Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Erről lehetett már olvasni sok helyen, és semmi különös nincs benne. :) A Red Hat és a nagy cégek aktívitása meg egyértelmű és számukra szükségszerű.

[ Szerkesztve ]

(#2) floatr


floatr
veterán

Ja igen, és a Canonical-t meg utálják, mert nem fejlesztenek kernelt

(#3) sh4d0w válasza floatr (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hja, ők csak mainstream rendszert próbálnak faragni a Linuxból. Szemetek.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#4) bambano válasza floatr (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért, mert bugokat fejlesztenek, nem fogjuk szeretni őket...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) floatr válasza bambano (#4) üzenetére


floatr
veterán

Ja, hülyegyerek Shuttleworth, ahelyett h a bahamákon élvezné a ...khm napsütést élete végéig, inkább jó bekullant a ventibe, hogy mindenkit megszívasson, aki bubit használna, meg disztribúciót fejleszt. Egyiket a hibák miatt, a másiktól meg a felhasználókat veszi el. Kötsög.

(#6) lgb


lgb
tag

Nem ertettem soha, miert olyan meglepo ez a hir :) Az embereknek altalaban elni is kell valamibol, es melo mellett kicsit nehezkes lenne ennyit programozni. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy nem mindegy, ki miert irja, akkor sem, ha fizetik erte. Gyakran van olyan hir, hogy ismert kernel hackert alkalmaz egy vallat, stb, tehat voltakeppen akkor azert kapja a fizetest, amit amugy is csinalna, igaz lehet nem annyit (mert kozben penzt is kene keresnie, meg egyeb okok). Ez azert meg mindig messze nem ugyanaz, mintha programozok azert irnak, mert a fonok azt mondta, es kozben utaljak a melojukat, es kb csak megelehetesi forrasnak tekintik. Imho ha csak open source software-eket nezzuk, szinte mindenhol megfigyelheto, hogy ahol valaki nagyobbat alkotott, elobb-utobb alkalmazni fogja egy ceg, olyan munkakorrel ami kb ugyanaz, mint amit elotte is csinalt. Ilyesforman a munkaja megiscsak tekintheto ugy, hogy onkentes :) Bar ez is eleve milyen fura cim egy cikknek: a legtobb ember - csinaljon barmit -, onkent dolgozik, nem kenyszeritik fegyverrel, hogy neked "marpedig ezt kell csinalnod, es mast nem csinalhatsz".

(#7) floatr válasza lgb (#6) üzenetére


floatr
veterán

Az van, hogy pár ismert (cégnél dolgozó prominens) ember sokszor azt sugallta, hogy zsebfejlesztők otthon félreeső időben nyomják a nyílt szoftvereket, aztán néha nem árt, ha a valósághoz közelebbi információkhoz is jut az ember

(#8) lgb válasza floatr (#7) üzenetére


lgb
tag

Ahhha. Hat teny, hogy sokszor ugy kezdodik (hobby szinten, otthon), de imho egy szint felett igy mar nehez lenne tovabb vinni ... Azert persze most is van ilyen, de nem feltetlen ok a tobbseg, az valoszinu.

(#9) The Bachelor


The Bachelor
tag

Nekünk az oprendszer tanárunk azt mondta, hogy hogy a linuxokat több ezer önkéntes írja, szabadidejükben, hobbiként, VISZONT a linux kernelt csupán egy maroknyi ember cégeknél (Red Hat)

