Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Szuper, addig kihúzom a mostani 2133Mhz-es DDR3-mal. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Whysperer válasza AxBattler (#1) üzenetére


Whysperer
addikt

+1

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#3) exedoc válasza AxBattler (#1) üzenetére


exedoc
senior tag

+1

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jövő évtized, messze van az még... Különálló modulok helyett én betippelném a HBM-stílusú, procival egybetokozott megoldások terjedését.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) lysgb válasza AxBattler (#1) üzenetére


lysgb
tag

azzal lehet én is kihúznám, de ezekkel nem biztos mert egy 1333 meg egy 1600 van a gépben :D viszont az ára egyenlőre elég szépen kúszik lefelé és addig talán a proci is elég lesz... talán.

t72killer én is erre gondoltam egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Izé... én csak vicceltem, srácok! :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) lysgb válasza AxBattler (#6) üzenetére


lysgb
tag

én nem :P másik gépben ma is ddr2esek vannak és mindennapi kis dolgoknál semmi szemmel látható hátrányt nem jelent. böngészni ugyanolyan gyorsan lehet azon is pedig a proci is van vagy 7éves.

(#8) t72killer válasza lysgb (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, ha a procifejlesztés a jelenlegi ütemben folyik, sztem a mai modellek (Haswell-Skylake) simán használhatók lesznek 6-7év múlva is -> ezeket pedig gond nélkül kiszolgálja a DDR3.

Ahol értelme van a fejlesztésnek, az a mobil cuccok piaca, ahol minden watt teljesítményfelvétel számít - bár ott is elértük már, hogy ~1 kilós, 8 órás akksiidővel rendelkező cuccon lehessen dolgozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) nemlehet válasza t72killer (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát azért 6-7 év múlva még jelenlegi fejlődési ütem mellett is elavultak lesznek az általad említett procik. Ha teljesítményben még csak-csak energiahatékonyságban és támogatásban tuti. Azért a haswell sem mai csirke, akkor már több mint 10 éves lenne...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Ha jövőre váltok és veszek valami tuningosabb DDR4 -et,akkor az kiszolgálja majd a garancia idejét. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) t72killer válasza nemlehet (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, nem azt mondom, hogy a legújabb VR játékokat lehet majd tolni rajtuk, de el fognak ballagni. A core2 például most 9éves, és annak ellenére, hogy azóta azért volt komoly fejlődés CPU-fronton, alapfeladatokra teljesen jó. A másik kérdés a támogatás - talán ez a windows 10-zel nem lesz probléma, ha a M$ tartja magát ahhoz, h 10évig nem vált drivermodellt, akkor még a lusta intel-support mellett sem lesz gond.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) vaakuum válasza t72killer (#4) üzenetére


vaakuum
addikt

Annó volt olyan, amikor AMD lapnál a cache az alaplapon volt, nem a prociban.
Most a procikban van vagy 3 féle cache, közeljövőben mellé bemehet esetleg a hmb is. Esetleg nincs ott a lehetőség, hogy ezt az egybetokozott egészet kívülről megtolják egy ddr5-tel, akinek a prociba rakott nem elég?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#13) #06658560 válasza AxBattler (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Addig is kihúzod, amíg az újakat meg tudod fizetni? :P

(#14) Cifu válasza nemlehet (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az első Nehalem desktop procik 6-7 évesek, és az i5 / i7 széria tökéletesen elég a mai napig játékra, irodai felhasználásra, kvázi bármire, amire otthoni felhasználónak kellhet. Ahogy most kinéz, még egy-két évet nagyon kényelmesen ki lehet húzni velük. Támogatás terén milyen hátrányban lennél? Nincs USB 3.0, na bumm, mostanság kezdenek normális áron lenni a 3.0-ás USB-s pendrive-ok, ezen kívül máshol a mai napig nincs, vagy nagyon ritka a 3.0-ás sebesség kihasználása (pl. a telefonok közül szinte nagyítóval kell keresni még csúcsmodellekben is). De ha kell, 5000 forint alatt már kapsz PCI-Express kártyát 2db USB 3.0 kimenettel.

Az, hogy nincs benne PCI-express 3.0, mint tudjuk dettó nem nagy érvágás.

Az egyetlen, ahol mondjuk kínosabb a dolog, az az, hogy nincs az 55-ös deszkákon SATA3 csati, szóval ~10-12e Ft-ért venned kell egy PCI-express SATA3 I/O kártyát, hogy ki tudd hajtani a gyorsabb SSD-ket is. Ez meglehetősen alacsony ár azért cserébe, hogy egy 6-7 éves gépnél ne kelljen cserén gondolkodni.

