Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Nahát ..., van közöttük jó néhány gép, amire annak idején "rendesen folyattam a nyálam", de pénzszűke miatt nem engedhettem meg magamnak... - klassz ki "múltidéző"írás lett :)

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#2) Sirandrish


Sirandrish
legenda

volt pár nekem ezek közül:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Fűűű, ha lesz pínzem most már tényleg felhajtok egy Game Boyt néhány kedvenc játékkal...
Jó cikk! :C :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) CSorBA


CSorBA
őstag

Nagyon jó kis cikk, várom a folytatást.
Egy kis szóismétlés: "Nokia azóta sem próbálkozott efféle efféle masinák készítésével..."

(#5) Nunder


Nunder
őstag

Ezek közül én csak a Game Boy-jal és az N-Gage-dzsel találkoztam, a többiről nem is igen hallottam. Érdekes cikk, felvilágosítja a homályos tudatokat :) Gratula a cikkírónak!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6) jamez


jamez
senior tag

Köszi a cikket. Nekem a Casio western volt a gyerekkori vágyam... :)

[link]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7) DuncanGhola válasza jamez (#6) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

hmmm

western bar :)

és egy tonna game & watch, nyúztam őket rendesen, de mindegyik működik mai napig, pl. mario cementgyár :) nagy királyság volt anno, de a legbetegebb a casio calculator+autóverseny rendőrökkel :)

sőőőt van még egy atari 2600 is :)

[ Szerkesztve ]

Coca Cola, sometimes war

(#8) CsongesZ


CsongesZ
csendes tag

és hol marad a nintendo DS?

(#9) Des1gnR


Des1gnR
őstag

És a PSP? :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10) nrgia válasza CsongesZ (#8) üzenetére


nrgia
őstag

...és Des1gnR..látom végigolvastátok a cikket...az utolsó bekezdésre hívnám fel a figyelmeteket ! :N

A cikk nagyon tetszik ,várom a folytatást... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#11) HyP3b0y válasza jamez (#6) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nekem meg van itthon, nagybátyámé volt és kiskoromban bátyussal toltuk, jáááj de jó volt :C Kár, hogy ez is elmúlt, sosem leszek kicsi,okos és aranyos egyszerre :O (az utóbbi 2 azért megvan:DDD)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12) Des1gnR válasza nrgia (#10) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igazából tényleg csak átfutottam és nem olvastam át tünetesen :U
De akkor várjuk a folytatást :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#13) glutamin


glutamin
őstag

Mi ezzel toltuk általánosban szünetekben: [link]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#14) JanR


JanR
addikt

A cikk alapvetően jó, de a végén az a sok "volt" szó már nagyon idegesített!
"A készülék kompatibilis volt az eredeti Wonderswan játékokkal, de annál kicsit nagyobb volt, kijelzője pedig értelemszerűen színes volt."

(#15) glutamin válasza jamez (#6) üzenetére


glutamin
őstag

Megcsinálták flash-re:

Másik kedvenc:[link]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#16) JanR válasza CsongesZ (#8) üzenetére


JanR
addikt

És neked is Des1gnR : "Cikkünk következő részében a jelenleg is kapható konzolok bemutatásával folytatjuk, plusz elmerengünk azon is, hogy mit hozhat a jövő." !!!!

(#17) nrgia válasza JanR (#14) üzenetére


nrgia
őstag

Pedig a cikkben szereplő cuccok már csak voltak... :)) :DDD

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#18) corestation


corestation
csendes tag

nagyon fain cikk,sok jó kis konzol volt,csak a gba-gbasp elnyomta őket...

fejhibás-hibás-törött psx-ps2-psp-ket veszek!írj PÜ-t ha van.alkatrész is érdekel!

(#19) JanR válasza nrgia (#17) üzenetére


JanR
addikt

Igaz:DDD , de nyelvtanilag akkor is zavaró volt számomra.

(#20) Des1gnR válasza JanR (#16) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi neked is és azoknak is előre akik még le fogják írni :K
Figyelmetlen voltam igen :K [link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#21) copin


copin
őstag

a kiadónak kommunikációs nehézségei voltak a külső fejlesztőkkel.

