Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem csak annyi a bajom ezzel az egésszel, hogy a PC-s piacból kiindulva, ez a hardver natív 4K-s játékhoz nem lesz elég, főként nem 60 FPS-hez.

Elnézve a DF-es adatokat, nagyjából egy kicsit erősebb RX480 a "lelke", és ugye az is "köztudott", hogy a 480 nem nagyon való 1080p fölé, és a számok alapján amivel ez erősebb lenne, az szerintem nem hoz annyival többet, hogy elég legyen.

Persze, tudom, ez nem PC, de ettől a lelke lényegében az lesz.

Kíváncsian várom, hogy valójában, hogy fog teljesíteni.

Véleményem szubjektív...

(#2) laceszgamer válasza hackeeeee (#1) üzenetére


laceszgamer
addikt

Pár év, aztán majd kijönnek megint valami újjal... ez a generáció már nem arról szól, hogy emgveszed, aztán 5-8 évig lehet használni nyugodtan.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#3) mlinus válasza hackeeeee (#1) üzenetére


mlinus
őstag

kb ugyanarra számítok mint a ps4 pro, csak magasabb felbontás, több natív 4k játék. A 60 fps mint standard álom marad.

(#4) lezso6 válasza hackeeeee (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ami engem nagyon érdekel, hogy miképp fért mindez bele... Maga az RX 480 150 wattot zabál (vagyis picit többet), ebben meg kb egy olyasmi van + CPU magok, stb. Első blikkre ez legalább 200 watt TDP...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó lesz ez, ha XO-s lennék, most tutira upgrade-elnék! :K

Viszont a PS4 exkluzív címei nagyobb vonzerőt jelentenek, szóval ha PC-ről térnék át, akkor nálam nem lenne esélye az MS-nek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) hackeeeee válasza laceszgamer (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak a marketing.. Ugye olyan jól hangzik ez a 4K 60FPS..

Pont a DF videóban van 1 kép ami 4K 60FPS-t mutat, de semmi több, semmi mozgás.. Nincs semmi viszonyítási alap, hogy hogy tartja meg az FPS-t, stb. A többség sajnos véleményem szerint 4K 30 FPS lesz.

@lezso: Igen, ez még szintén egy jó, és érdekes kérdés. A hűtésrendszer látszik a DF videójában, ha olyasmi lesz, az nem tűnik rossznak.

Véleményem szubjektív...

(#7) oriic válasza hackeeeee (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Persze, tudom, ez nem PC, de ettől a lelke lényegében az lesz."

Szerintem még mindig nem. Ne felejtsük el, hogy a PC-kkel ellentétben, itt célhardverekről beszélünk, szóval maga a játékfejlsztés is egyszerűbb, hiszen csak egy adott hardverrel kell dolgozni. PC-nél meg ugye a kismillió konfiguráció létezik.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8) Cifu válasza lezso6 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

A PS4Pro tápja is 289W-ra hízott a sima PS4 165W-osához képest.

Szvsz 160-180W TDP előfordulhat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Project Scorpio: Jaguar CPU, Polaris GPU, 12GB memory

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) hackeeeee válasza oriic (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez igaz,

viszont maga a megjelenítésért felelős egység teljesítménye véleményem szerint nem elég natív 4K 60FPS-hez. Vagy, valahol valami butítás lesz grafikai szinten, stb.

Ez igaz, csak mondjuk kíváncsi lennék, hogy ebben az esetben mondjuk egy Wildlands-et miként futtatna el ez a hardver natív 4K-ban, főként 60 fps-sel, amikor ehhez PC-s vonalon már egy 1080(Ti) szintű GPU kell.

Persze úgy, hogyha mellé a textúrák esetlegesen PC-s szinten medium, vagy esetleg high beállítások szintjén vannak (Wildlands), úgy más lehet a helyzet.

Az RX480 itt nagyon labdába sem rúgna PC-s vonalon.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11) lezso6 válasza Cifu (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most néztem neten, hogy a sima XO tápja 215 watt körüli, a hír forrását nézve pedig a Scorpio-ba egy 245 wattost integráltak. Ez alapján kőmüves logikával 30 watt a plusz, tehát 125 watt az új APU TDP-je?

