Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bordoi


Bordoi
őstag

Biztosan sok hiba van benne, de nagyon bántsatok.
:R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Hat nekem nagyon tetszett, kedves törtenet igy az estere, könnyen olvashato stilusban megirv- gratula.

(#3) Bordoi válasza CimbiX (#2) üzenetére


Bordoi
őstag

Nagyon köszönöm, :R szándékozom még folytatni . :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egy ilyen kutya mellett én se szívesen osonnék be bárhova :D várjuk a folytatást :R

(#5) Dzsozi0öt válasza Bordoi (#1) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Nekem tetszik! :C
Az én Bernáthegyimet juttatja eszembe.

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#6) Bordoi válasza Dzsozi0öt (#5) üzenetére


Bordoi
őstag

Nagyon köszönöm uraim. :R
Annyi pluszt adott ez a kutya, az életembe, hogy a többiek sosem fogják tudni felülmúlni .
A többieket is imádom, de ő egy teljesen más tészta volt. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#7) ladybug


ladybug
őstag

Én is nagy állatbarát vagyok, van két kutyám is. Mi kölyökként hoztuk el őket, így a nevelésük, és a hozzájuk való közeledés zökkenőmentesen telt. Azóta felnőttek, és jól megy a soruk.

Csodálom a türelmedet és elszántságodat, de látom megérte. A kutya egy olyan hűséges és önzetlen szeretettel teli állat, ami megér minden gondoskodást. (A többi is, de ők nem tudnak úgy szeretni, mint egy kutya.)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) Bordoi válasza ladybug (#7) üzenetére


Bordoi
őstag

Köszönöm :R
Van egy dúrvának ható mondás, biztosan ismered .
Amióta ismerem a kutyámat.................
Már zsenge gyemekként hazahordtam mindenféle utcán talált állatot, a muteromat gyakorlatilag az idegosszeomlás szélére taszítva . :)
Volt ott minden, kutya,macska,egér, gyík,denevér és még amit el lehet képzelni. :DDD
Már akkor fertőzött lettem, de sajnos nagyon sok idő múlva tehettem meg, hogy saját kutyáim legyenek .
Azt gondolom, amíg 2 lábon tudok járni, addig lesznek kutyáim .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#9) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Nagyon kedves olvasmány volt így munkaidőbe; köszönöm! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10) Bordoi válasza Kareszovics (#9) üzenetére


Bordoi
őstag

Én köszönöm :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#11) Madtomi


Madtomi
tag

Hali Gratulálok a kitartásodhoz és az írásodhoz tényleg nagyon de sajnos a végén a kutya elvesztése az már nem annyira jó. Eszembejutott hirtelen haver kutyája aki még él és jó bőrben van, ő egy úgymond helyhiány miatt eladásra került kutya és mivel havernak boltja van amit őrizni kell na meg az eladó is ismerőse volt így megpróbálták a dolgot nah most a kutya az eredetileg asszem örző-védő kutya volt meg vadász így ez a kutya sem bírta az új gazda vagyis haver jelenlétét. Nekik kerek egy hónapba telt amíg kimerték engedni a kutyát a kenelből a boltban addig csak vicsorgott és ugatott de senkit sem szívlelt. Most, hogy a kutya már játékos haverral és az alkalmazottal így nincsen gond viszont a mai napig az nincsen garantálva, hogy ha a kutya kint van akkor én is a keritésen belül legyek de hát ez a kutya nem azért van, hogy velem barátkozzon.
Gratul a cikkhez és várjuk a folytatást :C

