Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez elég jó cucc, lehet én is teszek egy próbát.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) hcl válasza nemlehet (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi :)
Kb. 4-6 hete írtam a címlapost, 2-3 hónapja használom, problémamentes.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) dolon75


dolon75
aktív tag

Köszi, hogy bemutattad, mindenképp meg fogom nézni, mit tud!

MS Office családdal mennyire tud együttműködni?

Pl. egy excel vagy word doksit ha ide mentünk, telefonról, PC-ről meg lehet könnyen nyitni az állományt, szerkeszteni, és automatikusan visszamenti?

Illetve a usereknél "csak" belső auth van, vagy lehet google - MS fiókkal is autentikálni?

Illetve tud olyat, hogy két távoli szerver tükrözi egymást?
(pl. ha leég a ház, akkor ne vesszem el minden adat)

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#4) hcl válasza dolon75 (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, nincsenek MS cuccaim. Viszont mivel lemásolódik a cucc a kliensre, ugyanolyan az ott futó Office számára, mintha helyben nyitná.
Mentéskor meg a megváltozott cucc másolódik fel, szóval többen egyszerre szerkeszteni macera lehet.

Külső fiókokat asszem tud, csak... nekem az volt a lényeg, hogy ahhoz ne legyen köze.

Tükrözést nem tudom, de ha nem tud, akkor sima backupot róla...

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) dolon75 válasza hcl (#4) üzenetére


dolon75
aktív tag

Köszi!

Közben nézegettem már a leírását, mindenképp ki fogom próbálni.
De előbb kellene vas alá.
Viszont olyat szeretnék, ami passzív hűtésű, és keveset fogyaszt.

A logint azért kérdeztem, mert most baráti társasággal van a onedrive tárhelyemen megosztva mappa, és őket nem szeretném más auth módszerre terelni.

Olyan megoldással lennék nagyon elégedett, hogy itthon van egy szerver, nyaralóban egy másik, az itthoni a fő, és tükröződik nyaralóba. Távolra a backup-restore nem jó, mert nem szeretném átrántani minden este a teljes adattartalmat.
De ez más ügy, ez a NextCloud mindenképp megér egy bővebb ránézést.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#6) hcl válasza dolon75 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Laptop, Raspberry, mini PC (Intel NUC pl.), ilyesmik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Hieronymus válasza hcl (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"....szóval többen egyszerre szerkeszteni macera lehet."

Alapvető védelemnek kell lennie ezen a szinten, hogy egy megnyitott állományt, a következő hozzáférők már csak olvasásra érhetik el az állomány lezárásáig. Illetve a megnyitásra megengedett időintervallum lejártáig.
Ezzel elkerülve az állomány végleges zárlatát, ha az aktív felhasználó lezárás nélkül hagyja el a fájlt.
Illetve a még el nem készült másolatot a többi felhasználó még nem érheti el, illetve más nem írhatja felül.

Ha ezt nem biztosítja a szoftver, akkor kuka.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) hcl válasza dolon75 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy elvileg létezik federation.
De ez amúgy akkor hasznos, ha olyasmi van rajta, ami értékes. Na most ami értékes, azt ne tedd ki net felől elérhető gépre.
Nekem ezért van külön NAS és Nextcloud szerver, a NAS-omat SSH tunnelen át elérem (és be is tudom kapcsolni távolról, mert amúgy nem megy 0-24), a Nextcloud-ot is hostoló lapos meg az SSH szerver is, ami kintről elérhető, de nincs rajta olyasmi, ami érzékeny lenne, és nem tenném ki publicba. Szóval már az adat jellege miatt sem kell különösebben backupolni (azt a NAS csinálja, illetve azon van, amiről kell is backup).

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) dolon75 válasza hcl (#8) üzenetére


dolon75
aktív tag

nem másnak fontos, hanem nekem.
pl. régi családi fotók, sok időt beleolve a szkennelesukbe, ilyesmi.

backup restore nem jó, a nagy méret miatt sokaig tartana attolteni.

most az can, hogy Onedriveon van sok kép, es helyileg tárolva, így két példány van.

