Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Ez egy játék volt amivel anno nagyon szerettem volna játszani, csak sajnos nem volt meg egy havernak sem... :(

Így sajnos kimaradt, de a mai napig emlékszek rá :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) idegen lény


idegen lény
őstag

Tényleg jó a zenéje: [link] [link] A játék szövegéből: "orrodat megcsapja a jellegzetes hullaszag" :O Nem tudom, kinek jellegzetes az egészségügyi és temetkezési dolgozókon kívül, nekem szerencsére nem. [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3) sonar


sonar
addikt

Emulátoron nyomtad v rendesen C64-en joystick-kel :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) ldave


ldave
félisten

Ez nekem is megvan C64-re :) Még postán rendeltem az 576-tól, viszont nekem egy fekete kartondobozban jött, nem ilyen szép csomagban.

A Slime draws near! Command?

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Ez olyan, mint a C64-en futó Időrégész (vagy Időrészeg)?

(#6) hege8888 válasza pomorski (#5) üzenetére


hege8888
aktív tag

Alapjában igen, a grafika szebb volt, és a helyszínekhez kötött zenék tették többé, mint egy sima klón.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#7) pomorski válasza hege8888 (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Az időrégész volt szinte az egyetlen játék, aminek nem tudtam rájönni a "nyitjára" gyermekként.

(#8) ceia


ceia
őstag

Szép a grafika, és játék hozza a jobb nyugati színvonalat. Bár a 3D hatású feliratok helyett jobb lett volna sima, szebb betűkkel, úgy kevésbé lenne fárasztó az olvasásuk.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#9) tobal válasza sonar (#3) üzenetére


tobal
tag

Emulátoron játszottam. Azzal némileg egyszerűbb a játékállás mentése/betöltése, a másik pedig, hogy jelenleg nincs is itthon működő C64-em :D. Úgyhogy maradt az emulátor.

(#10) SunMount3r válasza pomorski (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra én sem. Emlékszem, hogy az elején voltak benne hatalmas gombák ( :D ), vagy mifene, kódorogtam északra, keletre, jobbra, balra, de sehol semmi... Máig egy misztérium marad. :F

Hasonló élmény volt még az (OMG) fillezett textúrájú 3D "kaland" játék, a Total Eclipse. Emléskzem, mert hatalmas dolog volt ilyen poligonos 3D grafikát látni C64-en, de az órákig tartó, lassú, darabos kóválygáson kívül, meg, hogy egy egyiptomi piramisban mászkáltam, nem sok lényegi "játék" volt benne. Csak azért hasonlítom őket össze, mert hasonlóan "misztérium" maradt, mert a Régész az ugye inkább szöveges kaland volt...

(Ja és mindez rendes C=64 masinán a 90' években, gyerekként.)

[ Szerkesztve ]

(#11) DarkByte


DarkByte
addikt

Egyébként "speed run"-ként tényleg nem valami hosszú játék. [link]
Igaz amikor megvolt C64-en sosem tudtam végigvinni. Ezen a videón láttam először hogy egyáltalán kipörgethető :D

Mod: látom ez már volt linkelve korábban :)

[ Szerkesztve ]

(#12) pomorski válasza SunMount3r (#10) üzenetére


pomorski
őstag

Hát igen, a régi szép idők...

Asszem nekem talán a Csavargás a gombák birodalmában c. játék jött be leginkább a "szöveges" játékok közül anno. Azt sokat játszottam, bár nem tudom, hogy hogyan kellett végigjátszani, mert akármikor léptem ki belőle, mindig olyasmit írt ki, hogy sajnos még nem gyűjtöttél elég pénzt/duplárt, így nem tudod megvenni a szuperszámítógépet. Esetleg valaki aki játszott vele sokat, az tudja, hogy mi lett a vége? Bár lehet, hogy most kedvet kapok hozzá, és emulátoron elkezdem játszani.

(Ja, természetesen én is igazi C64-el játszottam általános iskolás koromban. Sőt, a C64 még a mai napig megvan elcsomagolva. A kazetták, amin a játékok vannak, viszont már olvashatatlanok.)

