Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konyika


Konyika
senior tag

Végre valami csere darab a Tab 6-ra :)

Bár az ára? :O

[ Szerkesztve ]

(#2) Timer válasza Konyika (#1) üzenetére


Timer
veterán

Ez most IPS, vagy TN panel? A TFT LCD-ből nekem csak annyi jön le, hogy nem AMOLED.

(#3) Benetnes


Benetnes
tag

Hát ezt az árat ők se gondolták komolyan, ha igen majd lehet sírni hogy nem mennek a tabok!
Kínából pont a feléért van hasonló tab, mondjuk abban nincs 4 hangszóró de legalább nagyobb felbontású a kijelző.

(#4) NGA válasza Benetnes (#3) üzenetére


NGA
addikt

Vagy ennyiért ott van az ipad 2018

(#5) belajkl válasza NGA (#4) üzenetére


belajkl
tag

Pontosan, kicsit erősebb hardverrel, szebb kijelzővel, valószínűsíthetően több os frissitéssel. Furcsa, hogy pont ezen az árszinten verte meg az apple a samut, pár éve gondolni sem mertem volna.

A szavak nem számítanak !

(#6) vlevi válasza belajkl (#5) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Furcsa, hogy pont ezen az árszinten verte meg az apple a samut"
Ennyi pénzért egy fél telefont se kapsz :D
Jónéhány éve megfigyeltem, hogy a nagyobbak között azon megy a verseny, hogy melyikük mer nagyobb számot írni az árcédulára.
Akármilyen csodakészülék is pl. az S8, de meg az IphoneX, meg a huawei p20, ésatöbbi, de ne viccelődjünk, hogy 200-250-be kerülnek.
Ehhez képest 100-120 ezerért egy samu tablet ajándék :)
De, nem látom, hogy miért kellene lecserélnem a lassan 4 éves Lenovo Yoga2-esemet. Almásat nem akarok, maradnék a droid vonalon, de, ha cserélném, akkor 4:3 arányúra váltanék, mert mozizás helyett én inkább olvasok, netezet a tableten, és arra a 4:3 sokkal jobb, mint a 16:9 , vagy 16:10

(#7) smc válasza vlevi (#6) üzenetére


smc
addikt

Itt az a fura, hogy az apple a "családi" tabot aminek a neve most éppen megint csak iPad, nem drágább, talán még olcsóbban is ki lehet fogni mint a Samus ellenfelét.
Így ez a ketyere elég necces.

"Almásat nem akarok, maradnék a droid vonalon"
Miért, ha szabad kérdezni? :)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez valami vicc? Jó árazása van, mit ne írjak.

Timer, átalánosságban a TFT-LCD a TN panelt takarja, illetve Samsungnál a PLS panelt. Ha IPS, azt külön csak IPS-nek nevezik. (Érdekes, hogy utóbbi esetben a paneltechnológiát és nem a képernyőtechnológiát írják le.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) p2pp válasza janeszgol (#8) üzenetére


p2pp
őstag

Snapi 450 100 khuf-ért nagyon durva sztem!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#10) kbyte1024 válasza p2pp (#9) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony az! meg vannak hülyülve ezek! tényleg nem tudnak már mit elkérni ilyen cuccokért.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) janeszgol válasza p2pp (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Gyanítom a nagy kijelző miatt. De már elmúltak azok az idők, miszerint nagyobb kijelző magasabb ár. Na mindegy. 3 giga ram. Gondolom PDF-et jól lehet rajta olvasni, a mesét szépen viszi, de ahhoz meg drága, csak ezekre elég a 10-20 ezer forintos tescos telefon vagy a 20-30 ezres tablet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) #81733120


#81733120
törölt tag

Hú, ez az árazás...Ennyiért már van iPad 2017/2018 is, pedig az Apple termékei drágábbak a Samsungénál. :(

(#13) ollie válasza Benetnes (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, csak hogy a kínaiak ötöd annyit fizetnek az alkalmazottaiknak, nem fizetnek egy csomó adót, licence díjakat, nincs szerviz- és üzlethálózatuk, nem költenek marketingre, fejlesztésre, design-ra, és még sorolhatnám. Ja, és a legjobb, hogy vagy kapsz garanciát, vagy nem, de ha kapsz is, küldheted vissza méregdrágán a tabot Kínába. A Samsung meg ad 2 év garanciát, itthon.

