Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) tomazin válasza D1Rect (#1) üzenetére


tomazin
veterán

szándékolt politikai töltetü flameindító hozzászólással kezdeni...már csak az anyázás hiányzik és kész is van a hwsw fórumnak nevezett förmedvénye

de hogy on is legyek: ha elköltözik a család, a tulaj megcsinálta papírosan az adminisztrációt, akkor ahhoz, hogy a család többi tagjának ez mehessen online, ahhoz szükség van arra, hogy a tulajdonosnak IS legyen ügyfélkapuja, hogy jóvá tudja hagyni a többiek kérelmét. jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#3) joey04


joey04
titán

mindent online kéne már intézni mindenhol...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) ztoldy válasza joey04 (#3) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ez így van.
Nekem úgy tűnik, hogy haladunk egy jó irány felé, mert egyre több közigazgatási ügy végezhető el online. De miért csöpögtetve teszik elérhetővé ezeket? Egy kis adóbevallás, most egy kis lakcímbejelentés egy kis ez, egy kis az. Természetesen legyen jól tesztelve, átgondolva, de akkor is furcsa.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5) plömplöm


plömplöm
őstag

és az új lakcímkártyát vajon kiküldik postán?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6) Polllen válasza ztoldy (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszerűbb támogatni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) Tim82


Tim82
nagyúr

Vezetői engedélyt és útlevelet már régóta lehet online pótoltatni (a Webes Ügysegéden), az eSzemélyit is július óta ( [link] ), a lakcímkártya ügyintézés meg szeptembertől van ( [link] ).

Persze, a hír (mármint az eredeti) ilyen szempontból kissé megkésett, de az elektronikus úton intézhető közigazgatási ügyek propagálása sosem volt erősség.

Érdemes a tájékoztatókat is elolvasni, van mind a #2-es, mind az #5-ös hozzászólásban lévő kérdésre is válasz bennük.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8) gabor7th válasza joey04 (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Ja ezzel milyen jól járt nemrég az egészségügy is:

"Több mint 400 kórházat rohantak le kiberbűnözők"

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) Gabesz84 válasza Tim82 (#7) üzenetére


Gabesz84
őstag

Jó tudni, de ez most valóban létező szolgáltatás? Csak mert tavaly tavasszal kellett átjelentkeznünk, és már akkor is az állt online tájékoztatóban hogy ügyfélkapun intézhető a lakcímbejelentés és az engedélyezés a tulaj részéről is, csak nem találtuk sehol. :DDD

(#10) joey04 válasza gabor7th (#8) üzenetére


joey04
titán

Tudom te ilyen félős vagy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Tim82 válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lakcímbejelentés akkor még nem volt online intézhető.

Az engedélyezés a tulajdonos részéről viszont igen. A Webes Ügysegéden a Szállásadói ügyek menüpont alól évek óta intézhető.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12) azbest


azbest
félisten

Abban érzek kis zavar, hogy most is még párhuzamosan fut-e többféle felület. magyarorszag. hu, nyilvantarto.hu, de biztos van még többféle is. És vannak még régi, évek óta hátrahagyott állami oldalak is, rosszabb esetben még részben működnek is, de elavult információkat mutatnak.

Szóval jó, ha fejlődik az elektronikus ügyintézés lehetősége. Csak jó lenne, ha a pár évenkénti cserebere helyett tényleg valami rendszerezett módon lehetne kezelni a dolgokat. Vagy legalább egy közponit gyűjtőoldal tartalmazá az aktiálisakat, az elavultakat pedig megjelölnék, hogy ne ott keresd hanem a központi oldalon.

Lakcím kapcsán azzal fognak még sokan szívni, hogy mostanság már a földhivatali nyilvántartással is összenézik. Ez amúgy jó, mert nehezebb hamis bejelentkezést csinálnia valakinek. Viszont vannak anomáliák. Konkrétan a magasföldszintet nem kezelik a földhivatalnál és ezért egyel el van csúszva az emelet számozása náluk.

Élőben mégcsak sikerül azon átlendülni valahogyan, hogy a földhivatalival nem egyezik és más címre akar az ügyintéző bejelenteni ezért. De aztán rájön, hogy a lakcímnyilvántartóban meg nincs annyi emelet és beadja a derekát, hogy a valódi cím maradjon. Ez elektronikusan kapufa lehet - hacsak nem ott is egy élő ügyintéző bogarássza végig egyesével őket.

(#13) k-adi válasza azbest (#12) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaja tele fake oldalakkal

(#14) bacus


bacus
őstag

Ennek már rég működnie kellene. A "Remény rabjai" filmben még levelezés útján is intézhető volt minden a börtönből. :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#15) togvau


togvau
senior tag

Az a gáz hogy a legtöbb elektronikus ügyintézés az annyi hogy töltsd le a nem tudom milyen javas alkalmazást, majd telepítsd 5000 függőségét, és töltsd ki rajta ugyanazt a lapot amit ott lányba is kitöltenél, hogy aztán egy hibával el szálljon és ne tudd feltölteni.
Bár ez még a jobbik eset mert a legtöbbször inkább úgy intézhetsz ügyet online, hogy letöltöd a kitölteni való papírt, kinyomtatod valahogy, lefényképezed, beszkenneled, majd vissza küldöd, amire küldenek egy papírt aminél ugyanez újra...

A papír országa ahol a papír papírozását is le kell papirozni.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#16) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Fasza, épp át akartam jelentkezni, max 2 perc volt kényelmesen fotelből, a kártya majd jön postán.

(#17) Keem1 válasza togvau (#15) üzenetére


Keem1
addikt

Én évek óta nem értem ezt a sok papírt. Egy ismerősöm állami intézménynél dolgozik, még a kapott emailt is nyomtatniuk kell :W

Bezzeg az OTP-nél nemrég a szerződést ujjal írtam alá, majd arra a kérdésre hogy kérem-e a kinyomtatva us, nemmel válaszoltam. Hazaérve ott volt a szerződés elektronikusan a netbankban. Kb mindenütt minimum így kéne... Talán egyszer majd... :U

[ Szerkesztve ]

(#18) btprg válasza azbest (#12) üzenetére


btprg
senior tag

Múltkor kerestem bizonyos szolgáltatásokat, és a Google ezt dobta ki első találatnak:
https://regi.ugyintezes.magyarorszag.hu/szolgaltatasok/foldhiv_nyilvantart.html
Itt is a cím szerint valami "régi" akármi ez, pedig nem találtam ennél újabbat, mindenesetre elég zavaró az ilyen. Mint mikor hivatalos dokumentumoknál nem töltik ki a metaadatokat, és a dokumentum címe valami "Draft XYZ"...

Egyébként gabor7th jó hogy itt van mindig az ilyen cikkeknél figyelmeztetés céljából, mert nem szabad elfelejteni, hogy minél könnyebben lehet on-line intézni dolgokat, annál nagyobb eséllyel intézhet más a nevünkben valamit szép kis galibát okozva...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#19) Polarstar válasza gabor7th (#8) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én örülök, hogy a Gábor itt van, mert szokott adni ötleteket.
Szerencsére a Magánélet blog is újra megy és kissé frissült is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.