Szóval marad az energiahatékonyság. Tegyük fel átlagosan napi 8 órában, évi 365 napban spórolsz 30W-ot, ez ~87,6kW, ez még 20 forinttal számolva sincs évi 2000 forint. Érdemes ezért gépet cserélni? Erősen kétlem.

Mi a vége? Az, hogy aki 6-7 éve beruházott egy komolyabb PC-be, annak a mai napig csak kisebb bővítésekben kell gondolkoznia (memória, bővítőkártyák SATA3-hoz és USB3.0-hoz), hogy továbbra is használhassa a frisebb technológiákat. Mondjuk a videókártya csere especiel komolyabb tétel, de az alaplap-proci kombó cseréje korántsem indokolt.

Ugyanez van azokkal, akiknek most Haswell-jük van. Kényelmesen ellesznek a jelek szerint 5-6-7 évig a mostani gépükkel, max. VGA-t frissitenek, és ha a tárolás technológiában beáll valami csoda, hogy emberi áron jöjjenek a TB-os SSD-k, akkor arra fele lépkedhetnek. De ennyi.

Szóval sem energiahatékonyság, sem teljesítmény terén nem indokolt manapság a csere, ha közép vagy felső kategóriás gépről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) haxiboy válasza t72killer (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

És 1-el kevesebb dolog amit cserélhetsz a gépedben. Akkor legyen már alaplappal egybe integrált mint a notiknál :DProblem solved.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) berVi


berVi
senior tag

Hiaba okoskodik a Samsung, mar az AMD es Intel is elkeszitette a DDR4 levaltojat, ugyhogy kitorolhetik ezzel a "post-ddr4" akarmivel lol.

(#17) trufa12


trufa12
addikt

Tudtam én ;] . Ezért nem váltok én ddr4re . Majd akkor 5 év múlva találkozunk :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#18) Nagytalp válasza trufa12 (#17) üzenetére


Nagytalp
senior tag

F@szom DDR4. 1066-os DDR3 memóriákkal hajózok csak van belőle 48GB. Hol érdekel engem, hogy hány GHz?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#19) jozsef8


jozsef8
aktív tag

2400-as DDR3 RAM bőven elég addig. Nem hinném hogy sok gyorsulást hozna egy DDR4-es RAM. Ráadásul drágább is.

(#20) Z a hangya


Z a hangya
tag

Én már álmodom a DDR6-ról... :B

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#21) #06658560 válasza Z a hangya (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Furcsa, nekem csak csajokról meg sörről sikerült.

(#22) Cifu válasza #06658560 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ő már a digitális korban él. A deckjét simogatja, és a halántékában lévő csatlakozókat. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) nemlehet válasza Cifu (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk azt azért érdemes figyelembe venni, hogy az átlagpolgár nem ruház be csúcs i7-be. Tehát eleve onnan indul, hogy i3 vagy i5 alja jó esetben, rosszabban valami pentium vagy ennek megfelelő AMD. Máris más a leányzó fekvése. Ha ott már mondjuk nincs rendes támogatás pl videógyorsításra (akár IGP-ből akár CPU-ból) az gáz tud lenni, mert erőből már nem biztos, hogy megoldja. Pl a maga idejében tök jó volt a Trinity APU manapság már azért van amikor azt mondja ehhh...

Plusz azért itt felsoroltál 1-2 dolgot ami komolyan hiányozhat. Az USB 3 pl kifejezetten gáz, ha nincs, mert már 3-4 éve is tök elérhető áron voltak a külső HDD caddy-k, vagy dockolók mára meg kvázi nincs felára. USB 3 pendrive is mennyivel volt drágább 2-3 éve? 1000-1500 Ft-al 8 gb méretben? Szerintem bőven megért ennyit a plusz sebesség.

Plusz a bővítőkártyákkal az a gond, hogy nem biztos, hogy van neki szabad hely. Vagy éppenséggel problémás a kábelezés. De ezer és egy más gond is előjöhet. Pl én vettem egy PCI wifi kártyát, erre összeakadt az Nvidia driverrel és istennek sem tudtam megoldani, hogy jól működjön. Folyton befagyasztotta a gépet. A tesóm AMD gépében meg rendesen működik, jó sebességgel, stabilan.

