Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kromatika


kromatika
veterán

Jó cucc.mi az ára?

Légy jó mind halálig.

(#2) Füge007 válasza kromatika (#1) üzenetére


Füge007
senior tag

Most még über brutál kategória, aztán majd ahogy múlik az idő, egyszer csak beesik a normál felhasználó ársávjába.

Pontos ár nem ismert, de 1400 euro körüli árat lőttek be rá!

Füge

(#3) Televan74 válasza Füge007 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Normál felhasználónak nem is kell még 128GB -t. :N

Még a 32GB is sok lenne.16GB viszont már ajánlott szerintem ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem 8-ból 4 mindig üres, ki lehet ezt használni otthoni környezetben? :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#5) subset


subset
senior tag

Alaplapot hol kapni hozzá :Y :)) ?
Mármint 8 dimmeset consumer vonalon ?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#6) kleinguru válasza subset (#5) üzenetére


kleinguru
addikt

A legtöbb lga-2011(v3) ilyen lap:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) babkukta válasza kleinguru (#6) üzenetére


babkukta
senior tag

ami úgyszint minimálbéres tárcához való :(((

Üdvözlettel, Tibi

(#8) Füge007 válasza Televan74 (#3) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem de ki tudja mit rejt a jövő :D Anno azt hittem 1 Gb RAM mindenre elég most meg már én is 16 Gb-ot használok a gépembe (az más kérdés, hogy az esetek 80%-ban nem használom ki, de akkor is ott a tudat ha kell akkor van :D ) Viszont jönnek az egyre RAM igényesebb játékok, ki tudj a a hard gémerek lehet nemsokára rácsapnak ezekre a KIT-ek re.

Füge

(#9) Televan74 válasza babkukta (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Teljesítmény kell? Fizesd meg! :D
Lehet venni használt autót és Ferrarit is.Mind a kettő 4 keréken gurul. ;]

(#8) Füge007 Azért kell mindig ésszerűen vásárolni.Ma 16 kell azt veszek,holnap 32GB kell akkor megint lépek egy szintet.Ami nálam jövőre a Skylake vagy Zen vásárlásával meg is teszek.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Füge007 válasza subset (#5) üzenetére


Füge007
senior tag

Íme, persze az árcédulát ne nézd ;]

Füge

(#11) nemlehet válasza Televan74 (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Ajánlott? Mire? Egyetlen felhasználás ami OTTHON (nem munka) eszembe jut az RAM-Disk aminek értelme is van. A játékokban is jellemzően a VRAM a bottleneck, nekem még 8 gb RAM mellett sem volt sose gondom pedig gyakran játék mögött még fut spotify, TS, böngésző vagy 1 füllel, néha film amit félbehagyok, doksik..

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Televan74 válasza Füge007 (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet olcsóbban is.[link] :D

(#11) nemlehet Nekem kell a megnyugtatásomra a 16GB ram.Bár a 8GB is elég egyenlőre.Aztán meglátjuk a DX12 -s játékok mennyit igényelnek majd a memóriából.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) MasterDeeJay

Én szívesen vennék 16-os modulokat ddr3-ból ha lenne mondjuk max ~25e-ért noname ebayről (reg van drágábban:[link]), de egy gyártó sem csinál csak ECC+REG-essel van tele a piac amit átlag asztali nem kezel.
Semmibe nem tellene rápakolni 2x annyi chipet egy nyákra, nekem ddr2 800-asokból van olyan sima asztali amin 32db chip van és úgy jön össze a 4gb-os modul. De DDR1 ből is volt olyanom amin ennyi chip volt, illetve SD ramból is van brutál méretű. (eddig 32gb volt a legtöbb a gépemben de hülye voltam és kis haszonért eladtam a felét amikor a ddr3 ramárak felmentek az egekbe) DDR4 ből meg a 32gb-os modul sem lehetetlen, mindez csak igény kérdése.
Lehet használni ennyi ramot ramdisknek, belepakolod az aktuálisan játszott játékot és ezzel minimálisra csökken a betöltési idő (mentések úgyis nagyrészt máshova mennek). Tudom nem nagy szám, de mennyivel jobb úgy játszani hogy a loading felirat csak felvillan.
Most jelenleg egy játékom van ami 7-8Gb ramot eszik a 16-ból az a Star Citizen igencsak alfa státuszban. Otthonra átlag játékgépbe 1x8Gb többet nem szoktam senkinek ajánlani, majd ha kell akkor vesz bele még egyet.
Smiley
Na az egy jó felhasználás!

