Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kurzorkergető, b+! És én vagyok a hülye, hogy nem találok egy cikket, amikor a hogyishívják egeret keresem majd 2-3 év múlva... :W
Gondolom, a cikkhez generált seo-k közt sem szerepel az egér...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A "csodás" free-spin görgő viszont maradt, így ez is kikerül a látókörömből. (Ha az ára nem lenne elég hozzá)...

(#3) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

G303-ból várok egy ilyen kivitelt, remélhetőleg lesz az is.

(#4) enginev3.0 válasza SunMount3r (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi a baj vele?

am...
Nekem sima G502 van, és nincs nagy kezem, nagyon imádom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) Fred23 válasza enginev3.0 (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ráadásul állítható is, ha valakinek nem jön be a szabadonfutós megoldás. Nekem nagyon bejött a G502 görgője, imádtam, mikor kipróbáltam.

(#6) sagem válasza Fred23 (#5) üzenetére


sagem
addikt

Pont ezt akartam én is írni, egy kattintással tudunk váltani a "normál" görgős kialakításra, szóval ezt tényleg nehéz hibaként felróni, mert akinek nem jön be a freespin az használja hagyományosként :K

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#7) -=RelakS=- válasza sagem (#6) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én mindkét módban használom, ahogy az elődjét is.
Ha gyorsan kell lapozni, akkor lendkerék.
Ha pontosság kell, *katt*, és racsnis kerék.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8) enginev3.0 válasza Fred23 (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pontosan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Volt mát lenkerekes egerem tőlük (MX Revo) és pont a racsnis mód az ami valahogy nem az igazi. Lötyög és túl is szalad, gondolom ez a hibrid megoldás hátránya is, hogy azért egy "racsni only" görgő sokkal jobb és pontosabb ennél. Azóta ezek nem tudom hova fejlődtek, de az alap mechanika ugyan az és olvastam már átfedő stroty-kat, hogy pont ugyan ezért nem szerették a G502 görgőjét sem. A szabadonfutó mód nemem annyira nem kell, alig használtam mialatt megvolt az az egér.

(#10) velizare


velizare
nagyúr

~egy árban van a g pro-val. mennyiben különbözik tőle nem wireless tulajdonságok terén?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Valaki talált egy szinonima szótárat :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12) worxland válasza SunMount3r (#9) üzenetére


worxland
addikt

Hát persze, aki nem kedvelte a Ford T-modellt, annak nem fog bejönni a Mondeo sem.
B@kker, a Revo 13 éve jött ki, azóta volt egy Performance MX meg G700, G700S, MX Master, G900, G903, MX Master 2S és 4 generációnyi G502, hogy csak a Logi felső kategóriás egereit említsem. Mellesleg ezek közül a G502 görgője talán a legjobb (G900/G903-at nem próbáltam).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13) vaakuum válasza SunMount3r (#9) üzenetére


vaakuum
addikt

Nekem a g600 fix kerekes, de érzetre pont olyan, mint a racsnisra állított g500.
Szerintem nekik ez a fétisük, hogy ilyen a jó a racsni. Pedig igazán lehetne egy hangyakukit feszesebb :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#14) worxland válasza velizare (#10) üzenetére


worxland
addikt

Nézz rá: sokkal több gomb, hosszabb, flancosabb kinézet, freeroll scroll.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) Synthwave válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy könnyebben megtalálod, ha a Logitech G502-re keresel.

Vagy listázod a beviteli eszközöket.

a SEO-k: logitech, g502, lightspeed, gamer, egér, wireless

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Synthwave válasza Carlos Padre (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony, még kiskorában. ^^

------------------------------------------------

(#10) cain69: Ég és föld; az egyik egy böszme nagy negyedtégla (inkább palm gripre), a másik egy jóval kisebb és könnyebb darab; a célközönség teljesen eltérő. Belbecset tekintve mindkettő jó - innentől már személyes preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) velizare válasza Synthwave (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, akkor megvárom a wireless (negyed)téglámat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) Csacsa75 válasza SunMount3r (#2) üzenetére


Csacsa75
csendes tag

C

[ Szerkesztve ]

(#19) macilaci78 válasza Synthwave (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

hogyishívják egeret, ha mindenre pontosan emlékeznék, amit valaha is olvastam, Sheldon Cooper alakját akár rólam is mintázhatták volna, illetve feleslegesnek tartanám a keresőt.
Pár év távlatából kilistáztatni a beviteli eszközöket, biztos hamar megtalálnám...