Az energiahatékonyságot meg most még tényleg kár emlegetni, de amennyire látom az Intel az azonos teljesitmény kisebb fogyasztás felé mozdul mostanában (jó persze pár % megfelelő körülmények között kimutatható gyorsulásban, de nah), szóval lehet lassacskán az a 30 W lesz sokkal több is. Plusz hát ugye az állandó AMD elleni vesszőpariba, kisebb fogyasztás olcsóbb hűtés, esetleg már átcsúszik passzívba/félig meddig passzívba.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) Cifu válasza nemlehet (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akár i3 vagy pentium esetén is ez a helyzet, mert akkor nem a mostani i7 vagy i5-höz kell hasonlítani, hanem a mostani i3-hoz (ami például továbbra is 2 mag 4 szál) vagy Pentiumhoz (ami dettó 2 mag 2 szál). De például LGA-1150-hez nem tudsz per pillanat olcsó alternatívát vásárolni, még kell pár hónap, amíg befutnak.

Inkompabilitás teljesen új alkatrészeknél is előfordul, találkoztam már olyan RAM modullal, ami a mellé vett deszkában nem volt hajlandó működni...

A 30W-os teljesítménykülönbség konkrétan teljesen elfogadható, ha mondjuk az i3-asokat akarod nézni, akkor i3-560 -> 73W, az i3-4150 -> 54W, szóval én még optimista is voltam (illetve inkább az i5-ösöket néztem)...

A kérdés az, hogy mi a jobb, venni egy új deszkát, új ramot, új procit, vagy venni egy-két bővítőkártyát, és tovább használni az amúgy teljesítményben még megfelelő gépet. Én azt mondom, hogy korántsem biztos, hogy indokolt az első megoldás...

De biztos, hogy nem az USB3.0, SATA3 vagy a PCI-Express 3.0 támogatásának hiánya, vagy a árammal való gazdaságosság miatt érdemes lecserélni a régebbi gépeket...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) .mf


.mf
veterán

Hűh. 4.5 év alatt ekkora fejlődés, csak kapkodom a fejem. Ja nem.
2020-as évekre azért ennél egy kicsit több innovációra számítottam, minthogy új generáció minimum 3200 (már most is elérhető) de akár 6400 MHz-cel, továbbra is 64 bites csatornák, és talán csatornánként több modul.

Szerintem viszont:
általános mobil és low-end otthoni / irodai desktop vonalon tovább folytatódik az integráció. CPU+IGP még jobban összeforr, nagyobb lesz a sávszél-éhsége, úgyhogy az olcsóbbak kapnak extra memória-csatornákat (3 v 4-csatornás), a drágábbak HBM memóriát. Mindkét esetben forrasztva az APU és a RAM is, utóbbinál közös tokozásban, előbbinél a stackelt chipek úgy lesznek körülötte közös borda alatt, mint a GPU-k. S az egész kb. akkora is lesz.

A foglalatos, cserélhető CPU (/APU) és RAM megmarad a gaming PC-k, workstationök, szerverek, HPC kategóriáknak. Oda még jöhet ez a DDR5, de a piacnak már csak egyre kisebb szelete lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) nemlehet válasza Cifu (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Jó hát persze, pusztán ezek miatt elég kevesen fognak cserélni.

De a használható meg jó között is akad némi különbség. Azért már itthon is szerintem az emberek többsége bőven megengedhetné, hogy lecserélje 5 évente a gépet, hogy nagyjából frissen tartsa. (pl a lakosság fele dohányzik, tehát akár másra is elkölthető pénzzel rendelkezik, de mondhatnám, hogy minden szálláshely állandóan dugig van, tehát van pénz nyaralni is láthatóan). Nem vagyok szakmabeli de úgy tudom nem egy szívás van abból, hogy sokan ősrégi hardvert használnak, vagy kifejezetten pozitív dolgok nem tudnak ezért elterjedni.

De ne érts félre, én se dobálom ki ész nélkül a működő dolgaimat, de pl a 40 GB vinyómat csak vésztartaléknak tárolom a szekrényben, nem gyömöszölöm be minden áron a házba mondván még használható.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) Cifu válasza nemlehet (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez innentől társadalomkritikai vitába hajlik át. Igen, vannak, akik megengedhetik maguknak, hogy 5 évente lecseréljék a gépüket, de sokan vannak, akik nem (most van nálam egy 8 éves laptop, és a tulaja majdnem szívrohamot kapott, amikor mondtam, hogy ezt már le kéne cserélni, és kb. 100e Ft az a nagyságrend, ahol már érdemes nézelődni).

