Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stilo18


stilo18
addikt

Na, erre kíváncsi vagyok...

Csak ne tévesszen kategóriát árban is...

Én szurkolok nekik!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2) C$abi


C$abi
aktív tag

Èn is szurkolok. Remélem hogy az árakkal nem szállnak el. Mert a karácsonyi vadhajtásban is a Samsung nyert mert volt egy szar olcsó androidja aztán vették mint a cukrot, merthogy olcsó. Ès ezekkel lehet gyorsan sok pénzt szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az náluk 60-100 ezer pénzt jelent teljesítménytől függetlenül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

remélem még időben kapcsoltak. nem lenne hó, ha mennének a süllyesztőbe. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) darkpower válasza stilo18 (#1) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ebben kár reménykedni. Tudtok legalább 1 olyan készüléket mondani az elmúlt 3évben, amelyik a piac szerint is jó ár/érték aránnyal jelent meg és nagy mennyiségben fogyott?
Na ugye...

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Minden telójuk a HORROR árkatekoriába van.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) kispecek


kispecek
aktív tag

Középmezőnyre fókuszál, de prémium árakkal.Sajnos így egyre lejjebb csúszik.Kíváncsian várom a fejleményeket!

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#8) nightshadow


nightshadow
veterán

ugyanakkor a vállalat vezetői élesen elzárkóznak a legalsó szegmensben való versengéstől.

A Desire 200[link] az mi volt?

[ Szerkesztve ]

(#9) darkpower válasza nightshadow (#8) üzenetére


darkpower
aktív tag

Versengésbe nem is vettek részt azzal az árral :D

(#10) errorcode06


errorcode06
őstag

középmező felső kategóriás árakkal, ez az egyetlen amihez mostanában értenek...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#11) Simi87


Simi87
senior tag

ja, valami hulladék kínai processzorral a konkurenseknél 20.000-el drágábban. :W

(#12) alfaromeo33 válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Hát "hó" attól még lenne :DDD ;)
Amúgy Én is szurkolok, de mostanában nem remekelnek :(

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#13) Hadrian


Hadrian
tag

Viszont a kategóriában alacsonyabb a nyereség, nem biztos, hogy segít rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#14) sz.balazs.95 válasza alfaromeo33 (#12) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„jó” akart az lenni :B de szerintem ezt te is tudod.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) bollokcs80 válasza stilo18 (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Erre en is...a tavalyi 'szazas' sorozata ui. palyat tevesztett...

Iden a draga de sz.r telok helyett probalkozhatnanak az olcso(bb) de jo('bb) keszulekekkel.

B.Cs.

(#16) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azabaj, hogy a HTC mára minden "prémiumságát" elvesztette, egy dekával se emelkedik ki a többi gyártó közül, ha a One-tól eltekintünk. (De az is kb. a hangban és a fémházban nyújt többet a konkurenciánál., másban meg alul is marad)

És ha még csak simán rádobnának egy kis márkafelárat a telefonjaikra, de hogy olyan hulladékokat adnak ki, mint a Desire 200, és arra nyomnak egy vaskos árcédulát, na az már a vicc kategória. Többre van itt szükség egy kis fókuszváltásnál, alapjaiban kellene újrapozícionálni a márkát és áttervezni a komplett kínálatot-

Nem a lényeg a fontos.

(#17) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Hmm, nem tom. Szerintem ezek csak keresik a helyüket, de mire meglelnénk, addigra azt a helyet már elfoglalták olyan gyártók mint a mai teszt alanyának gyárjójai is: Xiaomi és társai. Értsd: prémium kütyük vállalható árakkal.