Nem értem, hogy egy szakmai fórumon miért kell egy szakmai hírt is a stílus felé elvinni? Van szaknyelv, van szakzsargon, amit minden szakmabeli és a szakmára fogékony érdeklődő megért, használ, vagy ha nem, akkor rövid guglizással értelmezni tud. Vihetsz bele több fantáziát felőlem, de az új belépők el fognak így maradozni, tartalmilag számukra kevesebbet fog adni egy-egy cikk. Szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) Synthwave válasza macilaci78 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezért vannak a SEO-k (ill. a Google).

Biztos rólad mintázták volna, ha eidetikus memóriád lenne? Wikin ez is szerepel, hogy: "Szociális képességei alulfejlettek, nem érti a humort, a gúnyt, az iróniát, az emberi érzelmeket és szituációkat. Nehezen ismeri fel a szarkazmust. Nem tud titkot tartani. Környezetét gyakran kioktatja. Számos kényszerbetegsége van. Az Asperger-szindróma tipikus jellegzetességeit mutatja (a sorozat készítői több nyilatkozatban visszautasították az ilyen feltételezéseket, mondván, hogy ő nem Aspergeres, hanem egyszerűen csak ilyen). Életét szigorú szabályok szerint éli, például minden hétfőn ugyanazt az ételt eszi. "

Ez nem túl jó argument. :DDD

Viccet félretéve a magam részéről azt nem értem, hogy miért fáj egyes embereknek, ha egy írói tevékenységet végző valaki nem áll be a(z unalmas) sorba (netán könnyen felismerhető stílusa van, jelentsen az jót vagy rosszat), illetve hogy miért tekintik a saját ízlésüket abszolút mérvadó pontnak (ez nem kifejezetten rád vonatkozik, hanem csak úgy általában véve).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) rgqjx válasza Synthwave (#20) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Talán azért, mert ez nem az a műfaj. Egy regény írójától elvárt a minél választékosabb kifejezésmód, itt inkább a lehető legtöbb információ átadásán lenne a lényeg. Épp ezen információk teszik érdekessé a cikket, azaz nem lesz unalmas. (Abban sem vagyok biztos, hogy a második bekezdésed stílusa és a közvetített jelentéstartalma méltó egy házigazdához)

Példának okáért jó lett volna nem a hozzászólásokból megtudni, hogy a görgője szabadonfutó-e és ez kapcsolható-e... vagy van-e memóriája... stb. :((

(#22) SunMount3r válasza rgqjx (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az "kurzor kergető" mögé oda zárójelben, hogy (egér) és minden megoldva, a stilisztika is megmarad és itt sem fognak fanyalogni... Eccerű...

(#23) DigitXT válasza Synthwave (#20) üzenetére


DigitXT
félisten

könnyen felismerhető stílusa van, jelentsen az jót vagy rosszat
Mondjuk én még dicséretet senkitől nem láttam ezekért a "nyakatekert" cikkekért:
a magam részéről baromira erőltetettnek tartom a stílust, így nem fogom elolvasni,
még akkor sem, ha amúgy érdekelne a cikk témája. (Minek idegesítsem magam?)

(#24) troviko


troviko
senior tag

Nem tudom, hogy miért nem hagynak fel ezzel a dizájn irányzattal, de borzalmas. Persze lehet van rá kereslet. Nekem a régi, klasszikus kinézetű (nem ennyire agyon csicsázott) dizájn jobban tetszett. G518, G5, G500, G500s, G700/700s. Simán ki kéne adni minden egért két dizájnnal.

Én imádom a freespin görgőt, meg is őrülök, hogy a G500-asomon volt, meg az 500s-emen is, meg a G700s-emen is, és most a 603-asomon nincs. :(

Az üzemideje vacak, a vezeték nélküli töltés jó, de kár hogy nem Qi kompatibilis, ha az lenne, tudná tölteni az íróasztal lámpám, és nem kéne még egy nyomoronc kábelt felvezetnem az asztalra.

https://www.oldtech.hu/

(#25) Mumukuki válasza rgqjx (#21) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

De most komolyan, mit varsz egy tizeneves szintjen levo felnott embertol? Manga profil, arogans stilus es izzadsagszagu hianyos cikkek. Felesleges belemenni, nem fogja megerteni.
Vannak igazi hazigazdak is meg szerencsere itt.

