Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) takysoft


takysoft
tag

" a sugárkövetés"
Sose hallottam még magyarul. Minden esetre nagyon várom, mit tudnak kihozni belőle. Blenderben hülyéskedtem ilyenekkel sok éve. Real-time ugye kicsit erőforrásigényesebb lesz a dolog.

I will live forever or die trying

(#2) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Olyan ez a sugárkövetés, mint az örök ígéret. Legalább 10 éve nyomják, hogy a következő generációs videokártyák teljesítménye már elég lesz neki, aztán ugyanúgy nem használja senki. Driver szinten szerintem már régesrégen volt támogatás hozzá, legalábbis elég sok cikket olvastam már róla az elmúlt évek során.

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Szerintem én akkor az újabb RT-et támogató játékokról fogok lemondani, nem a Win 7-ről, nem fogják kikényszeríteni, hogy azt a vackot használjam.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Cifu válasza Parano1d (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Legalább 10 éve nyomják, hogy a következő generációs videokártyák teljesítménye már elég lesz neki

Lesz az 20 is. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) DanD88


DanD88
tag

Kár hogy szenvedélyesen útálom az új windows frissítéseket. A tech-et amúgy érdekesnek tartom, sokakkal ellentétben értékelem hogy az nvidia igazi kihívó hiányában is fejlesztget, nem mint az intel aki 10 évig nyomta rezzenéstelen arccal a 4 mag 8 szál story-t.

(#6) Jesus_Shaves válasza Parano1d (#2) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

A kártya teljesítménye most sem elég, külön "mag" van erre a feladatra. Az persze majd kiderül, ez elegendő-e real time minimum a 60 fps-hez.

(#7) GeryFlash


GeryFlash
veterán

ABU mit gondolsz, a következő generációs AMD kártyákon legyen akár Vega akár Navi elkézpelhető egy au Nvidiához hasonlo külön RTX egység, vagy ez kvázi egy Nvidia kiváltság (mármint bekapcsolható lesz Radeoonokon is csak brutális teljesítmény vesztés árán) lesz? Csak mert simán erőből megoldani elég körülményes lenne, és most elég nagy buzzword lett ahhoz hogy az ipar ebbe az irányba menjen el, van valami terve erre az AMD-nek?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) Zigur


Zigur
senior tag

Nem tudom mennyire fog elterjedni ez a technológia, a konzolok nem támogatják, tehát csak PC specifikus dolog, kérdés mennyire és mennyit hajlandó beleinvesztálni egy játékkiadó.
Az is lehet hogy az az ötlet hogy mivel még nincs lefixálva a következő generációs konzol API, ahhoz hozzáadják a raytracing-et a, nem tudom, kíváncsi vagyok mi lesz ebből.

(#9) Meteorhead válasza DanD88 (#5) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

"az nvidia igazi kihívó hiányában is fejlesztget"

Ez aranyos... fanboyságot félretéve, evvel a fejlesztéssel nagyon nagyot is tudnak bukni. Sokat hízott (drágult) a kártya egy olyan képesség oltárán, ami ha nincs benne abban a 10 játékos listában ami támogatni fogja 1-2 effekt erejéig, akkor egy csomó pénzt kifizetsz 2-3 milliárd tranzisztorért, szellemi termékért, szerződésért, stb. amit sosem fogsz látni. Ez nagy ütőkártya a nem létező konkurencia kezében, akik minden más játékban sokkal jobb perf/watt és perf/price mutatót tudnak felmutatni, mert az egész kártya fog tudni dolgozni. Ha véletlen benne is van a játék abban a 10-es listában, AMD még akkor is tovább csiszolhatja a GCN-es szoftveres implementációt, hogy a konkrét effekt számolása legyen csak ~50%-kal lassabb, ami messze nem 50%-kal lassabb FPS-t jelent.