(#11) janeszgol: a Snapdragon 450 bármire elég fHD-ban jelenleg. Gyakoralstilag egy az egyben S625, csak 2GHz helyett 1.8GHz-n ketyegnek a magok, a GPU ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

***

(#14) moleculez


moleculez
veterán

Elsőre még tetszett is, max 200$ még okés is. De ennyiért... iPad 2018 megeszi reggelire, és még tollat is támogat, hamár családi tab, hogy a gyerek tudjon rajzolni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) #81733120 válasza ollie (#13) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ettől függetlenül van még ellensége a Samsungnak. :) Pl. a Huawei. Ennyiért már sokkal jobbat kapsz a Huaweitől, az a meglátásom.
De ezzel kapcsolatban nem szeretnék vitázni. Kinek a pap, kinek a paplan.

Amúgy ezt nem azért mondtam, mert esetleg Samsung hater lennék. ;)

Szerk.: Vagy még ott az iPad 2018, sokkal jobb, és szintén nem noname márka.

[ Szerkesztve ]

(#16) #67417600


#67417600
törölt tag

Valamit kellett hozni a 2018-as iPad ellen, ez most nem sikerült túl jól, főleg az árazással szálltak el, pedig mostanában ritkán mondom, hogy ár/érték arányban inkább az Apple.

(#17) bostone


bostone
addikt

Látszik mennyire érzékeny a tablet piac.
A legnagyobb droid gyártó óvatosan variál az összetevőkkel, hogy életben tartsa ezt a szegmenst.
Kár, hogy mégis kifulladni látszik.

(#18) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nem látom a fejlődést. Ez egy elavult alkatrészekből összerakott, új gyártású eszköz.

Mert lakni, muszáj.

(#19) RRamstein válasza #81733120 (#15) üzenetére


RRamstein
tag

es megis melyiket? A kirin 960ast ami azon a felbontason ossze vissza akad? :)

(#20) moleculez válasza bostone (#17) üzenetére


moleculez
veterán

A tablet piac köszöni szépen megvan, nem kell temetni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) #81733120 válasza RRamstein (#19) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nem csak egyfele tabot kinal a Huawei. :)

(#20) moleculez: vannak betegsegei a tablet piacnak, de meg azert ott nem tartunk, h temetni kene.

[ Szerkesztve ]

(#22) janeszgol válasza moleculez (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ja. Az én családomban, baráti környezetemben csak a gyerekeknek vesznek tabletet, felnőttnek (saját magamon és az öcsémen kívül) elmondásuk szerint nincs. De biztosan jól megvan ez a piac. Sikerült gyerek kategóriává degradálni. Oda meg elég a 20-40 ezres kategória is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) ollie válasza Hallosz (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint mitől elavult? A Snapdragon 450 új SoC.

[ Szerkesztve ]

***

(#24) #67417600 válasza moleculez (#20) üzenetére


#67417600
törölt tag

Szeretném ezt hinni, de tavalyhoz képest 2018-ra több mint 28%-os a visszaesés, konkrétan 33 millió tablet talált gazdára. Májusi adat.

(#25) moleculez válasza #67417600 (#24) üzenetére


moleculez
veterán

Azt nem mondtam, hogy szárnyal, kezd beállni, és kezd a termékkategória a helyére kerülni, és kialalkulni a felhasználói tábor. Pl a Samsung sem véletlen van még jelen, a felső kategóriában az S4 is komoly cucc lett, az iPad Proért is odavannak a kreatív szakmákban, fejleszti is őket az Apple, mennek is rendesen. Viszont a kategória sajátossága lett, hogy később cserélnek, frissítenek a userek, szóval nem pörög annyira, mint a mobil piac. De erről majd tesznek a gyártók, hogy ne így legyen :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) vlevi válasza janeszgol (#22) üzenetére


vlevi
nagyúr

Volt réges régen az ee pc, amit a tabletek nyírtak ki.
Jónéhány éve nem erősödik annyit a hardver, illetve, nem igényel olyan sokkal több erőforrást a rendszer, hogy cserélgetni kellene.
Sőt, laptopból is van elég sok, ami levehető, érintőkijelzős. Kanapéról netezni, utazás közben filmet nézni azzal is ugyanolyan jól lehet, mint egy 10"-s tablettel, akkor meg minek a tablet? 7"-s tabot meg minek vegyen, amikor a telefonja alig kisebb ennél?

(#27) Tkulcsar


Tkulcsar
kezdő

Ez szerintem eléggé mellé ment. Kereskedelemben dolgozom (mobil, tablet) , és ahogy nap mint nap tapasztalom, a gyerekeknek szánt "családi" tablet egyáltalán nem 100k fölött kezdődik sőt meg sem közelíti azt. Biztos van az a fajta család is, de Mo-on ritka :D

"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem lehet tudni róluk hogy valódiak-e" (Petőfi Sándor)

(#28) #67417600 válasza moleculez (#25) üzenetére


#67417600
törölt tag

Nem is látom értelmét az éves tablet cserélgetésnek. Mondjuk telefonnál sem.