[ Szerkesztve ]

(#26) NandoXXL válasza Synthwave (#20) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Egy kis színfoltot viszel ph világába, ne foglalkozz velük.

(#25) pcsullog

Személyeskedni felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#27) W.Wilson válasza Synthwave (#20) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

A válasz egyszerű: a modorosság idegesítő.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#28) nyunyu válasza troviko (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Az üzemideje vacak, a vezeték nélküli töltés jó, de kár hogy nem Qi kompatibilis, ha az lenne, tudná tölteni az íróasztal lámpám, és nem kéne még egy nyomoronc kábelt felvezetnem az asztalra.

Borítsák be napelemmel, aztán kb. ugyanannyira tudná tölteni az asztali lámpád, mint a K750-et.
(Amire USB aljzatot se raktak, nehogy véletlenül használni is tudd. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) macilaci78 válasza Synthwave (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Viccet félretéve nem fáj, nem kötelező mindent elolvasni, lehet válogatni a témák, szerzők, fórumok között. Gondolom, nem véletlen, hogy a Prohardver lapcsalád is egyre rámenősebben tolja arcba a reklámokat, ki kell termelni azt az elégséges bevételt, amit korábban önmagában a lapcsalád színvonala nagyjából meg is tett.
Ahogy már írtam, szerintem ez az irány nem segít a meglévő olvasói bázis megtartásában, vagy az új olvasók bevonásában.
A címlapos írások nagy hányadában vannak helyesírási hibák, szakmai tartalmukat tekintve hiányosak, a friss hírek más magyar oldalakon esetleg napokkal korábban már elérhetőek voltak mindezt úgy, hogy van egy támogatói prémium tagság, illetve komoly erőfeszítéseket tesznek a reklámbevételek megszerzésére is, vagyis a címlapos írásokat már nem szabadidőben termelik pusziért.

Nem zavarna, ha lenne választásom, hogy rágcsálókról, vagy egerekről, kékfogról, vagy bluetooth-ról, stb olvashatnék. A cikk legyen szakmai, esetleg egy-két közismert zsargon kifejezéssel, a hozzászólások közt pedig mehet bőven a szleng. De mit is írok, hát van választás, csak nem feltétlenül a lapcsaládon belül, esetleg az anyanyelvemet elengedve...

Neduddkira emlékszel? Nagyon jellegzetes stílusa volt, ami szintén megosztotta a közösséget. (Volt, hogy fórumban feltett kérdésemre adott érdemi választ, de le kellett fordíttatnom vele, mert nem értettem meg elsőre. :B )

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30) Nyeste86


Nyeste86
csendes tag

Nekem volt MX Revolution egerem, közel 7 évig. Na nem ugyanaz az egy egér. Háromszor cseréltettem garanciával, mert a bal egérgomb előbb-utóbb (általában 3-4 hónap után) elkezdte duplán vagy triplán érzékelni a szimpla kattintást. Miután kifutott a széria, kaptam egy Performance MX-et, ami kereken 2 évig bírta, a már "megszokott" tünetek nélkül. Az is elkezdte ugyanazt a "betegséget". Meguntam a garanciáztatást. Most egy G403 van a mancsom alatt, eddig egész jól bírta. 8 hónap után kezdte el duplán érzékelni a szimpla kattintást. Mondták már páran, hogy cseréljem ki benne "házilag" a mikrokapcsolókat, de nem visz rá a lélek. Nyáron ezt is leadom garanciálisan 1 hónappal a vége előtt. Vajon kapok rendes egeret helyette? - Egy Logitech fan - :W

[ Szerkesztve ]

(#31) #16939776 válasza Nyeste86 (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert a szerkezet stabilitása gyenge, használat közben kifejtett erő hatására mozog, deformálódik a belseje, a kapcsolók - hiába vannak beforrasztva - lötyögnek, instabill a nyomáspontjuk, összerezonálnak.

Gyakorlatilag szerencse kérdése, hogy mennyi nyúzás után esik szét annyira, hogy előjön a dupla-klikk.

