Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HERR Z


HERR Z
veterán

aha.....és mit is érek vele ha a lap 1.8V-nál kevesebb feszt nem is tud adni?semmit
green lap ezután jön.....+pénzért presze, sőt vehetsz bele green geforce-ot, ami már csak 20w-tal eszik többet mint az azonos tempójú radeon
kicsit parasztvakítás szagú ez az egész, főleg hogy sztem lehetne alulfeszelni jobb 800-asokat most is, mint a prociknál

az egyedüli jó ötlet az a csomagolás

[ Szerkesztve ]

(#2) Chaser válasza HERR Z (#1) üzenetére


Chaser
titán

A green lapok még csak eztán jönnek ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) schwanz válasza HERR Z (#1) üzenetére


schwanz
tag

Mondjuk a Radeonoknak is van étvágya :D
Amúgy tényleg akkora parasztvakítás kb. mint a GTX 250 :Y

Szvázi tag

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

Én(meg szerintem mindenki aki jelen van ph-n) még emlékszem arra az időre amikor még a box procikat is ilyen zöld sajtolt papírba csomagolva adták. Pl.: Athlon XP
Ezek szerint én már akkor is green árut vettem?...

Szép és jó ez a green láz, de mennyit eszik egy ddr2? Eme jelentéktelen Watt számnak a 10-20%-a meg pláne jelentéktelen. Többet érnénk el az energia gazdálkodás terén, ha mindenki kicserélni a régi Edison izzót kompakt fénycsőre... Persze tudom ez nem mindenhol lehetséges a színhelyesség miatt, de az esetek 90%-ban mégis megléphető lenne.

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

már csak azt tudnám, hogy miért green edition, ha kevesebbet fogyaszt? nem látom az összefüggést...
attól még nem lesz környezetbarát a gépem, ha kevesebbet fogyaszt.. vagy ha igen, akkor miért is? :B :F

(#6) D.Orion válasza bacsis (#5) üzenetére


D.Orion
veterán

Green editor, mert:
1. A csomagolása lebomló(mondjuk a fényes papírcsík ami rajta van az elég nehezen bomlik).
2. A géped kevesebb áramot használ, így kevesebbet kell kivenni a konektorból, kevésbé terheled le Paksot.

Ui.: Mindezt a plusz megtakarítást egy hétvégi havas kísérletnél le is nullázod. :DD

(#7) F e Z o válasza bacsis (#5) üzenetére


F e Z o
veterán

sztem azzal, hogy 1W-tal kevesebbet eszik a géped, teljesen mindegy a környezeten úgysem segítesz...
mint ahogy hiába hajtasz 1.0 suzuki gl-el, mikor az USA-ban még mindig nagyon népszerű a 5,7 V8, ami persze nem baj......szal.... :DD

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#8) atti_2010 válasza bacsis (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát mert az energia előállításakor káros anyagok keletkeznek, de ezt mindenki tudja ,hanem itt a spórolás alig mérhető meg drága műszerekkel is ,így telibe vakítanak a fiuk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) .mf


.mf
veterán

SO-DIMM-ként még valami értelme is lett volna, na de normál modulnál? :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) bartucc


bartucc
addikt

Semmi értelmét nem látom a marketingen kívül, a geil ramok meg nálam néha a vicc kategóriát súrolják. Volt kingmaxom, van kingstonom, cl4-be stabil mindkettő 800-on, a Geilnek ehhez 2,1V kell.....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) kts88 válasza bartucc (#10) üzenetére


kts88
senior tag

A tuning egy lutri, mert nekem a Geil value 1,9V melett vitte a 800@ cl4-et.

De érdekes 1066-os ram 1,6V melett (igac csak cl6), ráadásul 2 Gigás?