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#10) bambano válasza floatr (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Értem én, hogy aki dolgozik, az követ el hibát, de nem erről beszélek.
Shuttleworth-nak meg az ubuntus fejlesztőknek volt két olyan dobása a közelmúltban, ami nem ez.
1. MS (na, megint ez a monogramm..:P) megpróbált nyomást gyakorolni a debianosokra, hogy a következő stabil kiadást adják ki, mielőtt nekik eljön a 10.4-es határidő. Ezt értem, hogy van ráció ebben a gondolatban, de azt gyorsan el kellene felejteni, hogy csak azért, mert ők szeretnek kacatot kiadni, beletenyerelnek a debian szabályaiba és elrontják a debian minőségét is. Maradjanak a saját házuk táján, csinálják, amit ők szeretnének, a debiant meg hagyják békén.
2. kiderült, hogy a csomagok nevében levő szoftververziószám nem mindig egyezik meg a belecsomagolt szoftver verziószámával. Ami megalol, merthogy ha kijön egy biztonsági figyelmeztetés, hogy pl. a mysql kliens könyvtárában security bug van, akkor az verziószámmal fog kijönni és az ubuntu felhasználók a csomagok verziószáma alapján fogják eldönteni, hogy érintettek-e vagy sem.Ebből a szemszögből nézve ez egy ordító, szánalmas, szándékos nagy hazugság. Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy valaki tökre véletlenül egy régebbi targz-ből csinálja meg a csomagot, mint amiből kellene és ezt publikálják is, tehát ez szerintük nem hiba, hanem tervezett. Szerintem ez tervezett ökörség. De ezzel nem izgatom magam, nincs ubuntum és nem is lesz.

csak annyit akartam jelezni, hogy ne essünk már hasra a cannonical előtt azért, mert ilyeneket csinál. Ja, az iparművészeti agyagedény kifejezés jogos, szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) bambano válasza floatr (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem, az van, hogy változnak az idők. 1991. igen régen volt.
Akkoriban alapvetően két féle fejlesztő volt:
1. hobbi programozó, aki otthon faragta a kódot, napközben meg teljesen mást csinált.
2. alkalmazott (esetleg cégtulajdonos), akinek a napi munkájához kellett valami, azt megfaragta és utána bedobta a közösbe. Ez utóbbi fajtából sokan dolgoztak internet szolgáltatóknál, nem véletlen, hogy a linux szerver oldali része előbb érte el a production szintet, mint a desktop (fogja)..

Csak közben nagy cégek nagy zsét kezdtek el keresni a linuxra alapozott üzleteikkel és rögtön elkezdtek azon agyalni, hogy hogyan tudják biztosítani a befektetéseiket. Ha a prominensek szétszaladtak volna mindenféle cégekhez úgy, hogy ezek a cégek nem tudnak megegyezni, akkor összeborult volna az egész. Így megegyeztek a játékszabályokról, aki cégekhez került, ott maradt, aki meg szabadúszó volt, azoknak kreáltak egy céget közös finanszírozással és oda eldugták a jó embereket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) floatr válasza bambano (#10) üzenetére


floatr
veterán

Ahhoz képest h eredetileg a debian-éknak akarták megmutatni h egy kis népszerűség nem árt, szerintem egészen korrekt dolog, hogy meg próbálta győzni őket a saját elképzeléséről. Sérült valami? Megtörtek a debian táborában? Kényszerítettek valakit valamire? A KDE-fejlesztőkkel sikerült megállapodnia, és ahogy látom az Xorg-osokkal is (a gnome-ról nem tudom). A Fedora és úgy látszik a Suse projektmanagementje is a féléves fejlesztési ciklust választotta, bár gondolom senki nem fogta a kalasnyikovot a szájukba. Nyilván találtak benne rációt, ha mást nem is, akkor a marketinget. Tudom: a debiannak nem kell a reklám

A verzióprobléma meg egy belső hekkelési hiba. Eddig nekem problémám nem volt vele, jó átb.tak vele. Nyilván van olyan, akinek ez esetenként problémát okoz, de gyanítom, hogy ez a júzerek kisebbik része. Aki nagyon akar, az találhat nagyobb kivetnivalót a redhatnél, vagy a novellnél is.

Emellett viszont én úgy látom, hogy rendkívül sokkal járult hozzá a linux képének pozitívabb megítéléséhez, vagy egyáltalán ahhoz, hogy egyre többen -- állami körökben is -- használható alternatívaként tartják számon. Ezen a téren szvsz többet ért el, mint bárki más.