(#12) Bordoi válasza Madtomi (#11) üzenetére


Bordoi
őstag

Köszönöm a bíztatást :R
Azt gondolom, hogy sok.sok szeretettel és kitartással majdem minden kutyát magunkhoz tudunk nevelni . Persze egy kölyökkel sokkal könyebb a dolog, bár sajnos sok embernek ez sem sikerül igazán. Akik ismernek és jártak már nálam, jól tudják, hogy gondolkodás nélkül kiengedem a kutyáimat a vendégek közé. Vallom, hogy a jó gazda ismeri a kutya minden mozdulatát és képes egy lépéssel előtte gondolkodni. Persze ez nálam is csak akkor működik, ha én is ott vagyok. :) Az esetek 99%-ában a gazda a felelős egy estleges balesetért . Amennyiben a gazdi is jelen van és nem éri semmiféle támadás, akkor a kutyának illik minden idegen jelenlétét elviselni. Ez pl. a Molosser tipusú kutyák egyik legjobb tulajdonsága, illetve nincs sunnyogás és hátulról harapás. Akit nem talál szimpatikusnak, az elé gerincesen oda áll és a tudomására juttatja, de nem feltétlenül azzal, hogy szétmarcangolja .
Úgyhogy a barátodnak mindenképpen el kell érnie azt, hogy az ő jelenlétében te is szbadon és félelem nélkül mozoghass .
Egyébként milyen kutya ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#13) hucsikoi válasza Bordoi (#12) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Jó volt olvasni az írásod,mert ismerlek és tudom minden szavad mögött " A KUTYA "iránti alázatod húzódik meg.Ez mindenképp tiszteletreméltó. :R

"Úgyhogy a barátodnak mindenképpen el kell érnie azt, hogy az ő jelenlétében te is szbadon és félelem nélkül mozoghass ."

Erről az jut eszembe,hogy a szenzációhajhász médiának köszönhetően valahol én is elhittem,hogy vannak vérszomjas harci kutyák.Többször megfordúltam Bordoi barátomnál és gyönyörködtem (távolról) négy kutyájában.Egyszer megemlítettem,hogy szívesen bemennék hozzájuk,de Ő rögtön mondta,hogy meg ne próbáljam! Majd Ő kiengedi őket! Rögtön megrémültem,de átvillant az agyamon,ha ki meri engedni megbízik a kutyáiban és bennem is.Visszaemlékezve felejthetetlen élmény volt amikor a jól kifejlett Brúnó névre hallgató kan a mellembe lépett,fejét a vállamra hajtva várta,hogy simogassam.Pár héttel később 7 éves lányom társaságában mentünk ki és vele sem történt semmi gond.Azóta már nekünk is van egy nagytestű kutyánk és ezt annak köszönhetem,hogy Bordoi megértette velem,hogy minden kutya olyan amilyennek az emberek nevelik.
Köszönet az írásért :C

Üdv.

(#14) Bordoi válasza hucsikoi (#13) üzenetére


Bordoi
őstag

Én köszönöm a dícsérő szavakat és örülök, hogy egy újabb felelős kutyással bővült a társaság . :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#15) vtechun válasza Bordoi (#6) üzenetére


vtechun
veterán

és mi történt vele?

(#16) Bordoi válasza vtechun (#15) üzenetére


Bordoi
őstag

Az a következő részben lesz. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#17) Madtomi válasza Bordoi (#12) üzenetére


Madtomi
tag

Németjuhász, de nem nagyon törekednek arra, hogy a kutya bárki jelenlétét eviselje de idővel idomul majd talán hozzám is mondjuk én amennyit találkozok vele mivel már egy éve lassan németben vagyok így el is felejtett a kutya, hogy egyáltalán látott :DDD