ha a Onedrive tárolást ki tudom váltani ezzel, mondjuk a a nyaralóban egy NUC es SSD, itthon marad az offline backup, már jó lehetek.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#10) hcl válasza dolon75 (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Így ért. Igazából ha van egy nem net felől elérhető backupod, akkor már elég ha csak egy, kintről elérhető szerveren van meg, mert
- az nem az otthoni hálódon van
- ha az behal, akkor sem vesztesz adat, csak a macerát, amíg újra feltámasztod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Közel hét éve használom, nálam egy Debian docker konténerben fut, igazából a MariaDB volt az egyetlen nagyobb "kihívás" a beüzemeléskor (csakis akkor látta a Nexcloud az adatbázist, ha mindkettő egy közös virtuális hálózati csatolón volt). Én mondjuk nem klasszikus felhőként használom - mivel a feltöltési sebességem kritikán aluli -, hanem mindent leszinkronizálok az összes eszközömre, így összesen 5 példányban vannak meg az adatok és mindenhol ugyanazt látom, ráadásul így offline is megvan minden.

(#12) hcl válasza Jesus_Shaves (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) body007


body007
addikt

Ezt én is kipróbáltam (sok más mellett) mikor "automata felhős tárolót" akartam csinálni otthonra.
De nekem tele van fölös funkciókkal, nálam az volt az elvárás, h telómon egy adott mappa (dcim) szinkronizálva legyen (automatikusan) a szerverre. Syncthing lett a befutó :K

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14) hcl válasza body007 (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Teljesen jó, ha valakinek minimálabb kell :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) dolon75 válasza Jesus_Shaves (#11) üzenetére


dolon75
aktív tag

csak kliensre szinkronizálsz, vagy szerverek között is?
ha utóbbi is, akkor mivel?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#16) szoftos


szoftos
csendes tag

En is ugy 2-3-4 eve hasznalom, egy FreeBSD jailbe installalva. A teljes gugli 'felhomet' kivaltottam vele, szinkronizal nevjegyeket a degoogled lineageos-sel ellatott androidomon (davx), szinkronizal calendart (androidok-thunderbirdek), valamint a gepeim es telefonom kozott vegez fajl szinkronizalast. Kulso fajlmegosztast is vegez neha, igaz azt ritkabban csinalok.

Hasznos cucc, az egy-ket megcsuklason kivul semmi baja, ha az ember upgradekor minden upgrade parancsot rafuttat.

Nekem valamiert az opcache folyamatosan panaszkodik hogy keves memoria van adva de mostanaban mar leszarom... semmi nem eleg neki :)

Ja igen, collaborative szerkesztes nincs benne. Libreoffice cuccokat szoktam a kulonbozo gepeimen editalgatni (nem egyszerre), amit szepen szinkronizal. Collaborative editingre az etherpad/ethercalc lenne valo, de oda meg nem jutottam hogy azt kiprobaljam a szerveremre installalva.

[ Szerkesztve ]

(#17) hcl válasza szoftos (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Na meg a collaborative edit mit enne :D

Amúgy nem erre gondolt a kérdező sztem; inkább arra, hogy mi van, ha Office doksik vannak leszinkronizálva, de arra nem hiszem, hogy lenne védelem. Esetleg ha van olyan, mint a többi felhőben, hogy ne jöjjön le valami a helyi gépekre, akkor talán, de szerintem akkor is helyi temp másolatokat szed le.
Az online szerkesztő gondolom tud több személy általit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) haxiboy válasza dolon75 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Van hozzá Microsoft Office Server addon, de ennek előfeltétele hogy van egy Microsoft Office Server-t futtató kiszolgálód is.
A legtöbben akik nextcloudoznak, és szeretnének hasonló funkciót azok az OnlyOffice-t használják, meglepően jól működik.

Sajnos van hátránya is a Nextcloud-nak, de mivel már 4 nagyobb ügyfélnél is bevezettem nálam ez kijárt út.
Reverse Proxy mögé berakni elég macerás.
A WebDav néha elég lassú tud lenni.
Az iOS kliens a nagyobb fileokat csak előtérben tudja szinkronizálni, van amikor akkor sem, van hogy működik a fileok szeletelésével, van hogy nem. (több éves issue git-en).

A Nextcloud fórumai rettenetesen lassúak: értsd, egy thread-et van hogy 10 percig tölt, ez nem kedvez legalábbis az én vérnyomásomnak biztosan nem :D

A backupra nem rémlik hogy lett volna beépített megoldás, de kapásból ZFS replicationnal indultunk (TrueNAS) így ez nem volt kötelező. Főleg hogy Nextcloudba rengeteg SMB share is fel van csatolva.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) dolon75 válasza haxiboy (#18) üzenetére


dolon75
aktív tag

köszi!

