Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

LG, Sony nem megy. A Samsung csökkentett létszámmal lesz jelen. Lassan de biztosan kiürül az idei rendezvény. :(

(#2) 30z.Samu válasza Ricardo (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valahol azért érthető, én sem kockáztatnám a dolgozók egészségét.

Sic Parvis Magna

(#3) Ricardo válasza 30z.Samu (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Érthető. Én sem mennék a helyükben. kérdés, az hogy a következő ilyen találkozóra milyen hatása lesz ennek. Most a fertőzésveszély miatt marandak ott ahol vannak, és bemutatják online csatornákon keresztül a termékeiket. ha ez sikeres lesz, akkor a későbbiekben is maradhatnak ennél a megoldásnál, hiszen költséghatékonyabb.
Igaz ilyenkor sok vezető is jelen van, és komoly megbeszélések, és üzletek is zajlanak. Ezt az online bemutató nem tudja pótolni.

(#4) nubreed


nubreed
veterán

Eszem faszom megáll. Fontosabb a rendezvény preztizse, minthogy a lehető legnagyobb mértékben megpróbáljuk csökkenteni a vírus terjedését, esetleg megállítani ezt vagy azt kockáztatni, hogy bárki aki odamegy elkapja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) atike


atike
nagyúr

.....tegyenek bármit is, de a résztvevők vajon tényleg biztonságban fogják érezni magukat...? :U

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem baj. Úgy is látjuk az idei iPhone 11 kópiákat más csatornákon is.

[ Szerkesztve ]

(#7) vicze válasza atike (#5) üzenetére


vicze
félisten

Pont annyira, mint te az utcán. A mai világban nehéz biztosra menni. :(
Már jó pár napja minden Kínából és Kínán átutazó 14 nap karanténba kerül a legtöbb országban, bár most már kicsi az esélye, hogy utazni tudnak, mivel alig van működő repülő járat Kínába.
Jelenleg az ország teljes elzárása zajlik, mai azt jelenti, hogy a világ 2. legnagyobb gazdaságát elzárják a világ többi részétől. Még csak 1 hónap telt el, és a vakcina még hónapokra van.

A spanyol fertőzöttek egy német és egy brit férfi amúgy.

(#8) ggg1 válasza Ricardo (#3) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szerintem most is tisztában van vele mindenki, hogy milyen online csatornák vannak, és azok mennyire hatékonyak. Egy ilyen kiállításon, konferencián való megjelenésnél nem biztos, hogy az az első szempont, hogy a terméket bemutassák, hanem inkább a presztizs, ami a rendezvényen való megjelenést jelenti. Ugyanakkor viszont a presztizshez a felelősség is hozzátartozik. Ha rosszul sülne el egy ilyen rendezvény, akkor döntéshozóként inkább szeretnék azok közé tartozni, akik a felelős döntést hozták.

Egy előadáson nagyon sok ember van szűk helyen egy légtérben, 2 hétig bárki úgy fertőzhet, hogy totál tünetmentes, egészségesnek látszik.
Egy termékbemutatón, kiállításon pedig az a lényeg, hogy a terméket mindenki megfogdossa. Elég hiábavaló küzdelem volna minden készüléket minden ember után úgy fertőtleníteni, hogy 1 vírus se élje túl. Kb nagyobb higiénia kéne, mint egy kórházban. És a kórházakban is inkább látogatási tilalmat rendelnek el járvány esetén, mert a higiéniát nem lehetne betartani.

(#9) #22743424


#22743424
törölt tag

"A résztvevőknek igazolniuk kell, hogy nincsenek kapcsolatban senkivel fertőzött személyekkel."
Ilyen igazolást vajon itthon ki állít ki?
A népegészségügyi szolgálat?
Én ha mennék tuti vinnék magammal egy rahedli érintő ceruzát. :)

(#10) mepet válasza #22743424 (#9) üzenetére


mepet
addikt

Gondolom aláírsz egy papírt, arról, hogy úgy van, így igazolod.

[ Szerkesztve ]

(#11) ggg1 válasza #22743424 (#9) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nekem a Besenyő Pista bácsi igazolja,
hogy nem vagyok fertőzött.
Bárki nyugodtan megfoghatja az érintőceruzámat.

(#12) atike válasza mepet (#10) üzenetére


atike
nagyúr

...és ha kiderül hogy nem így volt...? :) Mármint: a, nem tudtál róla, de kapcsolatba kerültél fertőzöttel vagy b., tudtál róla de eltitkoltad... Lefertőzöd a fél kiállítást és esélyes, hogy vissza sem lehet vezetni hozzád. De ha mégis, akkor mi fog történni...? :) Viccesek az ilyen papírok. Bármi is lesz - nálam "a" eset volt és ennyi.

Ki rizikózza ezt meg...?

(#13) dajkopali


dajkopali
addikt

Az Intel sem megy

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) atike válasza dajkopali (#13) üzenetére


atike
nagyúr

....lesz még más is szerintem.

(#15) mepet válasza atike (#12) üzenetére


mepet
addikt

Én még csak olyan hasonló dokumentumot láttam a napokban, amivel azt igazoltad, hogy nem jártál x ideje Kínában. Nem kellett semmilyen igazolást kérni a nagykövetségről, sehonnan, csak aláírni, hogy nem jártál ott. Bizalmi alapon.

Konkrétan azt, hogy nincs kapcsolatom fertőzött személlyel, ezt nyilván nem lehet igazolni, de miért ne igazolhatnám az aláírásommal, hogy nincs tudomásom róla, hogy fertőző beteggel állnék kapcsolatban. Ez is nagyon fontos szerintem. Nem csak a lehetséges jogi, hanem a lelkiismereti következményei miatt is. Én mindent odafigyelve, pontos fordítás után, részletesen elolvasok, mielőtt azt az alíáírásommal hitelesítem, mielőtt aláírásommal a nevemet adom ahhoz. Az aláírás kikényszerítése nyilván mélyebb hatást gyakorol egy emberre, mint egy tábla a falon.

Az "aláírom, pedig tudok róla" esethez: egy vízumkérelemkor minek kell aláírnom, hogy nem vagyok terrorista? Ha az lennék, nem írnám alá? :)

Egyébként meg úgyis le lesz mondva ez a rendezvény, csak reklám okokból húzzák az időt, a rossz reklám is jó reklám, és így még 30-szor elhangzik a médiában az MWC...

(#16) ggg1 válasza dajkopali (#13) üzenetére


ggg1
aktív tag

És egyébként az Intel mit csinál egy ilyen rendezvényen? Nosztalgiáznak, hogy "haj, azok a régi szép idők, amikor még be akartunk törni ebbe a szegmensbe", és visznek magukkal pár Cherry Trail processzort?

(#17) ggg1 válasza ggg1 (#16) üzenetére


ggg1
aktív tag

Vagy netán egy 5G modemet?
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.