Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Ez a kép annyira tuti :D Mindent elmond...

(#2) gzbotii


gzbotii
veterán

Napi politikai töltetű hír: pipa

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3) #92006144 válasza gzbotii (#2) üzenetére


#92006144
törölt tag

Épp írni akartam, hogy le van tudva a napi politikai hír a 444-ről.
Ezzel csak az lesz a baj, hogy idővel ez az oldal is átkerül a "fék-nyúz" kategóriába (mármint A párt szemében), aztán jönnek origo-n a lejárató kampányok, hogy melyik szerkesztő milyen luxusban él, melyik szerkesztő milyen buliban volt a teriblekkel, meg amúgy is sörös-migráncs...
Aztán indulnak a munkát ellehetetlenítő nyomozások nav és rendőrség oldaláról, esetleg megjelenik pár kopasz a tulajdonosi kör "pénztáros"sá tétele miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Hát persze hogy nem kaptak hivatalos megkeresét mert minden érintettnek el lett kenve a szája A-Z-ig....nem hivatalosan... :DDD
És kérem tisztelettel a Lőrincet se keverjük bele hiszen ő egy nagyon szerény egyszerű tisztességes gázszerelő...csak nagyon tehetséges :DD

[ Szerkesztve ]

(#6) Csápájev válasza gzbotii (#2) üzenetére


Csápájev
őstag

Te jó ég,most mi lesz????? :Y

(#7) Csápájev válasza Dhampir (#5) üzenetére


Csápájev
őstag

Így van,mindig kell egy tök más témájú lejárató szöveg vagy videó és tegyünk úgy,mintha a Microsoftos story ezzel meg is lenne magyarázva.
Meghallgattak egy belga számot? Te jó ég! Elképesztő! Belgium-Brüsszel.., a többit már tudod :))

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer válasza #92006144 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, ismerve a kormányzat vérebeit, nem ártana abszolúte tartózkodni a politikától a hírekben. A fórumban meg elég az 1db poltopik.

Egy egészséges országban nem lenne ez téma, de sajna nem élünk demokráciában.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) enemi válasza t72killer (#8) üzenetére


enemi
senior tag

█ █████████████████████ ████████████████
████████ ████ ████,████████!
𝑇ℎ𝑖𝑠 𝑐𝑜𝑚𝑚𝑒𝑛𝑡 ℎ𝑎𝑠 𝑏𝑒𝑒𝑛 𝑐𝑒𝑛𝑠𝑜𝑟𝑒𝑑 𝑑𝑢𝑒 𝑡𝑜 𝐸𝑢𝑟𝑜𝑝𝑒𝑎𝑛 𝑈𝑛𝑖𝑜𝑛’𝑠 𝑐𝑜𝑝𝑦𝑟𝑖𝑔ℎ𝑡 𝑙𝑎𝑤.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#10) nyisziati válasza t72killer (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

Na! Ez így erős volt.
Demokráciában élünk, csak szélsőségesen meg van osztva a társadalom. Nem lett volna szabad élet-halál kérdéssé tenni a politikusok személyi (és hatalomgyakorlási) ügyeit.

Mert így nincs érdemi vita, hanem két, lövészárokban fekvő csoport dobálja egymásra a gránátokat és revolverezi egymást. Ennek nincs értelme.

(#11) Apollyon válasza nyisziati (#10) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hivatalosan valóban demokráciában élünk, csak éppen ez ugyanannyira hivatalos, mint ahogy nem történt semmilyen korrupció Microsoft ügyben.

Ez a Microsoft ügy meg egyébként csak egy fok azon a hosszú a lépcsőn, aminek a tetején egy totalitárius rendszer vár.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Csápájev válasza Apollyon (#11) üzenetére


Csápájev
őstag

Inkább ,aminek az alján vár :)
A napokban kitört orosz tüntetésekkel kapcsolatban jegyezte meg valaki,hogy tök normális,hogy kb. ezer -az ellenzéki jelöltek indulását követelő- tüntetőt őrizetbe vettek, hisz nem volt engedélyezve a tüntetés :DDD
Ennyi,ott is demokrácia van.
Sőt, Észak-Koreát is úgy hívják,hogy " Koreai Népi Demokratikus Köztársaság " tehát ott is.