Milyen vasakon fut az ügyfeleidnél, és mennyien használják konkurrensen?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#20) Danex


Danex
addikt

Képnézegetőnek a Memories alkalmazást ajánlom amúgy, sokkal jobban hasonlit a google fotók-ra, van rendes timeline görgetés és gyorsabb is, mivel nem a teljes felbontású képet próbálja betolteni egy kisebb monitoron is.

Amivel még küzdök, hogy a videók hardveres transzkódolása működjön Unraid, Docker környezetben.

(#21) Jesus_Shaves válasza Danex (#20) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

A Googlenál, OneDrivenál ez hogyan működik? Ott is a szerver transzkódol, vagy a kliensnek kell tudnia?

(#22) hcl válasza haxiboy (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"de mivel már 4 nagyobb ügyfélnél is bevezettem nálam ez kijárt út."
Azért az nem egészen olyan, mint otthonra... meg ügyfélnél pl. lehet konténerezni.

Amúgy néztem is, az egyik beszállítónktól nemrég Owncloud-ról szedtem az updateket :)

@Danex : Normál méretű file-oknál nincs gond a gyári nézegetővel ezen a vason sem. Az ilyen 16MB-os csöpiknél gondolkodik :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Danex válasza Jesus_Shaves (#21) üzenetére


Danex
addikt

Ahogy néztem serveroldali, nextcloudnál is be lehet állitani, hogy előre legeneráljon több méretben preview-okat, igy nem akkor dolgoztatja a procit amikor az ember éppen nézelődne.

(#24) Danex válasza hcl (#22) üzenetére


Danex
addikt

Betölt, csak ha mondjuk edge case kinagyitva lapoz az ember és mondjuk gyorsan nyomja a következőt akkor azért nem mindegy, hogy elég egy 600kB-os közel a képernyőnek megfelelő felbontású képet leszedni vagy ennek a többszörösét kell kiszolgálnia (telefonnal készitett képek is már 4-5MB).

Bár tény én elég háklis vagyok arra, hogy minden pöccröff menjen lehetőleg :U

(#25) hcl válasza Danex (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én nem, ismerősök se :) BTW előre generál/cachel, szerintem nem tölti át az egészet mindig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) haxiboy válasza dolon75 (#19) üzenetére


haxiboy
veterán

Mivel nem csak ez volt a követelmény, viszonylag erős, de consumer vasakon fut, i5/i7, illetve Ryzen 7 procikon.

Van ahol Esxi -n fut a truenas egy jbod vezérlő pci passthru társaságában, van ahol truenas a host, van ahol ubuntu + docker.

A legutolsó bevezetés egy 5 fős céghez történt, a legelsőnél kb 30-an használják folyamatosan. (utóbbi az esxi-s történet, viszont itt high avability cluster van kialakítva), tehát mindenből IS! 2-van :) egy load balancer társaságában.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) haxiboy válasza hcl (#22) üzenetére


haxiboy
veterán

Otthon is lehet konténerezni, sőt, ajánlott is ha több service-t futtattok otthon :)

A teljesség igénye nélkül nálam iocage jail-ek, illetve docker konténerek futnak:

(Truenas) Jail: Nextcloud, Radarr, Sonarr, Transmission
(VM-ek itt-ott) Docker : Tdarr, Overseerr, Node-Red (néhány gyors és egyszerű api miatt ezek nem a home assistantos node-red-be kerültek be), Nginx Proxy Manager, Mysterium Node, néhány gitea, Jackett, ilyesmi

Tervben van egy cikk komplett letöltőközpont docker alapokon címmel, de valahogy nem volt még a cím kitalálására sem időm :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) hcl válasza haxiboy (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, írtam, hogy én miért nem abba tettem :) Ja meg mert macera SSL-re tenni. De különben ha van erőforrás (pláne ha olyan a terhelés is), akkor jobb dokkba.

"komplett letöltőközpont docker alapokon "
Tökéletes címnek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) haxiboy válasza hcl (#28) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerencsére a docker nem erőforrásigényes, legalábbis amikor mi mértük még a performance inpactot mikor mainstream lett a docker hibahatáron belül mértünk mindent. Docker VS Host.

