Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Az idc-seket bezárnám egy hétvégére egy házba, és folyton az összes terminátor film menne az összes tv-n.
Az első három figyelmeztetésül, a negyedik-ötödik büntetésnek...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...Eközben az okostelefonok intelligens készülékekké válnak, amelyek megjósolják majd a felhasználó következő lépését, és cselekedni is fognak helyette..."

Namarmost, tegyuk fel, hogy a beszelgetopartnerem annyira felduhit, hogy kiabalok vele es elhangzik nehany testi epseget, integritast veszelyezteto kijelentes is. Mit fog tenni az okostelo: megcsinalja helyettem (aka "letepem a tokodet"), vagy elore feljelent engem a rendorsegen?

Egyebkent meg kosz, erdeklodes hianyaban ez kimarad.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) sb válasza sh4d0w (#2) üzenetére


sb
veterán

Kisípol a másik oldalon. :)

Nem olyan rossz ez és van benne egy rakás lehetőség. Abban is amit már ma is sokan használnak... egy google asszisztens, de akár egy photos által összerakott montázs vagy egy "intelligens" képkeresés se ördögtől való és mind MI valamilyen szinten.

Szóval lennének kényelmi lehetőségek - a kérdés az, hogy minek mennyi értelme van (rengeteg hülyeségre is pazarolnak erőforrást) és mi az ára: közvetlenül, mivel csak azért nem fog senki 500k-s telefont venni, hogy szóljon ha lejárt a tej a hűtőben vagy bármi más amúgy kényelmes dolgot elintézzen... és közvetve: adatgyűjtés - ami mai is masszívan van - megfejelve a tanulással: értelmezni is sokkal jobban tudják. Ez végtelen lehetőségeket teremt a gonosz gyíkemberek kezében is...

(#4) #74018560


#74018560
törölt tag

Végigolvastam a cikket annak reményében, hogy választ kapok milyen gyakorlati alkalmazásai lesznek user szinten egy ilyen IQ betyár telefonnak, de csak annyi jött le, hogy "még el se tudjuk képzelni mire lesz jó". Brávó :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Gave válasza #74018560 (#4) üzenetére


Gave
addikt

Igen, ez a modern fejlesztői mentalitás, még nem tudjuk pontosan mit is, de már fejlesztjük :P.

(#6) sb válasza #74018560 (#4) üzenetére


sb
veterán

"Bármire jó lehet"... mondanám iróniával. De itt most tényleg igaz mivel tanulásról és MI-ről van szó. Tehát komplex döntésekről amiket nehéz kategorizálni és algoritmizálni. Épp ezért kell hozzá tanulás. :)

De ha mégis kéne vmit mondani, akkor fentebb írtam: menedzsment jellegű dolgok, ajánlatok szokások alapján: mikor indulj, hova menj, mit felejtettél el... De komolyabb területen pl. téma volt az utóbbi időben, hogy elég jól diagnosztizálnak a deep learninggel betegségeket. Az nem lenne egy haszontalan dolog otthon/kézből - már amire alkalmas annyi inputból.

(#7) #74018560 válasza sb (#6) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ja, hogy a telefonba lesz beépített CT, röntgen és MRI, ezt nem tudtam ;]

Érdekes, ahogy az újabb generációkat (emberekre gondolok :DDD) egyre kevésbé érdekli, hogy megfigyelik őket ipari eszközökkel.....

Lényegében mindent tudni fog rólad a telefon, de mi a faxnak?! :F

(#8) atike


atike
nagyúr

Jajj nekünk.... :U

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehetne ezen gondolkodni órákig, de elsőre az ugrik be, nálunk majd az árkot ásó közmunkásoknak drón hozhatja a kedvenc sörüket pontosan a munkaidő végére. :D

(#10) sb válasza #74018560 (#7) üzenetére


sb
veterán

Túl sok doktorháuszt néztél. Általában nem itt kezdődik a megelőző és/vagy öndiagnosztika.
Vagy te minden évben 2x befekszel az MRI alá, hogy minden rendben van-e?

