Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

8 X 4 GB 218 dollárért?
Abszolút megfizethető!

(#2) kill_bill1


kill_bill1
tag

Ha valaki nem tudná, hogyan rakjuk be a modulokat a számítógépbe:
[link]
:))

----

(#3) plömplöm


plömplöm
őstag

a szokásos 1,65V-on, ami sokaknak nem tetszik

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4) Daywalker válasza kill_bill1 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Na hagyjálbékén :)) :R Ezt egészséges férfiember nem tudja végignézni nyálcsorgás nélkül :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) dangerzone válasza kill_bill1 (#2) üzenetére


dangerzone
addikt

Félve kattintottam rá, mondom valami igazi kockaság lesz. Aztán lám...:D

(#6) tajcsi válasza kill_bill1 (#2) üzenetére


tajcsi
senior tag

Betegek ezek nem normális az élet ááááá :C na ezé veszek ramot!!!!!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7) edward2 válasza kill_bill1 (#2) üzenetére


edward2
addikt

jesszus :D rá mindenki figyel mert nagyon okos lány :)

(#8) dangerzone válasza edward2 (#7) üzenetére


dangerzone
addikt

Pontosan, mert nagyon okos. :D

(#9) Youri válasza kill_bill1 (#2) üzenetére


Youri
veterán

Megfogadom a tanácsait :C

RTX ON

(#10) kill_bill1 válasza dangerzone (#8) üzenetére


kill_bill1
tag

Én ittam minden szavát :DD

----

(#11) Ringman


Ringman
nagyúr

DDR3-2400 ennek mi értelme a parasztvakítás-faktoron kívűl? való életben, nem benchmark esetén.

(#12) hunmyke válasza Ringman (#11) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Valahogy el kell adni. Vér család oda van érte.:)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#13) Youri válasza Ringman (#11) üzenetére


Youri
veterán

Kb annyi, mint magának az LGA 2011-nek, meg a négy csatornának. Biztos van ahol hasznos, de a legtöbben csak Veér Istvánkodnak vele ;]

RTX ON

(#14) Srodney


Srodney
senior tag

cl11???nemár öcsém,tegnap meg cl10....áhhh,azért ott a fény az alagút végén cl7okés van élet! :B

(#15) vinibali


vinibali
őstag

ezért van nekem Genesisem :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) Male válasza Srodney (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Számolj az órajellel is a CL-hez...

plömplöm: Ezt nézem én is. Még a 2GHz körülieknél oké, de 1333-hoz 1.65V? Nomeg... az SB-E-nél nincs 1.5V-os korlát, hanem 1.65V?

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

A vízipisztoly extra hűtőteljesítményt ad, rendszer által vezérelve néha sprickol egyet a VGA forró fejére. Csak után kell tölteni néhanapján.

(#18) Krix


Krix
őstag

Kedves Kingston!

Hol vannak a 8GB-os 1.5V-os modulok?????

If it is not broken then don't fix it!

(#19) jim_raynor70 válasza Krix (#18) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nekem is ez lett volna a nagy kerdesem... 4x8 gigas felallasban jobban tetszettek volna a KIT-ek ilyen arban.

(#16) Male: azt talaltam a hivatalos datasheet-ben, hogy 1.85V-ig mehet maximum (60. oldal, 7.4-es bekezdes).

[ Szerkesztve ]

(#20) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

A 4x4 GB 1866 os 165 dodóért egész kellemes darab lehet :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#21) Beri válasza jim_raynor70 (#19) üzenetére


Beri
addikt

Mondjuk ezzel hamarabb is előállhattak volna az intelnél. Az elején kevesebb volt az 1.65V-os (vagy az alatti) modul.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22) 04ahgy válasza jim_raynor70 (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért azt is nézd meg, hogy majdnem 1,4V-ot kap a CPU alapfeszültségnek. Ahhoz képest nem sok az 1,85V. Az LGA1366, LGA1156, LGA1155 CPU-k nem kaptak ekkora feszültséget alapból, kisebb is volt a megengedhető max. RAM feszültség is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) 04ahgy válasza Srodney (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem négy olyan modulom van otthon, ami 2133MHz CL7-7-7-21 1T... :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) Male válasza jim_raynor70 (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval megemelték akkor... így már oké a hozzá való 1.65V-os csomag.

(#25) jim_raynor70 válasza Beri (#21) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Elo is alltak, de ahogy akkor sem, most sem ajanlatos 1.8V korul jaratni a memoriak feszultseget. Table 7-4., 65. oldal, Table 2-6., 22. oldal.

(#22) 04ahgy: Valoban. Gondolom, a sok tranzisztor miatt kap alapbol nagyobb feszultseget, viszont en ugy vagyok vele, nem feszegetnem az abszolut felso hatarat. De szerintem nem egy olyan esetet olvastunk a forumokon, hogy az i7 elszallt vagy traktorra degradalodott, mert a kedves memoriagyartok az Intel altal kitalat XMP profilba ultettek 1.8-1.9V-os ertekeket a tuning melle, vagy user error miatt boven tulszarnyaltak azt a sokat emlegetett +0.5V-os tobbletet a Vtt-hez kepest.

(#26) Beri válasza jim_raynor70 (#25) üzenetére


Beri
addikt

de ahogy akkor sem, most sem ajanlatos 1.8V korul jaratni a memoriak feszultseget
Na, ez a baj.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#27) 04ahgy válasza jim_raynor70 (#25) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A memóriagyártó nem hibás. Nem kötelező alkalmazni az XMP-t. És a tuningra és annak hatásaira meg sosem volt garancia. Belepattintva a RAM-ot meg 1,5V/1066MHz az SPD-nek megfelelően (i7-9XX esetén), vagy 1,5V/1333MHz.

Én meg 1,55V VTT mellett 1,85V VDDQ fesszel küldöm a Gulfot, és az ADATA trikitemet (Elpida MGH-E Hyper) 2133MHz CL7-6-6-20 1T értékekkel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28) jim_raynor70 válasza 04ahgy (#27) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Pontosan, nem kotelezo hasznalni es a tulhajtasra sem lehet termeszetesen alapozni. Viszont ha van egy ilyen lehetoseggel felvertezett memoriam, (mely valojaban egy megengedett, garantalt es felig-meddig hivatalosan tamogatott tobbletet hoz a konyhara), meg szep, hogy ki szeretnem aknazni. De azt egyik gyarto sem kozolte a meghibasodasok elott, hogy bocs, emeld hozza a VTT-t, vagy ne alkalmazd az XMP-t.

Az mar biztos, hogy batrabb vagy tuning teren, mint en.

(#29) 04ahgy válasza jim_raynor70 (#28) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Muszáj bátrabbnak lennem: [link]. :DD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30) jim_raynor70 válasza 04ahgy (#29) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

:Y Mondjuk megnezhettem volna az alairasodat...
Viszont megegy :Y, hogy over@locker886-ot es Achill3uS-t portugal szinekben latom. Gondolom, le vagyok maradva, mint a borravalo.

(#31) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

Azta :O ez nem semmi :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.