(#18) Madtomi válasza hucsikoi (#13) üzenetére


Madtomi
tag

Igen ezzel egyet értek, hogy ahogy nevelik a kutyát úgy viselkedik mivel nekünk is egy olyan kutyusunk van amit befogadtunk mivel egy církuszban sorsolták ki szegényt és a család ahova került ők nem tudták elhelyezni a bérházban így odakerült hozzánk elsőre egy hónap volt megbeszélve utánna pedig nálunk maradt, mert uncsiméké lett volna akik akkor költöztek de mivel a szomszédba költöztek és keresztanyu nem akart kutyust így nálunk maradt. De az első lépések azok nagyon nehezen mentek mivel arra nem számítottunk amikor megérkezett, hogy nem lehet hozzáérni és megközelíteni na meg nagyon is éhes volt a kutya. Apum azóta is külföldön dolgozik és hétvégente jön haza és mi már egy pár órája akkor nézegettük a kutyust meg ő is minket miközben evett kétpofára utánna megjött apa és hát egy új ember a számára idegen területen csak szorongást váltott ki belőle így apa egyből a táskából elővett egy csokit amit odanyújtott neki és ő kikapta a kezéből de sajnos a csoki az megolvadt a nyári melegben a táskában egy kicsit így amikor a kutya szájában volt akkor láttuk, hogy az egyik oldalára ráragadt a fémszinű csomagolás. Ezt egyből megpróbáltam megmenekíteni a kutyától, hogy megegye de csak morgást és ugatást kaptam így szörnyülködve és cselekvésképtelenül végignéztük ahogy megeszi. Teltek múltak a napok és az évek és mostanra a kutyus már meg is öregedett és ami a legjobb benne azaz, hogy tanítás nélkül is értelmes. Már-már anya mondásával élve ő a legértelmesebb a családban :DDD
Nem menekül el ha nyitva marad a kapu vagy ha ki-be állunk akocsival akkor ő megteszi a tisztelet körét de mire a kapuzásársa kerül a sor akkorra visszaér mindíg, még sosem volt ezzel probléma. Az elején egy pár alkalommal. Vagy ha megmondom neki, hogy itt várjon meg a keritésen kívül és nyitva van a kapu akkor ő ott ül fekszik és megvár pedig ilyeneket sosem tanítottunk neki sőtt nem is tudom hogyan lehet nah igen ekkor a járókelők elkerülik a járdának ezt a részét. :DD
Egyszer volt egy kis probléma vele amikor a postás azt mondta, hogy kiharapta a kabátját amit elsőre nem értettünk mivel a postaládába a keritésen kivülről kell bedobni a levelet és kérdeztük, hogy mégis hogyan történt és ő mondta, hogy a kutya felugrott és kiért a feje a keritésen kivülre és akkor harapta ki a kabátját. Nah most azt tudni kell, hogy a kutya a postaláda tetejéig sem tud felugrani nemhogy a kerités teteje az ő ugrási magasságától még 25cm-re van és plusz, hogy ki is érjen a feje az még minimum 20cm így kétséges volt a sztori de mondtuk neki, hogy így járt és menjen tovább ő egy kicsit ideges volt de annyiban hagyta a dolgot. Viszont másnap beültem az erkény ablakom mögé mivel az bronzosított így nem lehet belátni és vártam a postást és akkor láttam, hogy a postás az nem dobta be a levelet hanem egyből ahogy a kutya felugrott ő megpróbálta megütni nah mondanom sem kell nekem sem kellett kevesebb az ajtó kinyit és rákiabál és mondtam neki, hogy ne várja meg amíg kiérek a kapuba az emeletről, mert akkor megbeszélném ezt a dolgot személyesen, a szemétláda megérdemelte volna, hogy jobban elkapja a kutya a kezét ne csak a kabátját. Szerencsére azóta egy rendes és normális postásunk van akit ugyan nem szeret a kutya de ő tudja ezt és ha ott vagyok akkor a postás is nyugodt ha nyitva van az ajtó közte és a postás között mivel a kutya az ilyenkor kb 5m-el arrébb leül és figyeli az eseményeket.
Ő már nálunk van 12 éve és most tölti a 13. évét így sajnos már nem sok van neki hátra :O
Ha lesz következő kutyus akkor eléggé nagy elvárásoknak kell megfelelnie ami nem nehéz kezdve attól amit senki sem ért mindenki megcsidálja, névszerint ez az a dolog, hogy megvesszük a nagy zsák kutyatápot és én kirakom az udvarra a kajás tálja mellé és kivágom a tetejét és egy hónap alatt elfogyik, nem hamarabb, valamiért nem mohó a kutya és nem is lehet rá azt mondani, hogy el van hízva pedig emelett kap más kaját is a konyháról vagy nagyapám rendszeresen hozza neki a csontot meg a szomszéd is mindíg hoz neki valami finomat így a kutyusunk nagyon jó karban van tartva. Vagy azt, hogy bármikor szófogadó és nincsennek kicsapongásai még az állatorvosi szurinál is azért szoktam megfogni és átölelni a kutyát, mert az állatorvos megkér rá egyébként a bátrabb orvosok akik elhiszik nekem, hogy semmi baj azoknál elég ha a pórázt fogom és simogatom a kutya fejét.
Bevallom kicsit rossz érzés volt most belegondolni abba, hogy egy pár év múlva már nem lesz a családban sajnos.