Tessék?

(#22) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ilyen vajon kinek volt?

Ebay-en 125$-ért vesztegeti valaki. :U

Gameboy (1989) volt az egyik nagy kedvencem, rengeteget játszottunk vele gyerekként.

Harrrr!!!!

(#23) nrgia válasza Ndruu (#22) üzenetére


nrgia
őstag

Uhh erre a trükkös-tükrös csodára még én is emlékszem... :R

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#24) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

A gameboyom még meg van valahol otthon, sőt legutóbb mikor próbáltam 3-4 éve akkor még működött. Gyorsan végig is vittem vagy 2 játékot.

Amúgy gratulálok a cikkhez, szerintem nagyon jól sikerült! :R

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#25) glutamin válasza Ndruu (#22) üzenetére


glutamin
őstag

Általánosban egyik srácnak volt ilyen. Nagyon érdekes volt ez a tükörben látom a kijelzőt megoldás. De sosem vehettem a kezembe:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#26) nrgia válasza bagyulajuve (#24) üzenetére


nrgia
őstag

Nekem is megvan még a kulcstartóvá avanzsált/zsugorított példányom valahol a fiók mélyén.... :DDD

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#27) HyP3b0y válasza glutamin (#15) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

iPhone-ra nincs??? :U Egész álló nap azzal játszanékXD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#28) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Köszönet, jó volt olvasni, bár azt hiszem egy 576-os handheld visszatekintőben több eszköz volt! :) :))

when the sun shines, we'll shine together

(#29) JanR válasza copin (#21) üzenetére


JanR
addikt

Mit nem értesz rajta?

(#30) copin válasza JanR (#29) üzenetére


copin
őstag

Komolyan kérdezed? Nos, akkor lehet részletezni az esetet.

(#31) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Emléxem felsőben milyen menő volt a GameBoy Color, mindenki olyat akart és mindenki Pokemont tolt rajta.
Kövi részben írhatnál a PSP-ről és az iPhone-ról.

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

(#32) Karma


Karma
félisten

Szovjet kvarcjátékok miért nincsenek? :P Ez így nagyon mainstream.

“All nothings are not equal.”

(#33) DerStauner


DerStauner
senior tag

hogy mennyit veszekedtünk anno osztálykirándulásokon a game boy-on. csak a módosabb gyerekeknek volt (pontosabban 1-nek), és mindenki azzal akart játszani.

(#34) JanR válasza copin (#30) üzenetére


JanR
addikt

De most komolyan, ebben "... a kiadónak kommunikációs nehézségei voltak a külső fejlesztőkkel" - mi nem érthető?

mod : off

[ Szerkesztve ]

(#35) Bocha válasza JanR (#34) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Átírtam "külsős"-re, hátha ez a gondja a kollégának... :U

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#36) copin válasza Karma (#32) üzenetére


copin
őstag

Csak nem...?

@JanR Kommunikációs nehézségek alatt mit kell érteni? Mi történt? Nehéz megérteni? Valami link minimum jól jönne, hátha van valami tanulsága a dolgnak, de újfent magamnak kell utána nézni a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Karma válasza copin (#36) üzenetére


Karma
félisten

Dehogynem :DDD Mondjuk nekem a Ну, погоди!-s játék volt meg, meg egy autóverseny, és egy ilyen szellem-terelgetős, de ez utóbbiakról már csak emlékképeim vannak.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#38) Siera válasza copin (#36) üzenetére


Siera
senior tag

vájd szkríín :D
nagyon ütős cikk!
várjuk a folytatást!

(#39) mad1


mad1
veterán

Gratula a cikkhez. :C ,nagyreszt nem is ismertem...Az az atari sztem is durva.

Ne szemetelj ! = Steam

(#40) JanR válasza copin (#36) üzenetére


JanR
addikt

Kommunikációs nehézség : nem értik meg egymást - nem egy a véleményük - ebből vita van, anyáznak, na ez pl egy kommunikációs nehézség.
Vagy szakadozik a skype, meg az MSN és nem tudnak beszélni rajta ;]

(#41) Bocha válasza copin (#36) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha te lexikon-szintű tudást vársz egy három oldalas Gamepod cikktől, akkor nyugodtan olvass utána, hogy az SNK-nak és és Neo Geo Pocket Color külsős fejlesztőinek milyen kommunikációs nehézségei akadtak 1999-ben.

