Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem történt semmi különös, megvették kilóra a politikusokat.

Thanos was right.

(#2) McSpy válasza Narxis (#1) üzenetére


McSpy
őstag

Nem hiszem :DDD ezt az unios polgárok érdekében tették :DDD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#3) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Felelős döntést hoztak. :U

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4) dabadab válasza Narxis (#1) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az EU-ban ez fix leosztás, van az ET (aminek az EU-s kormányok miniszterei a tagjai), ők szokták a kilóra megvett politikus figuráját hozni, meg van az EP (választott képviselőkkel), ők meg többe-kevésbé a nép érdekeit szokták képviselni.

DRM is theft

(#5) alevan


alevan
őstag

Rohadjanak meg. Már kezdtem örülni, hogy a 3 SIM kártyából 1-et lemondhatok. Az viszont nagyon gáz, hogy míg Romániában korlátlan netem van mobilon 5€-ért, addig Magyarországon ahol többet ülök, még a levélszinkront is kikapcsolom a Vodás kártyámon, hogy ne menjen feleslegesen el a netem.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) Aucor


Aucor
senior tag

Milyen meglepő... Pénz beszél, kutya ugat.
Pedig jövőre váltani akartam német kártyára... tudom, bilibe lóg a kezem...

(#7) gerii


gerii
addikt

Szégyen amit művelnek...

(#8) pigster: mondjuk stratégiai partnerek, + kis mellékes.

[ Szerkesztve ]

(#8) pigster


pigster
senior tag

az államok vezetőit sikerült meggyőzni
Hogyan?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

Szégyen

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) azbest


azbest
félisten

Bármelyik állam szívesen lát adóbevételt. Az áfa, amit beszednek a semmiért fizetett roaming díjból, az is jó pénz.

(#11) dajkopali válasza dabadab (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, az Európai Tanács az államok vezetőiből áll, van ugyan miniszteri bizottsága, de az külügyi kérdésekben érdekelt: "The members of the European Council are the heads of state or government of the 28 EU member states, the European Council President and the President of the European Commission."

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) dajkopali


dajkopali
addikt

a szavazás pontos eredményét nem ismerem, de nyilvánvaló, hogy azok a turisztikai szempontból célországoknak számító államok nyomtak igent, ahol komoly bevétel a roamingdíj (Spanyolország, Olaszország, Franciaország stb.)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Most kellene egy világméretű tüntetés Brüsszelbe.

Thanos was right.

(#14) dabadab válasza dajkopali (#11) üzenetére


dabadab
titán

Akkor viszont meg vagyok keveredve: az Europai Tanacsnak (az Europai Unio Tanacsaval (tiszta Brian elete ez) ellentetben) nincs torvenyhozasi ereje, akkor meg hogy tud belebeszelni az EP donteseibe?

DRM is theft

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

S.arf.szú banda ez.. Ott kenegetik őket, ahol lehet...

Gondolom itt is volt susmus.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Á, adni kell kis pénzt a Diginek hogy egész Európában tudjon szolgáltatni és kész... :D :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) dajkopali válasza dabadab (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

ez kb. olyan helyzet, mint pl. nálunk az egyetemi tanárok kinevezése: az EiT nem dönthet, csak a Parlament, de a Parlament az ajánlások alapján hozza meg döntését
ezek egyike - az igazán fontos Európai Bizottság (vagyis az EU "kormánya") javaslata mellett - az EiT ajánlása
klasszikus hatalmi harc: az EP dönthet az EiT ajánlása ellenében, de akkor azt kockáztatják, hogy a határozatot az azt ellenző kormányfők nem hajtják végre
önmagában ez egy kiváló rendszer, hiszen nem ad senkinek teljhatalmat, de vannak esetek, és ez is ilyen, amikor ez nagyon komoly konfliktushoz vezet

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) Tomi326


Tomi326
csendes tag

Pedig már ideje lett volna eltörölni a roaming díjakat! Mocskos üzlet az egész :W

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Semmi gond, akkor ezután se használjuk a telefont külföldön. Úgy kerek 0 Ft-ot nyernek vele a (nem)szolgáltatók.

