Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hú négymagos proci meg négy K-val, az nagyon nem fog menni kínában.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Quasi_modo válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sohasem lehet tudni.

valami

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ez nagyon gyors volt...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jó kis tavalyi GPU, tényleg komolyan gondolják, hogy nem akarnak kompromisszummentes SoC-ot gyártani. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5) GIJoe


GIJoe
addikt

nem rég valaki írta hogy az MTKtől ez lehetetlen, hát íme...

(#6) kcsa válasza Oppenheimer (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugi, szerintem lesz belőle Mali400-as változat is ;]

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Veeeegree ertelmes szamozas!

Mennyit kellett erre varni Jesus... Minden termekukre vmi ertelmeset

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) donmackó


donmackó
őstag

Kíváncsi vagyok melyik gyártó kapja először fel ezt az SoC-t. Nyilván valamelyik távolkeleti. ;]

Release the cable hounds!

(#9) vicze válasza Graphics (#7) üzenetére


vicze
félisten

Mitől lett értelmes? :) vagy csak az iróni a detektort szereltessem? :P

Amúgy A72 28nm-en igazi MTK magic. ;]

(#10) Graphics válasza vicze (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MediaTek az új lapka demonstrálása mellett bejelentette a Helio márkanevet, így a vállalat a nagyobb teljesítményű rendszerchipjeit a jövőben nem a megszokott módon jelöli majd. Többek között az MT6795-ös SoC neve ezentúl Helio X10 lesz.

Erre ertettem, remelem kiterjed lentebbre is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) GIJoe válasza donmackó (#8) üzenetére


GIJoe
addikt

Remélem hamarosan a Meizu MX5 formájában...

(#12) donmackó válasza GIJoe (#11) üzenetére


donmackó
őstag

Én a Lenovo-ra vagy a Xiaomi-re tippelnék.

Release the cable hounds!

(#13) philips20


philips20
aktív tag

Alsó kategóriában el megy :))

(#14) vicze válasza Graphics (#10) üzenetére


vicze
félisten

Miből gondolod, hogy abból nem képesek valami hülyeséget csinálni. Amúgy egyszerűen elfogytak a számok. :D Majd lesz Helio XX51. :P
Nézzük ez a mostani szépséget. MT8173
8 - Tablet SoC, pipa logikus
1 - Modem nélküli, pipa logikus
7 - ???
3 - ???

Itt nézegetem 20perce a összes termékük számozását, próbálom a kódot megfejteni, és legtöbbre rá tudok húzni sémákat, 3 számjegyig, néha még a 4.-re is, de ennél tök esélytelen, hogy mi alapján van az utolsó kettő.

(#15) tjb007 válasza GIJoe (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy kifejetten tableketbe szánt/tervezett SoC-t elég valószínűtlen, hogy bármikor is viszont fogsz látni egy telefonban.

(#14) vicze1

7 - 64 bit

Amúgy meg ne keresd a logikát, mert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#16) Graphics válasza vicze (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ez, de csak tipp, szerverpiac esetleg. Vagy kismeretu beagyazott cucc.

Ha meg hetkoznapibb cucc, akkor medialejatszok es tarsai, meg amit irtal, tabletek.

GIJoe: vicces lenne egy 2+2 magos cucc a 8magos után... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) devast


devast
addikt

Ez is olyan paper launch lesz mint az mt8135 ? Annak idején az is hasonló volt, bejelentették jön, húdejó, big.little a15+7 powervr g6200-al, mindez 2013-ban. Aztán szó szerint semmi nem lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#18) tjb007 válasza devast (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

Dehoigysnem, tavaly év végére sikerült belerakni 3, azaz három Amazon tabletbe. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) babkukta


babkukta
senior tag

Nesze neked Kína :U

Üdvözlettel, Tibi

(#21) vicze válasza tjb007 (#15) üzenetére


vicze
félisten

A 7-est én is így gondoltam amíg meg nem láttam a másik ARMv8-asoknál, hogy ott bizony 5-ös és 3-as szerepel, ennél meg 7. :) Szóval elég nehéz ráfogni hogy amiatt van. :P
A mobil SoC-nál szépen következetesen az 65xx az ARMv7 a 67xx az ARMv8, de itt nem. :(

@Duliee: Ez kifejezetten tablet SoC, az egyéb cuccaiknak(TV, settop) teljesen más a számozása, az az MT5xxx sorozat.

(#22) judas13


judas13
addikt

MTK ilyen SoC-al méltó vetélytárs lett mostantól már az idág talán lesajnálók átértékelhetik majd a viszonyokat a paraméterek alapján. Az új elnevezés nem csak parasztvakîtást takar majd.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) vicze válasza judas13 (#22) üzenetére


vicze
félisten

Úgy hogy ez a Mediatek egyik "legfurcsább" SoC-ja elég nehéz átértékelni bármit. Ennél sokkal de sokkal jobb termékeik is vannak. Ráadásnak lehet ez is csak nagyrészt papíron fog létezni.

(#24) prolad válasza judas13 (#22) üzenetére


prolad
őstag

Annyira nem tűnik kiemelkedőnek,kérdés milyen árkategóriás gépekben fog feltűnni.

(#25) DemonDani válasza vicze (#14) üzenetére


DemonDani
addikt

Fejtörő és SoC az egyben. Biztos megvan a logikája, érzem, de egy igazi talánnyal van dolgunk. ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#26) Fejvadi válasza donmackó (#8) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Lehet az újragondolós cég. :)

(#27) Pimpő


Pimpő
tag

MIkor jönnek már a teljes értékű ARM-es notebook-ok?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#28) vicze válasza Pimpő (#27) üzenetére


vicze
félisten

Tessék. HP-nak van K1-es is meg még pár. Ha keresel akkor találsz raklapnyi kínait.

(#29) Pimpő válasza vicze (#28) üzenetére


Pimpő
tag

ARM chromebook-om nekem is van.
De vmi olyat szeretnék, amihez normális nyílt forráskódú driverek vannak, bővíthető benne a RAM, cserélhető az SSD/HDD, az ARM-et támogató linux disztribúciók hakkelés nélkül mennek rajta, minimum Cortex A15 van benne (ez utóbbi már teljesült).

Kéne teremteni vmi mesterséges igényt, hogy nagy kereslet legyen az ilyen cuccokra. Kezdetnek lehet jó lenne, ha az Apple migrálná az x86-ot ARM-re. Akkor a PC gyártók már nehezen tudnának versenyezni vele az x86-osokkal és nekik is lépni kéne vmi új irányba.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#30) vicze válasza Pimpő (#29) üzenetére


vicze
félisten

Tudtommal a Samsugoson megy több Linux distro is, ahhoz nyíltak a driverek. Ha K1-es van, az szívás. :P

"bővíthető benne a RAM" :D
Azt gondolom tudod, hogy a legtöbb ARM SoC az PoP-os azaz a RAM és a SoC egybe van tokozva?
A bővíthetőséggel pont az egész lényege veszne el, ez nem PC.

Ha már Apple nézd meg mit művelnek, a MacBook-ban, szinte már semmi se cserélhető benne minden egy kis nyákba integrálva. Ez egy másik topikban írtam, hogy a moduláris PC már haldoklik és teljesen integrál felé haladunk, felesleges ARM-en is egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.