Kétlem, az elég utópisztikus lenne. :) Vagy ennyire jó az a TSMC 16 nm?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Raymond


Raymond
félisten

Tehat 10%+ CPU es 43%+ GPU a PS4Pro-hoz kepest. Nem tudom miert tortek magukat, mar 2013-ban megmondta az MS (Alberto Penello) hogy 50%+ nyers teljesitmeny nem jelent semmit, akkor a 43%+ vegkepp nem fog :D

Komolyra forditva a szot, igen, ez gyakorlatilag egy boost-os RX480-nak fele meg (36EU@1300Mhz) de szep plusz 27% memoria savszelessegel. Az hogy 4K hogy megy majd rajta meglatjuk, de azert eleg sok jatek lesz aminel ez megoldhato foleg mert a konzol beallitasok altalaban joval gyengebbek mint amit a PC-n egy Ultra vagy Very High szinten lat az ember.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) dabadab válasza oriic (#7) üzenetére


dabadab
titán

"maga a játékfejelsztés is egyszerűbb, hiszen csak egy adott hardverrel kell dolgozni."

Hát ez az, ami már nem igaz. Az maradt a különbség, hogy itt kevés HW-vel kell dolgozni, ott meg sokkal, de a fix HW az ugrott.

DRM is theft

(#14) #06658560 válasza oriic (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

2+2.

(#15) Duck663


Duck663
őstag

A májkrémszoft trónra tervezi, a piac meg mondjuk úgy, csalódott. Elég az AMD részvényárfolyamára pillantani. -7-8%

Jaguar magok? Ne már. Inkább lenne benne 4 mag a Zenből, mint 8 a Jaguarból.

Az AMD megválik a dedikált hangprocesszortól a GPU-kban, inkább egy shader tömböt fognak be, erre ebben megint dedikált hangprocesszor van. Jó az egységes gondolkodás. Egyáltalán miért kell(ett) megválni a dedikált hangprocesszortól? Fix funkciós egységként tutira kevesebb tranzisztor kell hozzá, mint leválasztani egy tömböt, amit amúgy ha nincs használatban másra nem is lehet használni. Komolyan nem értem. A teljesítmény meg így is úgy is fix marad.

Ehelyett a számháború helyett inkább mutattak volna valamit a konzolon, valami komolyat 4K 60 FPS-el.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) oriic válasza dabadab (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó nyilván a fix hardver most ezzel a félgen váltással ugrik, de talán még mindig egyszerűbb a fejlesztés így, mint a különböző hardverekkel.

Live-Die-Respawn

(#17) this is life válasza laceszgamer (#2) üzenetére


this is life
Ármester

Jo nagyot valtozott a konzol piac a regi onmagahoz kepest , anno megvetted a konzolt es hosszu evekig kiszolgalt , most meg lassan 2-3 evente piacra dobnak egy frissebb erosebb hw-el szereltet .. ami tiszta rohej .
Vagy ennyire felgyorsult a megterulesi ido ????

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#18) mlinus válasza hackeeeee (#10) üzenetére


mlinus
őstag

nyilván ilyen Wildlands vagy GTA szerű nyíltvilágú játékok sose fognak 60 fps-el menni, amíg ilyen cpu-k vannak a konzolokban. De sztem ez nem is annyira számít azoknak akik konzolon játszanak.

a 3d korszak megjelenése óta 30 fps a "cél" konzolon, és én nem látom ennek változását egyhamar.

(#19) hackeeeee válasza mlinus (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez igaz.. Csak most sokan felülnek a marketingvonatra azért, mert láttak egy FM6 4K 60FPS Scrshoot-ot, aztán majd koppannak, hogy ha az lesz mint most, hogy a többség inkább 30FPS-sel fut max felbontásban.

Véleményem szubjektív...