(Amúgy GKH inkább agyagedény, mint Shuttleworth)

(#13) floatr válasza bambano (#11) üzenetére


floatr
veterán

Ezzel az erővel akkor arról is cikkezhetnének, hogy a win7 már nem win3.1, de érdekes módon ezzel kapcsolatban naprakészebb a média, és az oktatás.

(#14) moma


moma
őstag

mondjuk azért azt hozzá kell tenni, hogy sokszor az önkénteseknek kezd el fizetést adni egy cég, mert úgy gondolja, hogy neki megéri, ha az illető csak azzal foglakozik. vagy éppen az addig önkéntesként dolgozók nyerik meg a meghirdetett állást. szóval a motiváció azért nem teljesen a szokásos.

we all deserve a bit of luck.

(#15) D4rkAv3ng3r válasza sh4d0w (#3) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Konkrétan nem. Ők a Debian-ból csinálnak mainstream disztribúciót. Bár én nem tartom ezt rossz dolognak, mivel sok olyan embernek is lehetőséget ad, aki hülye lenne a Linux-hoz. Bug meg hát a féléves kiadási ciklus átka. Ez van.
Linux önmagában csak a kernel ami nem Ubuntu még. Még a GNU/Linux is csak az alapja, helyesebb azt mondani, hogy butítják a Debian-t.

[ Szerkesztve ]

(#16) D4rkAv3ng3r válasza bambano (#11) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Igen ez nem szép dolog erre reagált Vektora blackPantherOS fejlesztője, hogy mások hátán kersztül kapaszkodtak el és most bele akarnak rúgni.

(#17) D4rkAv3ng3r válasza D4rkAv3ng3r (#16) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Elírás sajnos. Szóval újra:
Igen ez nem szép dolog erre reagált Vektor a blackPantherOS fejlesztője, hogy mások hátán kersztül kapaszkodtak fel és most bele akarnak rúgni.

(#18) bambano válasza D4rkAv3ng3r (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt nem értem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) sh4d0w válasza D4rkAv3ng3r (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nono. Red Hat és Suse csak és kizárólag a kereskedelmi disztribúciók fejlesztésével foglalkoznak, tesznek magasról arra, hogy a Linux, mint OS (ne menjünk most bele, mit hívnak kernelnek, OS-nek és disztribnek, csak a könnyebb megfogalmazás miatt írtam Linuxot és OS-t), mennyire terjed el desktopon.

Ezzel szemben a Canonical ugyanazt a stratégiát választotta, mint a Microsoft (nem tetszik nagyon az analógia): előbb desktop fronton akarja elterjeszteni, minél szélesebb körben ismertté tenni az Ubuntut és innen indulva szeretne magának kiépíteni egy fizetős ügyfélkört, ami viszont már a szerver verzióra épül.

Sajnos az általad is említett fél éves kiadási ciklus egyre inkább gátja lesz ennek a stratégiának, szerintem sürgősen felül kellene vizsgálni ezt a döntést, valamint leigazolni egy igazi marketinges nagyágyút, aki megfelelő marketing-stratégia alkalmazásával állandóan fenntartaná az érdeklődést a rendszer iránt.

Vektort és a bP-t meg hagyjuk, mert elsősorban az ő és a másik, hupon megszólalt fejlesztő pökhendi stílusa az, ami leginkább elriasztja a hazai felhasználókat a rendszer használatától. Valaki megemlítette Vektornak azt is, hogy ne az Ubuntuval szemben pozicionálják magukat, mert a linuxos felhasználói tábor túl kicsi ehhez, de ő akkor is következetesen tartja magát a "bezzegubuntuzáshoz".

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr

Nokéremszépen... Ezt is megéltük? Azért a közösségen belül ne menjen már a flém. Ubuntu csinál dolgokat, igen, de tesz is le az asztalra. :U

(#9) The Bachelor:

Ez azért árnyaltabb dolog ennél. Sok az önkéntes munka - kernel esetében is 25% - s sok a céges hozzájárulás is. A lényeg, hogy közösségi a fejlesztés, és a közösségbe beleférnek hobbisták, meg cégek is.

