Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

vállalatoknak azért illik eredeti op rendszert használni :U ,

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) Erasmus válasza zazahoho (#1) üzenetére


Erasmus
őstag

úgy érzésre azt mondanám, hogy ha a cégek közül valaki, akkor éppen ezek a kicsi, max. 10 gépes vállalkozások nem foglalkoznak sokat ezzel (eleve kevés a pénz, van jobb helye stb.)

(#3) zazahoho válasza Erasmus (#2) üzenetére


zazahoho
őstag

én csináltam pár gépet ilyen kicsiknek ,kb 50:50%ban voltak eredeti op rendszerek a gépen 1-2 gépes kis cégek döntő része megvette ,de aki több gépet üzemeltetett az már variált ,de anno azért egyik legnagyobb gyógyszergyár -nál is volt pár 100 db gép amire elfelejtettek licencet venni ;]gondolom a végső cél nem a vírusírtó népszerűsítése ,hanem az op rendszer eladása

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4) Erasmus válasza zazahoho (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

gondolom a végső cél nem a vírusírtó népszerűsítése ,hanem az op rendszer eladása

jaja, szerintem is

kicsit off: az ilyen oprencer/meg szoftvertelepítős boltok és jószándékú ismerősök közül azok a legkeményebbek, akik mondjuk 10-15e forintért (nem egy ilyen esetet ismerek) telepítenek tört windowst meg rá mindenféle tört appot a teljesen fogalmatlan usernek vagy cégnek. az meg baromira örül és rendkívül hálás, hogy az olcsó notira előtelepített freedos vagy linux helyett kapott egy használható gépet, azt hiszi, legális programokkal.

(#5) #40553216 válasza Erasmus (#4) üzenetére


#40553216
törölt tag

"fogalmatlan usernek vagy cégnek. az meg baromira örül és rendkívül hálás, hogy az olcsó notira előtelepített freedos vagy linux helyett kapott egy használható gépet, azt hiszi, legális programokkal.">és tényleg. :( csak a szűk ismerősi körben kettő ilyen. és csodálkoznak, sőt, szinte fel vannak háborodva, ha mondom, hogy azért nem hihetik, hogy egy win7 ultimate+mso prof kombóért fizetett 5000 Ft a legális sw ára? szemben azzal, hogy inkább 150000.

(#6) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azért ez jó dolog! :K

(#7) Immy


Immy
őstag

Mennyivel gyengébb mint a fizetős társai? pl.: eset nod32? :F

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8) WonderCSabo válasza Immy (#7) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvasd el ezt!

(#9) Immy válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm! :C

Most nézem a cikk készítője is ezt használja. :U

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#10) kraftxld válasza Immy (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább ne használja, és írjon róla légből kapott marhaságokat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) ddekany


ddekany
veterán

Én múltkor felraktam egy XP-s irodai gépre próbaként, gyűljön a tapasztalat... Sajnos nem kellett sok idő, a gép egyszer csak használhatatlanul lassú lett, nem lehet vele csinálni semmit. Nézem mi van... Security Essentials elkezdte magát frissíteni, és a frissítési művelet valami 800 MB-t memóriát akart lezabálni. Természetesen ettől a gép fejre állt (512 MB RAM -- irodai gép, nem valami véristván erőmű ez)... de kivártam, valami 2 óráig tartott az egész, mivel folyamatosan swap-elt a gép (közben természetesen másra használhatatlan volt). Gondoltam ez csak valami egyszeri genyó update volt, szóval miután ez megvolt, újraindítottam, és nyomtam neki kézileg, hogy nézze meg van-e frissítés. Erre megint elkezdett szöszölni, és elkezdett csillagos égbe menni a memória használat... Szinte teljesen friss XP telepítésről van szó, szóval most vagy elvárás a több RAM, vagy nem tudom. De ezek után leszedtem, mert tökre nem kell nekem, hogy emlegessen a felhasználó...

[ Szerkesztve ]

(#12) moonman válasza ddekany (#11) üzenetére


moonman
titán

elég sok gépen használom, de még sosem láttam ehhez hasonlót.

(#13) ddekany válasza moonman (#12) üzenetére


ddekany
veterán

512 MB RAM-os gépek?

(#14) WonderCSabo válasza Immy (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL.

(#15) Lenry válasza moonman (#12) üzenetére


Lenry
félisten

a jelenség azon felével már én is találkoztam, hogy a netezős gépen (P4 2.8HT, 768MB RAM) nagyon hosszan frissített, és nagyon fogta a gépet.
a 2.0 óta viszont jó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) moonman válasza ddekany (#13) üzenetére


moonman
titán

többnyire.