(#13) #92006144 válasza Apollyon (#11) üzenetére


#92006144
törölt tag

Az oroszok be vannak tojva, hogy nem lesz meg a következő kétharmad, ezért erősen érdeklődnek a választási rendszerünk után. Amikor mi exportáljuk a diktatúrához "demokráciához" szükséges infrastruktúrát az oroszoknak, arra nehéz szavakat találni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) nyisziati válasza Apollyon (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Én még emlékszem a '90 előtti időszakra.
Amíg AZ nem tér vissza, addig nekem EZ demokrácia.
Lehet, hogy változni fog, de ez még csak előrejelzés. Egyelőre élvezzük ki a szabadságot, örüljünk neki, hogy a diktatúrához képest ma szinte alig van megkötöttség.

Mostanában gondolkodtam el rajta, hogy a "muszáj" szót már vagy 10-15 éve nem hallottam, sőt, a rendszerváltás után mintha szándékosan eltüntették volna.

Pedig előtte mindennapos használatban volt.
És - megmondom őszintén - ez egy nagyon jó érzés. Valahogy számomra az ilyen gesztusértékű tapasztalatok teszik realitássá a szabadságélményt. :)

(#15) fanti válasza floatr (#1) üzenetére


fanti
addikt

Miért érzem én azt, hogy Gulyás Gergelynek tíz perc alatt minden hirtelen az eszébe jutna egy hangszigetelt szobában velem kettesben....?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#16) Mercutio_ válasza nyisziati (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd amikor valaki a NER-ből szemet vet valamidre/valakidre térjünk vissza erre a kérdésre, meg a szabadság érzésedre....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) pilóta


pilóta
nagyúr

Már ne is haragudjatok, de mégis honnan kéne tudnia? Több ezer különböző kisebb-nagyobb cég korrumpálja őket, fene emlékszik már arra, hogy a Microsoft épp mennyivel meg mikor... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) t72killer válasza nyisziati (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a koreai népi demokratikus köztársaság is demokratikus...

A politikai kultúra ilyen durva torzulásáért (amikor a 90éves Jucika néni vérben forgó szemmel tolja a propagandát) szted ki a felelős :F? Najó, nem kell itt válaszolni, mehet a felvetés a poltopikba.

Egyébként a "van-e demokrácia" kérdésre pl az is választ ad, hogy az adott kormányzat a saját törvényeit betartja-e (korrupció, közbe-szerzés), illetve ha kiderül egy-egy korrupciós ügy pl OLAF-jelentés által, annak van-e hatékony jogorvoslata, vagy szőnyeg alá söprik.

#14: "Egyelőre élvezzük ki a szabadságot" - rendben van, adjunk is be gyorsan pár közbeszerzési pályázatot/jelentkezzünk középvezetőnek valamelyik állami szervhez. A 80as évekre én is emlékszem :R.

HSZ-emben nem neveztem meg egyetlen pártot vagy konkrét kormányt sem, bárminemű hasonlóság a véletlen műve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) lejo válasza nyisziati (#14) üzenetére


lejo
csendes tag

Igazad van abban hogy nincs olyan diktatúra itthon és valószínü hogy sosem lesz olyan mint annó régen.De az a gond hogy arrafele megyünk csak már nem olyan módszerekkel mint amilyeneket akkoriban használtak.
Ma már nem lehet azokat megtenni.Más idök járnak.
Ma a párt felügyeli a rendszert és nem fordítva mint ami egy demokráciában normális lenne.
Fogy a szabad sajtó,szépen lassan megszünnek létezni a független intézmények amik a hatalom szolgálatába fognak állni. Nincs annyi ellensúly ami a balanszt létrehozhatná.
Ès egy ilyen törékeny rendszerben bárki hamar azon kaphatja magát hogy nincs lehetösége a saját nézetei szerint élni és nincs akihez fordulhasson hogy az igazát érvényesíthesse,mert addigra már csak egy oldal fog maradni.

"szemet szemért,s a világ megvakul"

(#20) anulu


anulu
félisten

persze, a hülyék meg a túloldalon...

rájuk már többszörösen igaz a régi vicc:
- Honnan tudod, hogy egy politikus hazudik?
- Mozog a szája...

amúgymeg [link]...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) t72killer válasza lejo (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mielőtt a poklok poklaként írnánk le, ahol vasvillás ördögök szurkálják a szurokban rotyogó ellenzékieket, a 80as években tudtommal senkit se lőttek le/akasztottak fel politikai nézetei miatt.

#21: ez már poltopik - ahogy a fentebbi HSZ-em is, különben is csak a médiaköltség, nincsenek benne a felcsút FC idegenlégiósai/gyepfűtése.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) nyisziati válasza Mercutio_ (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

2,5 milliót loptak tőlem (magánnyugdíjpénztár) 2011-ben, úgyhogy fent is voltam a plafonon rendesen. Még most is fáj.

Ettől függetlenül még mindig demokráciának tartom a rendszerünket.
Csak kicsit sokra érzik magukat felhatalmazva a NER-társak.

