Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Eddig a Chromeból csináltam kb 10 bővítménnyel "régi operát", de most nekimegyek ennek is, jól láthatóan halad a projekt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Rakom is fel, kíváncsi vagyok rá!

(#3) daninet válasza Fred23 (#2) üzenetére


daninet
veterán

1 pixel sor van a tabok felett :C már megérte :D
Teszek vele próbát egy hétig.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

A html5 tesz: YOUR BROWSER SCORES 521 OUT OF 555 POINTS
Elég gyors még most :))

¯\_(ツ)_/¯

(#5) Fred23 válasza daninet (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#6) body007 válasza Fred23 (#5) üzenetére


body007
addikt

És azt hol?
Feltettem fedora-ra, de pont a kedvenc kiegészítőim hiányolom (ublock/adblock, flashblock, noscript)
Amúgy nem rossz cucc. Nagyon régen operáztam (legalább 5 éve), de linux-on volt vele vmi gubanc így elhagytam.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) Fred23 válasza body007 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#8) body007 válasza Fred23 (#7) üzenetére


body007
addikt

jah, h a chrome-ét használja... :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nekem az Opera a kedvencem. Főleg a gyors hívója miatt, de a sebessége is rendben van.
Ez is jónak néz ki, tetszik, hogy több gyors hívót csoportot is létre lehet hozni. Jelenleg azonban szörnyen lassú az egész böngésző, de ha elérik az Opera sebességét, akkor talán meggondolom a váltást.

(#10) LLKobe


LLKobe
veterán

Már teszem is fel, imádtam az operát, de az új verzió csak megcsúfolása mindennek...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#12) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Én szerintem kivárom a stabil kiadást.
Addig nincs veszélyben a foxi. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) LLKobe válasza sz.balazs.95 (#12) üzenetére


LLKobe
veterán

Vivaldi alól írok, ez baromi f*sza!! Már lépne is elő első számú böngészőnek, de sajna a mouse gesture rész elég kezdetleges még, az meg nekem kell.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#15) petya2012


petya2012
őstag

nekem tetszik
bár van ami nem megy egyenlőre

(#16) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Feltettem. /illetve frissítetetem a preview verziót/

Beállítottam a natív ablakok használtatát, azt hogy alul legyenek a fülek, újraindítottam, és már össze is omlott :DDD

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17) vjozsef


vjozsef
senior tag

Persze.

Almodj kiralylany...

Ez a "csinaljunk egy gyors, es sallangmentes biongeszot, mert az jo" cimu dolog mar parszor elverzett amikor egy ido utan mindenki belerakja a sajat szarjat, es az egesznek a vegen semmi ertelme nem lesz, lasd Chrome.

En ezekben mar nem hiszek.

(#18) tatararpad válasza vjozsef (#17) üzenetére


tatararpad
őstag

Az importálgatások miatt egy böngészőváltás kb. 0 költséggel jár, így nem hit kérdése a dolog, hanem tesztelheti mindenki aki akarja. Amúgy meg emögött nem áll nagy cég aki orrba szájba tudná nyomni, tehát ugyanúgy egy radar alatti böngésző lesz szvsz mint az Opera volt.

(#19) Tutu7030 válasza LLKobe (#13) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én az M2 levelező utódját várom még (remélem annak az adatait is tudja majd importálni).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Egy 170 MB-os fájlt szerettem volna letölteni:

(#21) Narxis válasza Fred23 (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezért beta.

Thanos was right.

(#22) Fred23 válasza Narxis (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ilyen alapon az Edge is béta. ;]

(#23) Gyula84 válasza Fred23 (#22) üzenetére


Gyula84
veterán

de az microsoft és azt alapból utálni kell :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Bár nekem a Chrommal sincs bajom, de ez is tetszik, főleg ez a flat design és a sebessége is jó. Kipróbálom, hátha beválik. :)

(#25) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Notebookomon fél éve már elsődleges böngésző, nagyon bejön. Amint stabil lesz asztalin is váltok.
A @vivaldi.net-es e-mail cím pedig fantasztikus. :C

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#26) sh4d0w válasza Fred23 (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az Edge meg alfa...

https://www.coreinfinity.tech

(#27) zseko


zseko
veterán

Kár hogy az Opera így sz.rik a 'gyerekére', és egy másik böngésző kell ahhoz hogy ugyanazt tudja mint az régen. A chat, irc, levelező, legfőképp a jegyzetek voltak nagy kedvenceim, a könyvjelzőben is sok oldal el volt/van mentve, de most már csak weblapon érem el ömlesztve, mert valami idióta fejlesztő (vagy vezető, tökmindegy) úgy gondolta hogy ez így jó, mert a chrome-ot kell majmolni. :(((