Én kihagyok elég sok ma is működő asszisztenst és szarságot ami segíthetne mert nekem sem tetszik az ára amit adatból ki kell adni. Az adatvédelmi bullshitekben meg nem annyira hiszek amíg havonta kiderül valami, hogy hol vannak meg az adataink amikről nem is tudtunk, ill. honnan lopták el őket...

De ettől még látnám a hasznát az egész koncepciónak - és viccen kívül az is segítség lenne, ha csak a lejárt hűtős ételek miatt szólna nem komplett orvosi diagnózist állítana fel. A bevásárlólistát is jó, ha megírják helyettem... de ha az asszonynak se lenne vele dolga az még jobb lenne. :D
Azzal együtt, hogy tudom: elhülyül a társadalom meg minden f*szom... Valahogy akkor is elértem oda (korban?) hogy van jobb/fontosabb dolgom is még az amúgy kis kényelmetlenségeken felül is.
Szóval nem lenne azért rossz vmi értelmes segítség... emberektől nem sokszor jön. ;] :D

De ha tényleg nagyon veszélytelen funkciók akkor ott a képkeresés, rendezés, stb... na arra tényleg nem sok negatívumot lehet kitalálni és hasznos. De egy mai spotify/sorozat ajánló se haszontalan.

[ Szerkesztve ]

(#11) #74018560 válasza sb (#10) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem szeretem House-t. :D De múltkor elcsesztem egy fél napot a kórházban, mire megállapították, hogy kutya bajom.... :U :DDD

(#12) UnA válasza #74018560 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

De akkor miért mentél be oda? :)

(#13) #74018560 válasza UnA (#12) üzenetére


#74018560
törölt tag

A telefonom még régimódi és nincs benne beépített röntgen / ultrahang, hogy megmondja miért volt hasfájásom :DDD

(#14) bambano válasza #74018560 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert fórumoztál a logouton :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) #74018560 válasza bambano (#14) üzenetére


#74018560
törölt tag

Az a fejfájásom oka :DDD

(#16) xmaas


xmaas
őstag

Pont erre van szüksége a világnak hogy a mobilja "megértse" a felhasználót ,lelki támaszt nyújtson neki gondolkodjon helyette megmondja mire van szüksége sőt meg éljen is helyette .

Jól meg "aszondta" az elemző mókus brigád egyem a szívüket "bright new future "

(#17) bambano válasza xmaas (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rezgő hívásjelző már van benne...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) sb válasza #74018560 (#11) üzenetére


sb
veterán

Megnyugtatlak, hogy ha bajod van akkor is ezt mondják csak 3 nap múlva.
Egyébként ha most viccen kívül megnézem akkor szerintem 10-ből 7-szer előbb kitalálom mi a gond (vírus baktérium, stb...) minthogy az orvos látatlanban antibiotikumot+húslevest írna fel bármire... ehhez nyilván kell némi neten keresés, ezt pont csinálhatná a telefon.

De múltkor kicsit komolyabb témában ismerősnek 3 héig volt visszatérő 40 fokos láza. Nem jöttek rá ennyi idő alatt többszöri bejárással, hogy vmi kórházi szuperbacis cucc ami nem tréfa dolog. Rákeresve neten ugyanaz volt az első 4 mondatban tünetként leírva amit ő felsorolt szóról szóra. lehet, hogy mgé egy butafon is jó lehet néha orvos helyett. :U :(

[ Szerkesztve ]

(#19) #74018560 válasza sb (#18) üzenetére


#74018560
törölt tag

Kérdés mi a rosszabb: ha nem tudják megállapítani mi a bajod (általában ez a magától elmúlik kategória) vagy sikeresen félrediagnosztizál téged a telefon (mivel imputként csak a szindrómákat tudod beütni, mellőzve bármilyen labor eredményt, képalkotó eljárást, fizikai diagnosztikát...) és szépen félrekezeled magad.... :U
Eleve ki merne ilyen software kiadásához felelősséget vállalni? :F
Megint oda lyukadunk ki, hogy ilyen segédeszköz max egy orvos kezében nyújthat némi segítséget (elsősorban a képdiagnosztika területén), ennek szükségessége pedig szintén megkérdőjelezhető. (Ránézel egy képre és 10-20 év gyakorlattal meg tudod mondani van-e kóros elváltozás) :U

(#20) btprg


btprg
senior tag

"Az okostelefonok intelligens készülékekké válnak, amelyek megjósolják majd a felhasználó következő lépését, és cselekedni is fognak helyette."