[ Szerkesztve ]

(#14) Smiley válasza nemlehet (#11) üzenetére


Smiley
őstag

Miota varok erre, hogy a komplet desktop linux-om a rambol fusson... mondjuk erre mar 32 is talan eleg lenne. :)
Kell egy szunetmentes egy 64gb-s ssd arra feltelepitenem a rendszert, majd szepen becsomagolnam egy img-be, aztan az initrd indulaskor szepen beletolja az egesz img-t a RAM-ba, es onnan bootolna tovabb. Majd amikor vegeztem szepen visszairja a valtozasokat az ssd-re. A mostani DDR3@1600mhz-s ramdisk-en kb 1,9 gbyte/sec az eleres, szoval brutal cucc lenne.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#15) subset válasza kleinguru (#6) üzenetére


subset
senior tag

Jujjj

Használj Te is szabad szoftvert !

(#16) BlackSoft


BlackSoft
addikt

És ez mire jó? Lap létezik ugyan, ami látja a 128GB-ot, de CPU nem létezik, és szvsz nem is fog. Xeon látja, és ott szépen menni is fog 2133mhz-en, a JEDEC által megszabott beállításokkal :U XMP kizárva, de egyéb tuninggal sem hinném, hogy az említett fantasztikus órajelnek a felét is el lehetne érni :DDD

Szóval ez akkor mire is jó? :DDD Akinek kell Xeon mellé 128GB (mint én) nem fog ilyen gamer ultra ghz oc edition reklámanyagot vásárolni, aki meg játszana, az nem tudja használni (mintha egyébként szüksége lenne még 64-re is...). Szóval részemről azt látom, hogy ezt nincs kinek eladni, mert használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) Televan74 válasza BlackSoft (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

+1. :K

Vérpityuknak talán! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Cifu válasza BlackSoft (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szóval ez akkor mire is jó?

Arra, hogy bekerüljenek a hírekbe, elmondhassák, hogy lássátok, miénk a legnagyobb-leggyorsabb RAM-csomag, amit csak meg tudnátok venni. Marketing, én így szeretlek - mert amint látod, a PH!-n is megkapták a maguk hírét, és mi meg itt beszélgetünk róla...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) erer1000


erer1000
őstag

én a 16GB DDR2 vel elvagyok még :DD :DD (thanks ebay)
remélem az amd a zen-el valami jót alkot, akkor lehet ki is hagyom a DDR3at jön a 4 :D

egyenlőre a ddr4 árán felsírok szinte:D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#20) kleinguru válasza babkukta (#7) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem ez volt a kérdés, hogy jön ez ide :F

Ha nincs rá az embernek pénze nem veszi meg :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21) TESCO-Zsömle válasza Televan74 (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mindkettőnek 130 a végsebessége autópályán. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) snecy20 válasza nemlehet (#11) üzenetére


snecy20
veterán

És ezeket miért nem zárod be? eszembe nem jutna egy futó filmre ráereszteni a Crysis3-at. ;]
Ha fut a böngésző meg mondjuk egy torrent kliens, már érezhetően nem úgy futnak a gépigényesebb játékok, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez egy családi csomag? Megveszed, aztán mindenkinek jut a gépébe? :D

(#24) nemlehet válasza Televan74 (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Ok, ez egy elfogadható indok, csak szerintem tök pazarlás. Nagyon nincsenek alacsonyan a RAM árak, tehát abból az összegből amit a +8 GB "megnyugtató" RAM-ra szinte egy kategóriával jobb VGA vagy CPU kijön ami sokkal többet számítana.

(#14) Smiley

És ez reális otthoni felhasználás? Nem azt mondom, hogy nincs értelme, biztos létezik olyan feltételrendszer ahol ez a jó megoldás, de nem hinném, hogy tömegigény van rá. Azért egy normális SSD-vel megfelelően pattogós kb bármilyen rendszer, még a Win 8.1 (de a 7-se rossz) is, de egy minimál linux disztro meg pláne. De amúgy azon kívül, hogy elmondhatod magadról hogy igen megcsináltam ez neked miért is lenne jó? Még a komolyabb CAD programok is elindulnak 10-15 mp alatt SSD-ről, hát még ha van egy RAID 0 szóval ha azt megharmadoljuk RAMDIsk-el se spórolunk túl sokat. De mivel linuxról van szó nem hiszem, hogy ez lenne a fő szempont. 64-es SSD meg 32 gb ram komoly virtualizációhoz meg kevés.

