Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Az "Írási műveletek Windows alatt" grafikon nem éppen meggyőző.

Csak tényleg nagyon kedvező ár esetén tudnám ajánlani valakinek, 1-2 ezer forint különbségért nem ezt választanám.

(#2) Pipó


Pipó
őstag

Két éve és egy hónapja is hajszálra ennyiért vettem egy 250-est. Mi a ...ért nem csökken ezeknek az ára?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#3) #74018560


#74018560
törölt tag

Lassú, de legalább hideg :U

Pipó inkább felment az áruk. Én aprón 3 év vettem 250-eset 16k-ért 0 használattal. :U

[ Szerkesztve ]

(#4) Televan74 válasza Pipó (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mert csak nekünk drága. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Joci10 válasza Pipó (#2) üzenetére


Joci10
őstag

Csökkent az egy ideig (nagyjából tavaly év elejéig/közepéig). Azóta az van velük, mint a memóriákkal is: emelkednek az árak.

(#6) shteer


shteer
titán

ránéztem a fotóra, ez OCZ design. olvasom, ez valójában OCZ :Y olyat meg nem veszek többet

..szerintem jónak tűnik

(#7) Raymond válasza shteer (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek mar csak a nevukben azok, a belsejuknek semmi koze a regi ceghez. Valami fura oknal fogva a Toshiba par eve ugy gondolta jol lesz a brand mert jo lesz nekik az USA kiskereskedeshez :)) Egyebkent az ara tenyleg nem rossz, de most mar van sok konkurencia hasonlo aron es hasonlo teljesitmenyel, egy-ket even amikor a TR150 volt kinalva jo aron (10-20% a tobbiek - meg olyanok is mint az olcso Sandisk - alatt) akkor meg nem volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) Taranti


Taranti
senior tag

Atyaég, mennyire időtálló a Samsung 850 EVO! (A Sata csatlakozós osztályban persze.) Én inkább rátenném azt a 4-5 ezret, ha ebben a méretkategóriában gondolkodnék.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Cifu válasza Pipó (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy korábban a kartárs is jelezte: a piac felvásárolja a NAND chipeket ( főleg telefonokba ), így drága a hozzávaló. Rövid / közép távon nem is látszik az, hogy ez változni fog...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) shteer válasza Cifu (#9) üzenetére


shteer
titán

A bányászok felvásárolták az SSD-ket is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#11) TeeJay


TeeJay
félisten

Még mindig jobb a 850EVO és arra 5év garancia van... Elég dinka aki ezt megveszi...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Ha valóban a kedvező ár volt a prioritás akkor még reszelhettek volna rajta egy picit.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Fred23 válasza Lacok (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk 21-22-ért szerintem már elfogadható vétel lenne. Szóval tényleg csak egy picivel kéne olcsóbban adni.

(#14) Pttypang válasza Cifu (#9) üzenetére


Pttypang
veterán

Erre általában kapacitásnöveléssel reagálnak, csak éppen annyi a bekerülési költsége az új gyártóegységeknek, hogy nem éri meg beruházni, így marad az áremelkedés?
Gondolom erre kiált kartellt a nép :D

Everybody lies.

(#15) troviko


troviko
senior tag

Semmiféle kedvező árat nem látok itt, még egy rohadt ezer forintost sem. :(
Kamuuu...

https://www.oldtech.hu/

(#16) antikomcsi válasza Pttypang (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Vagy inkább arra, hogy nem érte meg nekik memóriát gyártani, ezért csökkentették a termelést, aztán ahogy fogytak a már legyártottak a polcról, mehetett fel szépen az ár. Dupla áron elég fele annyit gyártani ugyan ahhoz a bevételhez, ami rengeteg megtakarítást jelent a gyártóknak. Plusz még verseny is jobban kialakul, így azt a "keveset" is annak adhatják el, aki többet kínál érte.

(#17) TeeJay válasza Fred23 (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

28-ért van 3év kisker garival 850 EVO aminek van RAM cache amiben már bizonyított a 3D VNAND
és ami minden helyzetben gyors, ez meg RAM cache nélkül mint látható tök lassú és ugrál sebességben
aki már ennyit kiad SSD-re vegyen normálisat pár ezerrel drágábban
ez a TR200 csak 20 alatt jöhetne szóba :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Régi gépekbe?Lehet a régi gép nem ér ennyit mint ez az ssd.Az írás egy dolog,de hogy az olvasás is ilyen gyenge?