:W Menjetek a PEtőfi CSArnokba...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legtöbb pénzt a hülye felhasználón lehet keresni. Tehát adjunk a kezébe egy eszközt, ami hagyja a maradék agyacskáját is elcsökevényesedni és AI-vel generáltassuk a mikrotranzakciókat a balek bankszámlájáról/walletjéből közvetlenül. A jövőben már az asszonyt is az AI dugja meg a pacák helyett?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) sb válasza #74018560 (#19) üzenetére


sb
veterán

Egyrészt: ha kidobja a progi, hogy vmi nincs rendben akkor goto orvos, nem öngyógyítás. Inkább abba lehetne belekötni, hogy te magad is láthatod a változást abból ami inputként a telefonba megy... csak ez a valóságba lehet, hogy nem tűnik fel neked és nem is tudsz minden tünetegyüttest fejben tartani.

Másrészt: Ez csak egy példa volt. Akármilyen más, hasonló jellegű "helyetted gondolkodásra" jó ez az egész irányvonal. Itt jöhet az okoseszköz-butaember, elhülyülatársadalom sikítozás, de kezeljük a helyén: hány, okos felnőtt ember felejt el dolgokat napi szinten, venni, felhívni, elintézni, akármi... és hányat nem optimálisan végez el, előbb gyorsabb lett volna, útba esik, arra rövidebb, stb... ezeket tudja megtámogatni egy általános okoseszköz. Most is, AI nélkül vagy minimálissal. Ezzel meg vélhetően még jobban...

Erről szól, nem kell belelátni többet.
Valahol a kötelező vélemények között van sztem a középút. Nem kell, hogy mi csak chipset zabáljuk amíg az AI leéli az életünk helyettünk, de a régenmindenjobbvót hozzáállás is hülyeség.

szerk: 10-20 év gyakorlat vs kóros elváltozás. Onnan indult az egész beszélgetés, hogy épp pár hetes hír volt, hogy az AI jobb hatásfokkal ismeri fel a rákos elváltozást mint a 20 éves rutindoki.
De pl 1-2 napos hír ez is:
Új sakknagymestere van az emberiségnek: egy gép

"pár óra alatt nagymesteri szinten kezdett játszani, teljesen új nyerési stratégiákkal, amiket jelenleg humán nagymesterek elemeznek"
"olyan kivételesen kreatív sakkhelyzeteket tud alkotni, amiknek mélysége meghalad minden eddigi emberi vagy gépi képességet"

[ Szerkesztve ]

(#23) bambano válasza t72killer (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A jövőben már az asszonyt is ": lásd #17. :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) t72killer válasza bambano (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

JA, most esett le, tényleg nemrég volt ebből kalamajka, hogy a távoli asszonykielégítő app gyűjtötte az adatokat ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) stellaz


stellaz
addikt

Nekem azért sok minden gyanus ezzel a dolgoggal kapcsolatban. Mármint biztos számos helyen jó a gépi tanulás, de ezek az automatizált, szokás alapú dolgok a mindennapi életben nem nagyon hiszem, hogy beválnának.

Azért mert egy héten 5x kelek x időben, lehet ha nem, akkor annak oka van és nem kérek értesítést, vagy egy másik napon sétálni akarok, nem autóval menni, ha kifogyott a tej, lehet, hogy nem is akarok venni egy darabig, stb, stb. Mondhatom, hogy az ilyen dolgok néha több kárt okoznak, mint hasznot. Az email rendszerezés is addig jó, míg csak nagyvonalakban múködik (spam, hírlevelek), de amint fontossági sorrendet akar állítani, teljesen használhatatlan lesz.

Továbbá van is egy olyan érzésem tőle, hogy kiveszi a tétet a dolgok mögül. Pl. ha a facebook jelzi mindenki szülinapját, akkor a köszöntés is elveszti a jelentőségét, hiszen nem arról van szó, hogy valaki annyira fontosnak tart, hogy megjegyette a születésnapomat és nem felejtette el és gondolt rám, hanem csak tudok hogy reggel pittyeget a gép, ő meg automatisan küldi a "Boldog születésnapot" szöveget, ami így nem is jelent semmit. (már ha lenne faszbukkom persze).