(#22) snecy20

Nem tom, lustaság. Ha valami nagyon hardverigényes játékkal játszok akkor bezárom, de pl egy LoL, GW2 vagy Dark Souls 2 mellett nincs rá szükség. Talán az egyetlen játék ahol észrevettem, hogy számít, hogy bezárogatok-e mindent az a Witcher 2 volt, meg a skyrim szétmoddolva :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) BlackSoft válasza Cifu (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ezt mondom én is, hogy ezt max az a 0,000001% veszi meg, akinek 2db X99-es gépe van otthon, és mindkettőbe akar 64GB ramot, és akkor a felét az egyikbe, a másik felét pedig a másik gépbe teszi bele, vagy aki tartalékban akar a szekrénybe tenni 64GB-ot, ha a másik KIT elromlik :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) cbmfan válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


cbmfan
senior tag

talán ilyened van?

dupla magas kétoldalas 64 MB-os 66 MHz-es PQI SD. már csak az ónláb hiányzik a teljes gyönyörhöz :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27) Smiley válasza nemlehet (#24) üzenetére


Smiley
őstag

Meg egyaltalan nem realis, ahogy az se volt realis 10 eve hogy 8 mag lesz egy processzorban. Viszont baromi nagy lehetoseg van benne, ugyanis eljutottunk odaig hogy az oprendszerek es a fontosabb programok mar nem nagyon hiznak ennel jobban. A szamitastechnika rakfeneje a kezdetek ota, hogy az adatokat vissza kell irni a memoriabol a memoriahoz kepest baromi lassu disk-re. Itt az aranyok nem igazan valtoztak az evek soran, talan a kozelmultban az ujabb ssd-kel mozdult el egy kicsit jobb iranyba. Jopar ev mulva amikor ez elerheto lesz mindenki szamara, szerint ezen masok is komolyan el fognak gondolkozni, ez olyan sebesseget es olyan eleresi idot fog jelenteni, mind az oprendszer mind a komolyabb programok szamara, ami jelenleg elkepzelhetetlen. Persze ha addig a HP kinyogi vegre magabol azt a franya memrisztor-t akkor targytalanna valik, es a feje tetejere all a vilag :)

Az ssd-re visszaterve, a sata3-as ssd egeszen addig tunik baromi gyorsnak amig nem probaltam ki az uj macbook pro-ban levo pcie-s ssd-t. Szoval nincs olyan hogy eleg gyors :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28) MasterDeeJay válasza BlackSoft (#16) üzenetére

Na hát ha nem nézek utána nem is gondoltam volna hogy van valami limit asztali prociknál. AMD-nél úgy tudom nincs limit de ott meg asztali DDR4-es nincs. Azt tapasztaltam hogy AMD jóval engedékenyebb ha ramról van szó.
Lapoknál a limitet én nem veszem komolyan, nagyrészt eddig ment többel mindegyik amibe raktam. Az enyém is max 16gb-ot támogat hivatalosan és hibátlanul ment 32gb-al.
Gyorsba rákerestem hogy kezdetben i7-3930K-re is 32Gb max supportedet írtak, és amikor valaki a saját fórumjukban írta hogy megy 64Gb-al máris kicserélték arra az értékre. [link]
Aztán meg odaírták egy rakás Haswell E3 Xeonhoz is a max 32Gb-ot miközben vannak szerverek 64gb-al, így már komolytalan az egész. Pentium Pro 1995-ben már tudott 64gb-ot címezni, egy mai proci meg nem?

cbmfan
Már nincs meg de nagy volt, de DDR1 ből volt 1gb-os szendvicsramom. :DDD [link]
DDR2 ből meg 4db ilyen nagy tábla (4gb-osak): [link]

[ Szerkesztve ]

(#29) snecy20 válasza Smiley (#27) üzenetére


snecy20
veterán

Ebben van valami. Míg a videokártyák, processzorok és memóriák komoly fejlőésen mentek keresztül, a HDD-k adatátviteli, írási és olvasási sebességei nem nőttek látványosan, új SATA szabványok ide vagy oda. Ezen a téren még óriási fejlődési lehetőségek vannak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30) BlackSoft válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát nekem az i5-öm tudott volna 16GB-ot, de a lap 8-at. Próbáltam vagy 10 féle/fajta rammal, 8-at vett csak be. 775-nél meg 4GB/CH volt még, ott ha nagyobb modult raktam bele, akkor se kép, se hang. Szóval az szerintem elég ritka esetnek mondható általánosságban, hogy többet tud valamelyik, mert valószínű nem véletlenül írnak valamit spec-be. Desktop procinál szerintem nem lehet 128GB-ot használni, sem X79-nél, sem pedig X99-nél.