(#20) enginev3.0 válasza pigster (#8) üzenetére


enginev3.0
félisten

Őőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő
őőőőőő
Hát, őőő :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) Ursache válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Ursache
senior tag

+1

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

Nyaljanak sót.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Véletlenül nem EU alapelv többek között a szolgáltatások szabad áramlása az EU tagállamok között? :U

Komolyan, az EU-nak azt kéne tennie, hogy erre hivatkozva két lehetőséget adna a szolgáltatóknak: Vagy eltörlik szépen a roaming díjat, vagy menjenek a fenébe Afrikába vagy Ázsiába "szolgáltatni". :(((

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#24) Penguin95


Penguin95
senior tag

Gondoltam, hogy ez lesz. Na nem baj, majd ezután is sűrűn fogom használni a roamingot.

(#25) Csapoati válasza sz.balazs.95 (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A pénz erősebb alapelv. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

engem az érdekelne, hogy amikor a dajcse telekom hálózatát használom, az miért roaming?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Csapoati válasza bambano (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mert nálunk (Magyar) Telekom van, nem? :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) dajkopali válasza bambano (#26) üzenetére


dajkopali
addikt

erre te is ismered a választ (bár a kérdés persze abszolút releváns :) ): azért, mert nem egységes a piac, a DT itt olyan, amott meg amolyan jogi és gazdasági környezetben dolgoziik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#29) bambano válasza dajkopali (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem a választ ismerem, hanem a kérdésre válaszolt bullshitet :) picuri szemantikai különbség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Pete55555 válasza Narxis (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

Dehogyis. Hogy mondhatsz ilyet?

Sikerült ész érvekkel, kutatásokkal, felmérésekkel $$$$$$-al alátámasztani az álláspontjukat, és megnyerni a politikusokat. ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#31) atike


atike
nagyúr

...csodás. De nem meglepő. A gazdasági érdekek formálják a politikát is... :DDD Kíváncsi lennék, hogy kinek mennyibe fájt egy ilyet kibulizni. Na meg ki mennyire örült. Igen. Eurósítva. :)

(#32) tatararpad válasza dabadab (#14) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem belebeszél, ha jól emlékszem 3 féle döntéshozatali eljárás van az EU-ban, és a sor végén a döntést mindig az ET hozza meg.

(#33) 8th


8th
addikt

Na, lassan akkor tényleg jöhet a digi-s (román) előfizetői sim.

(#34) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Egyszerűen nem normális dolog, ami itt telekommunikáció címszó alatt történik a XXI. században...

És hogy "politikailag" egy ilyen döntést csak úgy meg lehet hozni...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#35) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Azért kicsit vegyük figyelembe a dolog másik oldalát is: ahhoz, hogy valaki egy másik országban is használni tudja az otthoni szolgáltatásait, kell néhány dolog: meg kell egyezni a látogatott és az otthoni hálózatnak, ki kell építeni a kapcsolatot, bekonfigurálni, stb. Utána az adatoknak valahogy "közlekedni" kell, ehhez nemzetközi kapacitást kell bérelni, elosztó-központ (STP) sem árt ha van.
Ez mind mind pénzbe kerül, és Európában mára nem mondható, hogy bármelyik szolgáltató halálra keresné magát, a piacok annyira telítettek.

A sok k-EUrópai meg ne rinyáljon hogy az osztrák-német-angol fizujából nem futja egy helyi SIMre, aki meg évente nyaral 1 v 2 hetet külföldön, azt sem a roamingdíj fogja földhöz vágni. Akinek nem inge, persze ne vegye magára.

(#36) Keem1


Keem1
addikt

Nem értem őket. Ezentúl, ha külföldre megyek, pénzt termeltem volna nekik (telefonáltam volna), de így nem fogok. Évente 2-4 alkalommal utazom külföldre, rendszeresen 0 forintos távközlési költséggel. Wifin keresztül intézem ezután is a hazatelefonálást. Barmok ezek, nem politikusok.
Itthoni díjért telefonálnék kint is, de roaming díjakért biztosan nem.

FlasH-BacK: közös érdekről hallottál már? Ha én Ausztriába megyek és ottani hálót használok, pont kiegyenlíti, ha egy osztrák jön Magyarországra és telefonál. Mint a UPC Wi-Free

[ Szerkesztve ]

(#37) #06658560 válasza bambano (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csatlakozom: nem értem Voda, T miért nem hozta egy tető alá a szolgáltatásait még a vevők felé kifele.