(#26) AusWolf


AusWolf
őstag

Telefonos AI? Attól mentsen meg az ég! :Y :W

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#27) Lacok válasza #74018560 (#7) üzenetére


Lacok
őstag

"Lényegében mindent tudni fog rólad a telefon, de mi a faxnak?! "

Hogy utána mindenféle reklámajánlattal bombázni tudjanak.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) #59070464


#59070464
törölt tag

Kosz, de nem kerem.

(#29) moleculez


moleculez
veterán

A helyzet az, hogy az okostelefon-dolog jelenlegi formájában ki van futtatva, évek óta egyhelyben topogunk, és semmi érdemi nem történik. De pl akinek szervezett életet kell élnie, időpontok, határidők, rutinok betartása, annak tényleg hasznos lehet, de nem mindenkinek. Mint pl az okosóra is ilyen, nem mindenkinek hasznos. De akinek igen, annak nagyon, és most hosszan sorolhatnánk az élethelyzeteket. Azt is érdemes megemlíteni, hogy iszonyú drágák a flagship telók, (és olcsóbb nem is lesz mostanság) az a minimum hogy kávét fozzon helyettünk. Ha van hozzá kávégép otthon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30) AusWolf válasza moleculez (#29) üzenetére


AusWolf
őstag

Én nem hiszem, hogy az okostelefon kifutott dolog lenne, mint ahogy a PC-t is nem egyszer temették már el, ahhoz képest köszöni, jól van. A szervezett életben jelenlegi formájában is sokat segít. Van naptár, szinkronizál a google-lel, facebookkal, vagy amivel akarod, ha meg nem elég, akkor millió meg egy alkalmazást írnak mindenféle dolgokra. Az AI szerintem nem csak felesleges, de ijesztő is. Kitalálja a gondolataimat... na persze. És mi van, ha hibázik, és a számításai alapján kell nekem teszem azt egy vonatjegy, miközben amúgy nem is? Köszönöm, de nem kérem. Majd én veszek magamnak vonatjegyet, ha akarok.

Az okosóra számomra akkor lenne hasznos, ha kivennék belőle a lépésszámlálót, meg a sok egyéb fitnessz bullshitet, lehetne netről szinkronizálni, hogy ne kelljen mindig aktív Bluetooth kapcsolat hozzá (a munkahelyemre tilos telefont bevinni), és az idő mutatása mellett feldobná az értesítéseimet, esetleg elolvashatnám az üzeneteimet, és ennyi. Tudtommal ilyen sajnos nincs. Ehelyett elkérnek egy rahedli pénzt egy rakás extra funkcióért, amire semmi szükségem nincs.

Úgy érzem, nem olyan irányban halad a fejlődés, amilyenben számomra értelme lenne.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#31) atike válasza AusWolf (#30) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem az AI előtt pontosan ez a két dolog lesz összekötve és éppen ez lesz az, ami "megreformál" egy pár dolgot - az okostelefonok PC-vé való dokkolós (vagy épp olyan amilyen) átalakíthatósága. Az ami a Samsung elkezdett a DeX-el és a Huawei is behozott a Mate10-el - na ebben szerintem van potenciál. Elég sok ember "csak" irodai dolgokat, levelezést, netezést (fb, youtube miegymás) csinál az asztali gépén - és ezeket igenis ki lehet váltani már most is a fentebb említett két megoldással.

Nyilván játékra és komoly egyedi (3D, tervezés, fejlesztés) munkára nem alkalmas ez a megoldás (vagyis csak nagyon korlátozottan) de az általános felhasználást már most is meg tudja oldani.

