Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Milaraspa


Milaraspa
lelkes újonc

A 45 cN az jó kemény, nem? A másik meg, ki akar hangosan klikkelő billentyűzetet? Inkább legyen hangtalan és haptikusan visszaható. Nem a fülemmel szeretném ellenőrizni, lenyomtam-e a billentyűket.

(#2) copass válasza Milaraspa (#1) üzenetére


copass
veterán

nem. az az átlag.
ez pl a red 45 cN-nál kapcsol, 60 cN az alja.

ez meg a cherry mx black, az kemény 60 cN-nál kapcsol és 85 cN az alja.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3) Huntszy válasza Milaraspa (#1) üzenetére


Huntszy
tag

A másik meg, ki akar hangosan klikkelő billentyűzetet?

Sokan. A mechanikus billentyűzetek klattyogása hozzátartozik a gépelési élményhez (még ha ezt a közelben létezők nem is mindig üdvözlik). Nem vagyok rajongója a dolognak de sokan meg igen.

Nagyon béna példa de ahhoz hasonlít szerintem mikor valaki isteníti, hogy az elektromos autókban nincs motorhang, felbőgés magas fordulatszámon stb. valaki meg írtózik a gondolattól, hogy olyan verdát vezessen ami nem brümmög.

[ Szerkesztve ]

(#4) copass válasza Huntszy (#3) üzenetére


copass
veterán

a hangosat erősen kétlem, mert a Milyen billentyűzetet vegyek? topikban mindenki halk mechanikusat keres! :D
évekig blue switchet használtam, utána váltottam lineárisra. azon belül is a silent verziókra.
a mechanikus jelleg ugyanúgy megmarad.
mechanikusnál a silent a szent grál, amire iszonyat pénzeket lehet költeni.
házi barkácsban se úszod meg 50k alatt, a gyári 70k-ról indul és az se lesz tökéletes.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) thomeef válasza copass (#4) üzenetére


thomeef
őstag

Megjelenéskor megvettem az első gyári silent switches bill.-et (corsair strafe silent). Jó 5 éve már imádom, soha nem fogom lecserélni :D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#6) #16820480 válasza copass (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

50k-ból házi barkács? Én amiket láttam, ott kb csak a board került annyiba, és még sehol a kapcsolók meg kupakok :D
Mondjuk egyéni problémám, hogy nekem ráadásul wireless kell, szóval nem egyszerű a helyzet.

(#7) copass válasza #16820480 (#6) üzenetére


copass
veterán

na de az nem házi barkács, hanem építés minőségi cuccokból.
a házi barkács az, amikor veszel egy olcsó billentyűzetet és szétmoddolod.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) beef


beef
őstag

Nekem red kapcsolók vannak, de igazából azok hangja nem vészes, a kupak az ami a többszörösére felerősíti a kopogást.

(#9) RIC5I válasza Milaraspa (#1) üzenetére


RIC5I
tag

hát én pont azért preferálom jobban a red switchet mint a brownt mer hangosabb és nem egy tompa elfojtott hangja van ami engem zavar

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#10) copass válasza RIC5I (#9) üzenetére


copass
veterán

brown taktilis, red lineáris. én speciel nem bírom elviselni a taktilis switchek hupliját. olyan érzésem van mintha beragadna.
beef: sok mindentől függ: plate, ház, keycap formája és anyaga.
egy csendes switch, abs keycappal is aránylag csendes lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) beef válasza copass (#10) üzenetére


beef
őstag

Én csak a saját tesztemet tudom kipróbálni, ha kupak nélkül gépelek, akkor: "klikk-klikk-klikk", ha kupakkal: "CSATT-CSATT-CSATT" :D

(#12) #16820480 válasza copass (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hogy ilyen. Ez tényleg nem tűnik rossz megoldásnak, bár kérdés, hogy milyen minőségű a végeredmény, megéri-e azt az 50 ezret.

