Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fooler89 válasza dabadab (#49) üzenetére


Fooler89
őstag

Tudom, hogy off topic, de az mire jó?

(#52) Lenry válasza Fooler89 (#51) üzenetére


Lenry
félisten

pont arra, amire a cikkben is használom: egy mountolt meghajtó egy mappáját valahova máshova mountolni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53) n00n


n00n
őstag

Gratula!

Tényleg jó cikk lett! Nekem is a héten érkezik meg az első SSD-m és alig várom, hogy rákerüljön a Ubuntu 11.10. :)

(#54) a_nagy_pok válasza Lenry (#39) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Helló, köszi a cikket :R Én is pont most gondolkodom hasonlón.
Azóta rájöttél, mi okozta a sebességcsökkenést?

(#55) Lenry válasza a_nagy_pok (#54) üzenetére


Lenry
félisten

A gép volt öreg. Amióta váltottam Core i7re, azóta semmi baja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56) a_nagy_pok válasza Lenry (#55) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Hmmm, milyen gép volt pontosan? Csak azért kérdem, mert szintén egy régi (6 éves) konfighoz szeretnék én is SSD-t venni, de ezek után lehet hogy még egyszer meggondolom...

(#57) Lenry válasza a_nagy_pok (#56) üzenetére


Lenry
félisten

Pentium E2140, Abit AW9D, 4GB DDR2 RAM

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58) a_nagy_pok válasza Lenry (#57) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Köszi, akkor tényleg várok még vele. Valószínűleg nekem is az egész gépet ki kéne cserélni ahhoz, hogy kihasználjam az SSD-t :DDD

(#59) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na vissza a sírból. Ugyanis én is bevásároltam. :C

samsung 830 128 gigás. Fedora 17 felpattant rá. Az fstabot már megcsináltam. Most az ütemezőt néztem.

Ezt írja:

[root@f17-desk ~]# cat /sys/block/sda/queue/scheduler
noop deadline [cfq]

Egyébként innen szedtem. Most akkor ez jó, vagy sem. Melyik a 3 közül az aktív? :F

Közben dobtam rá egy jó kis tesztet:

[root@f17-desk ~]# hdparm -Tt /dev/sdb

/dev/sdb:
Timing cached reads: 7156 MB in 2.00 seconds = 3579.84 MB/sec
Timing buffered disk reads: 658 MB in 3.00 seconds = 218.99 MB/sec

Egész jó. Itt írnak eredményeket, jobb vagyok mint a 470-essel. Igaz nincs sata 600-am, úgyhogy ennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#60) Lenry válasza Vladi (#59) üzenetére


Lenry
félisten

a CFQ, mert az van bekeretezve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) Vladi válasza Lenry (#60) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

aha, köszi. Értem.

Te ilyeneket állítottál?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#62) Lenry válasza Vladi (#61) üzenetére


Lenry
félisten

úgy emlékszem igen, de az én selejtesen lassú SSD-men nem segített.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#63) Vladi válasza Lenry (#62) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mert mi volt? :Y Hogyhogy lassú lett?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#64) Lenry válasza Vladi (#63) üzenetére


Lenry
félisten

nem lett lassú. mindig is az volt, csak a régi gépnél azt hittem, hogy azért. az új géppel gyorsult, de egy normálisan működő SSD-nek a közelében sincs

egy logout bejegyzés és az SSD topikban leírtak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) DragoX


DragoX
tag

Most váltottam én is SSD-re, nekem is arch-om van. Nagyon jól jött az írásod a művelethez, köszi szépen. :))
Nekem XFCE-vel van, és a gyorsulás valami eszméletlen :)

(#66) Lenry válasza DragoX (#65) üzenetére


Lenry
félisten

örülök, hogy hasznos volt :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67) ryori


ryori
senior tag

mindíg be kell majd mountolni a ramdisket? minden induláskor? mount -a?
és ha igen, lehet automatizálni? linux mintet használok, megcsináltam az írásban lévőket, ff cache 0mb stb.
meg a linuxos topikban is írtam hogy pár dolgot mint fórumról megcsináltam.

(#68) Lenry válasza ryori (#67) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyis, ha beírod az fstab-ba, akkor az induláskor mountolódik (ez a lényege az fstab-nak), ezt ellenőrizheted is pl. a df paranccsal, az kilistázza a csatolt meghajtókat.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69) jimmy399


jimmy399
senior tag

Manapság hamarabb hal be az SSD vezérlője, mint maga a cella. Annak sok értelme nincsen, hogy külön partíció a /var /log /tmp /home... csak lassítja a rendszert eleve. Max a discard-nak van valami értelme.

--- N/A ---

(#70) Lenry válasza jimmy399 (#69) üzenetére


Lenry
félisten

Ez oké, de ez egy 6 éves cikk :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.