Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

A CPU hűtők piacára már kár szerintem beszállni. Teljesen telített a piac, és olyan mérföldkövet senki sem tud már felmutatni.

(#2) SylverR válasza KaiotEch (#1) üzenetére


SylverR
senior tag

Egyetértek, viszont ezt a terméket viszik majd mint a cukrot, mert veszett jól néz ki. :B

Nem!

(#3) Silentfrog válasza SylverR (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mivel néz ki jobban mint más tizenezres árú hűtő?
És egyébként sem lesz menő mert nem világít! ;] :P

Ha meg a kinézetre megyünk akkor ugyan ennyiért szvsz ez sokkal mutatósabb...

[ Szerkesztve ]

(#4) SylverR válasza Silentfrog (#3) üzenetére


SylverR
senior tag

Mint nők terén is ( ;] :P ) , itt is változó az emberek ízlése. Az általad mutatott nekem nem tetszik. :B

A kék, vagy piros led mondjuk hiányzik. Dehát akkor veszel rá egy ledes ventit, kapható annyi mint a nyüh. ;]

(Maradok a Sellámnál, csak közöltem, hogy szerintem ennek is lesz kerete, mert jól néz ki. Másnak lehet nem jön be. De nekem igen, és valszeg másnak is. )

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#5) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kérdeés mennyire jól tud ez hűteni?! Mert szerintem max egy i5-re jó nem tuningolva!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6) Silentfrog válasza SylverR (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

A világító ventit viccnek szántam ,már most leszögezem,mert még félre értik! Viszketek tőle! :DDD

(#7) SylverR válasza Silentfrog (#6) üzenetére


SylverR
senior tag

Nyugi, tudtam, hogy viccnek szánod. Én is csak poénból reagáltam rá. :P
Bár régebben nézegettem az Aerocool-os piros ledes házakat. :B Nem tudom mi volt akkor velem. :DDD

Nem!

(#8) KaiotEch válasza Silentfrog (#6) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A világító már nem trendi, most már olyan kell, ami illatot permetez :D

(#9) otto1 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


otto1
tag

Ez tetszik!
Mi a címe?
Kapható kis hazánkban?

(#10) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Biztos minőségi,de rohadt drága....pláne hogy semmit nem ír a gyártó arról hogy mégis mekkora Tpd-ig ajánlja a cuccot....

Wasabi...

(#11) do3om válasza Silentfrog (#3) üzenetére


do3om
addikt

Ez jól néz ki.
Mi ez?

Már megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#12) KaiotEch válasza otto1 (#9) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#13) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szépnek szép, de inkább az érdekelne, mit tud.

Nyugodj békében Integra!

(#14) do3om válasza KaiotEch (#12) üzenetére


do3om
addikt

Jól néz ki, kicsit legalább eltér a szokásostól a lamellázása.
Ez persze lehet hogy hátrány is, a csövezés elégé kint van a széleken, a közepe szerintem alig vesz rész a hűtésben, állítom ha keskenyebbre csinálják nem vátozik csak minimálisan a hatékonysága.

Most nézem hogy ez passzívra van kitalálva, akkor kel ez a vastagság, bár csa csovek kerülhettek volna egy centivel beljebb, csak akkor a szép ferde bordázat is csökken.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15) #06658560 válasza KAMELOT (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

A festék miatt szarabbul, mint nélküle. Felületet sem növel a festés, szóval semmi előnye funkcionálisan, max. vizuálisan.

(#16) velizare válasza KAMELOT (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz bőven elvisz egy minimálisan tuningolt i7et is. hasonló méretű, mint egy scythe kotetsu, csak annak a ventije megáll 1400 fordulaton.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) Tsabi84


Tsabi84
csendes tag

Egy külföldi lap(Vortez.net) már tesztelte is: [link]

Merlinhardver.hu pedig már pár hete előrendelhető: [link]

[ Szerkesztve ]

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#18) Silentfrog válasza KaiotEch (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Megelőztél a válasszal! :K

Valaki lefesett ha jól emlékszek egy Apenhöfn Brocken-t és
alig volt hatással a festék a hőleadásra a tesztjei szerint.