Vega 20 7nm-en ha tényleg visszahozza az 1:2 DP:SP arányt és csak picit hangolnak az architektúrán, akkor harmad áron fogja tudni azt, amit egy RTX 2070 és egy az egyben átemelhető a HPC szegmensbe is, ahol szintén ütni fog. Igen, az lesz a csúcs, de az is bőven elég lesz. Mivel Turing most debütált, de Navi is készül már egy ideje, Vega 20 után még vastagon be fog futni a Navi mire NV kijön a következő eresztéssel. SZVSZ a Turing nagyon nem lesz sikeres. Ha RT-ben oda-vissza veri AMD-t, akkor sem fogja megérni a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#10) rumkola


rumkola
veterán

Azért az kemény, hogy a nvidia meg sincs említve a cikkben. :))))) :C

(#11) Abu85 válasza rumkola (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyik gyártó sincs megemlítve. A DXR a Microsoft szabványa.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) GeryFlash válasza Meteorhead (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Vega 20 7nm-en ha tényleg visszahozza az 1:2 DP:SP arányt és csak picit hangolnak az architektúrán, akkor harmad áron fogja tudni azt, amit egy RTX 2070 és egy az egyben átemelhető a HPC szegmensbe is, ahol szintén ütni fog."

Huhh, azért ez merész :D :D Mikro volt utoljára olyan, hogy az AMD ugyanazt a teljesítményt 15%-nál nagyobb arányban adta volna olcsóbban? RX 560-uk annyival volt olcsóbb a 1050TI-nál amennyivel gyengébb, az 580 ami jó indulattal egyenlő a 1060-nal szintén egy 10%-kal votl olcsóbb. Nagyon rég volt már, hogy az AMD és az Nvidia árazásai jelentősen különböztek volna.

Abu85: Microsoft szabvány amire egyelőre csak az Nvidia-nak van válasza. AMD nem igazán nyilatkozott mgé az ügyben, értem hogy kivárnak az új szériával hogy az ne 12 hanem 7nm-en jöhessen, de azért valamit vakkanthatnának valamit ezügyben.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) gradinkov válasza Duck663 (#3) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

De jó neked, most végre jól odacsapsz nekik.

(#14) Abu85 válasza GeryFlash (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD igazából a Vulkan API-ba építette a saját sugárkövetéses technikáját. Mivel ebben ők határozzák meg, hogy kinek milyen gyors lehet a hardvere, így ezt fogják erőltetni. A DXR úgy van specifikálva, hogy egy másik gyártó nem tudja befolyásolni a többiek teljesítményét. A Microsoft írt egy fallback layert az Intel Gen8-9 és az NV Kepler, Maxwell és Pascal GPU-kra, de a többi támogatása hiányzik a fallback layerből. Ha ezeket nem építik be, akkor kell hozzájuk a driver. Az NV ír a Voltához és a Turinghoz, és valószínűelg az AMD is GCN-hez, abból kiindulva, hogy a 0.9-es fallback layerbe ezek nincsenek benne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Duck663 válasza gradinkov (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Nem csapok oda senkinek sem, de magamat nem szívatom. Amúgy pedig tényleg jó, mert nem nézegetem a Winfos 10 rémes nagy üres felületeit és semmi sem mászik az arcomba.

Tudod van aki elfogadja a sz@rt és van aki nem. Az elfogadással csak az a baj, hogy azt az illúziót kelti, hogy az jó, de ha kimondod, hogy sz@r, akkor azt előbb utóbb észreveszik, és minél többen mondják ki, annál hamarabb. Bár amilyen világot élünk, még lehet ha nagyon sokan is mondjuk ki, akkor is megpróbálják lenyomni a torkunkon.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) Baggins86 válasza Duck663 (#15) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Hol láttál üres felületeket mesélj :D Bármilyen arcodba mászó dolog van, megfogod oszt kikapcsolod. Tényleg lehet hisztizni, de 2018 van. Ha tetszik ha nem előbb - utóbb el kell fogadnod a tényt, hogy a 7 ideje lejárt. Persze ma is sokan járnak még 1500-as Ladával, a szomszédomnak is az van, csak hát na...