(#13) copass válasza #16820480 (#12) üzenetére


copass
veterán

annyira nem rossz szerintem, igaz ez a kbdfans keycap hangos mert alacsony a kialakítása. de magyar.
ez egy hama mod xdas keycappal, sokkal csendesebb. pedig ugyanúgy silent switch, igaz nincs benne filc. kicsit peng is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Csináltak egy semmivel sem kompatibilis iron butterfly kapcsolót, majd elnevezik MX ULPnek?
Nóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóórmális?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A hangos billentyuzet valakinel featurenek szamit? Kozos irodaban szerintem falra masznek ha valaki mechanikus billentyuzetet hasznalna, hacsak az nem kifejezetten halk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) beef válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


beef
őstag

Szerintem max otthon elbújva a sarokban egy kis C64 nosztalgiára vágyók. :)

(#17) nyunyu válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehetne rosszabb is. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) Mikeee89 válasza Milaraspa (#1) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Nekem kb 3 éve van red switches billentyűzetem. Sokkal jobb rajta gépelni és játszani is, mint egy mezei membránoson. Válaszolva a kérdésedre, pl én akarok hangosan klikkelő (mechanikus) billentyűzetet.
:))

[ Szerkesztve ]

(#19) Csandi válasza Mikeee89 (#18) üzenetére


Csandi
őstag

Red az nem klikkel hangosan, mivel nem is clicky, max az hangos ahogy bottom outolod és a kupak leütődik :)

(#20) gliskard


gliskard
senior tag

Mechanikai hangot adó billentyűzet a irodában és más közös térben a többieknek elég zavaró. Még a koronavírus járvány előtt az egyik ügyfelem coworking irodában bérelt asztal, egy másik asztalhoz letelepedett egy developer srác rákötött egy gamer billentyűzetet a noti-ra felvette a fülesét és elkezdett dolgozni. Baromi zavaró volt zavaró, kb fél órán belül mindenki szólt neki, hogy legyen szíves abbahagyni, végül az aszisztenciának kellett erre rávenni. Össze is pakolt és elment.

(#21) copass válasza gliskard (#20) üzenetére


copass
veterán

mecha bűnözés! :D
nagyritkán be kellett ugranom az irodába pár órára és akkor vittem a saját bill+egeret.
volt pislogás amikor a clickyvel elkezdtem dolgozni! :D
egyrészt a hangtól, másrészt a tempótól! :D
átlag embernek a silent is kiveri a biztosítékot hangügyileg.
van aki úgy csapkodja a laptop billentyűzetét hogy pislogok! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) moleculez válasza copass (#21) üzenetére


moleculez
veterán

Asszony, ahogy megölte a butterfly macbook billt, ami a létezés puszta tényétől is elromlik :DDD Egyszerűen neki ilyen a stílusa, így gépel a lelkem. Most egy Honor Magicbook szenvedi, de bírja. Nem tudom rávenni, hogy laptophoz használjon rendes billt. :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) copass válasza moleculez (#22) üzenetére


copass
veterán

Taika Waititi oscar beszédében szarrá égette az apple-t és istenítette a pc billentyűzeteket! :D
párom is mechán nyomja, cherry mx 3 blue és ő csapkodja, mindenhol hallod! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#24) moleculez válasza copass (#23) üzenetére


moleculez
veterán

Én nagy Apple fan vagyok, nyakig az ökoszisztémában, de a butterfly bill... azt nehezen bocsájtom meg. - first world problems rovatunkat látták. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) nyunyu válasza moleculez (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom a Matias ajtóékje mennyivel használhatóbb, mint a másfél évvel későbbi almalogós numpados valami.

Mecháikból nem nagyon van vezetéknélküli.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) DonToni


DonToni
aktív tag

Anno a C64-es billentyűzet is "ciki" volt már... most meg lassan ez lesz az etalon?!
Mi jön még...? Vissza kerülnek a "TURBO" gombok?! :DDD

-Anti-

(#27) moleculez válasza nyunyu (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Egy ilyen matyi nekem még jó is lenne, legalább jól néz ki, nincsenek nagy igényeim bill téren. Mondjuk a fentebb linkelt cuccok Epo cuccokkal is ellennék, ha már valami igényesebb kellene.
Csak most épp nincs asztalom, majd költözés után lesz ez a problémám :DDD . Most ultamobil ebédlő asztal plusz laptop-ipad kombó van egy darabig.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) gliskard válasza nyunyu (#25) üzenetére


gliskard
senior tag

próbáltam, "élményre" érezhetően más (vagy inkább gyengébb) mint a magic keyboard. Matias-éktól én ezt használom, az ebay-en használtan vettem (65$) – halk, bírja a strapát, de a design kicsit "régimódi"

(#29) gliskard válasza moleculez (#27) üzenetére


gliskard
senior tag

ha macbook-ot használsz egy ilyen keret sem lenne rossz :)

(#30) moleculez válasza gliskard (#29) üzenetére


moleculez
veterán

Mondom, hogy nincs asztalom most :O Ne nyúzzatok légyszi jobbnál jobb setupokkal, a szivem megszakad :DDD . Csak költözzek el :C

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.