Anno mondhatni együtt nőttem fel a tajvani gyártóval. A winmo platformon szerintem nem lehett jobb cuccokat lelni 7-8 évvel ez előtt mint az övéik. Ők voltak a csúcson, ahová ismeretlen bérgyártóként törtek fel. Miután már a cuccaik nem T-Mobile logóval jöttek ki, hanem HTC emblémával és még mindig a winmo 6.1 környékén vagyunk csak, voltak ugyan top kategóriás áraik is, de pl én is meg tudtam venni egy Htc Touch Cruise-t simán kpre, még rablánc sem kellett és anno egy kellemes hardwert és jó szolgáltatásokat kaptam érte.
Aztán jött az android. Ekkora ők már a csúcson ültek, meresztették a popójukat és olyan árakon mentek a temrékek, amik már enyhén szólva is el voltak rugaszkodva mondjuk a hazai szinten vett középkategóriától. A droid korszak hajnalán leraktak gyorsan egy G1-et az asztalra, ami ugyan nekem sosem volt, de szintén magas árral kezdett emlékeim szerint. Mint ahogy winmo platformon is, itt is jöttek a konkurens gyártók a cuccaikkal, és szerintem már akkor is látszott, hogy itt már csak a platform végett is simán labdába rúg a pl. Samsung a HTC mellett. (Tette ezt egyébként már anno az i900-al is (az első Omina), ami szeritem egy nagyon elterjedt winmo telójuk volt, nem véletlenül).
A HTC vélhetően nem eszmélt időben, hogy "bazz a Sense-n kívül nincs semmink, ami kiemelne minket a droidok közül", és hát, a droidra lelkes fejlesztők képesek voltak gyakorlatilag komplett sense skineket gyúrni néhány modellre. És milyük volt még anno?: híresen szar kamerájuk. Nem akarok mobillal portrékat lőni, de mivel mindig nálam van, kell a napi szinten használható minőségű kamera. Anno párhuzamosan volt egy Htc-m (2010-et írunk) a feleségemmel, akinek akkor egy Nokia E66 volt a gépe. A kisfiunkról olyan fotókat lőtt a Nokiával, hogy a Htc a legjobb fényviszonyok között sem volt még a kanyarban sem. (nem vagyok Nokia fan!)
Aztán feltalálták volna a spanyol viaszt (Ultra Pixel kamera), de az ugye már történelem, hogy ez sem jött össze, ismét nem hozta a várt áttörést.
Volt nemrég egy HOX-om. Szerettem, mert tényleg fullos cucc volt, de a kamera és a nagyon béna üzemidő egyszerűen nekem nem volt elfogadható. És mi pénzt kértek ezért anno 2012 tavaszán? Hihetetlen. A 2013-as durrantásuk, nevesen a Htc ONE nekem külsőre baromira tetszik. Van egy felsővezető barátom., miután behalt neki a 9 hónapos! HOX, kapott egy ONE-t utódként. Ódákat zeng róla, nagyon megvan elégedve vele, de elmondása szerint nem nagyon fotóz vele és ha kpre kellett volna vennie a telefont, akkor biztosan nem egy felárazott Htc-t választ.
Ez most baromi hosszú lett, a lényeg: nem akarnak versenyezni az alsó szegmensben, de nem is tudnának. Egyszerűen akkora árréssel akarnak dolgozni 2014-ben, ami kinyírja őket, vagyis Ők épp öngyilkolnak most...
Szerintem. Szerintem az idő megadja a jó válaszokat a jelenleg is itt lebegő kérdésekre a Htc-t illetően, de félek, hogy ezek a válaszok nagyon negatív tartalommal lesznek felvértezve Őrájuk nézve.
Ez mindössze egy szubjektív vélemény / elemzés, nem kell legyilkoln miatta. Aki tényleg végig olvasta eme nagyon hosszú irományt, és valamikor találkznánk is, meghívom egy sörre, mert raboltam az idejét! :R :C

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#18) Hadeska22 válasza dreamdancer (#16) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

A sense , sokaknak megéri azt a felárat ( bár ez inkább a techfanokra jellemző) , de kétségtelen, hogy az átlagfelhasználó, azt se tudja mi az, vagy mi fán terem.

A felső kategóriás modellek terén ,a HTC egészen vállalható készülékeket dobott piacra szvsz.
Igen, a többi egy túlárazott vacak, ami nem éri meg az árát-de attól még egyik sem rossz.

Természetesen a többi gyártó is így van ezzel.Samsungnak sincs aztán hű de sok értékelhető készüléke, vannak a drága, felső kategóriás modellek ..és van az alatta lévő 1050 db tucat samsung.

Talán az LG most az a gyártó, aki középkategóriában is vállalható készülékekkel rukkolt elő.

Véleményem szerint, egyáltalán nem rossz döntés a felső kategóriára összpontosítani, de igen is a középkategóriában is jelen kellene lenni 1-1 készülékkel, ami hasonló, vagy jobb tudást kínál ugyanazért az árért, mint a konkurencia.Jó tudom, ez szép dolog amit leírtam, mivel HTCéknek mindig is vastagon fogott a cerka :D..

A nagyobb baj a support,
-meg fogom oldani majd a romolást,de elég gáznak tartom hogy az ezelőtti csúcs onex/onex+ (az utóbbival rendelkezem) nem kapja meg pl. a 4.4-t sem.

Kíváncsi vagyok milyen limitekre hivatkozva nem adják ki :D..(kevés a kitkatnek az 1gbram?:D.. bár van egy sanda gyanúm hogy az nVidia is ludas a dologban...)
na pont az ilyen blamák miatt fog a HTC szépen lassan belebukni.