(#17) Cifu válasza Meteorhead (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

akkor harmad áron fogja tudni azt, amit egy RTX 2070

Mikor is volt olyan, hogy azonos teljesítményt harmad áron kaptál meg a számítástechnikában? :DDD

Deja Vu, ez volt akkor is, amikor az RX480 bejelentés megtörtént, mindenki nekiállt vizionálni, hogy majd mennyivel olcsóbban fogják adni az azonos teljesítményt... oszt még se ez történt.

Igen, az lesz a csúcs, de az is bőven elég lesz. Mivel Turing most debütált, de Navi is készül már egy ideje, Vega 20 után még vastagon be fog futni a Navi mire NV kijön a következő eresztéssel.

Csakhogy per pillanat ott tartunk, hogy az AMD kb. 2 éve nem tud mit lépni a Pascal-ra.
A teszteredmények nélkül csak találgatni lehet (úgy a Turing, mint a Navi kapcsán), szóval így letenni az asztalra, hogy nem kell aggódni, a Navi majd mindent lesöpör, hát... ez nem fanboyság?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Duck663 válasza Baggins86 (#16) üzenetére


Duck663
őstag

Mindenhol. Dehogy lehet kikapcsolni. Egyszerű példa, nézz meg Win 7 alatt egy Windows Live Mailt és nézd meg Win10 alatt a mailt. Ha így sem érted, akkor sehogy sem fogod. Kétségtelen, hogy a Win7 nem mai OS, de nincs más, amire jó érzésekkel tudnék váltani.

(#17) Cifu: "Csakhogy per pillanat ott tartunk, hogy az AMD kb. 2 éve nem tud mit lépni a Pascal-ra." Biztos vagy benne, hogy ők a Pascalra akarnak reagálni? Nagy változások történtek ott, Koduri repült, jó hivatalosan ő hagyta el az AMD-t, de biztos lehetsz benne, hogy nem önként tette. Csak Lisa Su egy nő (még ha ránézésre nem is egyértelmű) és mint nő elegánsan csinálja az efféle dolgokat. Előtte haladtak valamerre, amit még Koduri jelölt ki, de abban is biztos lehetsz, hogy már messze nem azon az úton vannak. Az kétségtelen, hogy nem tudni, hogy az irányváltás mennyire lesz jó, milyen lesz a hardver, de majd kiderül, és azzal az is, hogy jól tették-e Koduri szélnek eresztését. (Szerintem igen.)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Akkor ha jól értem, csak a funkcióról mondok le win7 alatt, nem a játékról... Így nem zavar...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) PuMbA válasza Duck663 (#18) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyszerű példa, nézz meg Win 7 alatt egy Windows Live Mailt és nézd meg Win10 alatt a mailt."

Az Outlook 2013 vagy 2016 pont ugyanolyan elrendezésű, mint anno a Windows Live Mail :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Jack@l válasza Duck663 (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja hogy te a legutolsó szutyok beépített email kliens alapján döntessz, ok :D
Szerintem a paint is szörnyű lett. Inkább maradok egy 10 éves OS-en, amíg lerohad a gépem a sok vírustól.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#22) gradinkov válasza Duck663 (#15) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

"Ures" vs "arcodba maszik". Hogy tud a semmi az arcodba maszni? Kuzdesz, mint diszno a jegen.

En egyebkent a programjaim feluleteit szoktam nezni, nem az OS-t. Ugyanis az OS nem arra van, hogy bamuljuk, hanem hogy programokat futtassunk rajta. Azok meg tortenetesen ugyanugy viselkednek rajta, mint a korabbi Windows verziokon.

Latom borzaszto buszke vagy a kulonvelemenyedre is (ami oly egyedi, hogy csak 5 eve hallgatjuk folyamatosan ilyen egyenisegektol), de felmerult-e esetleg benned, hogy nem mindenkit fog el a hanyas, amikor Win10 ele ul? Hogy nem torkon lenyomaskent eli meg, hanem onszantabol hasznalja? Vagy az mar nem illeszheto be az egocentrikus vilagkepedbe, hogy valaki urambocsa' mashogy gondoljon valamit, mint te?