(#25) t72killer válasza Dhampir (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesmi mostanában is előfordul.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Csápájev válasza Dhampir (#24) üzenetére


Csápájev
őstag

Ők ebből a hozzáállásból élnek, amilyen a tiéd.

(#28) Mercutio_ válasza nyisziati (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

Feltételezem állami-/önkormányzati szférába vagy/voltál.

Én "multisként" kiálltam a sort és nyilatkoztam, hogy maradok a manyup-ban.
Igen volt benne kockázat, de ezzel jár, ha vannak elveink.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29) nyisziati válasza t72killer (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ja, a koreai népi demokratikus köztársaság is demokratikus..."
Jó, mindannyian tudjuk, hogy ez a kommunizmus államideológiájából következő elnevezés ("Minden hatalmat a dolgozó népnek!").
Miközben a valóságban egy szűk elit uralkodott ("vörös bárók").
Diktatórikus eszközökkel persze, hiszen Marx már rég megmondta, hogy a szocializmusból az út a kapitalizmusba a proletárdiktatúrán keresztül vezet. :DDD
Amit ugye egy kisebbség gyakorolt - a nép nevében. :U

És innentől automatikusan adódik a kérdés, hogy miben is különbözött ez a sötét középkor nemesek és papok általi uralmától.

(#30) nyisziati válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem, magánszférában.
Utána amit írtál nem egészen értem. Milyen manyupban maradtál? Azt megszüntették egy tollvonással.

(#31) nuke7


nuke7
veterán

na, csak megtanulnak kommunikálni még ha keveset is kell nyilatkozni nem kormánypárti médiának...

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) MageRG válasza nyisziati (#30) üzenetére


MageRG
addikt

"Azt megszüntették egy tollvonással."
Manyup még ma is van, csak gyakorlatilag önkéntes. Éves tagdíjat és működési díjat fizetsz, az állami befizetésekből nem látnak semmit.
Cserébe nem nyúlja le az állam azt az összeget ami addig összegyűlt a számládon.
Ja, a tagok nem "írták ki magukat a az állami nyugdíjrendszerből".
Állami nyugdíjat is kapnak majd. (ami annyit is ér, de az egy másik történet...)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#33) Timer válasza nyisziati (#30) üzenetére


Timer
veterán

Volt még egy kör, amikor nyilatkoznod KELLETT ismét, de akkor már azt is bevállalva, hogy az állami részt csak befizeted a közösbe, de kivenni azt sohasem fogod, mert elveszíted rá a jogosultságodat. Ennek fejében maradhattál a MANYUP-ban...gondolhatod, hányan nyilatkoztak megint erről, mindenki hagyta a picsába az egészet, mert látszott, hogy nyerni itt igazán nem lehet. Sok pénztár megszűnt ennél a pontnál, de át lehetett menni olyanba, ami talpon maradt, és állítólag aki még ezt is be merte vállalni a szolid erőszak ellen, az jól járt, ugyanis életképes a koncepció. Sajnos én sem mertem, csak az első körben nyilatkoztam, a második fenyítés már megtette a hatását, és hagytam, hogy elkészüljön a "névre szóló" állami számlám. Ó várj, az még mindig készül.

(#34) nyisziati válasza Timer (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

Jaja, emlékszem már.
Akkor viszont erős képmutatás Mercutio_ részéről arról beszélni, hogy "neki vannak elvei".
Kösz, nekem is vannak.
Emlékszem, én is azért nem írtam alá a nyilatkozatot, mert úgy voltam vele, hogyha ezt megszüntették, azt is meg fogják... Ez nem elv kérdése, hanem pragmatikum. Kb. ennyi.

(#35) Ribi válasza fanti (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint belepillant káprázatos szemeidbe és kiönti a szívét neked?
Nohomo persze ;]
Tudtam én, hogy neked is bejön.

[ Szerkesztve ]

(#36) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nem értik ezek a hanyatló nyugatiak a nemzethy kleptokráciát.

[ Szerkesztve ]

(#37) lócitrom


lócitrom
őstag

persze. az ORFK meg a NISZ magától gondolt egyet és vásárolgatott. egy napon remélem ennek is szét lesz b@szva a feje a teljes bagázzsal együtt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38) Mercutio_ válasza nyisziati (#34) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi a képmutatás???? :Y
Hogy az akkori kilátások (kiirom magam az állami nyugdíj rendszerből) ellenére beadtam a nyilatkozatot, hogy leszarom, de ami eddig összegyűlt azt nem veszitek el?