Én mindenesetre drukkolok nekik.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#19) Hadeska22 válasza tom956ster (#17) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

2 + 1 csocsó meccs ;]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#20) C$abi válasza tom956ster (#17) üzenetére


C$abi
aktív tag

Nem volt sok idő mire elolvastam, pedig az egészet elolvastam :DDD
De sört nem fogadok el

[ Szerkesztve ]

(#21) dreamdancer válasza Hadeska22 (#18) üzenetére


dreamdancer
őstag

A Sense jó, de amíg 3 éve kiemelkedett a korabeli mezőnyből, mára a többi UI is "felnőtt" és innentől már nem igazán lehet azt mondani, hogy a Sense jobb, csak hogy más, mint a Samsung, Sony, LG stb. felülete. Ízlés dolga - amiért viszont nem lehet felárat kérni.

Nem a lényeg a fontos.

(#22) roli543


roli543
őstag

Vagyis a 30-50 ezer forintos telefonokat majd adják 70-100 ezerért... :W

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#23) domerator válasza tom956ster (#17) üzenetére


domerator
veterán

Hol a like gomb? :C

Pontosan így van ahogy ide leírtad a WinMo-s csúcskorszakkal, hígfosch kamerákkal, stb.

Semmi realitás nem tükröződik a döntéseikben már évek óta.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Középmezőnyös telefonjaik eddig is voltak, csak az a baj, hogy egy két árkategóriával feljebb vesztegették őket. Ez a nagy hibája a HTC-nek. Van elképzelésük mi az a középkategória, csak akkora az egójuk hogy azt hiszik, ők prémiumgyártók, és megtehetik hogy hatalmas felárral dobálják a népnek, az amúgy nem rossz készülékeiket.

All→M8

(#25) tomcsa44


tomcsa44
tag

Régen (6-8 éve) a HTC egyet jelentett a prémium fogalmával. Ha valakinek volt HTC mobilja, az a felső pár tízezerbe tartozott. Aztán szépen leadta.

(Nekem van a fiókomban egy HTC Wildfire S, használtan vettem 8 ezerért (nem volt már rá gari). A mai napig tökéletesen működik, néha rá is nézek. Imádom. Szinte az egész egy képernyő. Nem nagy képernyő, de pont elég. Az anyagminősége nagyon jó, a beszédhangszórója a mai napig az egyik etalon (a külső nem, de az nem érdekel). Szép a képe (igaz mai szemmel nézve pixeles). Mikor a kezembe fogom, elkap egy kellemes érzés. Biztos ti is éreztétek már ezt, mivel ezért is olvasgatjátok ezt a telefonos oldalt. De ma már nem használom.)

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#26) Badboys válasza bollokcs80 (#15) üzenetére


Badboys
őstag

Ekkora badarságot miért írsz? Van - volt One a kezedben? Gyakorlatilag alázza a konkurenciát mindenben azaz a fényképező része egy kicsit elmarad. De neked hiába írom.

(#27) halkow


halkow
őstag

Beats Electronics
részvényeinek eladása révén tudta
nyereséggel zárni a karácsonyi
negyedévet.

A bolondja és ha nem nyereséggel zárja az útolsó negyed évet akor mi van? A htc helyében már tavaly elkeztem volna neten felh.véleményeket gyűjteni hogy mi tetszet az embereknek a one ban és mit hiányóltak benne min kéne váltóztatni stb.

Alcatel onetouch idol2s the king

(#28) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Fókuszáljon, fókuszáljon.
...de ne úgy, mint az eddigi one-ok esetében. Tavaly is, meg tavalyelőtt is azon ment a fogatkozás, hogy na majd az aktuális one, majd az lesz a nagy dobás...

Tényleg oda kellene figyelni a termékárazásra.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) dreamdancer válasza Badboys (#26) üzenetére


dreamdancer
őstag

Tényleg minden konkurenst aláz.

Jó, a SoC nem mondható csúcsnak, az akkuja a kategóriában csak átlagos, a ház mérete a kijelzőhöz képest elég nagy, RAM-ból is láttunk már többet, vékonyságban pedig bármelyik Alcatel Idol lenyomja, de amúgy mindent aláz.

(A One egy szép és jó mobil, de baromságokat tényleg nem kellene beszélni...)

Nem a lényeg a fontos.

(#30) M5Norbi válasza tom956ster (#17) üzenetére


M5Norbi
őstag

Sajnos így van :(

De én még várom a csodát....... :U

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#31) hajbel


hajbel
addikt

Azért jobb lenne ha magukban keresnék a hibát. Azért nem nyereségesek, mert horror áron középkategóriás kamerával dobták piacra a zászlóshajójukat. A középkategóriában még egy fokkal kevesebb sikerre számíthatnak, mert ott nem brand alapján választanak telefont az emberek, hanem ár/érték alapján. Ha ugyanannyiba kerülne a HTC, mint a többi középkategóriás gép, akkor sem kéne, mert az négy éves processzorokat és az 512 ramot rögtön felzabálja a sense a felhasználó pedig diavetítést lát. Ebben a szegmensben a leggyengébb gyártó a htc.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#32) Strengar válasza dreamdancer (#29) üzenetére