(#23) hokuszpk válasza GeryFlash (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csak itt az a 10% mar min. 30eft, az mifelenk ugy 100-150 doboz sör !

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24) Duck663 válasza Jack@l (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Nem nem az alapján döntök, csak próbáltam szemléltetni.

(#22) gradinkov: Hogy tud az arcomba mászni, most komolyan már. Hozok egy másik példát. Időjárás, a Win7 alatt ott voltak a gadgetek, kitetted mondjuk a jobb sarokba az időjárást és az ott elvolt. Ha érdekelt, hogy milyen lesz az idő, fogtad lehúztad a jobb sarokba az egeret, minden háttérbe került, megjelent az asztal, ott a gadget, és megnézted az idő, az egész egy pillantás alatt megvolt, persze az M$ már kinyírta rég és nem működik. Win 10-en hogy néz ki? Lehúzod az egeret, na de várjunk csak, minek? Ha nincs az időjárás a gyorsindítón, akkor start menü, majd időjárás, majd megjelenik, teljes képernyőn, BELEMÁSZVA AZ ARCODBA, az időjárás. NESZE B.MEG ITT AZ IDŐJÁRÁS! LÁTOD? NEEEM? NYOMJAM MÉG JOBBAN AZ ARCODBA? Majd utána zárd be, vagy csukd le, és folytathatod amit addig csináltál. Ilyen az egész Win10 OS, túlzó, körülményes, feleslegesen az ARCODBA MÁSZÓ, mindenféle eleganciát nélkülöző.

Még annyi, "onszantabol hasznalja" vagy azért mert nincs más alternatíva, ebbe nem gondolsz bele? Biztos mindenki önként és örömmel használja.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#25) PuMbA válasza Duck663 (#24) üzenetére


PuMbA
titán

ÖÖÖ, az Időjárást én a Windows 10 Start menüből nézem és csak egy kis csempényi helyet foglal el :) Minek kell megnyitnod az alkalmazást, ha a főbb információk elérhetőek kis nézetben is? Ezt az 5 napost használom és sosem nyitom meg az alkalmazást.

(#26) Duck663: Az alkalmazás dönti el és azon belül lehet beállítani, hogy izeg vagy mozog a csempéje és mivel én nem használok Windows 10-es alkalmazásokat, ezért nem izeg-mozog semmi a Start menümben. Ha izegne-mozogna valami, le is törlöm egyből.

[ Szerkesztve ]

(#26) Duck663 válasza PuMbA (#25) üzenetére


Duck663
őstag

Na az izgő mozgó csempéket meg ne is emlegesd nekem. Mintha valami showműsor lenne. Vajon miért nem lett sikeres a WP? A felhasználók nem showműsort akarnak nézni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#27) DanD88 válasza Meteorhead (#9) üzenetére


DanD88
tag

"Ez nagy ütőkártya a nem létező konkurencia kezében, akik minden más játékban sokkal jobb perf/watt és perf/price mutatót tudnak felmutatni, mert az egész kártya fog tudni dolgozni."

Fanboyságot félretéve (mivel rendelkezem Polaris kártyával) - sajnos most sincs sehol a konkurencia perf/watt-ban, és ez sem fog segíteni, mivel ha nem nvidia és radeon kártyán ugyanúgy nem használod a sugárkövetést az nvidia kártyán nem fognak dolgozni az ezt segítő részegységek, tehát nem fogyaszt + energiát - kb. ott lesz mint egy Pascal++.

"AMD még akkor is tovább csiszolhatja a GCN-es szoftveres implementációt, hogy a konkrét effekt számolása legyen csak ~50%-kal lassabb, ami messze nem 50%-kal lassabb FPS-t jelent."

Az nvidia saját kártyái 8x lasabbak a raytracing-ben a ráragasztott tech nélkül - a saját implementációjukban - de mivel jelenleg ez az egyetlen járható út (mivel csak ehhez van jelenleg hardver ami tudja is futtatni az effekteket több mint 30fps-el).

Egyezek hogy ez lehet nagy bukás is az nvidia számára, viszont mégnagyobb lehet az AMD számára ha az nvidia féle RTX felé tolódik lassan minden és nekik nincs megfelelő implementációjuk.