(#10) bambano:

1. S? Engedett neki a debian? Nem. Akkor hol itt a probléma?
Az meg egyébként egy jó kezdeményezés, hogy együttműködjön a debian és az ubuntu. Mert az egész foss így épül fel és így jutott el erre a szintre ahol van. Nem találták meg eddig a közös hangot. Majd meglesz.
2. Ez azárt nem általános. Én egy esetről hallottam. De azért érdemes lenne megismerni annak a magyarázatát csomagkészítői oldalról, hogy mi ennek a magyarázata. Utána kellene járni. Én azt is el tudom képzelni, hogy egyébként van egyszerű magyarázata, a sec bugfixet meg backportolták. Egyébként meg nem sunyiban fű alatt ment a dolog, hanem nyilvánosan.

(#19) sh4d0w:

"Nono. Red Hat és Suse csak és kizárólag a kereskedelmi disztribúciók fejlesztésével foglalkoznak"
Meg e mellett tonnaszámra nyomják a szabad kódot a fossba. Azt azért ne felejtsük el.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) PuMbA válasza D4rkAv3ng3r (#15) üzenetére


PuMbA
titán

"Bug meg hát a féléves kiadási ciklus átka. Ez van."

Az LTS-ek közötti verziókat fel kell fogni alpha verzióknak(én nem foglalkozok velük,mert sokat szívtam),igazából csak az LTS verziók esetén húznak bele a stabilitásba. 8.04-gyel nekem nincs sok gondom és a 10.04-nél megint dupla annyi idő lesz bugjavításra így ígéretes lesz: a 10.04 alpha2-ben kevesebb bugot észleltem (nekem tökéletesen megy rajta minden és nincsenek hibaüzenetek),mint a 9.10 végleges verziójában.

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza Vladi (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A debian egyik legfontosabb alapelve, hogy kiadjuk a disztribet, ha *elkészült*. A debian gyökereit akarta kitépni MS, ez gyakorlatilag a debian egyediségét, elsődleges megkülönböztető jegyét szedte volna el. Nem jött össze, pedig még pénzt is ígért.

Ez NAGYON gáz.

Arra nem tudok kifejezést, hogy valaki szándékosan marhaságot csinál. Ostoba? nem tudom, ez megfelel-e ide. de, ismétlem magam, engem ez nem érint. ha elgányolták volna ms pénze miatt a squeezet, az érintene. ez csak vicc.
olyan security bugfixet nem lehet backportolni, amely security bug nem ismert a kiadás napján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Vladi válasza bambano (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát gáz. Erre mondtam, hogy rosszul közelítettek. Nem kell ezt azért ennyire mellre szívni. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) #40553216 válasza bambano (#22) üzenetére


#40553216
törölt tag

"A debian egyik legfontosabb alapelve, hogy kiadjuk a disztribet, ha *elkészült*.">de neki mintha azok lettek volna az érvei, hogy határozott kiadási ciklussal kevésbé szétfolyó a munka. nem a féléves ciklusokat akarta ráerőltetni a Debianra, csak egyfajta összehangolást javasolt, gondolom, inkább az LTS-ekkel összhangban. vagy nem?

(#25) sh4d0w válasza Vladi (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Meg e mellett tonnaszámra nyomják a szabad kódot a fossba."

Igen, de csak azért, hogy miután a közösség kitesztelte azokat a Fedorán és az opensusén keresztül, belerakhassák az enterprise verziókba.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Vladi válasza sh4d0w (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr

Amit aztán újra közzétesz. De ezzel végül is mi a gond?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) sh4d0w válasza Vladi (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem semmi, pusztán rá akartam világítani, hogy nevezett társaságokat már elsősorban ez vezérli, nem több és nem kevesebb.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) bambano válasza #40553216 (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Konkrétan azt mondta, hogy ad pénzt meg embert, ha a debianosok a 10.4 határideje előtt kihozzák a stabil debiant. Márpedig mindenhol a világon úgy működik a dolog, hogy aki pénzt ad, az ugathat, a többieknek kuss van. Adott volna egy halom pénzt, utána ráerőltette volna a debianosokra, hogy akkor adják ki a következőt, amikor még nincs készen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) floatr válasza bambano (#22) üzenetére


floatr
veterán

Lehet h ez közösségen belül így adták el, viszont ezzel gyakorlatilag azt ismerték el, hogy egy adott projekt-terven belül az időtényező ismeretlen fogalom a számukra. Ez NAGYON gáz.