(#20) oriic válasza this is life (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De miért röhej? Én inkább úgy mondanám, hogy az előző generációk voltak túl sokáig porondon. Annyira felgyorsult a technikai fejlődés, hogy nem lehet már megtartani egy One-hoz hasonló gépet több mint 10 évig. (mint az X360 esetében)

Live-Die-Respawn

(#21) mlinus válasza oriic (#20) üzenetére


mlinus
őstag

Na meg azt is tegyük hozzá, hogy amikor a 360 kijött, abszolút csúcs hardver volt benne, az akkori high end PC-ket is leverte itt-ott. Mindezt persze értelmes áron kellett adni, szóval veszteséggel adta el a 360-okat a Microsoft egy ideig. A Sony még nagyobbat bukott minden egyes PS3-on, pedig az még drágább is volt.

A PS4/X1 inkább biztonsági játékot játszik, nyereség az első naptól, kicsit visszafogottabb hardver.

(#22) Cifu válasza lezso6 (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vagy ennyire fejlett az AMD freki / terhelés regulátora, és mondjuk 125W, esetleg 140W max. TDP került megállapításra. Senki sem mondta, hogy a max. frekit az összes (aktív) CU és mind a 8 mag teljes terhelése mellett tudja tartani. A megjelenés még jó fél év, feltehetően addigra lepolírozzák a rendszert olyan szintre, hogy menjen a dolog...

@mlinus: Emlékeim szerint mind a PS4, mind az XBone veszteséggel került utcára. A Nintendo ezért veri a mellét minden konzoljának bejelentésekor, hogy ő nem adja el ráfizetéssel a sajátjait...

Rosszul emlékeznék?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) n.p válasza Duck663 (#15) üzenetére


n.p
csendes tag

"This is us. This is ForzaTech running 60 frames a second, 4K,"

2 nap portolás után, 66% gpu utilisation mellett. A Forza 6 is stabil 1080p/60fps volt Xbox One-on.

(#24) Abu85 válasza hackeeeee (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Köze nincs az RX 480-hoz. Ez nem olyan GCN verziót használ, ami megtalálható PC-n. Hasonlóan, ahogy a Sony, úgy a Microsoft is egyedi GCN verziót kért. Nem kizárt egyébként, hogy ISA szinten ugyanazt kapták, csak a funkcionális egységek különbözhetnek, illetve ezek számai. Ha mondjuk ez megkapta legalább ugyanazt, mint a PS4 Pro, akkor az RX 480-at leveri mint a poharat. Eleve képes lenne packed mathra, ami rögtön 12 TFLOPS. Ilyen képességnek a közelében nincs az RX 480. Majd a Vega fogja tudni csak.

(#15) Duck663: Hardveresen gyorsítják a rajzolási parancsokat. Ilyen formában ez a proci is overkill. A munka oroszlánrészét már nem a proci fogja elvégezni, hanem offloadba megy egy speciális célhardverre.

Tök mindegy az AMD döntése a hangprocesszorról. Ebben és a többi Xboxban SHAPE blokk van. Az úgy sem volt elérhető PC-n, sosem lesz az. A dedikált hangprocesszor egyébként azért ment, mert jött a Polarisban az utasítás-előbetöltés és az RT folyamatok kezelése. Ezek hiányában kellett a dedikált célhardver, amit eleve a Sony rendelt meg, tehát az AMD csak felhasználta. De mivel ki lehet váltani, így ment is. Lényegesen jobb alternatíva a PC-nek a TAN.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) this is life válasza oriic (#20) üzenetére


this is life
Ármester

Azert annyit nem fejlodott hirtelen a technika hogy szukseges legyen felezni a kifutasi idot ,a XO meg 3.5 eves sincs ... az mondjuk teny hogy a sony lepeset nem lehet figyelmen kivul hagynia az ms-nek .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#26) Kingcold válasza Cifu (#22) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Jaja.. a N szépen keres az újonnan kiadott konzolokon...
De lásd milyen "minőségi" a vas maga. :D

Az Scorpio kapcsán: remélem tartalmat is szállítanak rá, ne csak fütykös méregetés legyen a cél! :U

(#27) #06658560 válasza oriic (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

És ezt a felgyorsult technikai fejlődést látjuk a One- Scorpio viszonylatában is. Oh, wait...
nem inkább a PS4-XBO kombót szabták el veszettül, s gyenge volt, mint a harmat?