Wasabi...

(#19) Chaser válasza TeeJay (#17) üzenetére


Chaser
titán

ezt max htpc-be tudom elképzelni, ahol a lényeg h csssssssss legyen, már persze ha ahhoz elég gyors az olvasása h ne akadjon ( :
rendszer alá ilyet nem, 15e-ért sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Frawly válasza #74018560 (#3) üzenetére


Frawly
veterán

Biztos, hogy lassú? Nézd meg, bootidőben a 960 Pro NVMe idejét hozza, telepítési időben sem marad el, és nem volt a tesztben, de biztos vagyok benne, hogy programok indulási idejénél sem lassabb a 960 Prótól. Átlag felhasználásnál ez a legfontosabb, és ezekben nem marad el. Benchmarkok alatt írásban nem szerepel jól, nagy ügy, nagy fájlokat ritkán másol átlag felhasználó, főleg nem ramdrive-ról, vagy nem másik SSD-ről, tipikusan inkább hálózatról vagy HDD-ről, amelyek meg lassabb forrásnak bizonyulnak, és hiába is tudna többet futni az SSD, várnia kell a lassabb forrásra. Nyilván belépő szintű termék, ezért aki videót vág, virtuális lemezképekkel zsonglőrködik egész nap, annak nem való, de átlag felhasználáshoz, böngészni, irodai programok alá, játszani teljesen megfelelő, főleg ezért az árért. Szerintem indokolatlanul, szintetikus benchmarkeredmények miatt lett lehúzva a tesztben.

Plusz jó lenne már egy újabb nagy SSD-teszt, amiben a mostani szériákat eresztik össze, mérve a boot és programok indulásának az idejét is. A legutolsó ilyen teszt már elég régi. Mehetne bele minden, SATA, M.2-SATA, NVME-s meghajtó is.

(#21) sb válasza Chaser (#19) üzenetére


sb
veterán

Azért ha ránézel a "rendszer" grafikonokra, látod, hogy épp ott nincs különbség. 15-ért bárhova jó lenne.
Kis árkülönbséggel viszont ahogy TeeJay írta, felesleges bevált és minden helyzetben gyors SSD helyére betenni.

(#22) Meridian


Meridian
senior tag

A cikk fejlécében, címében nincs el elírás? A"kedvező ár vezérelte...blah-blah"... ÖÖö... izé. Én 52ezerért vettem 512GB-ost SAMSUNG EVO-t, ez meg itt 240GB-ost adna 76ezerért? Nóóómális???!

[ Szerkesztve ]

(#23) Atti777 válasza Meridian (#22) üzenetére


Atti777
senior tag

A 960-as 76 ezer, a 240-es 24k :U

Путин, иди нахуй!

(#24) CsabyB


CsabyB
csendes tag

Sebessėg nem minden. De az a 60TB az azért elég gyenge eresztés nem? Egy kingston uv400 100TB egy v300 128TB... samsungokról már ne is beszéljünk... szóval még irodai gėpbe sem tenném be... mégis lesznek akik megveszik ☺

(#25) LionW válasza shteer (#10) üzenetére


LionW
tag

Nem mintha 6 giga ramnak a telefonban több értelme lenne mint túlbonyolított számításokat végezni feleslegesen, olyan pénzekhez amiket senki nem használ. ;]

(#26) Frawly válasza sb (#21) üzenetére


Frawly
veterán

Abban igazatok van, hogy mivel a belépőszintű termékek közül nem tűnik ki semmivel, indokolt lenne a 24 ezer forintos árat még visszavágni pár ezressel, hogy vonzóbb legyen és a 60 TBW elég sovány, a konkurencia nem sokkal drágábban 100-200 TBW-s meghajtókat nyújt. Ezt leszámítva nincs vele baj, azt hozza, amit egy ilyen kategóriájú SSD-nek minimálisan hozni kell, nem csak 10 éves gépekbe jó.

[ Szerkesztve ]

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

20 korul meg azt mondanam okes, de ennyiert?!