(#13) idegen lény válasza SunMount3r (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

[Időrégész böngészőben és végigjátszás] [Total Eclipse 2 végigjátszás]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#14) DarkByte válasza pomorski (#12) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem csak fejállítás kellene a magnónak, esetleg egy fejtisztítás. A szalagok azért elég jól tartják magukat :)
De ha valahonnan szerzel egy deck-et, akkor PC-ről az Audiotap nevű programmal tudsz új programokat kimásolni szalagra :)

[ Szerkesztve ]

(#15) pomorski válasza DarkByte (#14) üzenetére


pomorski
őstag

Sajnos a fejállogatáson és a fejtisztításon már túl vagyok, nem segített. Igaz, hogy ezt kb. 10 éve tettem meg, mert akkor kaptam legutóbb késztetést, hogy C64-ezzek egy kicsit, mert megtaláltam valamelyik demo-scene programomat, amit le akartam futtatni. Akkor a dolog nem jött össze a magnóval. De lehet, hogy a 10 év pihenés segített neki és most újból megpróbálom, hátha összejön.

Az Audiotap programot nem ismertem, hálás köszönet érte, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :R :R (Nem ismertem, mert nem olvasgatok általában C64-fórumokat máshol. :) )

(#16) DarkByte válasza pomorski (#15) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos Prohardver-en nem valami aktív a retró számítógépes rész. Ellenben van Facebook-on egy Retró számítógép és játék klub csoport ahol egyrészt nagyon segítőkészek az emberek, másrészt hasznos tartalmak és gyakran egész jó megvehető portékák is vannak. Ha kedved támad, szívesen látunk! :)
(konkrétan ezt a cikket is ott találtam, Logout-ra nagyon elvétve nézek be)

Amúgy az Időrégésznek itt a végigjátszása.

[ Szerkesztve ]

(#17) pomorski válasza DarkByte (#16) üzenetére


pomorski
őstag

Köszönöm szépen az ajánlott FB csoportot is.

(#18) SunMount3r válasza idegen lény (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kösz ezeket talán magam is ki tudtam volna YT-ozni, ha akarom :D , de szeretném ha a misztérium az misztérium maradna. (Mind addig amíg talán elő nem veszem őket újra emulátoron és ki nem tolom őket magam, majd ha tényleg nem jut jobb az eszembe...) Bár az Eclipse-et még videón is rossz nézni, annyira "szaggat" ("minusz 2000 fps"?! :F :D ), de az Időrégészre talán kíváncsi leszek.

(Sajna a C=64-es masinám anno beadta a kulcsot a 90' évek végén (hosszú és nem tipikus történet, hogy miért) és már az összes floppy-t, drive-ot, magnót eladtam akkor (gyak. bagóér'), a masina meg ott maradt egy szervizben, de akkor max ennyit tudtam tenni érte. Ezt a mai napig bánom :( , lehet pl. ezen a fórumon vagy valahol a neten találnék valami fanatikus szakit, aki meg tudta volna javítani (értéke felbecsülhetetlen)...).

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó látni, hogy milyen tábor van még a 8 bit körül :)

@nlpK : Nem felbecsülhetetlen, és javítható is, és egyre drágábbak, de nem abból gazdagodtál volna meg :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) SunMount3r válasza hcl (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Felbecsülhetetlen érték" fogalma alatt nem ugyan azt értjük, per pillanat. Mivel gyerekkorom emlékeinek egyik kedves részének lehet tekinteni, én ebből az aspektusból kiindulva írtam ezt rá. (Nyilván kissé túlozva, de a kontextusában érvényesen.) -> "de nem abból gazdagodtál volna meg"-> Pont ez az, ami legkevésbé sem érdekelne, ha meglenne még az "jószág", emulátor ide vagy oda, az eredeti feeling-et csak hiányosan lehet pótolni... :( :N

(#21) Csóró™


Csóró™
senior tag

Az igen! Ez a leírás aranyat ér, de tényleg!
Voltam vagy 10 éves, mikor megkaptam ezt a játékot. A 3 lemez / 6 oldal = :Y

Rengeteget játszottam vele, de a világért nem tudtam végigvinni sose. Aztán 20 év után tavaly kedvet kaptam hozzá, kerestem egy emulátort, leszedtem a [játékot] és a hozzá való [doksit] , aztán bele vágtam. De a pár dolgot csak most tudtam meg a leírásból... Örök hála, kezdem is a "kalandot" :R

[ Szerkesztve ]

(#22) hcl válasza SunMount3r (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A többség a pénzbeli értéket szokta érteni rajta :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) tobal válasza Csóró™ (#21) üzenetére


tobal
tag

Király, örülök ha hasznos valakinek. És ha már arra jársz, rájöhetnél, hogyan kell varázshasználóval végigvinni a játékot ;) :D.