(#29) Hallosz válasza ollie (#23) üzenetére


Hallosz
senior tag

Bocsánat a pongyola fogalmazásért, az egy éves SOC-t. fogadjuk el "naprakésznek"

A kijelzőnél is pontosítok, az amoledhez szokott szemnek, nem visszalépés a TFT LCD?

(nekem az :R )

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#30) bostone válasza moleculez (#20) üzenetére


bostone
addikt

Én örülnék a legkevésbé, ha beszüntetik a gyártásukat, de pár éve még gazdagabb volt a felhozatal. Több gyártó próbált szerencsét, több megoldás született.

(#31) NGA válasza janeszgol (#22) üzenetére


NGA
addikt

Nálunk meg mindenkinek van tabletje, még a 72 éves édesanyámnak, és a 76 éves nővérének is van. Szeretik, és aktívan használják. Nálunk a családban 3 db van. Jelenleg azért ilyen kevés, mert hárman vagyunk :-)

(#32) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ezt csúnyán elmérték árban, ennyiért pl a Huaweinek is vannak lényegesen jobb ajánlatai (vagy ezt a teljesítményt adják jóval olcsóbban).

B.Cs.

(#33) Solten válasza Timer (#2) üzenetére


Solten
addikt

IPS vagy PLS lesz az, mar a beugro szinten sincs TFT-t evek ota.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#34) Timer válasza janeszgol (#8) üzenetére


Timer
veterán

Ettől tartok én is. Ha IPS lenne, kiírták volna büszkén. Márpedig, ha ez TN panel, akkor elmehetnek a pics*ba. Az elődmodell T580 van, az is IPS-es, és már vagy 2 éves modell.

@Solten: Neked legyen igazad!

[ Szerkesztve ]

(#35) atike


atike
nagyúr

Kisebbeknek a nagyobb káva és az extra ütésálló borítás lenne ami esetleg érdekes lenne. Na meg talán az IP védettség... :)

(#36) ollie válasza bollokcs80 (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a Huawei M3 lite-ban S435 van, ami jóval gyengébb és régebbi SoC.

(#29) Hallosz: igen, hiába 1 éve jelentették be, csak idén kezdtek el arra telefonokat és tableteket építeni. Ráadásul a konkurencia jellemzően régebbi SoC-okat szokott használni azonos kategóriában. A kijelző meg biztos, hogy IPS lesz, nem TN paneles.

[ Szerkesztve ]

***

(#37) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

3 hete vettem tab A 10.1-et bruttó 200 EUR-ért, lte, 32gb modell. Ezt elnézve teljesen felesleges lett volna várni... 400as sorozatú snapdragon 300eur felett? Mit szívnak ezek?? A "flagship" tab s4-től se vagyok elájulva így, hogy kispórolták belőle a RAM-ot és előző generációs soc-t raktak bele (annak minden spectre, meltdown, stb nyavajájával). Mondjuk a sd835 még csak bocsánatos, de a 4gb RAM egy kvázi 2019-es melós tabletbe aligha. Illetvd villanthatnának pl egy vízállóságot - ezért vettem samu telefont.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) HarleyCustom válasza Hallosz (#18) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#39) t72killer válasza t72killer (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"400as sorozatú snapdragon 300eur felett?" - kieg: mindezt úgy, hogy már a chinatabokat is gyakran a72-es vagy jobb magokat tartalmazó mediaretek soc-vel szerelik, nem beszélve a meglehetősen elterjedt 4gb RAM-ról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Solten válasza t72killer (#37) üzenetére


Solten
addikt

Az A 10.1 tok jo, van ketto a melohelyen, gyors, gyonyoru a kepe es iszonyat masszivnak tunik. Jol osszeraktak.

Saor Alba

(#41) t72killer válasza Solten (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, a "csomag" szuper, többnapos gyakorlati üzemidővel, napsütésven olvasható kjjelzővel, csak ugye a tervezett avulás jegyében kispórolták belőle a ram-ot:W (létezne elvileg a 3gb s-pen verzió ugye, ha 2 év alatt ideért volna veld a hajó kínából...), visszafogott használat mellett is újratöltögeti a chrome-tabokat. Megaztán az is ott van, hogy a minimál 16gb-os verziót terítik, amire épp ráfér ah oprendszer, adoptable storage meg samunál nincs:W.

apropó, ha már ilyen drágák ezek a vackok, legalább az s-pennel kompatibilisek lesznek?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) janeszgol válasza Timer (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsungoknak jó kijelzőik vannak, még a TN-ből is a jobb minőséget kapják. Régen láttam gyenge kijelzőt tőlük. Ebből csak a J1 2016 a kivétel, mert alacsony a felbontása és az SAmoled miatt ez látványos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) ollie válasza t72killer (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a S450 a Snapdragon 625 felújított változata. Ne szítsuk már még jobban a feszültséget.