Minden esetre nem hiszem hogy az egész valósidejú raytracing el lesz felejtve pár játék után, max. hogy nem most lesz felkapva hanem mondjuk 5-10 év múlva egy más implementációval.

(#28) ripla


ripla
őstag

Van még olyan, aki Win7-et használ?

(#29) Duck663 válasza ripla (#28) üzenetére


Duck663
őstag

Jelen! :K

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#30) nullpoint válasza ripla (#28) üzenetére


nullpoint
senior tag

Szintén.

Amíg lehet nem váltok win 10-re. Nem kellenek a problémás frissítések, amikor minden beállításodat visszaállítja alapra mert csak mérne, nem kell a kémkedése, nem kell a pocsék össze vissza szétdobált beállításrendszere. Hányok minden részletétől. A dx12 meg a win10 exluzív játékok nem érdekelnek.

Ez a sugárkövetés a játékokba meg vicc. Rendereléshez azt használok (jó valójában pathtracing de az alap ugyanaz) és tudom mennyi ideig tart 1 azaz egy darab fullhd kép kirenderelése. Akkor most jönnek a mesével hogy realtime a játékokban amiben minden mozog, még a fűszálak is...

Persze.... Ebből megint az lesz hogy a játékokban RT nélkül kapsz egy mocsok módon lebutított grafikát és RTvel meg jön a hűha.
Mindezt ártatlan pofával adják elő majd hogy hát ekkora a különbség....

Arról meg szó nincs évek óta hogy egy rendesen rombolható környezetet tegyenek példának okáért a játékokba...

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A rendszer követelményei gyakorlatilag ismertek, bár a Windows 7-hez ragaszkodóknak nem fognak tetszeni."

Sztem az XP-seknek vagy a DOS-osoknak se. :) A Win7-et el kéne már engedni a múzeumba, ahol ma már a helye van.

(#32) PuMbA válasza nullpoint (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Azért nálad is vannak nem teljesen igaz információk, amelyek abból fakadnak, hogy nem használod a Windows 10-et, csak véleményed van róla.

"nem kell a kémkedése"

A Windows 7-be is átültették már pár éve a Windows 10-hez hasonló diagnosztikai rendszert egy frissítéssel, szóval a két rendszer ebből a szempontból majdnem ugyanolyan.

"amikor minden beállításodat visszaállítja alapra mert csak mérne"

1x volt ilyen, azóta sosem :)

"Nem kellenek a problémás frissítések"

Milyen probléma? Amit jó esetben 2 perc alatt megoldasz? A Windows 10 megjelenése óta eltelt 4 nagy frissítés alatt nálam és bent a cégnél a Windows 10-es laptopokon nem volt semmi :)

"nem kell a pocsék össze vissza szétdobált beállításrendszere"

Szétdobált? 2 db helyen van minden, de a Vezérlőpultban ott van minden megszokott dolog, kivéve a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#33) Cifu válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerencsére lassan a Windowst mint olyat, el lehet engedni. a Valve elkezdte a Linuxon elindítható DirectX-es játékok elérhetőségét megoldani. Ezzel például számomra az utolsó kötelet vágná el, ami a Windowshoz köt....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) -Skylake- válasza Duck663 (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Csak az XP. Abbol is az SP2, aki kemeny az nem hasznal SP3-at.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) PuMbA válasza -Skylake- (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Anno akik XP mellett kardoskodtak azok közül most vajon hányan hasznának 7-et? :DDD Maguk ellen kellett fordulniuk....