AMD-nél úgy láttam sokszor, hogy az oldalukon az adatok fele hiányzik, lehet ők sem tudják :DDD De tényleg nagyon sok infó hiányos szokott lenni, Voltot nem ínak ki, Mhz-eket nem írnak ki, de láttam már, hogy memóriát sem írták ki, találd ki, hogy SDRAM vagy DDR8 :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31) snecy20


snecy20
veterán

Egyébként kereskedelmi forgalomban már vannak 128GB RAM támogatású alaplapok? Még nem nagyon találkoztam ilyenekkel, de lehet hogy elkerülték a figyelmem...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#32) dragon1993 válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


dragon1993
őstag

E7-8890 v3, 1.5TB ramot kezel.

[ Szerkesztve ]

(#33) Smiley válasza snecy20 (#29) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a gep ami nalam van most, egy relative nagyobb kozonseg szamara mar egy elerheto kategoria.
i7-4470 + 32GB DDR3@1600Mhz
Write: 2147483648 bytes (2.1 GB) copied, 0.424402 s, 5.1 GB/s
Read: 2147483648 bytes (2.1 GB) copied, 0.284881 s, 7.5 GB/s

Ezt ossze se lehet hasonlitai egy 0.5 GB/s-es altalanos ssd-vel, ezaltal felfogni se lehet, hogy ez mire lenne kepes a mindennapi hasznalatban, pedig ez eleg messze all a DDR4 alap orajeletol...

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34) BlackSoft válasza snecy20 (#31) üzenetére


BlackSoft
addikt

Évek óta vannak több TB ramot fogadó lapok is, csak nem neked készülnek, így felesleges reklámozni mindenhol, így nem is fordul a figyelmed feléjük :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#35) MasterDeeJay válasza BlackSoft (#30) üzenetére

Az i5-be csak 2 slotosom van ASRock H81M-DGS az tud 16gb-ot.
Az AM2-t tudnám letesztelni 4x4Gb ddr2 rammal de az biztos megy.
s775-nél ha sikerül életre kelteni az egyik ddr3 4 slotos lapot akkor megpróbálom benne a 4x8Gb-t
Baromira furcsa hogy limitálják.

Én a csak a www.cpu-world.com -ot használom, ott van rakás infó. AMD oldalán nem is tudtam hogy vannak specifikációk, google nem adja ki elsőnek valamiért.

dragon1993
E3-1xxx v3 32Gb-ra vannak írva. pl:E3-1230 v3

schawo
GÉÉÉMEEERRR!! Nem kő az ECC csak lassít. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) schawo


schawo
titán

128GB ECC nélkül, ez egy rendkívül hasznos termék, hatalmas lesz rá a kereslet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) BlackSoft válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem még első gen i5-öm volt, akkor jelent meg :D DDR2 4x4gigs? Erősen kételkedem, hogy bármilyen CPU/Lap páros annyit elfogad DDR2-ből. Talán csak egyetlen lapra emlékszem azokból az időkből, ami 2GB-nál nagyobb single modulokat felismert, de ott sem tudom, hogy 16GB mehetett-e bele.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#38) MasterDeeJay válasza BlackSoft (#37) üzenetére

Akár melyik AM2-AM2+/AM3 lap megeszi a ddr2 4Gb-os modulokat, viszont nem tudom hogy mennyit max, de kettőt biztosan. [link]
Intelből ezeket amik nekem vannak csak nem intel chipsetes eszi meg, azaz SIS, VIA, ALI meg a rosseb tudja mik vannak még.

(#39) snecy20 válasza BlackSoft (#34) üzenetére


snecy20
veterán

Az biztos. ;]
Amúgy mire 16, 32 vagy 64GB limitbe ütközünk az alaplapi támogatottság okán, és lenne igény a mégtovábbi bővítésre, addigra úgyis elavul a többi alkatrészünk...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) erer1000 válasza BlackSoft (#37) üzenetére


erer1000
őstag

pedig egy mezei lapom van
Gigabyte GA M52L S3P
és megy a 16GB ddr2 :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#41) BlackSoft válasza erer1000 (#40) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkor talán ez csak AMD-s dolog.