(#28) bteebi válasza antikomcsi (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Pont ez az. Ez így egy rakás sz*. Ha jóval olcsóbb lenne, akkor azt mondom, hogy oké, de így gyakorlatilag nincs az a körülmény, hogy ez reálisan megérje. Talán SATA1-es gépeknél, laptopoknál még lehetne minimális értelme, de olyanokra már szerintem nagyon nem éri meg rászánni 25-40k-t... Annyiért már lehet venni valami jóval jobbat is, még ha nem is SSD-vel. Közben viszont eladhatja az ember az eredeti gépet, és akkor valamelyest tovább javul a helyzet.

#28: Én is 850 Evo-t vettem idén, nem sokkal volt drágább (van, ahol most már 28k alatti áron is elérhető) és nagyon sokkal jobb...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) TeeJay válasza bteebi (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

én tegnap óta raktam be laptopba az 500 gigás 850 EVO-t és úgy hasít hogy el sem hiszem :D
torrent alatt is viszi az 1000-es netet és 5év gari van rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) ALBY


ALBY
senior tag

Szétspórolták,
maguknak!
25-26eft-ért van már Kingston, Sandisk., stb....

Amúgy jó lenne egy tényleg olcsó SSD típus, mégha lassabb is kicsit, (ez nem sikerült).
Pl. anyukám gépébe egy 120GB-s 12ért egy érdekes fejlesztés lehetne, hogy ne a wincsiről döcögjön a rendszer, feltámadna tőle, de jelenleg sokaknak itt ez még mindig úri huncutság marad.
És persze HTPC-kbe se kell csúcssegesség.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#31) Chaser válasza sb (#21) üzenetére


Chaser
titán

Oke, rendszer ala legyen jo, csak nem ennyiert,.ez.nem kedvezo ar, 20 alatt esetleg, htpcbe 15ert beraknam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Amire nem írják rá az áramfelvételt, azt nem tudom komolyan venni. :N

(#33) sb válasza Chaser (#31) üzenetére


sb
veterán

Akkor egyről beszélünk.

(#34) sb válasza #16939776 (#32) üzenetére


sb
veterán

Ha kiírják az mond valamit?
Komolyan kérdezem, mert én nézegettem - nem akarok notiba 5-10W idle/load cuccot betolni az akksi örömére - de nem nagyon láttam értelmes leírást... vagy nem értek hozzá. Idle, active idle, devsleep, stb... van egy rakás állapot és sokszor nagyságrendi eltérések vannak, egyik SSD-nél pár mW, a másiknál W nagyságrend ugyanarra.
Én úgy vettem, hogy ez alapján nem nagyon hihetek ebben.

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez aztán parasztvakítás. Gondolom ahogy szélesebb körben terjed az SSD úgy gondolták, hogy megvágják a hozzá nem érő többséget egy ilyen hulladékkal. A Toshibát mondjuk már elég rég kerülöm. Sajna az én Macbook-omban is Toshiba flash meghajtó van és sokkal lassabb is a Samsung-al ellátott verziókhoz képest. (sajnos random, hogy melyikbe milyen került)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) #16939776 válasza sb (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez lenne a rated current, amit fel kell tüntetni az eszközön, hogy ha ránézel, egyből legyen fogalmad milyen terhelést jelenthet az őt kiszolgáló tápkörre. Ha le van limitálva a port folyamatos terhelhetősége, akkor nem érdemes ennél nagydobra jelzett eszközt rádugni, mert:

A: nem fog megfelelően üzemelni ha kevés az áram.
B: tönkremegy a port.

Ezeket ki lehet védeni vele.

Az hogy következő lépésnek mekkora az eszköz peak áramfölvétele és menyi ideig tartja ezt, már szoftverrel lehet befolyásolni( FW/storage managment ) de addig el kell jutni, károkozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#37) sb válasza #16939776 (#36) üzenetére


sb
veterán

Akkor másról beszélünk.
Nem tudtam, hogy lehet ilyen eset amikor nem bírja a port. Mondjuk vannak példányok amik fogyasztás/hő alapján szívnak rendesen.

Engem már az is zavart, hogy ezt a normál/avg fogyasztást (áramfelvételt) se bírják megadni rendesen... vagy tényleg ekkora a szórás. ?

(#38) DonaldJames


DonaldJames
tag

kedvező ár persze, elég drága :C

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#39) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Picit zavar, hogy a tesztben ottvannak a 960 pro/evo mwe ssd-k mikor logikusabb lenne 850 nel összehasonlitani ami ugye sata...

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#40) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.