(#28) lezso6 válasza Cifu (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor várjuk az RX 580-at 90 wattos TDP-vel. ;] Ok, lehet amúgy tényleg összeadódott itt sok finomkodás, azt viszont nehezen hiszem el, hogy órajelkorlát van, legfeljebb úgy, mint a jelenlegi desktop APU-knál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Kon


Kon
csendes tag

4K ide vagy oda, de (steam statisztika szerint 45% FHD a következő legnagyobb 23% 1366x768, 4K-0,78%) a FHD még mindig a legelterjedtebb. Ez nyilván változni fog csak ki tudja hány generáció megy el konzolból mire a 4K lesz az etalon.

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#30) laceszgamer válasza oriic (#20) üzenetére


laceszgamer
addikt

Azt is hozzá kell tenni, hogy mikor a 360 és a PS3 kijött azért hardverben még igencsak az átlag PC-k fölött voltak, a PS4 és az XO viszont már a megjelenéskor sem volt igazán több mint ami egy középkategóriás PC-be is kerülhet hardver szinten.

Ha annyira akarták volna szerintem most is megoldhatták volna úgy, hogy 5+ évig semmi baj ne legyen a teljesítménnyel, csak ugye abban mi az üzlet?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#31) unrealnoise válasza mlinus (#3) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Már ne viccelj, de ez a vas 1080p-ben simán elrántana bármit 60 FPS-el.
Ez az opció és lehetőség csak a játékfejlesztőkön áll...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#32) Duck663 válasza n.p (#23) üzenetére


Duck663
őstag

VALAMI KOMOLYAT! A Forza neked valami komoly?

A komoly nálam azt jelenti, hogy utána még a konkurencia is megkérdezi magától, hogy na ezt vajon hogy csinálták?! Ami után a potenciális vásárló azt mondja magában, hogy na ez KELL nekem.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#33) Duck663 válasza Abu85 (#24) üzenetére


Duck663
őstag

"Lényegesen jobb alternatíva a PC-nek a TAN." Csak hallanánk már!!! De nem halljuk!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#34) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A 4k alaposan keresztül húzta a termékciklust - fránya Júzer! megvette a 4k-s 65"-osát és használni akarja :DDD
És még a Jaguár + GCN2 kompatibilitás is köti szegény konzolgyártók kezét :K

Fránya PC :P

Azt meg kell hagyni, hogy az AMD a lehetetlen küldetések mester! Egy bőven leváltásra érett - Zen + Vega + HBM2 = ?APU? - technológiát tud már megint versenyképessé tenni! ~6TFlops egy APU-tól :Y PC-ben is szívesen látnám :C
De hát ilyen a nagybetűs piac. Kell valami? Lesz valami!

Továbbra is kíváncsi vagyok, hogy a fentebb hajazott APU-t készíti-e el az AMD; a Ryzen tesztje és a Vegáról jövő hírek után NAGY csalódás lenne, ha nem :(((

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#35) Abu85 válasza #06658560 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PS4/X1-nél pont eltalálták, hogy mi kell a piacnak. Ezt a kasszáknál bizonyították a vásárlók. Ideális árra volt belőve, ideális teljesítménnyel. Viszont jöttek új irányok, mint a VR, illetve vérszemet kapott az MS és a Sony, hogy lehetnének köztes generációk. Ezek valószínűleg nem lesznek annyira sikeresek, mint az alapgépek, mert az áruk nem engedi meg, hogy megszólítsák a kritikus tömegeket, de annyira nem is gond, mivel az alapgépeken a felhasználóbázis elég nagy, hogy a fejlesztők célozzák a gyorsabb verziókat is.

(#33) Duck663: Robo Recall

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) lezso6 válasza Duck663 (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked soha semmi sem sosem jó. :D Ha nincs játékteszt az a baj, ha van, akkor meg az hogy komolytalan. Ha nincs TAN akkor az a baj, ahol van ott meg az hogy nem terjed. Vissza szoktad olvasni mit írsz? :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Magyarul fogták az XBONE elcseszett dizájnját, kukázták és lemásolták a PS4et, csak természetesen szebbet, nagyobbat, gyorsabbat csináltak. Persze amikor azt mertem mondani, hogy az ESRAM egy zsákutca, mit kaptam én a régens MS fanboitól.