Egy ütött-kopott G400-at vettem nem rég, eredeti gyári kapcsolókkal, csak ki kellett takarítani, talpakat lecserélni és szalad. GPW meg 2 napnyi pepecselés volt, mire OK lett. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) TTomax


TTomax
nagyúr

Hogy a fenébe bír csak 60órát az akku,amikor a g305ben ennek többszörösét.Már vagy egy hónapja használom és még ki tudja mennyi van még benne.BTW ennyiért kenjék a hajukat,a g305 negyed áron sokkal jobb vétel.Bár a burkolat már is fényesedik az oldalán,de ez engem nem zavar,nincs qi töltés se de nem is kell ha pár hónapot bír egy elem.Ja azt csak csendben jegyzem meg egy g502 váltott a g305,mert nem tudtam elviselni hogy görgöről kopik a bevonat.Irritálta az ujjam használat közben,minőség terén lenne hova fejlődni a logitechnek az biztos.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33) nyunyu válasza #16939776 (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

1M kattintás élettartamúnak titulált japán D2F-F kapcsolók vajon nem rezonáltak, meg ilyesmi?
Mégis 4-5 évig bírták az egerekben, míg a mostani 10-20M kattra marketingelt kínai Omronok jó ha 1-2 évet bírnak.

Plusz az ólommentes forraszanyag tizensokévvel ezelőtti kötelező bevezetése sem tett jót az elektronikus kütyük élettartamának, megnőtt a kontakthibák száma.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) EV6


EV6
csendes tag

És akkor a MÁGNESES töltésről még nem is beszéltünk. Elképesztő, hol tart már a tudomány!
Synthwave, elmondanád még egyszer, hogyan lehet birkavesével földrengést megelőzni?

Az egérhez: tetszene, de az a rengeteg gomb az oldalán... Nagyon várom, hogy a G MX518-ból legyen wireless, azt a formát és méretet még nem sikerült felülmúlni. Most G403 után G305 van, ami remek, de túl kicsi.

(#35) velizare válasza TTomax (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

kisebb a belső műszaki tartalom. azaz kevesebb feature. nem tudom, hogy a mikrokontroller ugyanaz-e, de ha igen, akár azt is lehet emiatt alacsonyabb frekin járatni. valamint bizonyos featureok egyáltalán nincsenek benne a g305ben. jó kis egér az is btw.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) #16939776 válasza nyunyu (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem bonyolódnak bele annyira, egy ilyen egér tervezésébe, hogy részletes mechanikai modell készüljön mondjuk a kapcsolóról, forrasztásokról és ezeket felhasználva számítógépen leszimulálják a használat közben ébredő feszültségeket, rezonanciákat, kopásokat.
Régen nem csak monitort nézve terveztek, modelleztek. Jó eséllyel órákat/napokat töltöttek el a felhasznált alkatrészek a tervező kezében.

[ Szerkesztve ]

(#37) nyunyu válasza #16939776 (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt fejtegettem a japán vs kínai Omron témát bővebben.

Nyilván sok alfaj kimaradt, pl. a MouseMan'97-ben lévő piros pöckös D2F-F-3M (3M katt) már nincs meg, Giga egerekben lévő japán házasnak látszó, de kínai gyártmányú D2F-J01F-et (1M katt) sem szedtem még szét, aktuális 20M kattos kínait valószínűleg találnék valamelyik mekkmesterben. (de azt meg szívás szétszedni, nem akarok még egyet kettétörni.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Carlos Padre válasza Mumukuki (#25) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egy fokkal talán mégis jobb annál, aki folyamatosan patkánynak nevezi az egeret mert annyira egyéniség.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39) Synthwave válasza DigitXT (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Minek idegesítsem magam?"

Ezt teljes mértékben meg tudom érteni. Én is gyakran teszem fel ezt a kérdést.

--------------------------------------------------------------------

#29 macilaci78: "Neduddkira emlékszel? Nagyon jellegzetes stílusa volt, ami szintén megosztotta a közösséget. (Volt, hogy fórumban feltett kérdésemre adott érdemi választ, de le kellett fordíttatnom vele, mert nem értettem meg elsőre.)"