Ha ezen csiszolnak még, fejlesztik, szélesítik a felhasználási lehetőségeket - és persze hardveresen is erősödik - akkor ez egy elég komoly kis "forradalom" fog lenni... Na persze csak akkor, ha nem csak a gazadagok és az aktuális csúcskészülékek tulajainak lesz a kiváltsága... :)

Aztán, hogy e mellett az AI is terjed - esetleg ennek a funkciónak a mindenkori jobbá tételével együtt vagy külön a maga útján az más kérdés... :)

[ Szerkesztve ]

(#32) AusWolf válasza atike (#31) üzenetére


AusWolf
őstag

A PC-vé dokkolás ötlete szerintem zseniális, az AI-t viszont továbbra is tűzzel-vassal... Már az olyanoktól is frászt kapok, amikor elmegyek kenyérért, és a telefonom feldobja, hogy írjak a Google-ön értékelést a Lidl-ről, merthogy éppen ott voltam. Mi köze hozzá? :(((

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#33) atike válasza AusWolf (#32) üzenetére


atike
nagyúr

Ehhez kell az AI - amikor látja majd, hogy téged csak idegesít ez a funkció akkor nem fogja többet felajánlani... :DDD (amúgy kikapcsolható - engem is zavart... :DDD )

(#34) AusWolf válasza atike (#33) üzenetére


AusWolf
őstag

Ja, ha idegesít ez vagy az, akkor dobd ki a telefonod a kukába, ööö izé... vegyél AI-t! Micsoda marketing! :DDD

Kikapcsolható? Hogyan? :Y

Szerk.: Ezért van már manapság is 4-6-8-magos proci a telefonokban, hogy ellássák azt a sok háttérfolyamatot, amiről az ember nem is tud... :(((

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#35) moleculez


moleculez
veterán

Azért sokkal több szereplővel kell ezt elképzelni, kicsit a jelenlegi megoldásokon túl. Szinkronizál ez azzal, naptár, értesítés... Ezek ma már alapok, de gondolkodjunk kicsit nagyobban. Okosotthon, IoT, és a világ okossá(a szó technikai értelmében) fejlesztésével teljesen más a kép.
Elindulsz haza, az AI tudja a Wazetől kb mennyi idő mire hazaérsz ilyen forgalomban, tudja, hogy az utad egy Lidl mellett halad el, feldobja kell-e valami otthonra, sőt talán az okoshűtő szól neki. A Lidl vásárlás előtt szól, hogy okosan vásárolj, mert 6nap múlva lesz fizu, de holnapután villanyszámla fizetés. Céges rendezvény kedden, öltönyöd tiszta? Mosoda 2 sarokra, ekkor zár.
Szerdán szoktál menni úszni, de két hónapig fel lesz turva az útvonalad, keres másik útvonalat. Vagy uszodát. Az amúgy is olcsóbb. Könyvelő nagyon nyaggat, intézzek talit? (Nem felejtve a gyerek birkózó meccsét, a mozit, munkát, edzést, évfordulót (virág kell)) Szerdán 2-5 között?
És ha minden valamilyen szinten okos, akkor hihetetlen komplex rendszer jön ki, kicsit fáradt vagyok, nem volt benne sok fantázia, ezeket kb Siri is tudni fogja 1-2 éven belül.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36) AusWolf válasza moleculez (#35) üzenetére


AusWolf
őstag

Látom benne a logikát, de nem tetszik. :(

Aki nem képes magától észben tartani, hogy nincs otthon kaja, vagy hogy okosan ossza be a pénzét, mert hó vége van, az vessen magára. Ezek olyan alapvető képességek, amivel minden felnőtt embernek rendelkeznie kell, nem helyettesíthetőek egy telefonnal, vagy op. rendszerrel. A számlákat is csak tudja már az ember magától, hogy mikor jönnek, nem? Az útinformáció itt Angliában még jóval a munkálatok megkezdése előtt ki van táblázva, szóval időben bevésődik az ember agyába. Ha meg messzire megyek, akkor 1. Google Maps. 2. GPS. 3. Amiről egyik sem szól, arról egy AI sem fog.

Egy szó mint száz, ha még a hátsó felem kitörléséhez is egy AI figyelmeztetésére van szükségem, akkor mindjárt fel is akasztom magam. Vagy tényleg ennyire hülyék az emberek, hogy nekik ez kell? :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#37) emvy válasza AusWolf (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

> A számlákat is csak tudja már az ember magától, hogy mikor jönnek, nem?