(#17) negyedes


negyedes
addikt

orulok neki. ;) akkor lehet ajanlani.

en megvagyok vele elegedve, eddig mindent megfogott es mindent leirtott. tapasztalat: 3 honap mse 0 fereg, 2 honap avira 11 kartevo amit el se tud szedni.

ami tetszik benne:csendben csinalja a dolgat, soha nem szol cska a valamit talalt.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) Immy válasza kraftxld (#10) üzenetére


Immy
őstag

(#19) Narxis válasza Immy (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem ingyenesek közül az egyik legjobb, a fizetőseknél meg változó, ott nagyrészt supportot fizetsz és pár extra app. támogatását.

De MSE-nél nem is törvényszerű, hogy legyen pl. antispam vagy tűzfal mert más MS termékek már eleve tartalmazzák.

Thanos was right.

(#20) ddekany válasza negyedes (#17) üzenetére


ddekany
veterán

"3 honap mse 0 fereg, 2 honap avira 11 kartevo amit el se tud szedni."

Azt azért megjegyezném, hogy ha csak egyetlen fertőzést bekap a gép (és egyik irtó sem 100%-os, szóval erre mindig van esély, főleg UAC és társai nélkül), akkor az gyakran megpróbálja hatástalanná tenni a vírusirtót (rootkit-es rejtéssel pl.), és húzza magával a többit.

(#21) moonman válasza Immy (#18) üzenetére


moonman
titán

tudtommal a szerzőnek semmi anyagi haszna nincs abból, hogy a blogjában leírja a tapasztalatait, szóval nem marketingről van szó. ha az nem győz meg, hogy a nagyvállalati Forefront kisöccse, akkor semmi nem fog, használj NOD32-t.

(#22) moonman válasza negyedes (#17) üzenetére


moonman
titán

tapasztalat: 4 év, 0 féreg, antivírus nélkül. ezt űbereld. :D

(#23) WonderCSabo válasza moonman (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

tudtommal a szerzőnek semmi anyagi haszna nincs abból, hogy a blogjában leírja a tapasztalatait

Így van.

(#24) Narxis válasza WonderCSabo (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyetértek.

Thanos was right.

(#25) Immy válasza moonman (#21) üzenetére


Immy
őstag

Hol írtam én olyat, hogy anyagi haszon származik neki belőle? Szerintem még utalást sem tettem rá. :W Olvasd el mire válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#26) WonderCSabo válasza Immy (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért olvasom logout cikkeket, hogy ne marketing foszlányokat olvassak.

Írtad Te. De miért gond az, ha leírja? Én meg az Fx-et ajánlgatom, promózom, mert nekem az tetszik. Baj?

(#27) Immy válasza WonderCSabo (#26) üzenetére


Immy
őstag

Szerinted nekem gond az, hogy valaki írt belőle egy cikket? :DDD
-szerintem kicsit el beszélünk egymás mellett

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#28) WonderCSabo válasza Immy (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Neked az a bajod, h. marketingszagú a cikk - szted. Legalábbis előbb ezt írtad.

Azért olvasom logout cikkeket, hogy ne marketing foszlányokat olvassak.

Vagy akkor ezzel a mondattal és az előtte lévő idézettel mire utaltál?

(#29) Immy válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


Immy
őstag

Azért olvasom logout cikkeket, hogy ne marketing foszlányokat olvassak.

Erre gondoltam:
Neten nem könnyű mindig hiteles forrást találni.
Más:
Szerintem a cikk írója megpróbált objektíven írni a hírről.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#30) moonman válasza Immy (#29) üzenetére


moonman
titán

valljuk be, elég félreérthető volt az a hsz, de akkor kanyarodjunk vissza a témához. :)

(#31) kraftxld válasza moonman (#30) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, jó az MSE, bár kérdés, hogy mi van akkor ha pl 15 gépre rakom fel? Jön a BSA és kiszámláznak az MS-el karöltve 5 db MSE-t? :F
WSUS-en keresztül is lehet frissíteni ám.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32) moonman válasza kraftxld (#31) üzenetére


moonman
titán

15 gép fölött én már csak magam miatt központi felügyeletes cuccot használnék. szerintem nem jönnek, csak simán megszeged az eulát és ettől rosszul alszol. ;]

(#33) WonderCSabo válasza moonman (#30) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaja, ezt akartam mondani. Elnézést Immy, legközelebb vhogy fogalmazz direktebben.

[ Szerkesztve ]

(#34) Sanyix válasza moonman (#22) üzenetére


Sanyix
őstag

tapasztalat, 3 év, nuku vírusirtó, 0 férgeg/vírus/spyware.... ezt űbereljétek ;)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#35) WonderCSabo válasza Sanyix (#34) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és ha nincs ellenörző eszközöd, honnan tudod h. nem vagy fertőzött?