(#12) zed1983


zed1983
őstag

Azta kur*a "zöld" memória, nem tudom, hogy miért ilyen szarok az időzítések, de gyanítom, hogy köze van a környezetbarát technológiának hozzá ;]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#13) Psych0


Psych0
őstag

hányinger

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#14) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az elképzelés jó lenne, ha lehetne 1,6V-ot adni nekik. A doboz korrekt, de a fényes szalagot még lehagyhatták volna.
És persze azt is számításba kell venni, hogy valószínűleg sokkal több energiát használtak el, amikor kitesztelték a modulokat, mint amit nyernénk az alacsonyabb fesz.-el. :(((

(#15) zed1983 válasza [CS]Blade2 (#14) üzenetére


zed1983
őstag

A doboz az valóban mutatós.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16) Móci


Móci
addikt

Megint egy parasztvakítás, úgy látszik nagyon divatos ez a green dolog manapság...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Ha más nem is, legalább a NYÁK green ;]. De ez a recycled papír-csomagolás lókaka :P. Mindenesetre szép, hogy DDR2-es RAM-mal majdnem elérik a DDR3 szabvány feszültségét, amire igen kevés DDR3 RAM képes... :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) zed1983 válasza Móci (#16) üzenetére


zed1983
őstag

Mindig olyan alkatrészt zöldítenek, ami egyébként is alig fogyaszt, jó igaz sok kicsi sokra megy...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#19) tome.jr


tome.jr
addikt

Bárcsak a belvárosban lenne ilyen zöldhullám, mint ami a hardware-eknél van mostanában. :D

sephi 7#: HEMI rocks :C

[ Szerkesztve ]

(#20) P00By


P00By
nagyúr

(#21) mv


mv
aktív tag

Eddig szép és jó, de hogy adjak 1,6V-ot a ramoknak? :U

A környezetbarát csomagolóanyagot támogatom.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#22) Ayg0


Ayg0
senior tag

nekem tetszik. kiváncsi vagyok hogy bírja a húzást. vicces lenne 1.9-2V-tal 1200-on hajtani. ;]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#23) Solten


Solten
addikt

Úgy látszik ez a "green marketinggel" történő földműves-vakítás éve lesz... :U

Saor Alba

(#24) bartucc válasza Solten (#23) üzenetére


bartucc
addikt

Már van Green videókártyánk, EPU-s alaplapunk, Green vinyó(WD), 65TDP-s quad hát persze hogy kellett memória is.
Tápban nem zöldülünk? Nem csinálunk energiatakarékos izzókat tartalmazó gépházakat esetleg? Vagy energiatakarékos 5v-os ventiket. Persze mindent dupla áron.... :(((

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25) #65675776 válasza D.Orion (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Watt szám"? Az mi? MErt hogy nem helyes megfogalmazás, az biztos.

A hagyományos fém izzószálas lámpa mindenre alakalmas, csak színhelyes megvilágításra nem.

(#26) D.Orion válasza #65675776 (#25) üzenetére


D.Orion
veterán

Rajtad kívül mindenki érti mire gondolok, csak te akarsz mindenbe belekötni. :W

Kérlek szépen az Edison izzószálas lámpa színképe áll legközelebb a Nap által kibocsájtott fényhez. Hatásfoka viszont kb. 7%

Én a helyedben éjfél körül inkább aludnék, mindenkinek jobb lenne. Tudom én, hogy sok mindenhez értesz, meg közel sem vagy "hülyegyerek". De ne kössél már bele mindenbe és mindenkibe, mert teljesen felesleges a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#27) mephi666


mephi666
nagyúr

sok zöld-séget hordanak össze a cebiten is... belenéztem a programba és telivan zöld programokkal... (lehet, hogy a pesti vietnámi srácok is már a 2010-esre kezdtek termeszteni :DD )

viccet félretéve: a memmoduljaim 90%-a doboz nélküli volt... bementem a boltba, kivették a ramot a kihelyezett tartóból (amiben elfért vagy 40 modul), beletették egy antisztatikus zacsiba és a kezembe nyomták... az ilyen zacsik meg általában vándorolnak az áruval, nem dobom el, nem szennyezem vele a környezetet... "peasant-blinding-powa!" :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) bartucc válasza mephi666 (#27) üzenetére


bartucc
addikt

Egyetértek, hasonló a tapasztalat :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Az időzítések: :(

Egyébként meg green weboldalakat fogok fejleszteni, abban van a biznisz :U

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#30) zed1983 válasza TheDragon007 (#29) üzenetére


zed1983
őstag

Az időzítések nagyon kakák :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#31) Solten válasza bartucc (#24) üzenetére


Solten
addikt

Lesz az is, csak idő kérdése... :)

Saor Alba

(#32) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Verjetek meg, de a doboza az tetszik :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) pmheros


pmheros
senior tag

Most még marketing fogás, ez nem kétséges.
De idővel mikor egyre többet találkozunk majd az ilyenekkel, lassan formálódni fog a szemléletünk. Már most is sokan vannak akik alulfeszelik a procijukat (többek közt én is: X2 4200+@1500MHz 0,8V). Nem baj ha szükség mellett sokan akár divatból is hajlanak majd az emberek a takarékosság irányába.