Strengar
tag

Igen... Valószínűleg azért nyerte meg a létező összes tech díjat, mert semmivel sem jobb mint a konkurens készülékek.... :U Aki meg a one árazására panaszkodik az hol él ? nem kezdett drágábban mint 1 S4

[ Szerkesztve ]

(#33) zsola_777


zsola_777
csendes tag

Saját tapasztalatom alapján ès az èn szempotombòl nèzve (minösègi legyen egy telefon) a samsung egy telefonja se volt az utóbbi időbe annyira prèmium mint a htc egyes modeljei! A htc one s mai napig egy nagyon szèp ès minőségi telefon! A mostani one, one mini, one max is mind a prèmium kategória! Anyaghasználatra nekem felülmúlja a tõbbi gyártót! Stabilitás terèn nekem ismèt az volt a tapasztalatom hogy jobb a tõbbi gyártónál ès a sense egy plusz ami nagyon szèp ès jó is! A beats audiohoz mèg csak hasonlót se halottam! A szervíz amiről jót nem tudok mondani! Ha a szervíz javulna èn azt mondom csak Htc!

(#34) dreamdancer válasza Strengar (#32) üzenetére


dreamdancer
őstag

A létező összes tech díj... OMG. Hagyjuk.

Nem a lényeg a fontos.

(#35) tomcsa44 válasza zsola_777 (#33) üzenetére


tomcsa44
tag

Na végre egy, azaz összesen 1 főnyi ember mondta ki a lényeget. Szervíz. Valljuk be, a HTC szervíze szar.

A HTC One jó telefon. Szép, jó anyagminősége van stb. De a tömegtermelés miatt bizony egyre több a hibás készülék minden gyártótól. A HTC One egyetlen nagy hátránya, hogy nem lehet szerelni (unibody). Még akksit sem lehet cserélni.

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#36) Hadeska22 válasza tomcsa44 (#35) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Azért a terméktámogatás is eléggé gyér.

egy termék frissítési ciklusa a HTC-nél elég rövid...
Talán a One, az ami relatíve "sok frissítést kap/ott".

Onex+ tulaj vagyok, és megrekedek a 4.2.2-n.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#37) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Na végre!

Remélem kitolnak Európában is egy felső közép kategóriás dual sim telefont! Lenne rá kereslet.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#38) Strengar válasza 19_OsY_81 (#37) üzenetére


Strengar
tag

HTC-nek sok köze nincs ahhoz, hogy az Nvidia nem ad ki több drivert tegra3-hoz. Anélkül meg nehéz frissíteni.

/Bocsi nem neked akart menni, hanem egyel korábbra/

[ Szerkesztve ]

(#39) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

A magyarnak túlárazott minden.de egy német ,osztrák. Usa ,angol stb torony magasról szarik bele hogy 50-100 euróval többe kerül egy csúcskészülék mint a másik ha az tetszik neki

(#40) Strengar válasza nagylaci6417 (#39) üzenetére


Strengar
tag

Azért itt is aki 180k-s telót vesz magának, azt nagy valószínűséggel nem a +- 10 rongy fogja földhöz vágni, avagy biztosítani a megélhetését 1-1 készülék esetén. Vagy ha mégis, akkor valószínűleg nem engedhetnék meg maguknak. Mert ugye azért dívik nálunk egy olyan népbetegség, hogy többnek akarunk látszani mint amik vagyunk. Ugyh aztán telefont is szépen veszik hitelre meg 2 év részletre, mert a közép kategóriás készülék nem "menő".
Hasonló ahhoz, hogy ha a szomszéd udvarában egy Audi parkol, akkor mégse lehet a sajátban egy Fiat. /Lehet hogy nem vallják be az emberek de a bolha ott van. Hány meg hány olyan autó fordul meg kereskedőknél, amitől azért váltak meg, mert nem hogy fenntartani nem tudták, de még csak a hitelt se bírták fizetni. Tehát rosszul mérte fel hogy mit engedhet meg magának. Ettől még azonban az Audit nem fogja érdekelni, hogy nálunk "drága" a termékük, mert nem vagyunk számottevő piac, és vígan megvannak akkor is ha itthon évente 20-al kevesebb kocsit adna el/

[ Szerkesztve ]

(#41) nagylaci6417 válasza Strengar (#40) üzenetére


nagylaci6417
aktív tag

Teljesen igazad van

(#42) deja vu


deja vu
addikt

Én annak is nagyon örülnék ha gyengébb vassal, de nagyon jó anyagminőségű készülékkel lennének jelen a középkategóriában.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) AMD Power válasza kbyte1024 (#6) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Meg is lehet nézni ,hogy hol tartanak.

(#44) enginev3.0 válasza kbyte1024 (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem MINDEN

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.