(#36) Immy válasza Sanyix (#34) üzenetére


Immy
őstag

Nincs hálókártyád és elvan zárva a külvilágtól?

WonderCSabo no problem, legközelebb pontosabban fogalmazok :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37) Sanyix válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


Sanyix
őstag

onnan hogy időnként(évente) felrakok egyet és leellenőriztetem... na meg amúgy is észre lehet ha valami ott van aminek nem kéne, vagy valami olyan történik aminek nem kéne.

Ja és persze bár a vinyóim cserélődtek, de az adat particiók jópár éve egy az egyben vannak átmásolva, vannak ám 2004-ben létrehozott fájlok ;) uh ha lenne valami az is megmaradt volna.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) Sanyix válasza Immy (#36) üzenetére


Sanyix
őstag

megy a torrent, warez, böngészés, minden ;)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) WonderCSabo válasza Sanyix (#37) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem.

(#38) Sanyix : Ezt már nem nagyon. Ha vki warezt szed, lehetetlen időnként nem bekapcsi vmi fertőzött cuccot.

(#40) Sanyix válasza WonderCSabo (#39) üzenetére


Sanyix
őstag

annak lehetetlen aki minden szart mindenhonnan összeszed, és van annyi esze hogy az xyspyware.exe-re ráklikkeljen, vagy kikapcsolja az uac-ot "mer idegesít"...

Nem kell ráklikkelni a guglis "free download please download the downloader.exe first"
Na normális rendszert, és normális böngészőt, és észt használni.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#41) kraftxld válasza Sanyix (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért ne hasonlítsuk össze az SMB környezetben előforduló egységsugarú felhasználóval, aki meglátja a hírdetést, hogy örökélet, ingyensör, és kattint vígan, majd beszopja a trojant. Nem állhatsz egész nap mögötte, hogy mit csinál, és rácsapni a kezére, hogy naezt most ne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42) kraftxld válasza moonman (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom, én szerintem ebben a környezetben (max 75 gép) totál fölösleges a központi felügyelet. Csinálja a dolgát csöndben aztán kész. A Trend Micro is csak a faszságot okádja a konzoljára, semmi használhatót (xy virus is detected, but unable to clean - és ki a tökömet érdekel? miért nem írtottad le idióta ha már ott vagy, vagy törölted? :DDD ) aztán csak megy a sírás, hogy okádja kifele a hülye leveleket 1000 fertőzés meg ilyesmi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) WonderCSabo válasza Sanyix (#40) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kösz a tanácsot... Mondtad, h. még a Warez se okoz gondot. Nemrég fordult elő velem, h. egy totál megbízható cuccot szedtem le. Lecsekkoltam, hát bejelzett az AV. Feltöltöttem Virustotalra, nagyrészt trojant jeleztek rajta. Az ember sokszor hiába óvatos.

[ Szerkesztve ]

(#44) fatal` válasza WonderCSabo (#39) üzenetére


fatal`
félisten

Tévedés, csak nem kell minden szart leszedni.

(#45) WonderCSabo válasza fatal` (#44) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszönöm a tanácsod, sokat segített! Talán ha elolvasnád a 43-as hszt.

(#46) fatal` válasza WonderCSabo (#45) üzenetére


fatal`
félisten

Biztosan nem scene release volt az a totál megbízható cucc.

(#47) WonderCSabo válasza fatal` (#46) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok, bejezem ezt a discussiont, mert semmi értelme nincs, off topik, és még warez is...

Nem tudom, h.programokból létezik-e scene, de a kommentekben mindenki írta, h. fasza és megbízható felhasználó töltötte fel.

(#48) moonman válasza kraftxld (#42) üzenetére


moonman
titán

pont tőled nem vártam ilyen hozzászólást. :D én nem annyira szeretnék minden reggel körbemenni és megnézegetni a gépeket, hogy minden oké-e, inkább kinyitom a menedzser konzolt és rátekintek egy report-listára. :)

#47: "bejezem ezt a discussiont"
jááááj :O :D

(#49) kraftxld válasza moonman (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Épp ezaz. Ne szóljon, ne jelentsen, csinálja a dolgát. Te örülnél, ha minden reggel nézni kéne a TCP/IP management konzolban, hogy Kiss Béla gépe sikeresen elküldte a 3452. csomagot Géza gépének a packet loss után?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) WonderCSabo válasza moonman (#48) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elnézést, csak párhuzamosan MozillaZineon pofázok... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.