Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Azt hittem, eddig is volt linuxon! :DDD Sosem használtam, rá se kerestem tárolókban. Pár éve Windows-on kipróbáltam tán egy hónapig, aztán töröltem. :)

(#2) alcsa válasza Fred23 (#1) üzenetére


alcsa
senior tag

Marmint torolted a Skypeot? Mit hasznalnsz helyette, ha szabad kerdeznem?

(#3) Fred23 válasza alcsa (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Google Hangouts, de az se jellemző. Jobban szeretek röviden beszélgetni, illetve levelet írni vagy fogadni; videózni nem szokásom. Amúgy se magasak a szociális skilljeim. :D Pár embert közel engedni, mindenki mással meg kedvesen, de távolságot tartva -> boldog élet!

Egyszer a főnököm azon lepődött meg, hogy nem voltam hajlandó megadni neki a privát számomat; szerintem az az én magánügyem.

(#4) cog777


cog777
senior tag

Az dicseretes hogy valamelyest foglalkoznak a dologgal. Az mar kevese hogy par het utan 1.5GB memoriat evett meg ezert inkabb a webes verziot hasznalom. Ugy is nyitva van a bongeszo.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#5) alcsa válasza Fred23 (#3) üzenetére


alcsa
senior tag

En is csak 1-2 emberrel szoktam videozni, es leszeretnem valtani a Skype-ot. Koszi, kiprobalom a Hangouts-t.

Az elet filozofiaddal egyet ertek :K, kb mint az enyem.

[ Szerkesztve ]

(#6) lev258 válasza Fred23 (#1) üzenetére


lev258
veterán

Volt eddig is, csak egy több éves verzió.
Aztán elkezdtek áttérni egy webalapú kliensre, ennek fejlesztése haladt kicsit lassabban Linuxon.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7) #68216320


#68216320
törölt tag

Ideje volt már valamit csinálni. :C

(#8) Lenry válasza cog777 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

Az mar kevese hogy par het utan 1.5GB memoriat evett

nem lett volna egyszerűbb újraindítani a klienst? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) spammer


spammer
veterán

Még mindig: Tox + clients :P

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10) cog777 válasza Lenry (#8) üzenetére


cog777
senior tag

Olyan programnak nincs helye a gepemen ami tobbet eszik mint egy oprendszer de funkcionalitasban nagyon keveset nyujt! (Chrome alatt 200MB fogyaszt, szal miert foglalkozzak allandoan vele :F )
A fejlesztoi venam pedig nem birja a szar implementaciot... meg ugy is csak web alapu a kliens is.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#11) Dhampir válasza Fred23 (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Volt, van például UHU Linuxon is, az UHU Linux 3 csomagok között itt látható a listán a 2016. decemberben elkészült csomag, a nem hivatalos UHU csomagok gyűjtőhelyén, az UHU Linux Baráti Kör honlapján.

(#12) Fred23 válasza Dhampir (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor mégiscsak jól emlékeztem, köszi mindenkinek! :DDD

(#13) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Akkor most már gyurmázzák a WPs skype-ot is, mert szerintem szánalom, hogy saját platformon a legrosszabb...

(#14) Dave™ válasza Hunpriest (#13) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az már egy süllyedő hajó, nem nagyon van értelme foglalkozni vele. Mostanra már szerintem nagyobb a Linuxos felhasználóbázis Skype szempontból, mint a WM, és utóbbival ellentétben a Linux nem haldoklik.

(#15) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez az Linux, szurkolok, le kell váltani hamarosan a Windowst.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) gabor7th


gabor7th
addikt

Jó lenne tudni mit mondanak mikor jön ki a kész verzió.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#17) Frawly válasza lev258 (#6) üzenetére


Frawly
veterán

Az hagyján, hogy web alapú lett a Skype, de azek az új linuxos verziók lényegében egy Chrome böngésző összeépítve egy saját menürendszerrel. Ugyanez a linuxos Facebook Messenger is, meg Windowson a Netflix appja ilyen még, csak az Edge-dzsel van összeépítve. Ez így jelenlegi formájában hülyeség, ha webes felületet akarok, akkor használom böngészőből, csak azért felesleges egy másik natív appot letölteni, hogy legyen egy alternatív böngészőm.

Ez az 5-ös Skype béta olyan alapvető dolgokat nem tud, mint pl. betűtípust állítani chateléskor, vagy az autologin. Tudom, hogy a Linux nem fontos platform, mert 1-2%-os részesedése van csak, meg möhöőő, de azért lenne pár olyan barom, mint pl. én is, aki ezt használná. Ha már támogatják, támogassák rendesen, ne negyedgázon.

(#18) Lathronos válasza gabor7th (#16) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha a Windows-ra írt Skype linux portját érted ezalatt, soha. Nekünk csak a lebutított böngészős verzió jut. De a jelenlegi fejlesztési ütemtervet figyelembe véve még kb 6-8 hónap mire többé-kevésbé használható lesz. Viszont olyan funkció gazdag szoftvert mint Windows-on ne várj.

(#17) Frawly

Ha normális Skype-ot akarunk, nincs mese, WINE-nal fel kell telepíteni a Windows kliens-t. Aztán imádkozni az összes létező szenthez, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#19) #68216320 válasza Lathronos (#18) üzenetére


#68216320
törölt tag

Wine alatt gondolom a screenshare felejtős, igaz? Videochat még megy?

(#20) emvy válasza Frawly (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, Slack, Atom, VSC, mind-mind Electron appok.

while (!sleep) sheep++;

(#21) Lathronos válasza #68216320 (#19) üzenetére


Lathronos
őstag

Képernyőmegosztás és a videochat nem tudom működik-e, még nem próbáltam feltelepíteni linuxra a windows klienst. Viszont ahogy olvastam valamelyik fórumon, állítólag működik. Szerintem a legproblémásabb a hang lehet, azzal szokott sok gond lenni.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22) Frawly válasza emvy (#20) üzenetére


Frawly
veterán

Slacket, VSC-t nem ismerem, de az Atomról nem is tudtam, hogy az is Chrome-mal van összeépítve. Azt tudtam, hogy webes/JS-tes, de hogy böngészővel összeépített, az durva. Mondjuk nekem soha nem jött be, próbálkoztam vele, mint alternatív szövegszerkesztővel, de sose bírtam megszokni.

(#23) emvy válasza Frawly (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

V8-al, nem Chrome-mal.

while (!sleep) sheep++;

(#24) morzsika


morzsika
tag

Segítséget szeretnék kérni!

Mióta a skypeforlinux-ra kényszerítve frissítettem, a konferenciabeszélgetések, de mostmár a szimpla hívások során is, felbukkan a felirat: Gyenge hálózati kapcsolat (15 Mbps).
A hang elviselhetetlenül recsegőssé és zavaróvá válik, aztán szétkapcsol.
Kb. 1-2 percig, vagy max 10 percig működik, tisztán szól minden, aztán jön a felirat és szakadozik minden.
(Dell N5040-es laptop - nem mai darab, de eddig semmi baj nem volt vele)
Próbáltam már úgy is, hogy semmi más nem fut a háttérben, csupán a Skype. Akkor is ez a jelenség :((

Van vkinek ötlete, mitől lehet?

(ugyanez a hálózat, asztali gépen, win 7, semmi baja)

[ Szerkesztve ]

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.