsabb, mint egy hasonló minőséget hozó h264-gyel kódoló webkamera. A telo gpu,cpu nagyon hatékony kódoló tud lenni, főként, ha a soc-ban hardveresen implementált.
Az NDI tools-t megnéztem. Ígéretes, de a wifis hálózattal szemben vannak követelményei, kihívásai, főként, ha egy iskolai eduroam wifi a hálózat, amin mennie kéne. Persze próbálni kell. Ha fejlesztő lennék, akkor a Krétába integrált protokoll része lenne az NDI..
Meg kell az állammal vetetni, mielőtt még a Ciscotól bevásárolnak valami hasonló telepresence- ből kikukázott alternatívából. Most tervezgetik, hogy az oktatásban legyen a Krétába integrált, használható közös multimediás komm. platform.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#42) bencze válasza hemaka (#7) üzenetére


bencze
senior tag

Én akkor szerinted fogyatékos vagyok, mert a megosztott ppt-ket, exceleket (nem ritkán 2k-4k) nem igazán látom a telefonom képernyőjén, ezért nem elég, ha telefonon lépek be ezekbe az online megbeszélésekre...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#43) E.Kaufmann válasza bencze (#42) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem nem vette figyelembe, hogy vannak még, akik asztali gépet használnak, ami ugyan ok megkötéssel jár,de ár/teljesítmény arányban még mindig ott van a szeren, pláne ha a laptopnál még dokkolót és esetleg külső videókártyát is beszámítjuk.

Tényleg viccesek a webkamera árak és sajnos lehet, olyanok is vettek, akiknek nem kellett volna, még jobban felnyomva az árakat. Mi most vettünk asztali géphez Logitech webkamot (Mysoft-on keresztül), ami év elején 10 körül volt és sajnos most örültünk, hogy 30-ért megkaptuk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) MasterDeeJay

Nem értem milyen hiány van amikor aliexpressen kínából ugyan úgy tonna szám lehet rendelni webkamerákat. Ha nagyon akar venni valaki akkor keres egy eu raktárasat és 2-3 hét alatt megkapja. Ha sokan összefognak akkor meg vesznek egy dobozzal. Értékelések alatt ott szokott lenni milyen képe van. Nyilván egy fullhd azért illene hogy legyen.

(#45) adamssss válasza Televan74 (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Őőő ezt hívják kereslet-kínálat alapú árazásnak? De gondolom Te sem vagy kereskedő...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46) vaakuum válasza #72042496 (#28) üzenetére


vaakuum
addikt

dettó...és a a wifin csatlakozóknál a kép bekapcsolása általában a hang akadozását okozza, ami meg sokkal rosszabb. Mindez Skype vállalati rendszeren.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.