Mellesleg nevetséges... egyrészt hogy ilyenen kötözködsz, másrészt, hogy nem gondolkozol. Nyilván nem a kisujjamból szopom ki nektek ezeket a cikkeket, hanem külföldi, jellemzően Wikipediás tudást vágok össze nem két és nem is három órás munkával. Ha ott lett volna részletesen az infó, akkor valószínűleg beírtam volna, bár itt nem valószínű, mivel rajtad kívül szemmel láthatóan senkit nem érdekel, nem is értem, hogy ha ilyen tudásszomjad van, akkor miért ilyen cikkeket olvasol. Mellesleg itt a mondat eredetiben, angolul, nyugodtan rágcsáld:

The system seemed well on its way to being a success in the U.S. It was more successful than any Game Boy competitor since Sega's Game Gear, but was hurt by several factors, such as SNK's infamous lack of communication with third-party developers, and anticipation of the Game Boy Advance.

(moderálta: Bocha)

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#42) adalbert1


adalbert1
veterán

Uhhh, milyen jó lett volna egy Gameboy annak idején, sajna csak kvarcjátékaim voltak. :)
Tényleg, ez itt erősen off, de DS-en lehet valahogy GB, GBA játékokat futtatni (valahogy úgy mint PSP-n a homebrew cuccokat)? Vagy adtak ki rájuk? Vagy egyáltalán tudja emulálni a régebbi Nintendo handheldeket?

(#43) copin válasza adalbert1 (#42) üzenetére


copin
őstag

A DS-en és DS lite-on van GBA kártya foglalat. Vagy valami másra gondolsz?

@Bocha Nocsak megint elborult az agyad. Nehéz napjaid lehetnek, ha ilyen könnyen felkapod a vizet. Nevezhetem ezt S8000 érának. ;] Nevetséges a stílusod, de ha így jel vagy, akkor hajrá, de legközelebb ha nem tetszik valami, akkor ne reagálj a posztjaimra, vagy bannolj. Attól pedig hogy 3 oldalas, még lehet részletes, vagy mondajm azt hogy igényes? Van aki nem csak karcolni akarja a téma felszinét.

Fire! ^^

[ Szerkesztve ]

(#44) Bocha válasza copin (#43) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Oké, meg is történt a ban, három óra múlva várlak vissza. Te vagy az első ember, akit kiraktam, ezúton is gratulálok!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#45) Bocha válasza copin (#43) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Egyébként meg akármilyen hihetetlen, de mi kicsit jobban tudjuk, hogy milyen témában mennyire érdemes elmélyedni. Engem is sokkal jobban érdekelnek a mélyebb dolgok, igyekszem ennek megfelelő, igényes cikkeket írni, de ha túlságosan elmélyedek valamiben, akkor háromszor annyit fogok dolgozni és a végén harmad annyian fogják elolvasni. Azért talán érthető, hogy nem ez a cél, az olvasói igényeket pedig nem én találom ki.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#46) JanR válasza Bocha (#45) üzenetére


JanR
addikt

Nyugi, semmi gond nem volt a cikkel, kellemes hangvételű, egyértelmű és egyszerű.
Csak vannak emberek akik nem tudnak olvasni, vagyis nem fogják fel amit elolvasnak ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) Temesvari


Temesvari
tag

Nekem az elsö konzolom a Gameboy Color volt..:) aztan jott a ps2, es mst nagyonfáj a fogam egy xbox360ra :B

"Imperfection is digital perfection."

(#48) twollah válasza ]Phobos[ (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Inkabb emulatorozz.

(#49) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Szép cikk :C pspről is lehetett volna szó, de a gameboy az über :R

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#50) Viktor77 válasza Cyberb0b (#49) üzenetére


Viktor77
titán

"Cikkünk következő részében a jelenleg is kapható konzolok bemutatásával folytatjuk, plusz elmerengünk azon is, hogy mit hozhat a jövő."

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.