Bocs, de ha kicsit többen lettek volna képmutatók tökösebbek lehet most neked is meglenne a 2,5 millád....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39) Aprósólyom válasza nyisziati (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Annyira ne relativizáljuk a demokráciát, hogy a szocializmushoz hasonlítva ítéljük meg, mert ez csak leragasztja a köztudatot, hogy ez már demokrácia. Lévén, hogy egyelőre sokan el is hiszik. Rendszerváltás óta kb. annyira demokrácia, hogy a tömegek szavazhatnak, illetve, ha elég nagy tömeg beáll valami mögé, akkor valamilyen nyomást ki tudunk fejteni. De ha csak nyugodtan kiállunk valami mellett, csendben tüntetünk, ellenállunk, akkor le van szarva, csak a politika mögötti homályos gazdasági érdekek számítanak. Lehet nem elemeztem eléggé a görög demokráciát, de nem emlékszem, hogy ez így működött volna.

Az ügyészségnek az lenne a dolga, hogy nyomozzon, még akár csak akkor is, ha csak felmerült valami, nemhogy egyértelmű bizonyítékot tegyenek a szájába, amit csak meg kellene rágnia. Ehelyett húzzák az időt. Nyilván azért, hogy legyen idejük a háttérben dolgozni a fedő és kamu sztorikon, előkészíteni az ügyet, hogyan lehet elvarrni a szálakat... Normális esetben már réges-régen elindítottak valamit, és közleményben kiadták volna, hogy nyomozást indítottak ezekben az ügyekben, mert valami bűzlik... De az egy másik ország lenne... nem ez. A magyar többségnek talán gőze sincsen arról, mi lenne a feladata az ügyészségnek.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#40) Csápájev


Csápájev
őstag

Ajánlott olvasmány a demokrácia-nemdemokrácia témában.
Filippov Gábor: A hibrid ellenforradalom kora

(#41) waithEard válasza #92006144 (#3) üzenetére


waithEard
őstag

Mit tudsz a szerkesztők és teriblekk kapcsolatáról, mesélj! :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#42) szkaroly válasza nyisziati (#29) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ami most nálunk van azt úgy hívják banánköztársaság. :D (Rejtő forever)

Poco X3 Pro

(#43) t72killer válasza szkaroly (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Najó, de akkor hol a banán :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) waithEard válasza Aprósólyom (#39) üzenetére


waithEard
őstag

Akkor mihez hasonlítanád a mai demokáciát? Mert én is emlékszem a 90 előtti időkre. És véletlenül emlékszem a tizenpár évvel ezelőtti ügyekre is. Ahhoz lehet hasonlítani?
De az ügészség és úgy általában a teljes magyar igazságszolgáltatás tényleg katasztrófa.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#45) t72killer válasza waithEard (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb olyan, mint a gulyáskommunizmus.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) waithEard válasza t72killer (#45) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem te még nem éltél akkor. Ha igen, akkor meg nagyon közel lehettél a tűzhöz... :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#47) t72killer válasza waithEard (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a következtetést miből sikerült levonni :F?

Éltem, elég fiatalon. Annyit én is kaptam belőle, hogy cikiztek mert nem voltam úttörő - aztán ennyi is maradt a nem-komcsikat sújtó megkülönböztetés.

Aki magas polcon volt, az most is vastag, a falunkban az összes TSZ és tanácsi funkcionárius a volt "közösből" lopta össze a cégét, a családunkban nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) waithEard válasza t72killer (#47) üzenetére


waithEard
őstag

"Kb olyan mint a gulyáskomunizmus."
Nem. Nem olyan. A "gulyáskommunizmus" összehasonlíthatatlanul roszabb volt, kivéve azoknak, akik közel voltak a tűzhöz. Azok közül, akik ma a leghangosabban rinyálnak a demokrácia állapota miatt, nagyon sok közvetlen haszonélvezője volt annak a totalitárius rendszernek ahol valóban börtönöztek be és gyilkoltak meg embereket a politikai véleménye miatt.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#49) t72killer válasza waithEard (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lóf.t, egy zsákfalu TSZ-dolgozó lakójának mégis, mivel volt akkor rosszabb, mint egy mai közmunkásnak?

Sorold már fel, hány politikai foglyot öltek meg 1980-90 között?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) waithEard válasza t72killer (#49) üzenetére


waithEard
őstag

Na ez itt a gond. Tehát ha konkrétan senkit nem öltek meg az elvtársak 80-90 között, akkor már rendben van a dolog? Akkor is azok az "emberek" voltak hatalmon, akik a tömeggyilkosságokat és megtorlásokat vezényelték. Szerintem kár is erre több szót pazarolni.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.