Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nunder


Nunder
őstag

Command and Counquer összes kivéve ugye a Renegade. Nem tudom pontosan de szerintem a Settlers frencsájz is ide tartozik, Empire Earth, Age of Empires, valamint a Starcraft ugye. Régi nagyokat nem is említek mert hosszú a lista. Javítsatok ki ha tévednék.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#2) #65675776 válasza Nunder (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

A C&C a C&C3-mal meghalt. Az RA3 csak még több olaj volt a tűzre. A Renegade meg eleve nem RTS, hanem FPS volt (és szerintem nagyonis jófajta).

(#3) tv123


tv123
csendes tag

az eddigi legjobb stratégiai játék amivel játszottam az a Hearts of Iron II

(#4) Bici


Bici
félisten

A legeslegjobb: Warcraft II Beyond The Dark Portal :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

nállam a három dobogós:
- WH 40K DOW és a kiegészítők
- SOLDIERS: HEROES OF WORLD WAR
- STARCRAFT

a C&C és az RA első részei tetszettek de utánna csúfosan el*aszták...

na meg annó a DUNE 2 :-)

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem:
1. Dawn of War
2. Starcraft
3. C&C:Generals
Amúgy jó válogatás volt. :R

(#7) adalbert1 válasza Bici (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Egyet tudok érteni! Sajna csak most sikerült megszereznem eredetiben, de legalább már megvan. Ami poén, hogy anno a 2002/12-es Gamestarhoz adták a battle.net editiont, és volt még a Gamestar kiadójánál belőle. :)
Mondjuk valami dobozos változat jobban mutatna az tény.
Egyébként azt hittem hogy a második videó nem véletlen indult a Warcraft 2 zenéjével, de csalódnom kellett. :(

Ami még bennem maradandó nyomot hagyott, az a Dune 2, C&C, Red Alert, kb. ezekkel játszottam a legtöbbet.

(#8) wednesday


wednesday
őstag

Huhh nehéz kérdés. Ha azt figyelembe veszem, hogy melyik kötött le sokáig és melyik nyújtott nagy élményt és újítást nekem akkor.

1. Rome: Total War
2. Company of Heroes
3. Dawn of War

(#9) opr


opr
veterán

Saját top3:
1 Supreme commander - forged alliance
2 Star craft: brood war
3 Warhammer40k: dawn of war

De mindközül a supcom vezet nagyon-nagyon magasan :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) Nunder válasza Bici (#4) üzenetére


Nunder
őstag

Tudtam hogy elfelejtettem valamit. Warcraft II - III. Köszönöm az emlékeztetőt.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11) FoxiestFox válasza #65675776 (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem volt az rossz.. csak már nem CNC..
De ha strat, akkor Supreme Commander..:)

(#12) VladimirR


VladimirR
nagyúr

az en szemelyes listam valahogy igy nez ki
3: starcraft broodwar
2: starcraft broodwar
1: starcraft broodwar

futottak meg: warcraft (osszes), dune2, populous3 (bar nem tudom, ez mennyire illik ide)

(#13) Sidaries válasza tv123 (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Na ez volt itt a lényeg. Mert a HoI2 az tényleg stratégia.

Flame ON
Azok amik itt a videókon vannak annyira stratégiák mint ahogy a Diablo RPG. Bár ezt már soha nem fogják az emberek megtanulni.
Flame OFF

A stratégiánál HoI2, Panzer General, Civilization kéne hogy legyen...

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) adalbert1 válasza Sidaries (#13) üzenetére


adalbert1
veterán

Annyiban igazad van, hogy lehetett volna legjobb RTS is az írás címe, mert ugyan csak az első 2 videót néztem meg, de TBS egy se volt benne... A Panzer 1-2 és a Civek viszont tényleg nagyon jók, ahogy a Heroes 2-3-5 is, ha már TBS-ről beszélünk. A TBS-t és az RTS-t meg szerintem kár lenne összekeverni, teljesen más műfaj a kettő.

(#15) Egon válasza Sidaries (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Részben egyetértek, de múltkor már dumáltunk erről telcsin is...:) Illetve Adalbert-nél a pont: a legegyszerűbb, ha külön kezeljük őket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Egon


Egon
nagyúr

Az én toplistám (most hirtelen, csak az első helyezettek biztosak):

Legjobb TBS-ek:
1. Master of Magic
2. Civilization
3. Fallout Tactics és Incubation

Legjobb RTS-ek:
1. Starcraft
2. Battle Bugs
3. Populous 3

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Egon válasza Egon (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként ha már itt tartunk, szívem szerint 3-4 kategóriában (*2: külön RTS, illetve TBS) értékelnék: hogyan lehetne korrekt módon összehasonlítani pl. a Commandos-t (taktikai stratégia) a Starcraft-tal ("tipikus" RTS: nyersanyag-gyűjtögetés, stb.), a Settlers-szel (talán nem annyira tipikus RTS: egy kicsit mintha real-time Civ lenne) és mondjuk a Transport Tycoon-nal (gazdasági stratégia)?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Zsoccc válasza Sidaries (#13) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Akkor remélem annyira várod a HOI 3-at mint én.