(#39) snecy20: Hát engem nem izgat, a következő procim 768GB ramot meg tud majd enni, lapot meg mindig lehet cserélni, ha annak van limitje :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#42) erer1000 válasza BlackSoft (#41) üzenetére


erer1000
őstag

lehet :) a 4GB os ddr2-nél neten mindenhol írják hogy only AMD ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43) BlackSoft válasza erer1000 (#42) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát akkor meg :P Bár el tudom képzelni, hogy az AMD ugyan megoldotta a dolgot, de valahol sunyiság van benne ;] Alaposan kitesztelném én azt, lehet pár művelet után ki is derülne, mi bukik a dolgon a legnagyobbat :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#44) leviske


leviske
veterán

És ezen már megtehetem, hogy feltelepítem a RAM-okra az operációs rendszert? ;]

(#45) erer1000 válasza BlackSoft (#43) üzenetére


erer1000
őstag

vagy csak szimplán megoldotta sunyiság nélkül ;)

szívesen kitesztelem neked csak mond mit csináljak :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#46) Chiller válasza BlackSoft (#43) üzenetére


Chiller
őstag

Sunyiság... :)) :))
Ja, biztos fejjel lefele kell belerakni :DDD :DDD

:U

(#47) Duree


Duree
veterán

Nem hinném,hogy valaha lesz ennyi memóriám.Minek? Gondolom egy kisebbfajta vagyon lenne az ára.

duree54

(#48) MasterDeeJay válasza BlackSoft (#43) üzenetére

Írtam az amd only ramokról még régen egy logout bejegyzést, azóta sok sok ilyen ramot rendeltem. [link]
Majd egyszer folytatom mert van még bőven mit beleírni, és sokféle amd only ramot vettem azóta.
Röviden annyi hogy Intel túlzott megkötéseket alkalmaz az asztali memóriavezérlőknél, de mondhatjuk úgy is hogy AMD-be mindent bele lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

(#49) snecy20 válasza Duree (#47) üzenetére


snecy20
veterán

Á, csak annyiba kerül mint egy komplett High-End PC, megéri...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#50) BlackSoft válasza snecy20 (#49) üzenetére


BlackSoft
addikt

High-End PC kicsit több, mert egy High-End PC-be ilyesmi ramok mennek :B Nekem is ez van egyelőre, de amúgy nem szereti őket a lapom, valami jobbra kell cserélnem, amíg nem építek új gépet, mert az agyamra megy.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#51) snecy20 válasza BlackSoft (#50) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyenek mennek bele, de abba se 128GB. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#52) BlackSoft válasza snecy20 (#51) üzenetére


BlackSoft
addikt

64-et lehet beleteszek, de nem biztos, lehet csak a következő konfigba lesz 32-nél több. Abban 128 lesz, de nem ilyen gamer OC szarság, amit használni sem tudnék, mert 2133-on menne a xeon-nal :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#53) ViZion


ViZion
félisten

Azért nem csak a játék van... Sokaknak hasznos a ramdisk, pl. PS-is 16 GB-nél több rammal nem tud mit kezdeni, de a scratch file mehet ramdiskre. Videóvágók meg ilyesmik is használják, mert ez SSD-nél is "picit" gyorsabb. Otthonra értelmetlen, csak reklám sztem.

Linuxból meg van sok, ami képes tisztán ramból futni, nem kell semmit trükközni, indításkor választható.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54) pprod94 válasza erer1000 (#19) üzenetére


pprod94
aktív tag

Jók ezek az olcsó modulok, amik csak AMD cpu-val mennek? Tervezek beruházni :DDD
Szerk. Bocsi, láttam,hogy másnak is írtál róla

[ Szerkesztve ]

(#55) erer1000 válasza pprod94 (#54) üzenetére


erer1000
őstag

azért szerintem nézd meg hogy max hány GB-ot bír az alaplapod :)

várom már az ebay-es olcsó kínai ddr4-et ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#56) MZperX75


MZperX75
addikt

Idétlennek tűnnek ezek a memória időzítések,bár annyira nem értek hozzá.