(#30) bambano válasza floatr (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A projekteknek három alapvető kérdése van, mit, mennyiért, mikorra. A mennyiértről itt tudjuk, hogy nulla. A projektek belső szervezésében egy fontos kérdés, hogy a tagok munkaidejük hány százalékában vannak a projekthez rendelve. Mivel a mennyiért nulla, a hány százalékra sem adható konkrét válasz (aki ingyen dolgozik, az azt és akkora csinálja, ahogy akarja).

Emellett az is kérdéses, hogy mit, mert más projektek eredményével dolgoznak (hiszen pl. a gnome-ot vagy a kde-t nem a debianosok írják, ők csak csomagolják) és nem lehet tudni, a többi projekt mit produkál.

Ergo az egyetlen értelmes válasz erre az, hogy majd ha elkészül. És ezek a problémák a cannonicalban is fennállnak, tehát ők sem mondhatnák, hogy félévente akkor is kitoljuk a következő buguntut, ha éppen a gnome programozók teleírták buggal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) floatr válasza bambano (#30) üzenetére


floatr
veterán

Egyrészt a finanszírozással kapcsolatban már elég sok projekt vezetése talált magának valami finanszírozási forrást. Ez nem ördögtől való ugyebár, mert hát rendben van h az ember azt csinálja, amit szeret, de nem árt, ha van miből élnie is. Mivel Shuttleworth pénzügyi, és emberi erőforrást is ajánlott, ezzel a részével nem takarózhatnak.

A "mit"-re vonatkozóan épp arra célozgattam, hogy egyre több érintett projekt kezdi felvenni az idő alapú release stratégiát. Ez sem épp egyenes út a pokolba, mivel nem árt tisztában lenni a célokkal, és a célok elérésének képességével. Ha a fontosabb építőelemekről van információ, akkor nyilván lehet készíteni egy tervet arról, hogy mit legózzanak össze egy adott időpontra, de lehet arról is némi elképzelés, hogy mi legyen akkor, ha pár dolog csúszik. Szóval ez az aspektus is egyre jobban lefedhető.

Az időpontra vonatkozóan meg az a meglátásom, hogy ha valaki szeretne valamit csinál(tat)ni, akkor az az első kérdése, hogy "mikorra", Ha erre az a válasz, hogy "majha kész lesz", akkor a dolog komolytalanná válik, és nem lehet vele a továbbiakban tervezni. Na itt van most a debian megrekedve. Ez lehet h backend vonalon nem gáz, bár ismerve a hozzáállást, egy IT-vezető jogosan tarthat rétestészta/hobbi/hasvakarós projektektől való függéstől, ahol az idő nem tényező.

(#32) n00n válasza bambano (#28) üzenetére


n00n
őstag

Shuttleworth semmi rosszat nem csinált mindössze szerette volna ha az Ubuntu egy stabilabb Debianra épülne. És ennek elérésért pénzt és fejlesztőket adott volna a projektnek, hogy kész legyenek időre. Nem kényszerített senkit, csak kért. A Debian nem egyezett bele, nagy kaland. A sid ág helyett most a testingre fog épülni az új Ubuntut, ennyi, meg van oldva.