Viszont itt arról van szó, hogy érdemes-e lecserélni egy 5-6-7 éves, korrektebb alaplap/CPU/RAM kombót, illetve egész pontosan onnan indultunk, hogy vajon ki lehet-e húzni DDR3-as gépekkel a DDR4 RAM-okat leváltó technológiág. Mert ez már teljesen más tészta. A végeredmény pedig az, legalábbis szerintem, hogy a trendek alapján bizony nagyon nem. Aki mostanában vett egy korrektebb gépet (még akár az i3-ast is ide sorolom), az VGA és háttértár cserével, esetleg bővítőkártyákkal játsza lazán kihúzhatja 5 évig, amíg kb. ez a technológia megjelenik...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) ViZion


ViZion
félisten

post-DDR4 az semmi! Azt hallottam, h már amostani VGA-k leváltására is készülnek! :U
... hol a hír? Már ilyen konkrétumokkal, esetleg kis tesztel? Még DDR4-el nem húzták le a népet, addig úgy sem dobják piacra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) trufa12 válasza nemlehet (#26) üzenetére


trufa12
addikt

Én meg azt mondom minthogy mostanság még sok 775 ös pc-t raktam össze , persze az annoi jónak számító q 9xxx procikkal, jó ramokkal hogy annyira nincs különbség felhasználás téren a mostani dolgok között.

ugyan úgy gyorsan felment rá a win8.1 ugyan úgy gyorsan bootolt( ssd-nélkül is ) és szépen nyitja meg a progikat, dolgozni kiváló. (már átlag polgárnak átlagosabb munkára ) és netre, filmre, zenére...

ha valaki keményebb programokat használ, meg játszik, ott kell fejleszteni, de első esetben meg is tudja tenni meg meg is kell tenni, másod esetbe aki játszik annak az hobbi aztán vagy tud v nem v akar v nem költeni rá.

Egy átlag polgár meg bő el tud lenni akár még x évig egy annoi csúcs 775 géppel is , amit ma már össze dob az ember 50-70 ezerből .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#30) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én is úgy vagyok, hogy ezzel a 3 évvel ezelőtt összedobott gépemmel (i5-3570K, 8GB 1600Mhz DDR3), valahogy kihúzom a DDR5-ig! VGA-t azt most cseréltem benne... Szóval most hátradőlök egy jóó időre! (Skylake egyáltalán nem hatot meg!!) Bár kérdés hogy ezek az "új" deszkák ki bírnak-e 8 évet?

(#31) ViZion válasza RyanGiggs (#30) üzenetére


ViZion
félisten

Minden foglalatnál és gyártónál volt jobb/szarabb széria, ez nem fog változni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) kromatika


kromatika
veterán

Jól hangzik de igen messze van még.

(#33) RyanGiggs válasza ViZion (#31) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én most konkrétan a saját lapomra gondoltam, hogy ki bír-e még 5-6 évet, hisz már lassan 3 éves lesz!

(#34) ViZion válasza RyanGiggs (#33) üzenetére


ViZion
félisten

AMD oldalon AS(S)Rock nem tündököl... Viszont ócó 1155 deszkával is raktam össze irodai vasat, ca. 3-4 éve hibátlan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) trufa12 válasza ViZion (#34) üzenetére


trufa12
addikt

A jó öreg seggszikla, ahogy én hívom . Az sehol sem tündököl .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#36) RyanGiggs válasza ViZion (#34) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Egyenlőre nekem is hibátlan, remélem az is marad! ;]

(#37) haxiboy válasza trufa12 (#35) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem csak a probléma volt a deszkáikkal. Görbe lábak, hibás vrm, minden volt már. Igaz általában a cseredarab jó szokott lenni. :DD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) trufa12 válasza haxiboy (#37) üzenetére


trufa12
addikt

Nekem is egyszer 1 i5ös gépem azért adtam el mert nem tudtam elképzelni mi a gond...

valami a lappal lehetett, de aki megvette nem volt gondja vele, ezért nem olyan jellegű hiba volt, de éreztem hogy nem úgy megy a gép mint ahogy egy i5-nek menni kellene....

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#39) haxiboy válasza trufa12 (#38) üzenetére


haxiboy
veterán

Asrock lapokkal az elmúlt két évben csak a sockettel volt problémám, görbe/törött lábakkal érkeztek. Nekem el sem indult vele a gép, havernak a dual channel nem ment, másnak egyből vitte magával a procit+memóriát is. Nehezen de sikerült legariztatni őket. Vagy ennyire igénytelenek, vagy a szállítás alatt sérülnek, de amikor leveszem a socketről a kupakot és olyan mintha valaki az ujjával rányomott volna a pinekre...hát kösz :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.