Azért azt lássuk be, nem mindegy, hogy valamit amiatt kell "dekódolni", mert eleddig ismeretlen szavak voltak benne vagy sok az összefüggő tagmondat és/vagy nem feltétlenül mindig a megszokott stílben megy a mondatszerkesztés/szóhasználat (ergo relatíve szokatlan, mint olvasmány), vagy azért, mert négy sorban tizenegy hiba van. (Gondolom, ő talán diszgráfiás lehet? Ha tényleg az, akkor nem tehet róla.).

Amúgy mi lett vele? Nagyon rég nem posztolt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) b. válasza Synthwave (#20) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek.
Ez amúgy is"csak" egy hír, ami igazából csak arról szól(na), hogy az eddig megismert és jól ismert G502 most már elérhető vezeték nélküli formában.
Ha ez számít valamicskét, nekem bejön a stílus. :R
Kicsit sajnálom, hogy nincsenek tesztek már egerekről főoldalon, inkább csak Logouton. Sok hardver el van hanyagolva már a lapcsaládon belül.( Táp , ház, egér, VGA....)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) -Skylake- válasza macilaci78 (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Engedd el. Szakmai hiroldal.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) ceia


ceia
őstag

Ez úgy néz ki, mintha egy normál egérre ráléptek volna bakanccsal és így tört szét. Ez nekem ingyen sem kéne. :N

        it's more fun to compute

(#43) Synthwave válasza -Skylake- (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahol csak egy kaptafára lehet írni, bizony.

-----------------------------------------------------

(#40) b.: <3

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) -Skylake- válasza Synthwave (#43) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azt nem érted meg, amit itt a fórum fele próbál elmagyarázni neked, hogy az égvilágon semmi baj nincsen azzal, ahogy írsz csak azzal, ahol írsz. Azt nem érted, hogy ez egy szakmai oldal, aminek a közönsége is nagyon nagyrészt minimum a számtech iránt erősen érdeklődő, de leginkább a szakmabán dolgozó olvasó. Ezek az emberek (mi) azt várjuk el, amit az IT-ban elméletben és gyakorlatban is elvárnak a munkahelyen : hogy iszonyatosan tömören, a nettó információt megkapjuk. Az ég világon semmi keresnivalója nincsen egy olyan szektorban mint az IT annak a fogalmazásmódnak amit te képviselsz. Ez nem szépirodalom , nem az olvasás öröméért olvassuk ezeket a cikkeket, hanem mert információ van benne. Leírhatod egy hírben 500x is, hogy "egér" , senkit nem érdekel , mert nem az az érdemi információ a cikkben. Azt érted félre, hogy Ti (a lapcsalád) azért kűzdötök nap mint nap, hogy minél több olvasótok legyen és emellett írsz cikkeket olyan nyelvezettel, ami minden egyes megírt írásod alatt téma a fórumban. Logouton teljesen elfér amit csinálsz, fórumbeszélgetés közben azt mondanám a te dolgod, viszont amikor a cikket írod ott ez egy teljesen téves út. Még egyszer : ez egy szakmai híroldal, megvan a szakma saját nyelvezete, teljesen mindegy, hogy hasonlít e a cikked a tegnapira, vagy sem. Az egyetlen lényeg az információ, minden más teljesen felesleges és hiába gondolod, hogy jó olvasni amit írsz , mert nem az. Inkább írj úgy, hogy mindenkinek teljesen semleges véleménye legyen róla, mint olyat ami majd 10 emberből 5-nek tetszik, 5 meg kaparja a falat tőle. Nektek az olvasó a lényeg, hát koncentráljatok arra. Én személyesen az alcímből megtudom mondani mobilon (ahol nem látom a szerzőt) , hogy te írtad e vagy sem és ezt ne dicséretnek vedd. Egyszerűen rossz érzés az, hogy annak akinek hitelesnek kéne lennie (jelen esetben Te , a szerző) az nem az. Számomra egy ilyen írás nem hiteles és szerintem nagyon nem vagyok egyedül vele. Arról nem is beszélve, hogy 1/20 annyi információt tartalmaz a termékről mint ahány szóból áll.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#45) Pioneer válasza -Skylake- (#44) üzenetére


Pioneer
senior tag

"...Én személyesen az alcímből megtudom mondani mobilon (ahol nem látom a szerzőt) , hogy te írtad e vagy sem és ezt ne dicséretnek vedd..."