(#33) pereces


pereces
tag

Az hogy a Linux-kernel nem önkéntesek munkája, talán csak az STR † THE FREEDOM BLOG-os agyhalottakat lepheti meg, mert szerintük a linux a kommunisták gonosz terve a világ leigázására :DDD Lehet hogy a republikánusokat akarják meggyőzni ilyen kijelentésekkel

[ Szerkesztve ]

(#34) floatr válasza pereces (#33) üzenetére


floatr
veterán

>>A General Electric (GE) európai IT vezetője azt nyilatkozta a napokban, hogy a nyílt forrású szoftver csak belső, "játszótérként" való felhasználásra jó, és az a vállalat, amely küldetéskritikus infrastruktúrájának részeként alkalmazza, az óriási rizikónak teszi ki magát. A Budapesten megrendezett "Central and Eastern European IT Leaders Summit & Expo" rendezvényen az eWEEK Europe UK egyik kérdésére válaszolta ezt Péter György, a GE európai fogyasztói és ipari divíziójának IT vezetője.<<

(#35) bambano válasza floatr (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amikor utoljára néztem, akkor is jócskán 300 fölött volt a unix disztrók száma. Aki disztrót keres magának és ennyiből nem talál, az vagy nagyon hülye, vagy csinálja meg az n+1-et. Ezt azért mondom, mert ez alapján értelmetlen megmondani, hogy a debian milyen legyen. Ha nem tetszik, használsz mást.

A debian ingyenes, vannak elvei, vannak néha emiatt szívások, de ez van. AS-IS, elfogadod, vagy sem. De senki ne akarja megváltoztatni, mert akkor azokkal tol ki, akiknek meg pont ez kell. Ha olyan disztrót akarsz, amit főállásban fejlesztenek, van választék.

Hogy MS mit ajánlott, már nem fogjuk megtudni, ugyanis elsőre pénzt és embert ajánlott. Ez az, ami biztos. Viszont az én szemléletemben (és gondolom MS szemléletében) sem fér össze az, hogy kiadok egy halom pénzt meg erőforrást, és nem szólhatok bele abba, mit kapok érte. Tehát (bár ezt nyíltan soha nem mondta ki senki, MS pláne nem), teljesen biztos vagyok benne, hogy a pénzéért az irányítást is át akarta venni, legalábbis bizonyos kérdésekben biztosan. És ez a debiannak nagyon rossz lett volna.

A debianban nem lehet tervet készíteni arról, hogy mit legózzanak össze adott időpontra. Lehetetlen. A debianban legfeljebb arra lehet tervet készíteni, vagy még arra sem, hogy a felállított céloknak mennyi az emberi munkaigénye. Azt, hogy ki milyen ütemezésben tudja ezt rászánni, nem lehet előre tervezni és szerintem nem is kell. Akinek ez nem tetszik, az költözik másik disztribúcióra.

"Az időpontra vonatkozóan meg az a meglátásom, hogy ha valaki szeretne valamit csinál(tat)ni, akkor az az első kérdése, hogy "mikorra": látom, ebben egyformát gondolunk csak másképp fogalmazzuk meg. Erre céloztam két paragrafussal ezelőtt.

Valójában nincs rétestészta projekttől való függés. Mert addig is működik az előző kiadás, stabilan. Minek upgardelsz, ha nincs bajod vele? Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) bambano válasza n00n (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

MS igen rosszat csinált, mert azt szerette volna, hogy a saját érdekei miatt egy tőle független projekt tőle függővé váljon és utána lerontsa a minőségét. Korábban emlegettek itt egy jelzőt (kicsit finomítva: iparművészeti agyagedény), ami passzol rá.

Ha ő stabil ubuntut akar, csinálja meg. Lenyúlni a debiant meg beleszólni más dolgaiba könnyű.

Nem hiszem, hogy a sidre valaha is ubuntu épült volna, a stable ágra épültek eddig, legfeljebb most testingre fognak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza floatr (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amiért harsányan körbe is röhögték, miután több ge cuccban is van linux.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) floatr válasza bambano (#35) üzenetére


floatr
veterán

Shuttleworth egész egyszerűen megfizette volna azt, hogy kap egy stabil alapot decemberig. Francokat se akart ő irányítani. Nyilvánvaló, hogy megint a debianosok féltékenysége áll az egész mögött. Annyira nevetségesek már ezzel, hogy nincs is rá jó szó. Nem akartak szervezetten működni, nem akartak megfelelő pártfogókat találni, erre Shuttleworth tákolt egy új disztrót, ami sikeresebb lett, mint a ők. Ezért utálni kell őt, ahelyett hogy rájönnének, hogy eltelt azóta jópár év, a világ "kicsit" változott, és nekik is változni kéne, nem csak "reszelgetni a sarokban".