#38 persze, tudom, túloztam rendesen, de látszik, hogy néhány mellékvágányt elvágtak és inkább merítettek ihletet a Sony bevált megoldásiból (pl GDDR5), megmaradt az osztott memória, de jelentősen megnövelték, stb

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#38) oriic válasza Cathulhu (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem ez azért jóval több mint egy szimpla másolás.

Live-Die-Respawn

(#39) Callisto válasza Duck663 (#15) üzenetére


Callisto
őstag

"Elég az AMD részvényárfolyamára pillantani."

Ugye nulla hozzáértésed van a (tőzsde)piachoz és kb. semennyeri sem követed mi miért történik?
Semmi köze a Scorpionak az árfolyameséshez. Az, hogy AMD szállítja a chipet ebbe is pontosan növelné az árfolyamot.
Egy közvetlen AMD-vel kapcsolatos ok van: A GS mai véleménye és spekulációja az AMD szárnyalásáról. Ezért esett elsősorban.
A másik ok ami miatt főként a kínai piaccal kapcsolatban lévő cégek részvényi estek: Trump és a kínai vezér találkozásának közeledte. Trump erősen ellenzi a kínai piacon gyártást stb. és most úgy tűnik korlátozni akarja az amerikai cégek számára a kínai piacokat. (Röviden, tömören megfogalmazva.)
Okosodj: US STOCKS-Wall St little changed ahead of Trump-Xi meeting
Ha valamihez tök hülye vagy ne köpködj vele és főleg ne hozd összefüggésbe olyan dologgal, amihez nem sok köze van. Legalább a hozzád hasonlók utána néznének mi miért van, de nem. Bírom az ilyen IQ harcosokat. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#40) hackeeeee válasza Abu85 (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ez alapján mondom amit mondok:

Ez alapján akkor odatehették volna az 1080-at is, hogy annál is erősebb, mert ha jól tudom az is ~8 Gflops körül van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41) unrealnoise válasza Duck663 (#32) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Olyat ma már nem nagyon lehet... Fel kellene fogni, hogy már annyira jól kinéző játékok is vannak, hogy az emberek sokszor (átlag gamerek) észre sem veszik a különbséget, fel sem tűnik nekik, hogy ezzel vagy azzal mennyi meló volt, max azt látják, hogy összképre nagyon szép és folyamatos.

Minél élethűbbek a tripla A játékok, annál nehezebb lesz különbséget tenni köztük... hardvertől függően. Mert biztos vagyok benne, hogy a PS4 pro-s 2K skálázva is brutál szép lesz, de az is biztos, hogy a Scorpio komolyabb vas, stabilabb frame értékekkel, és VR-ban is biztos, hogy ez lesz a nyerő...

Csoda beszarás dolgokat én már nem várok látványra, mert már kaptunk és kapunk is még pár ilyet, inkább játékmechanikára, kreatív ötletekből kellene több, lásd egy gyenge nintendo vason milyen művészi, szép és remek játék lett a Zelda...

Ettől független jó vas ez, és tuti ki is lesz használva az ereje, elsődleges konzolnak kiváló lehet.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#42) waithEard


waithEard
őstag

Nem igazán értek a konzolokhoz, de ez a sűrű frissítgetés nem olyan lesz lassan, mintha PC-t venne az ember? :F
Nem pont az volt a konzol előnye, hogy sokáig nem kellett cserélni a hardvert?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#43) Abu85 válasza hackeeeee (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én nem tennék oda semmilyen PC-vel való összehasonlítást, mert ha tényleg így ki van tömve célhardverekkel az Xbox Scorpio, akkor csak ezeknek az egységeknek a használatán múlik, hogy teljesen más legyen a teljesítménye, mint amit a számokból lehet várni. Ha nem igazán nyúlsz hozzá a képességeihez, akkor kb. tényleg egy RX 480-as, de ha használod is a gépet, akkor sokkal gyorsabb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

És egy kérdés?
A nextgen konzollal elkövetik-e ugyan ezt a "hibát"?!