(#38) dajkopali válasza Keem1 (#36) üzenetére


dajkopali
addikt

a korábbi döntésnél, amelyet Kroes asszony szorgalmazott, az volt az egyik fő érv, hogy ha nem lenne barangolási díj, az közvetlen és közvetett hatásait tekintve sok milliárd euróval dobná meg az EU gazdaságát - pont azért, amit írsz, hogy az Európában rendszeresen utazók - és nem kevesen vannak ilyenek - egyrészt nem mérlegelnék a kommunikáció költségeit, hiszen jelentősen olcsóbb lenne, másrészt a gát lebontása minden gazdasági tevékenységre áldásos hatású lenne, hiszen gyorsabb lenne az információáramlás
én nem tudom, hogy ez tényleg így van-e, de elég meggyőzően hangzik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#39) Keem1 válasza dajkopali (#38) üzenetére


Keem1
addikt

Így van Pali, nincsenek határok (Schengen), ha a telkóban is unió lenne, akkor ugyanúgy nem számítana, hol vagyok telefonáláskor, mint tankoláskor, városnézéskor vagy bevásárláskor. Sokan azért nem telefonálnak kint, mert drága. Ellenben ha ugyanannyi lenne mint itthon... Nem hogy megtérülne a roaming kiesése, de a nagy számok törvénye alapján még hasznot is hozna. Biztos vagyok benne, hogy gazdaságos lenne.

(#40) Graphics válasza Keem1 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem is többen mernénk telefonálni külföldre..

Bullshit maszlag, hogy most 3 évig megint semmi az ügyben... a telkomos cégek lezsírozzák egymást közt, meg akivel kell...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) sz.balazs.95 válasza FlasH-BacK (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Itt inkább arról van szó, hogy ha nem lenne roaming, akkor elvben országokat átivelő szolgáltatók jöhetnének létre:
Azaz nem lenne ilyen-olyan T-Mobile/Telekom, hanem lenne mondjuk Telekom EU, ami minden országban ugyanaz.
Másrészt akkor itthon lehetne Orange, Tele2, stb. szolgáltatók SIM-jeit használni, és sanszos, hogy olcsóbb lenne, mint az itteni, tehát a (nemlétező) piaci versenyt is egy kicsit felrázná, illetve a szolgáltatóknak könnyebb lenne egy egész Európát átfedő hálózatot kialakítaniuk.

Mondjuk valószínű, hogy ehhez más is kéne. Pl. egy tökös EU, elszánt célokkal. :(((

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) Graphics válasza sz.balazs.95 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez az EU már szerintem lassan papíron lesz csak... Kelet meg fogja venni-enni kilóra...

Eurázsiai unióban több a ráció...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Keem1 válasza sz.balazs.95 (#41) üzenetére


Keem1
addikt

Biztos hogy nem, mert roaming eltörlésről van szó, nem a nemzetközi díjakéról.
Ha te Orange-s vagy akkor a magyar hálózatos ismerőseid nemzetközi hívás díját fizetnék.

(#44) Graphics válasza Keem1 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ha eltorolnek a roamingot.. Akkor nem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) #06658560 válasza Graphics (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

De.

(#46) Vangelis válasza Graphics (#42) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sokan belátják, hogy nyugaton nincs semmi.... szó szerint!!!

Lassan vége lesz ennek a bohózatnak.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47) Dexar007 válasza Vangelis (#46) üzenetére


Dexar007
veterán

Hanyatlo nyugat. ;]

Give me your cum,bull!

(#48) sz.balazs.95 válasza Graphics (#42) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ettől tartok én is.
és emiatt (is) örülnék, ha az Unió mihamarabb megerősödne.
nem akarok ilyen világban élni. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#49) Sethdobaloah válasza Graphics (#44) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

attól még, hogy itt egy angol sim-el fogadott hívás ugyanúgy ingyen lenne neked, mint angliában, nekem még magyar sim-ről nemzetközi díjat kellene fizetnem hogy felhívjalak.
A roaming eltörlése csak arra jó, hogy külföldön ne gondolkozz azon hogy telefonálj vagy se.
Esetleg egy román sim-el netezz... de itthon nem fogsz tudni külföldi számot használni, úgy mint egy magyart

...csak én vagyok helikopter?

(#50) #06658560 válasza sz.balazs.95 (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mikor költözöl és hova?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.