Na mindegy, nem akarom fölöslegesen ekézni őket, de ezzel a gyerekes viselkedéssel csak lenullázzák magukat. Képtelenek belátni a hibáikat, és meglátni a pozitívumot abban, amit Shuttleworth csinál. Kár

A tervek készítése meg akkor lehetetlen, ha nem akarja az ember. Lehet h rossz lesz a terv, számtalan rossz tervet láttam már, de legalább megpróbál az ember úrrá lenni az ösztönös renitenciáján, van mihez igazodni, van hová fejlődni.

(#39) bambano válasza floatr (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezt: "ha valaki szeretne valamit csinál(tat)ni, akkor az az első kérdése, hogy mikorra" te írtad. Ez azt jelenti mindenki számára, hogy irányítani is akart.

A debianosok nem féltékenyek, a debianosok tesznek rá, hogy a többi disztribben mi van. A saját homokozójukat védik, a többi az a többiek magánügye. Nekik meg az a pozitívum, hogy stabil, rendesen összerakott cuccot adnak ki a kezükből. Nem úgy, mint a 9.04 meg a 9.10, ugye.

A tervekről meg annyit, amikor elmész nyaralni, te sem tervezed be előre, hogy első este, 6 sör, közepesen erős lerészegedés, második este belehúzunk, 9 sör, minimum egy fajanszot tele kell hányni, 3. este éledezés, csak 4 sör. A hobbi projektjét mindenki úgy osztja be, ahogy sikerül.

És csak ismételni tudom magam, több, mint 300 másik választási lehetőséged van. Mondhatod, hogy neked a debian nem tetszik, akkor válassz mást.

Szerk: ami miatt jogosan utálhatod a debianosokat, hogy *neked* nem akarnak megfelelni, csak maguknak.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) n00n válasza bambano (#36) üzenetére


n00n
őstag

A Shuttleworth köcsög mondanivalódra nem reagálnék, ugyanazt szajkózod, mint az előző posztba.

"Nem hiszem, hogy a sidre valaha is ubuntu épült volna, a stable ágra épültek eddig, legfeljebb most testingre fognak."

Dehogynem, rosszul tudod. Idézet az Ubuntu wiki oldaláról (https://wiki.ubuntu.com/DebianImportFreeze):

Prior to this date, new versions of packages will be automatically imported from Debian unstable where they have not been customized for Ubuntu, that is when the version number of the package in the current Ubuntu development branch does not contain the substring "ubuntu" and there is a newer version in Debian.

Idézet a Wikipedia-ról (jó tudom, nem 100% forrás, de ezzel gondolom tisztába vagy):

The Debian Project offers 3 distributions to choose from, each with different characteristics. Debian unstable, permanently aliased sid,

Szóval eddig a sidre épült, az új verzió, viszont a testingből fogja átvenni a csomagokat.

(#41) bambano válasza n00n (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ok, a testingben igazad van, bocs, hogy a valós helyzetnél pozitívabbat hittem róluk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) floatr válasza bambano (#39) üzenetére


floatr
veterán

Először is nem arra írtam, hanem tök általánosan, ha valaki egyáltalán építeni próbálna erre ködben szerveződő valamire.

Te úgy gondolod, hogy ha valamit "megvásárolsz" -- jelen esetben a határidőt -- akkor te átveszed az irányítást, nemááá b+. Ha te akár még fizetni is hajlandó vagy azért, meg embert adni, hogy előbb legyen eredmény egy számodra fontos projektben, akkor te azt a projektet nagyon nem fogod irányítani. Azt a projektet támogatni fogod, és nem arra ösztönzöd őket, hogy csesszék el, hanem hogy próbálják -- az amúgy nem létező -- tervüket áttervezni több erőforrásra. Itt kezdődik a paranoia...