A chinatabokat meg hagyjuk, azok minősége egyrészt a béka segge alatt szokott lenni, se support, se szerviz nincs, és garancia is csak talán.

***

(#44) Timer válasza t72killer (#37) üzenetére


Timer
veterán

Megkérdezhetem, miért döntöttél a 10.1 mellett? Úgy láttam, a Tab S3 is foglalkoztatott. Nekem is az van 1 éve, szeretem is (pláne az üzemideje brutál), de ha megpakolod appal, gyordan elfogy a RAM, és ez érződik is...

Én most arra várok, hogy piacra lépjen az S4, és elkezdjék kiszórni a beragadt S3-at. A Snapdragon 820 + 4GB RAM + AMOLED nem lesz rossz még egy ideig, úgy érzem.

(#45) t72killer válasza ollie (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, valóban, a 600as szériát is tolják csupa a53-as maggal, ennek örülni kéne, amikor a 300+eur-ba egy sd660 is beleférne? A gyakorlatban erősebb ez bármivel az előd tab A 2016 exynos 7870es procijánál?

#44: engem ez a teljesítmény még éppen kiszolgál, és ennyit (200 eur) hajlandó voltam áldozni az lte 32gb verzióért. Az s3 képaránya nem tetszett, illetve az sem, hogy 400eur-ért vegyek valamit, ami 2 év múlva fabatkát sem fog érni. A tab A-m is kuka lesz addigra a most debütáló drága rokonnal egyetemben, de 100eur/év "tabletktg" még belefér.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Timer válasza t72killer (#45) üzenetére


Timer
veterán

Értem, köszi a választ. Én is az ára miatt döntöttem a 10.1 mellett, a teljes árat nem fizetném meg az S3-ért sem, de bízom benne, hogy beesik 120 környékére, az már számomra érdekes lehet.

(#47) t72killer válasza Timer (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én a használtban garis 100k környékét is sokalltam érte. Sokkal olcsóbb nem lesz, ilyen s4 árak mellett:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Én is az iPad 2018 mellett döntöttem. Jó irányt csinált az Apple, hogy kivette a GPS-t a sima wifis modellből ezzel is mérsékelve az árat. Egy LG G Pad 8.3-t váltott. A Samsung ezzel a modellel szerintem nem sok vásárlót tántorít el a Huawei Media Padtól meg az iPad 2018as modelltől.

(#49) t72killer válasza b4zsi- (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"kivette a GPS-t a sima wifis modellből ezzel is mérsékelve az árat" azaz kivett egy antennástul <5$-ba kerülő modult, hogy a nem-kispórolt modellt 200$-ral drágábban adhassa. Frenetikus... (tudom, a samu is hasonló, bár nem ennyire durvák a különbségek). Ráadásul tudtommal a gps/lte modul ott van az soc-n, csak antennát ill sim-foglalatot nem tettek ezekbe a gépekbe+természetesen az illető funkciókat tiltották a fw-ben.

nekem a tablet alapfunkciói közé tartozik a navigáció és az lte, ráadásul kell a háttértár (beépített v microSD) az ilyen herélt verziók nem játszanak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) benike1999


benike1999
tag

Legyünk őszinték: ennek a Tabletnek semmi létjogosultsága nincsen 2018-ban! A Snapdragon 450 nagyon jól hangzik HA azt hallom mellé, hogy 150$ de.... de... ez egy vicc.... Az S4-nek is csak amiatt adok esélyt mert AMOLED kijelzője van, de az sem egy csúcs készülék (inkább közép kategória teteje) ráadàsul irreálisan drága! Az elöbbi mondatomért lehet támadva leszek de tapasztalatból beszélek: Xiaomi mi mix 2-t használok 6GB RAMal S835el és már most sok új játék megfekteti szegényt (pl.: Shadowgun Legend) na itt meg ráadásul sokkal nagyobb a felbontás is, plussz kevesebb a RAM.... már csak azért is csúfos ez mert a Dex módhoz igenis kell a sok RAM multitaskinghoz! Én ha tehetném inkább vennék egy Xiaomi mi pad 4et, a maradék pénzt pedig félreraknám egy normális 2-3 év múlva bemutatandó Samsung Tabletra!U.i.: Ja és most 2018ban vesztette el az egyetlen, utolsó előnyét az Apple-el szemben a Samsung: a versenyképes árat....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.