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#28) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Múlt héten tértem át rá, mert elegem volt a FF és az (új) Opera hülyeségeiből. Egyelőre bejövős, bár itt is akadnak még hiányosságok. Importálni sikerült az adatokat, könyvjelzőket utóbbiból, Chrome extension-öket megeszi, nagy baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#29) Danny365


Danny365
őstag

Nem tűnik rossznak, de nekem a PC-s pályafutásom legnagyobb szopása volt a böngészőváltás (Firefoxról Chrome-ra). Egyszerűen annyira beépül a böngésző a mindennapokba, hogy az embernek nincs kedve az újat megszokni, legalábbis nekem nincs. így valószínűleg ez most kimarad számomra.

Ennél jobban csak a Winamphez ragaszkodom, az egy örök szerelem.

(#30) Bici


Bici
félisten

Linuxra próbáltam letölteni (64bit RPM) a weboldalukról...

Package vivaldi-beta is broken, integrity check has failed.

Error: INVALID:vivaldi-beta-1.0.303.52-2.x86_64(file-9e77df28): Signature verification failed [4-Signatures public key is not available]
Header V4 RSA/SHA1 Signature, key ID bf1700f8: NOKEY
Header SHA1 digest: OK (d8972995848ab599d77cbc5e21cd70a3d04fc9a6)
V4 RSA/SHA1 Signature, key ID bf1700f8: NOKEY
MD5 digest: OK (466b33b14f9232e4fe1d7bc81e9689a1)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) Kékes525 válasza Fred23 (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez lett volna a kérdésem. Jó lenne, ha használni tudná a Firefoxét is. Nagyon szimpatikusnak tűnik, ki fogom próbálni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) MongolZ válasza Fred23 (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Az nem a Vivaldi hibája, nekem Operánál is ugyanezt dobta, ha jól emlékszem, akkor a tűzfalnál kellett mókolni, hogy engedélyezze.

Én nagyon nagy régi Opera rajongó vagyok, eddig jobb híjján az "új" Operát használtam. Nagyon régóta benne vagyok a Vivaldi tesztelésében, a kezdeti kb. 2-3 percenkénti összeomlások szerencsére a múlté, most már sokkal stabilabb az egész, viszont még rengeteg hiányossággal küzd, ami közül nekem a legfontosabb az egérmozdulatok kezelése. De nálam már elérte azt a szintet, hogy beállítsam alapértelmezett böngészőnek :)

(#31) Kékes525: Mivel az elsődleges célközönség a régi-új Opera felhasználók, ezért egy kicsit még várnod kell :/

[ Szerkesztve ]

(#33) Cucuska2 válasza MongolZ (#32) üzenetére


Cucuska2
őstag

Úgy tudom, hogy konkrétan a régi fejlesztői gárdából jó páran benne vannak, akik akkor léptek ki, amikor vége a Presto motorra lehúzták a rolót. Nekem is nagyon hiányzik a régi Opera.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#34) LLKobe válasza MongolZ (#32) üzenetére


LLKobe
veterán

Van Chrome -os mouse gesture extension ami hibátlanul megy vele.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35) didyman


didyman
őstag

Végre! A krómoperát sosem tudtam megszokni és a mai napig jó néha elindítani a 12-es Operát, és annyival jobb használni is. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle, bár a chromium motor szkeptikussá tesz. Remélem, hogy nem az lesz ennek is a szépsége, hogy megeszik 1-2 GB RAM-ot.
És máris: Felhasználói felület skálázása. Mekkora ötlet, mennyivel normálisabb, mint a ctrl+görgő. Az oldal témájára színeződő sávok meg.. :D Áh, máris elvakult vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#37) LLKobe válasza didyman (#35) üzenetére


LLKobe
veterán

A krómopera egy vicc, nulla tudás, főleg ha a régi operához hasonlítod, aminek messze a legnagyobb volt a tudása. Alapból többet tudott mint a többi 15 kiegészítővel megspékelve.

Ez lesz az igazi új opera, már bétaként többet tud a legtöbb böngészőnél. Engem 5 perc alatt megvett kilóra:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#38) gtamate2


gtamate2
veterán

Én egy hete Torch browsert használok és nagyon bejött, lehet erre is ránézek majd.