Tény: az én lapom is csak 1,8V -ot tud adni a memóknak, de következő már lehet alulfeszelhető lesz. Én azt mondom: sok kicsi, sokra megy !

nem vagyok tökéletes

(#34) Solten válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


Solten
addikt

Hm, hol is laksz...?

:DDD ;)

Saor Alba

(#35) Mr.Csizmás válasza Solten (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Enyingen :DDD (vicc vót)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) gabi133


gabi133
aktív tag

A hsz.-ek tartalma:
50% Parasztvakítás; 30% Fújj Green; 15% Nem tudok 1,6 voltot adni a RAM-oknak; 5% Egyéb hozzászólás (Többnyire értelem is van benne.)
Nem tudom minek kell ugyanazt leírni 10x.
:((

(#37) Chaser válasza pmheros (#33) üzenetére


Chaser
titán

Proci alulfeszezése nagyon is oké, a legtöbb lap tudja, de ram alulfeszezést még 1ikben sem láttam, 1ébként a ram eleve keveset fogyaszt. A legtöbb usernek nem 80+ tápja van, még ha alul is feszelné a ramot, gyakorlatilag nem lenne kevesebb felvett energiára szükség...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Solten válasza gabi133 (#36) üzenetére


Solten
addikt

Parasztvakítás, Fújj Green, Nem tudok 1,6 voltot adni a RAM-oknak

Egyeb

Saor Alba

(#39) pmheros válasza gabi133 (#36) üzenetére


pmheros
senior tag

hogy gyarapodjon a hozzászólása

nem vagyok tökéletes

(#40) TheDragon007 válasza gabi133 (#36) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Hát igen. De látsz Te ebben a termékben innovációt?

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#41) #65675776 válasza gabi133 (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az 1,6V-os kérdés nem bagatell, nagyon is rávilágít ezen RAM létjogosultsága. A DDR2-es lapok DRAM VRM-je ugyanis minimum 1,8V-ot ad a RAM-oknak, ergo ez a modul semmivel sem zöldebb ilyen lapokban, mint a sima, szabvány 1,8V-ról üzemelők.

1,6V-on max DDR2/3 combo lapokban lehet ezen RAM-okat üzemeltetni, ha a BIOS eléggé intelligens, és a lap is úgy van megtervezve. Ezen lapokon ugyanis a DRAM VRM a DDR3 miatt képes 1,5V-ot is szolgáltatni.

D.Orion: Sajnálatos, hogy így látod. Sokan értenek sokmindent, sokféleképpen leírva. De egy elméletileg szakmai fórum célja lenne szerintem a közművelés is. Ez viszont csak akkor működhet, ha a "pro"-k rendesen használják a szakmai/műszaki kifejezéseket. Az olyan "becézések", mint pl deszka, memó, stb nem problémásak. De egy ilyen szintű hibás fogalmazás az. De lehet csak én vagyok túl igényes...

A fényspektruma a különböző világítótesteknek érdekes kérdés. A hagyományos értelemben vett izzólámpa elég messze van spektrálisan a Napfénytől (aki foglalkozik festés közbeni pontos színvisszaadással, az pl még véletlenül sem hagyományos "fehérfényű" izzót használ, hanem halványkék legalább 1000lux-os kivitelt. Az átlag boltokban ilyet nem találsz, rétegtermék, ez alapján pedig nem lehet megítélni az átlag izzó spektrumát). Ha az izzólámpák közé soroljuk a halogénizzókat, akkor igaz az állításod, az valóban nagyon közel van a Napfényhez. De ott vannak pl a fehérfényű LED-ek, amit tényleg a Napfény spektrumában sugároznak.

[ Szerkesztve ]

(#42) D.Orion válasza #65675776 (#41) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocsánat, ez esetben tévedtem. Mentségemre legyen, hogy ezt nem én találtam ki, hanem technikusi-n tanítják, ezek szerint a tanár által leadott tétel sem jó. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.