(#19) frame>24 válasza Egon (#16) üzenetére


frame>24
addikt

A TBS kategória nagyjai közé feltétlenül beletartozik a Heroes Of Might and Magic II, az Age of Wonders, és a Disciples II ! Utóbbinak jön ám a 3, része, de a megjelenést eltolták 2009 Q2-re. Már a Q2-ben vagyunk, de sajnos a dedikált topikját nem tudom UPpolni, mert semmi hír, pedig lassan kéne, hogy mutassanak már valamit. :O

szerk: én RTS vonalon a SC: Brood War-nál és a CoH-n kívül nem jutottam tovább. (Najó, Warcraft III sem volt rossz)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#20) D1Rect válasza Zsoccc (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Hej, én nem is vágtam ezt a játékot.
Köszi a linket! :R :R :R

(#21) Zsoccc válasza D1Rect (#20) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Akkor még nézz szét itt is hátha találsz még pár érdekes információt.

(#22) D1Rect válasza Zsoccc (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

:R
Már lejött a 2 demója(89Mega) ;)

(#23) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

A legtöbbet valószínűleg a Dune II-vel, Settlers 2-vel, a Panzer Generallal, Warcraft 2 és 3 és a Red Alerttel játszottam (ha a focis manager játékokat nem vesszük, bár egy szinten azok is stratégiák).
Nálam ezek a legjobbak, de volt még sok jó: C&C1, Total War: Rome, World in conflict, Company of heroes, Caesar 3. De már nem annyira kötnek le mint régen, nincs is annyi időm, de általában bele-bele nézek, amibe csak tudok. Legutóbb az új Total Warral játszottam a stratégiák közül, nagyon szép volt és összetett, de a bugok miatt hamar elment a kedvem.

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#24) Zsoccc válasza D1Rect (#22) üzenetére


Zsoccc
senior tag

A második részt viszonylag olcsón be lehet már szerezni. Viszont arra készülj fel, hogy elég összetett és kemény játékról van szó, nem olyan hip-hop mint az RTS-ek nagy része.

(#25) Sidaries válasza Zsoccc (#18) üzenetére


Sidaries
őstag

Sokkal jobban! :)
És jó lenne egyszer kipróbálni a multi részét is, bár az eléggé időigényes lenne attól tartok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#26) D1Rect válasza Zsoccc (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Mondjuk egy Panzer Generalshoz képest?

(#27) Sidaries válasza D1Rect (#26) üzenetére


Sidaries
őstag

Durvább. Sokkal. És jobb is. Pedig Panzeren nőttem fel.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#28) #65675776 válasza Egon (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Commandos pl egyáltalán nem stratégiai játék, tisztán taktikai ugyanis (olyan meg nincs, hogy taktikai stratégia!).

(#29) D1Rect válasza Sidaries (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Este ránézek a 2-re :)
Megnéztem eredetiben:890Ft :Y

[ Szerkesztve ]

(#30) Egon válasza #65675776 (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Értelmezés kérdése. Olyan kategória nincs, hogy taktikai. A Commandos-t (ahogy az összes hasonló stílusú játékot) a stratégia kategóriába szokták helyezni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Egon válasza frame>24 (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

A TBS kategória nagyjai közé feltétlenül beletartozik a Heroes Of Might and Magic II, az Age of Wonders, és a Disciples II

Nálad. Ahogy írtam: az én toplistám.
A HoMM nekem sosem volt annyira rettenetesen bejövős (a 2. rész meg pláne nem: akkor inkább a 3.), az Age of Wonders jó játék (talán ez a progi áll a legközelebb a nagy öreg MoM-hoz), de sajnos vannak hibái, a Disciples 2 nekem is bejött (természetesen tudom, hogy jön a 3. rész - feltéve ha tényleg jön: igen régen halasztják; ráadásul félek a 3D-től is, meg attól is hogy szinte semmi sem fog változni (bizonyos jelekből arra következtettem, hogy tök ugyanolyan egységfejlesztési fa lesz mint a 2. részben), és emiatt rókabőr-érzetem lesz), de inkább hangulatilag (objektíve pl. a taktikai rész értékét erőteljesen csökketni, hogy röghöz vannak kötve az egységek).
Summa summarum: ezek a progik nálam max. a 10. helyért versenyezhetnének (a dobogós helyezettek után ott a Panzer General 1-2, a Civ3, a Fantasy General, stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) fekeandras


fekeandras
őstag

Age of Empire 3 is elég jól sikerült.
Az egyetlen stratégiai játék amit megtűrök a vinyómon. :D