Megtanulni sem nehéz, talán a networking az ami problémát szokott okozni az embereknek. Na meg amikor megismerkedik az ember a K8S//K3S-el :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) hcl válasza haxiboy (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Háló általában mezei router szinten is gondot okoz embereknek (pl. én sem vagyok az a nagy háló expert, routolásnál már vakarom a fejem, de egy port forward azért megy :DDD ).
Erőforrás akkor nem érdekes, ha amúgy van 4procimagnál már nem érdekes, meg 1-2GB RAM-oknál már számítana, négynél már nem hiszem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) tordaitibi válasza hcl (#30) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hogyan jutsz be a házifelhőbe kinntről, dyndns szolgáltató? Vagy fix az ip?
Bocs ha láma kérdés, én is többször elgondolkodtam ilyesmin és ezen mindig elakadtam.

(#32) Danex válasza tordaitibi (#31) üzenetére


Danex
addikt

Saját domain, vagy dyndns is jó lehet, vagy vpn-el, ez utóbbi a legbiztonsagosabb

(#33) hcl válasza tordaitibi (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Dyndns van (illetve No-IP), nem problémamentes, de amúgy jól használható dolog.
VPN is jó, de az túl privát, erről a cuccról osztom meg a dolgokat ismerősökkel is, VPN-el az nem menne.
Az igazi az egy felhőben bérelt szerver lenne, csak az meg pénzbe kerül, szóval inkább most nem :D Akkor az itthoni hálóhoz lehetne egy külön VPN is, de az meg 2x macera.
A biztonság meg a kényelem általában egymással ellentétes dolgok, na :D :O

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) haxiboy válasza Danex (#32) üzenetére


haxiboy
veterán

Én Cloudflare-vel, proxyzva oldom meg. (így még a valós külső ip-m sem tudja senki).
Helyszín függő, de a lényeg mindenhol ahol változó ip van hogy valamilyen script/add-on 5 percenként megnézi kell-e updatelni a rekordokat.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35) Jesus_Shaves válasza tordaitibi (#31) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Én duck-dns-t használtam évekig, aztán kiderült, hogy a Telekomnál kapsz külcső címet (<random nyolc karakter>.catv.pool.telekom.hu), szóval azóta erre csatlakozok. Amúgy dinamikus dns-re sok routerben alapból van valami triviális szkript, szóval külön gép nélkül is működik.

(#36) ncc1701 válasza tordaitibi (#31) üzenetére


ncc1701
veterán

Mikrotik routerben van beépített dinamikus ip kliens.

(#37) Airedhyal válasza Jesus_Shaves (#35) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Telekomos kulso cimrol tudnal kicsit bovebb infot adni?

(#38) hcl válasza ncc1701 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Openwrt-kben is. :)

@Jesus_Shaves : Digi is ad, de mindig a külső IP-dből generálja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) ncc1701 válasza hcl (#38) üzenetére


ncc1701
veterán

De nem a dyndns féle, hanem saját megoldásuk van rá. Nekem bejött. :)

(#40) hcl válasza ncc1701 (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hm, az jó. De hova regisztrál fel?

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) ncc1701 válasza hcl (#40) üzenetére


ncc1701
veterán

Saját ddns megoldásuk van erre, ha veszel egy mikorik cuccot, akkor lesz egy <serialnumber>.sn.mynetname.net címed, amennyiben bekapcsolod az opciót. Az utóbbi 2-3 évben tán egyszer vettem ésre, h fél órára nem megy.

(#42) hcl válasza ncc1701 (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Zsír :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) body007 válasza hcl (#42) üzenetére


body007
addikt

asus router-hez is kapsz ajándékba ddns-t:
tetszőlegesdomainnév.asuscomm.com
:K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#44) hcl válasza body007 (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem is tudom, mikor volt utoljára olyan routerem, amin gyári fw volt... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) body007 válasza hcl (#44) üzenetére


body007
addikt

Az a jó, h nem kell hozzá gyári fw.
Nekem is padavan van :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#46) subset válasza body007 (#13) üzenetére


subset
senior tag

Köszönjük a cikket !
Nézegettem és próbáltam is sok mindent...de a syncthing-nél kötöttem ki én is :)
Eszközök szinkronizálására best off
Percek alatt beállítható - nem kell szórakozni semmivel (ssl, ddns, config portforward...stb...)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#47) hcl válasza subset (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Megint csak, hogy mire használod :)
Nem néztem, hogy az mit tud, de pl. kérdés, hogy azt engedi-e az ember kintről jó szívvel? Meg ugye nekem kellettek olyan dolgok is, hogy megoszthassak cuccot, userek, stb. stb.

