Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dícséretes törekvés!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

A kovetkezo lepes az lenne, hogy a firmwarek eredetiseget manualisan is lehesen ellenorizni, pl. a flash IC kivetelevel kulso olvasoban. |gy ellenorizni lehetne, hogy szallitas kozben sem telepedett meg rajta semmi.

(#3) R9DEON


R9DEON
senior tag

Nem tudom mennyire lehet kémkedésmentes azok után hogy a TOR fejlesztője a FBI -nak dolgozik nem is titkolva hogy Linux és egyéb kódokat tegyenek "hátulról" bejárhatóvá és különben sem hiszem hogy van olyan OP rendszer ami nem Kínai vagy Orosz és nincs benne hátsó kapu, a másik hogy eleve a HDD firmwareban (gyári) találtak ilyen bejáratot.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jim Tonic válasza R9DEON (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Érted, miről írsz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) R9DEON válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

Miért ne érteném? Azt mondtam hogy szerintem biztonságos OP rendszer nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Reggie0 válasza R9DEON (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudom ezen neked mi lehetett a meglepetes, a TOR egy DARPA projektkent indult, namost akkor szerinted megis honnan volt hozza fejlesztojuk, ha nem a katonai/titkosszolgalati korokbol?

Azert a nyilt szoftvernek megvan az az elonye, hogy le lehet ellenorizni. Nem veletlen modositott linuxot adnak a gephez, nem vanillat es a TOR-nak sok koze nincsen a linux src contribokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#7) Jim Tonic válasza R9DEON (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor nem érted. Mert amit az imént írtál, annak nincs sok köze a témához.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) haxiboy válasza R9DEON (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

TOR-t nem is tudom hogy soroltad ide. A tor önmagában teljesen biztonságos és anonim, az ÖSSZES sebezhetőség a nem megfelelő beállításokból, és kliensekből adódik.

A programok/firmwarek eredetiségének vizsgálata valóban jó dolog, egy hashhel megoldható lenne. Persze amíg bizonyos komponensek/hardverek zárt meghajtókat/programokat használnak addig ott lehetséges a hátsó kapu megléte is.
Egy teljesen open source rendszerben ez nem fordulhat elő, pláne ha ismert rendszerről van szó. Elegendő ha egyszer találnak egy hivatalos linux distroban hátsó kaput, onnantól kezdve nem lesz mögötte bizalom, és szépen kihátrál mögüle a felhasználóbázis és a fejlesztők is.

A sebezhetőség és hátsó kapu között pedíg hatalmas a szakadék. A sebezhetőség nem szándékosan van ott, a backdoor igen. Nem mindegy hogy szerelsz egy zárat az ajtódra amit a betörő pickkel ki tud nyitni, vagy odaadod neki a kulcsot és besétál...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#9) xmaas


xmaas
őstag

Nagy bumm elenorizni lehet hogy nincs x,y nek hatso kapuja eldugva a rendszerbe, de attol meg ugyan le lehet hallgatni/nyomozni/megfigyelni akkor mit er a fene nagy "biztonsagos" keszuleked ha semmivel se vagy elorebb mintha a sima gyari szart hasznalnad amit csamcsung vagy masik gyarto ad ?

(#10) Reggie0 válasza xmaas (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Onnantol mar nem ugyanugy, pont ez a lenyeg.

(#11) xmaas válasza Reggie0 (#10) üzenetére


xmaas
őstag

Hat ha te azt gondolod hogy csak akkor tudjak figyelni mit muvelsz ha valami telepitve van a keszulekedre finoman szolva nem vagy tisztaba a dolgokkal ,van ezer millio modja annak hogy megfigyeljenek ha annyira kivancsiak pont rad . legfeljebb nem lesz teleszemetelve Google nak vagy masik gyartonak a a szarjaival,

Na meg aztan az a legvicesebb az egeszben hogy biztonsag ide vagy oda aztan kozbe a sok ember feltelepiti onkentesen es dalolva a sok ilyen olyan mail szolgaltatonak az apjat mert ugye az mar budos bejelentkezni manualisan egy biztonsagos bongeszon keresztul erted mennyire kenyelmesebb meg minden ha lehuzza magatol mailedet valami "third party" appon keresztul ,na meg aztan arrol nem mondok semmit hogy kozbe mindegyik mail szolgaltato barmikor atnezheti a dolgaidat amikor csak kedvuk szotyan .

Vagy feldobjak a sok Facebook stb. hulyeseget ami a legbiztonsagosabb a vilagon nem is tudnak mindent szinte a felhasznalokrol vagy ezer millio masik ap ami siman tudja percre szinte ep hol tartozkodsz :)

Na de mindegy kar vitakozni errol , a lenyeg az hogy jo marketing duma de valodi biztonsag nem igazan van hacsak nem az erdo kozepen tanyazik az ember mindentol tavol (de meg ott is meglatnak a muholdrol :P)

Vagy van komolyabb biztonsag is de azert sulyos penzeket kell fizetni es az is feltorheto megfelelo tudassal ,nem ilyen apropenzes akarmi fogja megvaltani a vilagot hiaba jo a reklamszoveg

[ Szerkesztve ]

(#12) Reggie0 válasza xmaas (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Sehol sem irtam, hogy csak akkor tudnak, nem kell belemagyarazni. Viszont a megfigyeles olyan lehetosegeit zarja ki, ami ellen ha akart sem tudott tenni a juzer, mig a passziv megfigyeles ellen jelenleg is vannak mukodo modszerek, pl. Tails. .

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim Tonic válasza xmaas (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal, mint R9DEON. Amit írtál, nem kapcsolódik közvetlenül a témához. Nem ugyanaz, hogy önként megosztasz magadról adatokat az interneten, vagy valamelyik eszközöd teszi ugyanezt a tudtod nélkül.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) icp1970


icp1970
senior tag

Jó ötlet.szerintem lesz rá kereslet.

(#15) R9DEON válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem ugyanaz, hogy önként megosztasz magadról adatokat az interneten, vagy valamelyik eszközöd teszi ugyanezt a tudtod nélkül.

Ahogy feltelepíted az első böngészőt ennek már lőttek is bármelyik OP rendszer legyen is telepítve mert általában a böngészőn keresztül támadják az eszközt, ez a szuperbiztos készülék egy jó reklám de én nem hiszek benne, lehet egy rendszergazda ügyel a kiskapukra és megússza de egy mezei felhasználó előbb utóbb beleszalad 1 vagy több hibába és akkor vége a biztonságnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) Jim Tonic válasza R9DEON (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez sem igaz, de hagyjuk. Mindössze le kell tiltanod néhány dolgot, amit pl. a Firefox már 90%-ban alapból elvégez helyetted. A maradékra meg vannak weboldalak, amik segítenek ebben.
Szerintem összeszedtél egy csomó félinformációt, és most beöntöd ide. Arról nem is beszélve, hogy még mindig nem érted a különbséget egy backdoor, meg az általad felsorolt dolgok között.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.