[ Szerkesztve ]

(#36) Duck663 válasza PuMbA (#32) üzenetére


Duck663
őstag

"Azért nálad is vannak nem teljesen igaz információk" A sunyi célozgató kutya mindenit! :DDD Teljesen igaz dolgokat írtam. A Win 10 tele van nagy üres semmilyen felületekkel, és zéró stílus. Ha már szóba került a beállítás, nézd meg a gépházat és a korábbi vezérlőpultot. Amúgy meg tök igaz, hogy koatikus az egész, funkcionális és stilisztikai káosz! :D

Amúgy meg nálam fent van párhuzamosan Win 7-el, sőt tegnap át is mentem rá, legalább addig hogy felfrissítsem, de kb 2 óra után vissza is kucorodtam 7-re mert elég volt. Az amúgy nagy szerencse, hogy van vezérlőpult, ha az se lenne, tuti biztos, hogy még csak 2. rendszernek sem tettem volna fel.

A "kémkedés" az a ShutUp10 programmal kezelhető.

"Anno akik XP mellett kardoskodtak azok közül most vajon hányan hasznának 7-et? :DDD Maguk ellen kellett fordulniuk..." Nem tudom, én amióta kijöttek (szivárogtak) az első beta verziók a 7-ből azóta nyúzom, persze már nem az első betát. :DDD Korábban szerettem a M$ újításait, de amit a Win 8 óta művelnek az nagyon megfekszi a gyomrom.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#37) nullpoint válasza PuMbA (#32) üzenetére


nullpoint
senior tag

Talált! Mellé.......

Saját laptomonon is volt (ott nem sokáig). Aztán több olyan gépen is van win10 ismerősöknél, amit nekem kell kezelnem, karbantartanom (szarakodni a frissítések által újra meg újra elbarmolt dolgokkal ) alkalmasint.

Utálom...

Valaki fórumban linkelte korábban ezt a képet:, nagyon találó :D

[link]

@CIFU:
Nálam ugyanez. Ugyan ritkán játszok, de ha végre minden játék menne linuxon akkor azonnal kukáznám a windowst.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#38) Dr. Akula válasza nullpoint (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Win7-en is ugyanígy nézett ki, csak ott az utolsó előtti kocka az hogy a júzer frissítés közben lekapcsolja a gépet, mert véget ért a munkaidő (azalatt meg ugye nem gondolja senki hogy ő meg fogja várni), az utolsó képen meg a rendszergazda épp telepíti újra a júzer által elkúrt oprendszert. Hát kb. ezért kellett a biztonságra, frissítésekre fittyet hányó felhasználói magatartást erőből megváltoztatni. Homeusereknél ugye a rendszergazda helyett a szomszéd informatikus haver szopott, "naa, lééécciii, csináld már meg a gépem, csak 5 perc..."

(#39) PuMbA válasza Duck663 (#36) üzenetére


PuMbA
titán

"A Win 10 tele van nagy üres semmilyen felületekkel, és zéró stílus."

Nekem jobban tetszik, mint a Windows 7 átlátszó, csiricsáré felülete :) Semmit nem tesz hozzá a produktivitáshoz, hogy vastag és átlátszó az ablakok széle meg nagy 3D-s, piros a bezáró gomb.

"Ha már szóba került a beállítás, nézd meg a gépházat és a korábbi vezérlőpultot."

Installáláskor megnézem őket, de utána nem igazán látom őket, mert nem állítgatom folyton a rendszert :)

(#37) nullpoint: Nálunk a cégnél van 15db Windows 10-es laptop, de nem igazán van velük probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#40) solasola válasza Cifu (#33) üzenetére


solasola
csendes tag

"Szerencsére lassan a Windowst mint olyat, el lehet engedni. a Valve elkezdte a Linuxon elindítható DirectX-es játékok elérhetőségét megoldani. Ezzel például számomra az utolsó kötelet vágná el, ami a Windowshoz köt...."

Erre a Linux-os fejleményre én is nagy érdeklődésre tekintek.

Eddig is volt DXVK és Wine, de nem volt egy Valve-hez hasonló játékipari mamut, aki ezek mögé teljes súllyal beállt volna és egy hivatalosan támogatott, szépen összerendezett, leegyszerűsített formában odaadta volna az emberek számára.

Azt a Windows/DirectX emulátor környezetet, amivel én egy jó nagy adagot tököltem mire összeraktam a Witcher 3-hoz, azt most a Steam kliens alatt néhány kattintással meg lehet kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.