@body007 : Zsír :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) subset válasza hcl (#47) üzenetére


subset
senior tag

Nyilván, funkcióban sokkal többet kapsz, de ha annyi elég, hogy syncthing-be :) kerüljenek bizonyos mappák bizonyos eszközökön...akkor szvsz nincs párja

Private. None of your data is ever stored anywhere else other than on your computers. There is no central server that might be compromised, legally or illegally.
Encrypted. All communication is secured using TLS. The encryption used includes perfect forward secrecy to prevent any eavesdropper from ever gaining access to your data.
Authenticated. Every device is identified by a strong cryptographic certificate. Only devices you have explicitly allowed can connect to your other devices.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#49) hcl válasza subset (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, az OK, hogy private, de milyen CVE rekordok nyíltak rá, és milyen szintű hibákkal? Azt néztem, hogy a Next-re főleg az Android alkalmazás hibái a jellemzők, szerveroldalon nem sok volt az elmúlt években.

Az mondjuk jó, hogy titkosított az átvitel, de csak az egyik fele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Yodafon


Yodafon
senior tag

Erdekes, nekem a felho tok mast jelent. A felho szerintem egy skalazhato szerverpark es nem 1 db gep az iroasztal alatt :U

I'm gangsta!

(#51) hcl válasza Yodafon (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Othton nem fér el akkora felhő :)
BTW az egész felhő, azon kívül, hogy divatszó, nem sokkal jelent többet, mint hogy nem kell tudnod, hol van a szerver, amit használsz.
Na, ha otthon van a szervered, akkor mondjuk tudod, de bárhonnan eléred.
És ha pl. virtuálgépre teszed, akkor skálázhatod is :D
Játék a szavakkal. A Nextcloud nevében is van felhő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) haxiboy válasza Yodafon (#50) üzenetére


haxiboy
veterán

Pár szerver a falon, meg pár szerver az irodában már felhőnek számít? :DHigh avability, load balance és társai ;)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#53) hcl válasza haxiboy (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak ha nincs alátámasztva, és lebeg! Esetleg ha átlátszó... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) subset válasza haxiboy (#52) üzenetére


subset
senior tag

Amennyiben geolokalizációilag megfelelő távolságra vannak egymástól akkor meterológiailag legalább rendben lesz :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#55) haxiboy válasza subset (#54) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, egy utcán belül, bár az egyik telekom a másik digi, így valószínű 20m-el több vezeték köti össze a gépeket mintha egy szolgáltatón lennének ;]

Hogy kicsit ON is legyek: Egy ügyfélnél felmerült a Nextcloud + Office Online Server integráció. Utóbbit csinált már valaki, hogy működik a licenszelés?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#56) hcl válasza haxiboy (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elég jó kérdés lesz, mert hirtelen a licencelésről semmit nem találtam :D Még az összerakásáról van ez-az.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) emvy


emvy
nagyúr

Egyebkent a selfhostoloknak ajanlom, h nezzek meg az uj Owncloud OCIS-t, nagyon ertelmes architektura.

while (!sleep) sheep++;

(#58) haddent válasza Yodafon (#50) üzenetére


haddent
addikt

Leírtad a lényeget egyébként, skálázható. Hát ez jelenlegi igények szerint egy instance-ra van skálázva. A Nextcloud egyébként a jótól sajnos messze van a php -nak köszönhetően, de az OCIS (Owncloud Infinite Scale) Golang -ban íródott és eszméletlenül skálázható is. ;)

haxiboy microsoft szarokat elvből sem.. de Collabora CODE fut gond nélkül. Szólj ha kell help

[ Szerkesztve ]

(#59) Danex válasza emvy (#57) üzenetére


Danex
addikt

Sajnos Unraiden nem láttam még fent.

(#60) emvy válasza Danex (#59) üzenetére


emvy
nagyúr

Azon nem megy Docker?

while (!sleep) sheep++;

(#61) hcl válasza haddent (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Passz, egy otthoni felhő jellegű cucc ritkán fut clusteren :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) Danex válasza emvy (#60) üzenetére


Danex
addikt

De, csak volt vele valami problémám, illetve elég bő template rendszer van amit egyszerűbb kezelni, nem is értem miért nincs még közte.

Nextclouddal sajnos a hardveres transzkóddal elakadtam :/

(#63) hunluki


hunluki
senior tag

Rávetettem magam én is, hétvégén áramszünet volt és emiatt a sokadik éve futó pi4 sd kártyája megkotlott. Nem is baj, 32 bites raspbian volt, amúgy is tele volt már szemetelve minden hülyeséggel.