Üdv Madtomi :R

(#19) Bordoi válasza Madtomi (#17) üzenetére


Bordoi
őstag

Az biztos, hogy nem nagyon fog emlékezni rád .
Sajnos mi is vesztettünk el kutyát, tavaly is és idén is .
Ráadásul anyja-lánya volt és mindkettő kölyök kora óta nálunk volt. :((
Két egyforma kutya nincs, mintahogy ember sem. Ezzel azt akarom mondani, ha ne adj isten, új kutyátok lesz, egészen biztosan ugyanúgy szeretni fogjátok.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#20) Madtomi válasza Bordoi (#19) üzenetére


Madtomi
tag

Persze, hogy fogjuk szeretni de tudod mi korábban Spánielt tenyésztettünk és azokat nagyon megszerettük de amikor az első pár meghalt úgymond a fiut megmérgezték a lányt meg mi altattuk el, mert rákos volt és a műtét után egy évvel megint ugyan olyan volt és így altatásra döntöttünk és akkor megfogadtuk, hogy nem akarunk kutyát de a mostani visszaadta a kedvet hozzá. Nagyimnak azóta is spanija van mivel nála maradt az egyik amit még nagyapám választott de sajnos a nagyapám halálával azonos időtől már nem evett és hiába adtunk neki akármit, cumin keresztül tömtük bele a tejet meg a vizet de egy hét után lebénult az álkapcsa két hétig tudtuk életben tartani de utánna meghallt. Azt mondják ez előfordul ha nagyon szerette a gazdáját a kutya hát ez nálunk igaz volt. De utánna vett egy újat mivel nekünk akkorra már nem volt tenyészpárunk.
Szó ami szó a haver kutyájával szerintem míg élek nem lesz pacsis barátság a következő kutyát azt meg majd meglátjuk milyen lesz de szerencsére ezen még nem kell gondolkoznunk egy ideig bár bennem már megvan a kutya fajta.
Szép napot

(#21) Bordoi válasza Madtomi (#20) üzenetére


Bordoi
őstag

Azt már én is megfogadtam egyszer-kétszer, hogy nem lesz kutyám.
Dehogynem :)
Kisem bírnám nélkülük, de sokan vagyunk ezzel így szerencsére. :)
No és milyen fajtára gondoltál ?

Üdv

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#22) Madtomi válasza Bordoi (#21) üzenetére


Madtomi
tag

Boxerre, mert nagyon jófejnek találtam az eddigieket amikkel találkoztam, főleg azt a képességét, hogy képtelen lopakodni az orhangja miatt :DDD
Meg játékosak. Haver mondta nemrégiben, hogy irigyli a boxerét, mert ő megy a kánikulában dolgozni, mint állat a kutya meg a klímás szobában bámilja a kanapén a tv-t :DDD

(#23) Diego! válasza Bordoi (#1) üzenetére


Diego!
senior tag

Szia!

Először is köszönöm ezt a nagyszerű írást.
Elolvastam, és csodálatos történet, csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, a kitartásodat csodálom :R remek gazdi vagy :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Bordoi válasza Madtomi (#22) üzenetére


Bordoi
őstag

Szeretem a Boxer-t :C
Méghogy lopakodni nem tud, de horkolni, na azt viszont komolyan . :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#25) Bordoi válasza Diego! (#23) üzenetére


Bordoi
őstag

Szia !