*Sn0w

(#39) Cifu


Cifu
nagyúr

9gag-nél megpróbálkoztam a loginnel, úgy, hogy a Google-os felhasználómmal léptessen be. Megnyitja az új ablakot, üresen, és úgy marad.

Nem tűnik rossz kezdeményezésnek, de ez még sajnos az Edge-el vetekszik készenlét terén. Mondjuk pozitív, hogy ennél legalább ezt még elismerik. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) AxBattler


AxBattler
félisten

Tetszik az oldalsó sáv, így végre kihasználják a ma elterjedt, széles képernyős monitorokban rejlő lehetőséget. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#41) leviske


leviske
veterán

Azért nem ártana, ha a marginális felhasználóbázissal rendelkező Fx esetén is megoldanák az adatimportot. :((

(#42) body007 válasza Bici (#30) üzenetére


body007
addikt

Nálam fedora-n tökéletesen települ az rpm (és fut a böngésző)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#43) #06658560


#06658560
törölt tag

Létezik belőle portable verzió? Helyesírást ellenőrizni tud?
Régi (tízes előtti operát valahol lehet még taláni? Portable lenne a tuti.)

(#44) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Ha így haladnak akkor lassan leváltom az Operámat Vivaldira. Kicsit döcögösen megy és többet tud már mint a többi böngésző. :) Remélem lesz 64bit-es változat is. .)

Apropó kezdőoldali háttérképet lehet hozzáadni mint operában?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#45) FoLey-v válasza FoLey-v (#44) üzenetére


FoLey-v
addikt

Lejárt szerk. idő. Megtaláltam :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#46) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ennek elég lesz 4GB RAM, hogy elfusson 10-15 füllel? :DDD

Az irodai gépem már nagyon izzad ha 7-8 fülnél több van megnyitva, végigpróbáltam a Firefox-Chrome-Opera-Edge tengelyt, de semmi. Az Edge bírta a legkevésbé, állandóan összeomlottak a fülek már 5-6 megnyitott oldalnál.

Tényleg ide jutottunk 2015-ben? Nem elég internetezésre 4GB RAM? A háttérben nem fut semmi a számlázón kívül, de az nudli fogyasztásban. A böngészők gyilkolnak. Még a Photoshop is vígan futkorászik nagy méretű PSD fájlokkal.

(#47) arktos


arktos
tag

a képernyőképek és leírt funkciók alapján dézsávűm ( :B ) van:
http://hu.maxthon.com/

(#48) #16820480


#16820480
törölt tag

Egy pár hete ezt használom linuxon elsődlegesnek, tetszik a flat felület, meg pár funkció, bár még tényleg nem elég stabil azért néha. Viszont attól tartok, hogy addig fog tetszeni, amíg tele nem pakolják az olyan funkciókkal, mint email kliens, meg egyebek.
Jó lenne amúgy. Vagy kellene belőle egy minimal kiadás, amiben azok a felesleges cuccok nincsenek benne.

A Chrome felülete katasztrófa, nullát fejlődött 46 verzió alatt ilyen téren, ráadásul egyre lassabb. Az új Opera ebben sokkal jobb, de ott meg (megint) sikerült megcsinálják, hogy pár weblap nem megy vele rendesen (ami Chrome és Vivaldi alatt is hibátlan, pedig mind ugyanúgy webkit). Nem is értem mivel etetik ott a fejlesztőket :(

(#49) #51736960 válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


#51736960
törölt tag

ff alatt kíváncsiságból megnyitottam 10 fület (a zöme különböző híroldal), így 450MB a firefox.exe fogyasztása, és még jön hozzá a plugin-container.exe ami 5MB.
úgyhogy számomra nem világos, hogyan lehet akkora memóriafogyasztást generálni, hogy egy 4GB rammal rendelkező gépet lelassítson.
(nem vonom kétségbe, amit írtál, csak nem értem)

(#50) Cifu válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az, hogy hány gigát zabál le a RAM-ból a böngésző, függ egy pár dologtól. Leginkább persze attól, milyen oldalakat nyitsz meg. 9gag, Facebook, stb. ha sokat pörgeted simán megzabál magába több száz MB-ot.

Én Waterfoxot és PaleMoon-t használok otthon, TabPlusMix-el 80-100 füllel. Csak azokat az oldalakat (füleket) tölti be, amelyikre rákattintok, de most a PaleMoon például csak 1,3 gigát eszik, pedig 20 aktív fül van fent.

Szóval én azért itt nem annyira a böngészőt, mint inkább az oldalakat vonnám kérdőre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.