(#57) subset válasza subset (#5) üzenetére


subset
senior tag

Tegnap itt kérdezem, hogy milyen lapba megy 8 modul, erre délután, merő "véletlenségből" - ebben már régóta nem hiszek, de pont egy X99-es gépet kellett összeraknom 8x8GB DDR4 Kingston ramokkal. :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#58) sb válasza Smiley (#14) üzenetére


sb
veterán

Bocs, de ennek van valami gyakorlati haszna?

Szép, hogy az oprendszer onnan megy, de mit érsz el vele? Passziánsz meg a számológép gyorsabban elindul? Most lassú SSD-ről?
Ha meg nagyobb programot indítasz akkor úgyis más háttértáron van... vagy minden ramdiskből menne?
Szünetmentessel talán egy problémát kihúzol, de ha fagy vagy bármi más gond van akkor azzal sem tudsz mit kezdeni.

Félreértés ne essék, pl. a memrisztoros megoldás ha egyszer valóság lesz akkor nagyban megváltoztatja a használati szokásokat valódi, de nagyságrendekkel gyorsabb háttértár+ram integrációval. Szóval nem vagyok ellene a sebességnek de mezei usernek 500 de akár 100-200MB/s helyetti 1.9GB/s max szemfényvesztésre jó. Oprendszernek is, de akár progikkal együtt is.

A videóvágás, Photoshop ramdiskről már okés, de az meg nem mezei user kategória. Azt nagyrészt eddig is megoldották ha kellett.

(#59) kleinguru válasza sb (#58) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom ki mekkora videókkal dolgozik, de nálam egy projekt átlagosan 100-300GB közé esik, aminek jelentős része a felvett nyersanyag.

Számomra biztosan kevés a lenne a 128GB RAM, hogy ha mindent onnan használnék. Arról nem beszélve, hogy oda azért nagy ritkán, de be is kellene tölteni valahonnan az adatot:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#60) sb válasza kleinguru (#59) üzenetére


sb
veterán

Ha ramban (normál ramban sem, nemcsak ramdrive-ként, hisz a méret szempontjából az mindegy) nem fér el a videó attól még gondolom ki lehet lehet használni a minél több ramot. Akár ha kezeli a program, akár ramdrive-ként pl. swap-nek vagy direkt swap file-nak megadva az adott programhoz.

Ha nem is fér bele mind, de egy nagyobb része bekerülhet.

Gondolom aki ezzel foglalkozik annak ez is megéri... de ez sem a napi felhasználás kategória. :)

(#61) kleinguru válasza sb (#60) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem a hozzáadott érték jelenleg kevesebb, mint amibe kerül:K

Sokkal jobb egy gyors SSD kártya (szerintem ár/érték arányban)

Ui.: arról volt szó, hogy mindent a memóriába töltünk, ezért írtam ezt.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#62) derive válasza sb (#58) üzenetére


derive
senior tag

Kerdezd meg az Ubisoftot, h ki tudjak-e hasznalni. Iderittyentenek neked egy olyan nextgen ACt amihez kepest a Unity mar a megjeleneskor is vajsiman futott.

(#63) sb válasza derive (#62) üzenetére


sb
veterán

Ez nagyon hasznos hsz volt.
Egy üres ciklust elég a végtelen erőforrás használathoz de talán nem ilyenekből kéne kiindulni.

Ha valaki ír egy passzinánszt aminek futtatásához Paks2 kell és teljesen indokolatlan akkor hamar megjelenik valaki más aki mondjuk Crysist ír mobil eszközre... és akkor innentől előbbi "fejlesztő" elég gyorsan kihal a természetes szelekció alapján.

Attól, hogy sok a fos nem kell kiindulni abból, hogy ez a végtelenségig húzható... szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#64) derive válasza sb (#63) üzenetére


derive
senior tag

Bocs, ha kotozkodesnek tunik, de eleg ha visszaveszik a texturak tomoriteset es maris megugrik a memoriaigeny. Ha mas nem, a hardvergyartok gondoskodnak rola, hogy az AAAs cimek ala AAAs hardver kelljen (ha mar a peldadnal maradunk, lasd Crysis 2 lathatatlan vize :) )

(#65) sb válasza derive (#64) üzenetére


sb
veterán

Annak tűnik. Minek vennék vissza? Hogy ne 128GB hanem 1TB ram kelljen a gépekbe?
Üres ciklus eset megint, mint a másik topicban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.