+1 :W

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#46) sb válasza Synthwave (#43) üzenetére


sb
veterán

Nekem bejött az elején a stílus és semmi baj az itt-ott szokatlan fogalmazással, szóképekkel, bármivel... de mostanra erőltetett lett, ahogy fentebb is írták. A tartalom és érthető fogalmazás rovására megy.

Létezik stílus, meg van gesztipéter féle hülyeség mikor minden rohadt szóvégre rímet kell tenni vagy oda nem illő szóvirággal kell lezárni. Ha nincs két szavanként valami átlagostól eltérő az már szar.

Nézzük:
A sokak által kedvelt, nagytestű kurzorkergetőt kicsit diétára fogták a tervezők, s végre ledobhatja béklyóit.
Diéta, béklyó, kurzorkergető.
Ez egy alcím aminek röviden össze kéne foglalni miről is szól a cikk. Egy mondatba sikerült bepréselni mindent ami nem szokványos, a csúcsa pedig nyilván a kurzorkergető.
Önmagában létező szó a magyar szavak szótárában? Nem hinném. Kaptunk egy új jelentést az önkényes összetételből? Igen, de mit? Kergeti a kurzort az egér? Max annyira amennyire "tolja".
Lehetne inkább egérpad-súroló/-polírozó, csuklóerősítő, interaktív képernyővédő periféria, rgb tenyérlámpa.

És lássuk mi van még a cikkben: igen, a végén szerepel benne az "egér" szó is. Legutolsó mondat. Talán véletlen.

(#47) A`rpi


A`rpi
addikt

Csatlakozom az előttem szólók azon részéhez akiknek ez a stílus nem jön be itt ezen a felületen. Fórumon, blogon, elmenne, címlapos írásként szerintem túlgondolt, erőltetett.

Szakmai tartalomra érdemesebb lenne fokuszàlni, az építő jellegű kritikát pedig megfogadni. :)

(#48) #06658560 válasza b. (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem vannak olyan területek, amelyeket rohadt nehéz tesztelni. Egér. Mitől lesz jobb egyik a másiknál általánosan? Milyen paraméter van, ami hiteles bemutató szempontjából? Egér esetén jobb a vezetékes a vezeték nélkülinél? A karmolós a fektetett kezűnél? Hol legyenek az extra gombok, hogy jobb legyen? Mekkora tömeg a jó? Táp esetén melyik szitázott felirat a jobb? Ház esetén a ráfordítás nagyon sok. Normális teszt esetén ugyanis minden házhoz kellene egy levegős egy vizes esetleg egy épített vizes és egy karácsonyfa szinten teleaggatott rendszer beszerelése, és hűtési, zajossági tesztje. Összehasonlítani is csak így lehetne, ehhez viszont kell legalább három rendszer, amik anyagi, emberi és időbeli ráfordítás terén költségesek. És biztos nem eléggé népszerű témák.

(#49) b. válasza #06658560 (#48) üzenetére


b.
félisten

jaffa, Vanir, dobragab eszméletlen jó egerteszteket írnak. [link]Minden fontos paramétert az optikarol mérni tudnak és mérni lehet, minőséget meg lehet állapítani a gorgokrol, gombokrol, nyomaspontokat és hangot stb persze vannak benne szubjektív dolgok is. Ház tesztre egyetlen tulfutott levegős konfig kell, hűtés, hang és szerelhetoseg szempontjából. :Y

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) Szabtom


Szabtom
senior tag

ERŐS OFF:
Nekem semmi bajom Synthwave írásaival. Inkább az zavar, amikor egyesek nemcsak leírják egy posztban, hogy mi nem tetszik nekik, hanem osztják az észt több hsz-en keresztül.
Köszi, ennyire senkinek sem fontos a véleménye. Mindenkinek van, mint se**lyuka is.
/OFF

(#51) b. válasza Szabtom (#50) üzenetére


b.
félisten

+1 :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#52) dagonya válasza Szabtom (#50) üzenetére


dagonya
aktív tag

azért abban van egy szabad szemmel is jól látható ellentmondás amikor egy véleményben fogalmazod meg azt hogy nincs szükség senki véleményére. akár segglyukkal szeretnél ennek érvényt szerezni akár nem.