[ Szerkesztve ]

(#19) Potzee


Potzee
addikt

Az egyedi design-on kívül semmi újdonságot nem nyújt...de vajon, mit lehet még kitalálni cooler fronton? :F
A 4 hőcsővel és az oldalt zárt bordázattal biztos, hogy nem lesz a kategória legjobbja, de legalább nem egy tucat12.
...és létezik fehér színben is... :D

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#20) #06658560 válasza Silentfrog (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez mindig lutri, minden, a hőátadásban részt vevő elemtől függ, szóval rendszerenként eltérő.

(#21) Potzee válasza #06658560 (#20) üzenetére


Potzee
addikt

A hőcsövek nikkelezése bizonyítottan ront a hűtési teljesítményen. Vélhetően ez így van a festés, eloxálás, stb. esetében is...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#22) Silentfrog válasza #06658560 (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Előtte és utána teszt volt,ugyanazon a hardveren.
Pár fok különbség volt.

(#23) kromatika válasza Potzee (#21) üzenetére


kromatika
veterán

+1. :K

(#24) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nem néz ki rosszul. Ha még i5-750-em lenne, akkor lehet gondolkodnék is ilyesmin :)) Nem tudom, hogy hűt, de szerintem komolyabb téren egy nulla...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#25) #06658560 válasza Silentfrog (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha már pár fok eltérés adódott, akkor az jelentős hatás.

(#26) #06658560 válasza Potzee (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Minden felületkezelés plusz hőátadási felületet teremt, valamint plusz hővezetési tartományt. Előnye így csak akkor lehet, ha a felületet tudja jelentősen növelni.

(#27) Potzee válasza #06658560 (#26) üzenetére


Potzee
addikt

...ezért jó nyáron kabátban járni...mert növeli a hőátadó felületet...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#28) kekegsm válasza Potzee (#27) üzenetére


kekegsm
őstag

Az igazán profik ezért inkább lenyúzzák a bőrüket, mert az is olyan, mint a festés...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#29) Habugi


Habugi
addikt

Ehhez a színhez az LV-426 név jobban illett volna. :K
Olyan csuda ez a hűtő, hogy hirtelen más eszembe se jut.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#30) sb válasza velizare (#16) üzenetére


sb
veterán

Simán. Ez a hűtő kérdés kicsit túl van lihegve szvsz.
Ha az ember nem tuningol jelentősen 4GHz+ fölé erőteljes feszemeléssel akkor szinte bármi elviszi. Ráadásul halkan.

Én alapfeszes vagy kicsit feszcsökkentett 3.8GHz i5 mellett eddig szinte minden hűtőt minimumra tudtam csavarni. Ennél kisebbeket is.

[ Szerkesztve ]

(#31) szab.tam válasza Potzee (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Vélhetően ez így van a festés, eloxálás, stb. esetében is..."

vélhető, de nem igaz.
az eloxálás konkrétan javít.

***

nálam az előbbb a képlinkek nem jöttek be.

***

lefogatóval nem erőlködtek túl sokat.
xigmatek crossbar-t megvették.
kölön megvehető szett, egyszerű, szeretem.

***

valaki feljebb írta, hogy lezárt oldallal, vagy mi.
ventis hűtésnél az javít, nem ront.
szerintem.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az kétségtelen, hogy jól néz ki.

(#33) Olajka02 válasza #06658560 (#15) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ezzel én is egyetértek.
Szerintem a festés miatt (ami látszik is, hogy a sík felületek szélén összegyűlt száradáskor) tuti, hogy vagy 10C-vel szarabb a hűtési hatékonysága, mint festés nélkül...