A debianosok ha nem féltékenyek, akkor nem hangoznának el olyan kijelentések az ubuntuval kapcsolatban, hogy "ellopta" "kihasználta" stb... Ez van, csináltak egy "hobbi-projektet", valaki meg üzletet lát benne. Hogy a hobbiprojektek mennyire nyerők, abba sztem ne menjünk bele, mert abból is parttalan vita lenne.

A debianosokat meg nem utálom, egyelőre ők utálkoznak nagy erővel, még házon belül is amikor megosztja őket a szerveződés ötlete. Tisztára, mint a *BSD társaság.

(hobbi-projekt: megtervezem, hogy mikor hova és mennyiért megyek nyaralni. Sőt azt is számításba veszem, hogy a lehetőségeken belül mi férhet a nyaralásba. Szerintem ez a normális, de egyébként elég vicces párhuzam egy informatikai projektet egy nihilisztikus nyaraláshoz hasonlítgatni)

(#43) n00n válasza bambano (#41) üzenetére


n00n
őstag

És ettől most miért is lett negatívabb az Ubunturól alkotott véleményed?

(#44) FixY67 válasza bambano (#36) üzenetére


FixY67
senior tag

"Nem hiszem, hogy a sidre valaha is ubuntu épült volna, a stable ágra épültek eddig, legfeljebb most testingre fognak."

Amikor ezt emlegettem - már nem tudom, hogy privátban, vagy a debianos topic-ból törölt csevegésünk során - akkor lazán lehülyéztél. :C :C :C

...

(#45) sh4d0w válasza bambano (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ubuntu a sid ágra épül, csak ezentúl az LTS-eket a testingből építik fel. Nem az Ubuntu az egyetlen Debian-fork, ami sidből készül, ott a Sidux is...

https://www.coreinfinity.tech

(#46) bambano válasza FixY67 (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor most bocsánatot kérek érte.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) bambano válasza n00n (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert eddig azt hittem, hogy legalább abból akarnak építkezni, amit a debianosok már leteszteltek, most meg rávezettél, hogy nem, teszteletlen cuccokból dolgoznak...

amire a debianosok azt mondják, hogy ne használd, az nekik a linux disztró.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Hát az új stable Debian kiadását nem csak a szervezetlenség vagy a szervezettség határozza meg, hanem a lényeges programok készültségi foka is.

Kiváló péda Ubuntu-ban a 9.10 megjelenési ideje. Mivel a tervezett időre nem készült el a GRUB 2.0 így jobb híján belekerült a GRUB 1.97 beta. De említhetem még a Kubuntu 9.10-ben lévő KDE-s hálózatkezelő eléggé bétás állapotát, amit sokan úgy oldottak meg, hogy Gnome-os alternatívát használták addig.

Most így elgondolva meg könnyű belátni, hogy egy testing verzióra épülő Ubuntu-val lesz nem kis gond, amikor a kiadási ciklus miatt is van nem egy hiba megjelenéskor és az még stable alapú.

(#49) D4rkAv3ng3r válasza sh4d0w (#19) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Ezért írtam ezt a mondatot az #1 hsz.-ben:
"A Red Hat és a nagy cégek aktívitása meg egyértelmű és számukra szükségszerű."
Szerintem tömören kifejezi a mondatom, hogy anyagi érdekek is vannak, de ez senkit sem zavar, mivel a közösségnek nem ártanak vele, hanem használ mindenkinek.

Egyébként lehet kipróbálok egy testing Debian-t nemsokára, kell egy kis kihívás. :))

[ Szerkesztve ]

(#50) sh4d0w válasza D4rkAv3ng3r (#49) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kihívás: próbáld ki az LFS-t :)

Eccer nekiálltam... valsz nekifutok még párszor :DDD

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.