Én köszönöm és örülök, hogy tetszett. :R

Üdv

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#26) Madtomi válasza Bordoi (#24) üzenetére


Madtomi
tag

Legalább ha alszik akkor is megtalálom majd hívás nélkül ! :DDD
Mikor jön a második rész?

(#27) Bordoi válasza Madtomi (#26) üzenetére


Bordoi
őstag

Abban nyugodt lehetsz, hogy megfogod találni becsukott szemmel is. :)
Időnként a szobában hallom, hogy az udvaron kb.25-30 méterre, alszik valamelyik kutyám. :DDD
Szerintem 3-4 nap múlva jön a 2.rész .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#28) Madtomi válasza Bordoi (#27) üzenetére


Madtomi
tag

Bíztos nyugtató lehet kutya horkolásra elaludni :DDD

(#29) Bordoi válasza Madtomi (#28) üzenetére


Bordoi
őstag

Egy idő múlva megszokod és észre sem fogod venni :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#30) darthsith válasza Bordoi (#6) üzenetére


darthsith
tag

Hehe..
Szép kutya...
Nekünk 1 Komondor van...azóta a "nemazidénbarnultemberkék" az utca túloldalán járnak.... ;]

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#31) Bordoi válasza darthsith (#30) üzenetére


Bordoi
őstag

Szép kutya volt. :((

Valahogy a kutyáknak érzékük van a fajgyűlölethez.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#32) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Jó írás tetszett........ :)

Nekünk Sharpunk van 2 kan... házőrzők elsősorban....Most múltak 10évesek 15-én.......Az ilyen nagy termetű kutyák................ :( De még egyelőre nagyon jól vannak......Nem tudom mi lesz ha.... :O Már annyira hozzánk nőttek....Két nagy játékos maci.... :)

(#33) Bordoi válasza Gézengúz (#32) üzenetére


Bordoi
őstag

Szépek. :K
Nekem soha nem sikerült 2 kant összeszoktatni.
Most is apa és fia külön vannak. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#34) Gézengúz válasza Bordoi (#33) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ők testvérek.... Vértesszőlősi Haragos Bacsa és Batúr.....

Közben a 2. részét is elolvastam.... :( Részvétem!

Kutya egy nevek mi? Amandának mi volt a teljes neve?
Sajna majdnem egy kocsma mellett lakunk és bizony sok a részeg....Néha olyan vonyítást lerendeznek mintha farkasok lennének....Még ennyi idő után is borsódzik a hátam. Kerítésen belül vadak nagyon őrzik a terepet, de kinnt meg :) mindenki fél tőlük .Őket meg nem érdekli senki és semmi csak rohanhassanak a határba.... Érdekes módon a kisebbik megengedi, hogy beletúrjak a kajájába (persze nem csinálom) de a nagyobbik az ha csak közel rakom a kezem már morog....Ebbe nem ismer tréfát...Egyébként meg lehet velük birkozni nem számít semmi...
Érdekes, hogy írtad ha a kezed a szája közelébe kerül akkor kitátja amekkorára csak bírja...Na ez nálam is így van..De én bele is szoktam kapaszkodni a fogsorába és ha ilyenkor kicsit vakargatom a nyakát még azt is elnézik... Nagyon szeretem őket....Még előttem van amikor kicsi pehelymacik voltak és az autó alá jártak hűsölni...Most meg nagy mamlaszok de szerettetni magukat azt nagyon tudják....

(#35) Mariann294


Mariann294
őstag

Érdekes volt kiváncsiam vártam a végét :) Szép fogalmazás,gratula!
Az ilyen tenyésztőkkel nem is tudom mit csinálnék. :(((
De végülis jó vége lett,mennyi évig volt köztetek? :)

(#36) Bordoi válasza Mariann294 (#35) üzenetére


Bordoi
őstag

Köszönöm szépen. Hét évig volt velünk. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#38) Bordoi válasza Friend (#37) üzenetére


Bordoi
őstag

No és kinek vagy a reinkarnációja?? :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.