Fogalmam sincs, az utolso dolog, amivel foglalkozni akarok, a szamlak. Miert kene roluk tudnom?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38) AusWolf válasza emvy (#37) üzenetére


AusWolf
őstag

Szóval neked minden számla egy kellemetlen meglepetés? Én el sem tudom képzelni úgy az életemet, hogy nem tudom, hogy mit mikor kell fizetnem. Számomra ez a pénzem beosztásának az egyik alapköve.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#39) emvy válasza AusWolf (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Villany, viz, telefon, internet -- kb. mindig ugyanannyit fizetek mindenre (gazra telen tobbet), miert kene azzal pazarolnom az idom, hogy kezzel befizetgetem?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#40) AusWolf válasza emvy (#39) üzenetére


AusWolf
őstag

Én nem is pazarlok, nekem a bankszámlámról automatikusan levonódik minden a hó előre meghatározott napján. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#41) Kékes525 válasza AusWolf (#32) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek kikapcsolhatók, nem korlátozó tulajdonság.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) moleculez válasza AusWolf (#36) üzenetére


moleculez
veterán

Nézd, elektromos áram nélkül élt az emberiség, az utóbbi időkig. (Amióta van, elenyésző, szinte pár nap a történelem folyamában)
Legyen, ha nem tetszik nem használom, de legyen. Mint pl ki a bánat akart telefonon netezni? "Nehogy már < 15"-n bohóckodjak!"
Aztán tessék, itt tartunk, a netes forgalom mekkora százaléka bonyolódik mobilon?
Mindnyájan (főleg az itteni fórumlakók) használjuk és változóan ugyan de kihasználjuk a kütyüjeink képességeit. Elfogadtuk, majd ezt is el fogjuk.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) AusWolf válasza moleculez (#42) üzenetére


AusWolf
őstag

A mobilon netezést elfogadom, mert könnyít az életemen. Nem mindig van kedvem bekapcsolni a gépet csak azért, hogy egy apró információmorzsát kikeressek valahonnan. Az AI viszont semmi olyat nem nyújt, ami könnyítene, inkább csak idegesítően hangzik. Mint amikor a munkahelyemen a kollégák/főnökök/akárki a számba akarja rágni, hogy ilyen-olyan folyamatot hogy csináljak meg. Köszönöm, de elég ideje vagyok a szakmában hogy tudjam magamtól is (az már más kérdés, hogy a raktár nem egy bonyolult szakma). Az életben is fel tudom találni magam, ha kell. Ott a zsebemben az internet. Ha már ez sem elég, és minden aprósághoz AI kell, akkor akár motoros széket is vehetek, hogy ne kelljen a lábamat se használnom, nem? :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#44) nullpoint


nullpoint
senior tag

Jobban örülnék ha a következő forradalom inkább az emberi intelligencia újbóli megjelenése és előretörése lenne....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#45) Kékes525 válasza nullpoint (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

"az emberi intelligencia újbóli megjelenése"

Újból? Már megjelent valamikor? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) AusWolf válasza Kékes525 (#45) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem, soha. ;] A mai modern világunkban csak több a kifogás arra, hogy miért nincs rá szükség (pedig lenne).

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47) nullpoint


nullpoint
senior tag

Igazatok van :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#48) Desy


Desy
tag

... ami az orvosi alkalmazást illetve alkalmazhatóságot illeti. Nem kellene megfeledkezni arról, amit valaki nem tud az akár létezhet is.
Ugyanis van... pontosabban volt régebben az orvoslás terén használva a kamera és a gép. Ez olyan évtizedes műsor... az első boszorkány perek --- amik kuruzslásra mutattak és a sokéves letöltendő börtönévek kiosztogatása és komoly praxisok bevonása --- után, alább hagyott az ilyen közcélú alkalmazás... de a kutatás mivel már elindult, nem áll meg.
A sokcélú fejlődés viszont csak a befektetés szerint javul, változik vagy hagy alább az igények és az elképzelések valamint s kívánalmak áradatában. Az orvoslásban az efféle cucc akkor fog jelentősen fejlődni, illetve csak akkor lesz elfogadott, ha a jóslás hibahatára a nullához olyan közel van amennyire csak lehet és az ember nagyobb hibát ejt mint a gép. Addig biztosan nem.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.