Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én feltettem ezek közül 2 kiterjesztés, aztán csak az egyik települt:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Winner_hun válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Critical user error

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) cousin333


cousin333
addikt

Én már egy ideje gondoltam arra, hogy a Mozilla ezzel a technikával oldhatná meg funkcióbővülés problémáját. Nevezetesen: sok "régi motorosnak" nem tetszik, hogy egyre több feleslegesnek vélt funkció kap helyet az alapverzióban.

Én azt csinálnám a helyükben, hogy az újításokat "kiszervezném" alaposan letesztelt, össszecsiszolt kiegészítők formájában (minden újításhoz egy-egy kieg.). Amikor pedig az egyszeri felhasználó letölti a "Firefoxot", akkor a program mellé automatikusan települnének ezek a kiegészítők is. Aki meg komolyabb felhasználó, az utólag eltávolíthatná a neki nem tetsző alap kiegészítőket.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

De gagyi ez az oldal. Idióta kategória nevek... Remélem a magyar változatban jobb lesz. És lokalizálhatnák végre az alap addonos oldalt. Szerintem csomó fontos addon ( pl.Adblock Plus), hiányzik és csomó felesleges van fenn. Általában tetszenek a Mozilla projektjei, de ez most nem. :(

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Lenne egy kerdesem a rokarajongokhoz: mondhatjuk egyaltalan kesznek, teljesnek a rokat, ha egy csomo dolog alapbol nincs benne, ami masokban mar igen? pl az Adblock. Es lehet igy osszehasonlitani es modnani, hogy jo, ha a tenyleg kenyelmes hasznalathoz midnenkinek le kell toltenie egy haol add-ont?

[ Szerkesztve ]

(#6) tomio válasza #06658560 (#5) üzenetére


tomio
tag

Hát erre nehéz válaszolni, mert relatív minden.
Én már a kérdés-feltevést sem értem: mi az hogy nincs kész/nem teljes?!? :F :Y

Már hogyne lenne kész. Nem Alpha, nem Beta, nem RC. Kész működő (épp 3.0.4 verziónál tart)
Ha meg valami nincs benne akkor szerinted nincs kész?! :Y

Egy klíma nélküli autó nincs kész, mert van klímás és neked csak az a kész kocsi. Van több felszereltségi fokozat. Van akinek alap kell és majd ő vesz bele 1000HUF-os díszlécet és nem vásárol gyárit 25000HUF-ért.
Van akinek alap böngésző kell és majd Ő bővíti.

Amúgy néhány hsz-el korábban
(#3) cousin333 azt írja „...egyre több feleslegesnek vélt funkció kap helyet az alapverzióban”
(#4) WonderCSabo pont az ellenkezőjéről panaszkodik: „...és csomó felesleges van fenn”

Szóval relatív az egész. A hsz-ed nekem erősen flém-szagú, de ne legyen igazam.

Lényeg terjed, terjed!!! Van ahol 37,5%-ot (FF All), van ahol 44%-ot (Fx) mérnek. :C

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#7) cousin333 válasza tomio (#6) üzenetére


cousin333
addikt

A #3 és #4 között milyen ellentmondást vélsz felfedezni?

"We spared no expense"

(#8) tomio válasza cousin333 (#7) üzenetére


tomio
tag

Semmilyen ellentmondás nincs közöttük :DD

A két hsz felemlegetése és az ő saját igénye amit szembe kívántam állítani... - reagálva erre „...mondhatjuk egyaltalan kesznek, teljesnek a rokat, ha egy csomo dolog alapbol nincs benne”
Te és WonderCSabo vagytok a jó példa: bővítse ki-ki maga (én is ilyen vagyok félig) és Kopi31415 aki ha nem full/pro/ulrta-ide-kerül-a-sw-neve verzióval találkozik hanem valamivel amiben egy dolog ami másban már van és ebben nincs, akkor sz@r és félkész, meg megkérdőjelezi hogy egyáltalán életképes projekt-e.