Hogy azt már eleve 10 bit color per chanel, HDR, 4k-ra tervezik, miközben a 8k ugyan így fog kívánni egy fél generációs váltást, vagy sem. Az előbbit NEHÉZ lesz megmagyarázni, mert a mostani félciklusos váltásnál szinte minden ismerősöm aki van dobott egy hátast, de fizetett. Az utóbbihoz viszont "HW" kell!
Súlyosbítva azzal, hogy a 4k és a 8k között nincs akkora ugrás, mint a FHD és a 4k között. Okés, azért van, de nem akkora. Így az fél generációváltás már nem lesz annyira késztető a gémerek szemszögéből, mint ez.

Persze érthető, hogy kell a profit! Csak az a kérdés, hogy annak vesztésével a hírnevedet is odaadod?
Konzolgyártó jól vigyázz, divatba jön a PC!!

Ami a HW-t illeti, az AMD nyeregben van. Mert nem csak a GPU rész skálázható jól, hanem a Zen-nel a CPU rész is. Végre!
Csak az a kérdés, hogy a nagyon várt APU-juk 4 Zen magja, Vega GPU-ja kiegészül-e HBM2 memóriával vagy sem? Remélem igen!
És utána NEM lesz kérdéses, hogy a következő konzolgenerációban 7nm-es gyártástechnológiával, 8(?) Zen+ mag fogja kiszolgálni a brutálisan erős Navit, HBM3-mal megerősítve.
Pusztító lesz...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#45) #06658560 válasza Abu85 (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Leginkább azért vették, mert addigra a korábbi gen már nagyon kevés volt. És ahhoz előrelépést jelentett, nagyot. Viszont már az akkori mainstream tv-khez sem volt feltétlen elég. Közben meg kitört a VR és a UHD láz, utóbbi pedig már a megjelenésükkor tudható volt. A Sony pedig már korábban tudhatta, a fejlesztési idő alatt, mivel mintha valami tévéket fejlesztő részlege is lenne. Meg filmgyártó.

(#46) Abu85 válasza #06658560 (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha ez így lenne, most mindenki cserélne az erősebb hardverre, vagy legalább az új eladásokból nagyrészt az erősebb verzió menne. Ezzel szemben a Sony-nál továbbra is a sima PlayStation 4 a kedveltebb a kasszáknál. Jóval kedveltebb. Egyszerűen van a többség, akiknek nem kell a 4K és a VR, és van egy hangos kisebbség, akik elérték azt a tömeget, hogy megéri őket célozni egy drágább hardverrel. De valószínűleg még 2-3 év múlva is az alapgépekből megy majd el évente több.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) lezso6 válasza Vitamincsiga (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

8K még sehol sincs, ahhoz képest, hogy ahol 2013-ban a 4K volt. Amúgy pontosan akkora lépés a FDH => 4K és a 4K => 8K. Mindkét esetben négyszereződik a pixelszám.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) Medocsabi válasza waithEard (#42) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nagyon lassan. De itt továbbra sem kötelező a váltás,minden megjelenő játék xbopx one ra is megjelenik majd. Illetve mutass nekem egy pc-st aki 5 évig nem nyúl a géphez :)

A többieknek akik a pchez hasonlítják: Tök fölöslegesen írják a dolgokat. Almát a körtével? ez nem egy alaplap+cpu+dvga,ez egy KONZOL.

[ Szerkesztve ]

(#49) hackeeeee válasza Abu85 (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És lényegében ezért az egészért mondom azt, hogy most ez egy induló Hypevonat, mert tényleg csak számokat láttunk, semmi mást.

De tény, hogy ez egy célhardver, Én kívánom is azt, hogy ez jöjjön be az MS-nek, és legyen méltó utódja az XO-nak. :)

Véleményem szubjektív...

(#50) krx21


krx21
nagyúr

Várom, kíváncsi vagyok. Azért egy kicsit lehetett volna erősebb is, legfőképpen a cpu.
Reméltem, hogy a Microsoft a végleges hardveren még erősít a kiszivárgotthoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.