(#53) #06658560 válasza b. (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ház tesztre egyetlen tulfutott levegős konfig kell, hűtés, hang és szerelhetoseg szempontjából."

Szerintem meg az pont nem elég, ha rendes tesztet akar valaki csinálni.

(#54) nexplo


nexplo
őstag

Nem rossz de ennyiért? annyira nem olcsó hogy rohanjak és vegyek kettőt :W
A görgő is maradt régi, amúgy tetszik :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#55) worxland válasza nexplo (#54) üzenetére


worxland
addikt

"A görgő is maradt régi" - ööööööööööööö, ez tévedés.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#56) nexplo válasza worxland (#55) üzenetére


nexplo
őstag

Cserélték benne? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#57) worxland válasza nexplo (#56) üzenetére


worxland
addikt

Ránéztél egyáltalán? Térvázas lett, mint a G900 görgője - olyan, mint egy alufelni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#58) nexplo válasza worxland (#57) üzenetére


nexplo
őstag

Szuper a térváz fícsőr. A kettős üzemű görgőre gondolok ami kicsit instabilnak tűnik. Nekem öregebb loginál eléggé lógott a helyén. A mindkét irányba dönthető görgőknél megvan az esély, a kockázat, hogy a középső gomb helyett inkább valamelyik oldalra akar billenni, kattintani az ember.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#59) worxland válasza nexplo (#58) üzenetére


worxland
addikt

Na, ilyennel egyik Logi egeremnél sem találkoztam (Revo, 2xPerformance, G700, MX Master, MX Master 2S, G502 Hero).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#60) nexplo válasza worxland (#59) üzenetére


nexplo
őstag

Én sajnos igen. Kikopik kilötyög. Aztán már alig lehet használni. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#61) b. válasza worxland (#59) üzenetére


b.
félisten

Pedig nagyon ratyi görgőmegoldást alkalmaztak jó ideig Logitechnél.Hogy ebben milyen van nem tudom, de amikor az első űrhajó dizájnos termékek jöttek több teszt( itt is a PH-n) értetlenül állt a bóvli megoldás láttán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62) nexplo válasza b. (#61) üzenetére


nexplo
őstag

Én inkább úgy mondanám hogy annyira finom és kapcsolható görgőt akartak csinálni hogy kicsit túltolták és egy kikönnyített hiper-szuper üzemórás sz@r lett sajnos.
A kedvencem az amikor már a görgő sima görgető funkciója is behal. A lötyögést még elviselném de görgetés nélkül már érdekesebb. Egy rakat szuper Logi egerem van a fiókban ami amúgy működik de a görgő miatt már nem tudom használni :( ettől függetlenül imádom a márkát.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#63) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nálam eddig egy lendkerekes görgő ment tönkre, de az is inkább szorul. Valószínűleg kikopott, mert fejjel lefelé meg pörög, ahogy kell.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64) b. válasza nexplo (#62) üzenetére


b.
félisten

lehet így is fogalmazni,de én inkább gagyinak nevezném a Pana féle megoldásukat,( nyomáspont, erőigény, megbízhatóság) nem méltó egy ilyen árfekvésű egérhez.Egy időben valami egyszerű drótos rúgós megoldással kombinálták, ami meg k9akadft , kiugrott a helyérő.
Én is most megint Logit használok( G403) , nem rossz egér, de csinál érdekes anomáliákat. Valószínűleg nem szereti a Puretrak padot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) L4mie


L4mie
veterán

van pár hónapos tapasztalata ezzel valakinek?
jövőben első kiadású G502-ről váltanék, ezt néztem ki magamnak :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#67) worxland válasza L4mie (#65) üzenetére


worxland
addikt

Van. G502 Hero után semmi különbséget nem érzékelek (a plusz súlyokat egyikben se használom). Egy töltéssel irodai környezetben 10 munkanapot bír, idle módban lényegében semmit nem fogyaszt (egy hét szabadság alatt nem merült észrevehetően). A töltőcsatlakozó mélyen van, nehéz lehet bedugni más madzagot a hozzáadotton kívül.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#68) ati3x


ati3x
senior tag

Vettem egy ilyen egeret, erőteljesen leakciózva. Kb olyan 19 ezer volt átszámítva... Eddig nagyon bejön...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.