(#34) velizare válasza Olajka02 (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

ez egy egytornyos, egyventis (az is 120mm) konstrukció 4 heatpipepal, fél kiló alatt.
szvsz kb. ott van, ahol lennie kell.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) #65675776 válasza Potzee (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A fekete eloxálás javít az alumínium hőleadó képességén. Ha minden igaz ez az egyetlen eljárás, amiről ez elmondható. Na jó, gyenge savval maratva jelentősen növelhető a felülete, és valamelyest a határréteg is csökken.

do3om: Túl sok értelme nincs bevinni a borda közepére a csövelet, mert ott alig van áramlás, elvégre a ventilátor hubja jórészt kitakarja. Ezen a bordán a középső perforáció behajtott lemezei iszont szépen végigvezetik ezen a területen is a levegőt. Ergo olyan helyekre is eljut a levegő, ahova egyébként nem sikerülne neki.

[ Szerkesztve ]

(#36) caprine válasza KaiotEch (#12) üzenetére


caprine
aktív tag

Nekem úgy tünik ez passzív hűtésre lett tervezve. A sündisznó név simán passzolna hozzá :D

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#37) caprine válasza #06658560 (#15) üzenetére


caprine
aktív tag

Nekem még azt tanították, hogyha egy alu bordát feketére lefujnak akkor 15% javul a hőleadása. Nem tudom, hogy ez így van-e de a tűző napon a fekete jobban magába szívja a meleget mint a világos színek, így lehet benne valami. Amúgy meg milyen színű legyen 1 hütőborda, pink? :D

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#38) do3om válasza caprine (#37) üzenetére


do3om
addikt

Csak is nem fényből kapja az melegítő energiát. :DDD
Meg a cél hogy leadja a meleget nem hogy felvegye.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39) #65675776 válasza caprine (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha simán lefested, akkor romlik.

(#40) szab.tam válasza #65675776 (#39) üzenetére


szab.tam
nagyúr

érdekes dolog, amikor az elv nem mindig találkozik a gyakorlattal.

felső 3 kép.
itt van minden. teljesen eloxált, vegyes, és csak festett.
nem volt mérhető különbség.

természetesen egy lemezes hűtőnél, ahol sokkal nagyobb a felület, fújja egy venti, és rá van eresztve egy feszelt 150w, sokkal jobban kijön, mint nálam egy fix 100w-tál, és statikusságnál.

viszont arról én is tudok, hogy a fekete elox elvileg jobban ad le hőt, mint a sima elox, vagy a natúr alu.
de hogy ez mitől van, gőzöm sincs.

erről tudsz valamit?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) Silentfrog válasza szab.tam (#40) üzenetére


Silentfrog
veterán

Foglalkozol még mostanában hűtő gyártással? Nem láttam sehol az utóbbi időbe egy új művedet sem.

(#42) #06658560 válasza #65675776 (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hőleadón nem, a hősugárzó képességén igen. A kettő nem ugyan az. S nem is ugyan ott érvényesül a hatása.

#37 caprine: Mi az a hőleadó képesség? Hősugárzás, hőátadás, hővezetés van. Hővezetést alunak nem befolyásolja, a hőátadást rontja a korábban írt okok miatt, a hősugárzást javítja.
A hősugárzásnál meg képbe jön, hogy ha mindenhol a bordák látják csak egymást, mit is ér a jobb hősugárzási képesség?

[ Szerkesztve ]

(#43) szab.tam válasza Silentfrog (#41) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.
nincs motiváció.
majd talán még 1*, később...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44) Silentfrog válasza szab.tam (#43) üzenetére


Silentfrog
veterán

Kiégtél? :DDD
Pedig nekem tetszettek a "szönyetegeid" :K

(#45) Potzee válasza szab.tam (#43) üzenetére


Potzee
addikt

Na, ne már... :((

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem fehérbe brutál jól néz ki. :)

Lehet cserélve lesz a Freezer Xtreme rev2-őm erre. :)

Smoke some weed nigga!

(#47) scope2007


scope2007
addikt

Tetszetős darab

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.