Azt még meg értettem volna ha biztonsággal kapcsolatos megemlíteni valója van pl: NoScript-et hoza fel miért nincs benne alapból.
De ez a nem blokkolja alapból a reklámokat :Y ; ez kényelmi funkció.
Én meg megkérdezem tud ilyet IE/más-egyéb-böngésző hogy támadó szándékú oldalról figyelmeztet. Mert ha nem akkor egy kész böngésző van és az a Mozilla Firefox. Minden más félkész, nem teljes!
Persze lehet csak rossz példát hozott fel és félreérthető az egész. :F

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#9) WonderCSabo válasza #06658560 (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerintem a felhasználók nagy többségének tetszik, hogy totálisan személyre szabhatja a böngészőjét, méghozzá egyszerűen (ezt is szolgálná a cikk témáját adó oldal). Mások (pl. Te) azt szereti, hogy bizonyos funkciók már benne legyenek, és még azokat esetleg bővítse, ha lehet. Én sok embert ismerek, aki direkt nem használ ADP-t, mivel szeretne tájékozódni az internetes reklámokból... Ízlések és pofonok. Én a FF-ot és az Operát is jó böngészőnek tartom (sőt sztem az IE7 sem rossz, és a 8-ast szépen optimalizálják az már egész jó lesz), de ízlésem miatt az FF-et preferálom. Veled ez nem így van, de nem is baj ez.

tomio, cousin333: Én az oldalon lévő addonok többségét tartom feleslegesnek, mivel szerintem nem ezeknek kéne a legajánlottabbak között lenni. Azt, hogy ezek alapból a böngésző részei legyenek alapból elvetem.

[ Szerkesztve ]

(#10) tomio válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


tomio
tag

Én pont hogy Firefox párti vagyok!!!!

„Mások (pl. Te) azt szereti, hogy bizonyos funkciók már benne legyenek, és még azokat esetleg bővítse, ha lehet.” - méghozzá ilyen. Pont eltaláltad :C

Én azt nem értem miért húzzák le és becsmérlik mások a Firefoxot?!? No idea :(

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#11) cousin333 válasza tomio (#8) üzenetére


cousin333
addikt

Akkor én rossz példa vagyok, mert nem használok Firefoxot, és nem véletlenül... ;]

A NoScript is kényelmi cucc, mivel nincsen benne alapból.. ;)

"Én meg megkérdezem tud ilyet IE/más-egyéb-böngésző hogy támadó szándékú oldalról figyelmeztet."

Képzeld, tud. :P

Egyébként alapvetően jó ötletnek tartom ezt a kezdeményezést, elvégre, pont a kiegészítők nagy száma miatt, elég nehéz, és időigényes feltenni a megfelelő kiterjesztéseket, pláne, ha az ember nem tudja mit keres pontosan.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#12) #06658560 válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

plusz tomio:
A kérdésem most kissé messzire menve arra vonatkozna, hogy amikor a sok böngésző öszevetése van, s a rókarajongók jönek, hogy a pluginekkel milyen jó lesz, meg biztonságos, meg sehol egy reklám, mert szépen felteszik a plugint ellene, akkor az mennyire reális dolog, egy már agyonpakolt cuccot egy fapadossal összevetni? Fapados = telepítési állapotú.

#10: miért lehúzás a FF-nek? Csak kérdés, én alig használom, bár most nagyon a bögyömbe került, hogy a legutóbbi frissítéskor alapértelmezetté tette magát, s nem tudom kiirtani onnan, hiába állítgatom be, hogy nem ő az alapértelmezett.

#8: Erre csak szépeket tudok modnani neked- leginkább az anyádat kezdetű kifejezéssorozatot.
"Én meg megkérdezem tud ilyet IE/más-egyéb-böngésző hogy támadó szándékú oldalról figyelmeztet" Nem tudom, anyám otthoni laptopján az IE gyári beállítások mellett bizony kérdezget, meg figyelmeztetget.

[ Szerkesztve ]

(#13) WonderCSabo válasza #06658560 (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos most semmilyen összehasonlítás ilyen szempontból részemről nem volt, de a rengeteg kiegészítő jelenléte nagy %-ban adja a FF "előnyét".

tomio 10#: Az a rész Kopira vonatkozott, de látom te is hasonlóan gondolkozol, akkor meg no flame please.

(#16) 7


7
addikt

Ugye véletlenül sem terveznek elszabadulni az indulatok, és személyeskedésbe átcsapni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.