Most 64 bites ubuntu szervert kapott (22.04.2), snap-ból tettem fel a nextcloudot, gyönyörű szépen teszi a dolgát, rá van kötve 8 tera tárhely, egy macbook, egy linuxos laptop, 2 telefon és egy tablet, később még valószínűleg kerül rá majd több gép/telefon is.

Egyetlen szívfájdalmam vele hogy HEIC képekről nem csinál thumbnailt, de ezt könnyen lehetett orvosolni a telefonos appban a "legjobb kompatibilitás" kapcsolóval ami alapból jpg-be tolja fel a szerverre a képeket. A jövőben meg reménykedem hogy az egyik frissítés majd meggyógyítja.

(#64) tranceplanet válasza haxiboy (#29) üzenetére


tranceplanet
őstag

Most kezdtem el az MS Azure alapozót. :)
AKS: Azure Kubernetes Service
Mire megjegyeztem a "Kubernetes" szót :O

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#65) haxiboy válasza hunluki (#63) üzenetére


haxiboy
veterán

HEIC-hez ha jól rémlik van valami app ami konvertál és cron-ból fut.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#66) hcl válasza haxiboy (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Imagemagick nem tudhatja még? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) hunluki válasza hcl (#66) üzenetére


hunluki
senior tag

Pont ez a gond, a snap-os verzióból hiányzik az imagemagick :(
#65: Épp most fut a háttérben :D amik heic-be mentek szépen áttolja jpg-be, az újak meg már úgy érkeznek.

(#68) hcl válasza hunluki (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Snap :O
Ma szívtam vele... 1 usernél megy, létrehozok még egy usert, nem indulnak el azok a progik, amik snapből mentek fel :(( :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) hunluki válasza hcl (#68) üzenetére


hunluki
senior tag

Én is csak kíváncsiságból mentem rá hogy lássam ez mit tud.
Amúgy meglepően pozitív élmény, kb 10 perc alatt fel tudtam húzni nullából a dolgot.

Guglizni kell hol kell a configfile-okat módosítani mert ha az ösztöneid és tapasztalataid alapján mész akkor lesz meglepetés :D

[ Szerkesztve ]

(#70) szoftos válasza haddent (#58) üzenetére


szoftos
csendes tag

... ha van hozza atomeromuved:

https://doc.owncloud.com/ocis/next/prerequisites/prerequisites.html

ezt atfutva itt fel is adtam. lehet hogy van 64G a szerveremben de nem fogja egy 1 szemelyes cloud felzabalni, maradok a nextcloudnal koszonom szepen.

(#71) Danex válasza szoftos (#70) üzenetére


Danex
addikt

Milyen 64G-ről beszélsz?

(#72) hcl válasza szoftos (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

WTF én egy 1-2GB RAM-os virtuálgépen próbálgattam az Owncloud konténeres műsort... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) subset válasza hcl (#72) üzenetére


subset
senior tag

A "linkelt" :) doksi kb. ezzel kezdődik:
https://doc.owncloud.com/ocis/next/prerequisites/prerequisites.html
For simple testing purposes, you can even use a laptop or Raspberry Pi 4 (ARM64) with a minimum of 512MB of RAM.
For more intense testing purposes, the recommended start hardware is a multicore processor with at least 4GB of RAM.

Otthoni használatra nincs min izgulni :)...bár attól függ mekkora a család. Tesó !
64Gigaaaaa :)

Max. mikor majd elkezded telepakolni akkor megzabálja a hardvert míg elkészülnek a thumbnailek, kesselget, adatbázist készít stb...majd lenyugszik :)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#74) haxiboy válasza subset (#73) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, pláne ha ZFS-t használ az ember, ott 1GB ram/TB az ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#75) hcl válasza subset (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nemtom, én sehol nem látok 64GB-ot, csak ARM64-et :)

"Max. mikor majd elkezded telepakolni akkor megzabálja a hardvert míg elkészülnek a thumbnailek, kesselget, adatbázist készít stb...majd lenyugszik :)"
Ezt írtam én is, hogy amikor települt, belenyalt a swapbe, de amúgy elvan 1GB-ban. Mondjuk ez nem Docker, de a 2GB-os virtuálgépen elment a Docker verzió is teljesen jól.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.