(#33) Egon válasza fekeandras (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

AoE 3? Nekem tetszett az első rész, a folytatást kifejezetten jónak találtam (a kieggel együtt), még a Mythology is bejött (bár a kiegét már kifejezetten untam a végén), de a 3. rész pár órai játék után úgy uninstallálódott a vinyómról, hogy csak úgy füstölt. :U
Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák... :K

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) #65675776 válasza Egon (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Értelmezve és definiálva van a stratégia és taktika fogalma is már évszázadok óta. Semmit sem változtatott mindezen a számítógépes játékok megjelenése.

RTT mint kategória meg igenis létezik. Ott volt pl a Close Combat széria, jelenleg meg ott van tök ingyen az F2C2. Illetve ott volt ugye a Commandos, a Desperados, lényegében ide tartoznak a S.W.I.N.E. és a Codename: Panzers széria is.

Csak ugye a legtöbb helyen lustaságból és hozzánemértésből nem különítik el at RTS-ektől, mert nem is tudják mi a különbség a két fogalom között, gyaníthatóan még az általuk magasztalt stratégia fogalmát sem ismerik.

TBS/TBT esetén detto.

(#35) Egon válasza #65675776 (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Ahogy fentebb írtam: én négy kategóriát különböztetnék meg a stratégia gyűjtőnéven szereplő taktikai és stratégiai programok értékelésénél (bár valójában csak a TBS-ek bonthatók ilyen sokfelé: az RTS-eknek elég lenne két vagy három kategória is).
Az első kategória a taktikai programoké, a második a klasszikus RTS (már van egység- és erőforrás-menedzsment, de erősen lebutított, még mindig a taktikai rész, a harc a hangsúlyosabb; a "gazdasági" rész alá van rendelve a taktikai résznek); aztán jön a 3. kategória (ennek nem tudtam nevet adni): Civilization és társai (itt fordul a kocka: a stratégiai rész nagyobb súllyal szerepel a játékban mint a taktikai rész, illetve létezik alternatív (békés) befejezés is); és végül a gazdasági stratégiák (ahol tulajdonképpen nincs harc, vagy csak jelképes módon, lásd Ceasar 3.).

Egyébként az RTS vs. TBS sem teljesen egyértelmű: ott vannak a hibrid játékmenetű progik, ráadásul ugyebár abból is létezik kétféle (a Lords of széria vagy a Total War progik féle körökre osztott stratégiai rész real-time taktikai képernyővel, illetve a Fallout Tactics-féle real-time játékmenet, körökre osztott harccal (tovább bonyolítja a kategorizálást, hogy pl. a FT real-time módban is játszható).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Egon válasza #65675776 (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

A taktikai játékok időnként nehezen választhatók el a stratégiáktól. Pl. a Panzer General vagy az Incubation taktikai játék vagy stratégia? Értelmezés kérdése az egész. Ahol van lehetőség minimális menedzsmentre az egységek tekintetében, ott már talán beszélhetünk stratégiáról. A tisztán taktikai programok (Battle Bugs, Commandos, Desperados) nem kínálnak ilyen lehetőséget: ott teljesen fix összetételű és felszereltségű csapattal kell kivívni a győzelmet. A PG, FG esetében a csapatösszeállítás igenis stratégiai kérdés, ahogy az Incubation-ban a katonák fejlesztése, felszerelése is.
Ennek ellenére ezek a programok nálam a taktikai játékok közé vannak sorolva (talán inkább oda valók).
De érdekelne a véleményed: mi alapján húzzuk meg egzakt módon a határt TBS és TBT, vagy éppen RTS és RTT között?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) fekeandras válasza Egon (#33) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem nagyon szeretem a stratégiát mint műfajt.Egy lanpartin találkoztam először a játékkal, jókat háborúztunk, pár órára kikapcsolódni nem volt rossz.

(#38) randal1576


randal1576
csendes tag

Hát csak mint egy ajánlatképp nekem ez a listám:
1.Warcraft 3: Frozen Throne :DD
2.Outlive :R
3.Age of Empires 2
4.Command and Conquer
5.Starcraft

Az Outlive-ről mert látom nem sokan írtátok, annyit, hogy tényleg egy régi játék de megérdemli a második helyet a Warcraft mögött.Iszonyat nehéz beszerezni, nincs hozzá használható cheat (hacsak nem írod át magát a játékot), de megunhatatlan.Hasolít egy iciri-picirit a starcrafthoz csak nincsenek benne kifordított szönyek mint a zergek.

UI.: Aki szereti a stratégiai játékokat az szerezze meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.