(#24) Csóró™ válasza tobal (#23) üzenetére


Csóró™
senior tag

Mindenképp! Tolvajjal, katonával már végigvittem, sőt Pappal is 1*, de varázslat nélkül... Nem tudom újat mondok-e, (valószínűleg nem :) ), de a varázsló kasztokkal lehet támadó (sebző) varázslatokat csinálni, nagyjából úgy, ahogy a fali karokat működtetjük, tehát használok valamit valamivel (ha jól emlékszem egy ellenfélnél a mohát használtam valamivel, és meghalt tőle ;] )

Még1* kösz a leírást, ha bármi hasznosra rájövök, privátban megírom. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) haxiboy


haxiboy
veterán

Nekem is elő kéne venni a régi játékokat. Valamikor 6-7 évesen találtam nagymamáméknál egy C64-et ami sajnos azóta elhalálozott. Szintén egy szöveges kalandjátékra voltam rákockulva aminek valamilyen Grifftojás címe volt. Lehet be kéne izzítani az emulátort :U Lehet pont az Időrégész volt az? Valami dereng...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) tobal válasza Csóró™ (#24) üzenetére


tobal
tag

Igen igen, azt elfelejtettem beleírni a leírásba, de jó hogy említetted, majd kiegészítem vele. A karakter mágikus tárgyával (pl kereszt) kell használni valami varázslatra alkalmas tárgyat (pl egérszőr, penész, harmatcsepp, ilyenek), és érvényesül a hatás. Van olyan, ami sebez, meg olyan is ami gyógyít, de fel kéne még fedezni az ebben rejlő lehetőségeket.

(#27) DarkByte válasza haxiboy (#25) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, az Időrégészben pont a griffmadár tojását kell ellopni :)

[ Szerkesztve ]

(#28) pomorski válasza DarkByte (#27) üzenetére


pomorski
őstag

Na, nekem az akkor pont nem sikerült. Az meghaladta a képességeimet.

(#29) Csóró™ válasza tobal (#26) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na igen, lehetőségek vannak dögivel. Számomra meglepő, hogy ennyire összetett és lehetőségekben gazdag a játék, de nem bánom, legalább 20 év távlatából is szívesen előveszem kicsit :K

(#30) Csóró™


Csóró™
senior tag

Azt hiszem most fostam össze magam ezen a játékon ;]
Rögtön az elején, ha felmegy az ember az északi bástyára, ott egy levágott fejű hulla... sose jutott eszembe, hogy beszéljek vele, de most valamiért mégis kipróbáltam, hátha... Lehet vele beszélni :Y
És, ha az Őrökről kérdezed, ezt válaszolja: "Az az igazság, hogy a kastély ura engem azért fizetett, hogy a hullát játszam az erre járó kalandoroknak. Ez titok! El ne áruld senkinek!" :))

Update: Talán hasznos infó (már annak aki nem tudná): Ha egy harcban nagyon lemegy az életerő csík, gyorsan fel lehet tölteni, ha sokszor megpróbálsz olyan irányba menni, amerre nem lehet, a játékban ugyanis x lépésenként gyógyulunk, viszont, ha nem tudsz menni valamerre, azt is lépésnek veszi. Kb fél perc alatt fullra lehet húzni az élet csíkot ezzel a "módszerrel".

[ Szerkesztve ]

(#31) pomorski válasza Csóró™ (#30) üzenetére


pomorski
őstag

"... Lehet vele beszélni ..." - Hát hogy mik vannak?! :Y

(#32) Csóró™ válasza pomorski (#31) üzenetére


Csóró™
senior tag

Lehet valaki alapból elkezd beszélgetni egy levágott fejű, vérben úszó hullával, de nekem most érkezett el a pillanat, hogy megpróbáljam...

(#33) pomorski válasza Csóró™ (#32) üzenetére


pomorski
őstag

Esetleg (volt) nagy kedvencemre a Csavargás a gombák birodalmában c. játékra nincsenek efféle okosságaid véletlenül?

(#34) DarkByte válasza pomorski (#33) üzenetére


DarkByte
addikt

Abból a játékból amúgy létezik C64-es változat, vagy csak Spectrum-ra készült el?

(#35) pomorski válasza DarkByte (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Én a Csavargás a gombák birodalmában játékot kiskoromban C64-en játszottam, de emlékeim szerint (talán?) Videoton TV computeren futó változat volt belőle. Legalábbis úgy rémlik...

Spectrumos verzióra nem emlékszem, annak ellenére, hogy Spectrum gépem is volt.

[ Szerkesztve ]

(#36) Csóró™ válasza pomorski (#33) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sajnos erről a játékról most hallok először, így nincsenek. De lehet, ha lesz időm rá, kipróbálo és írok :)

[ Szerkesztve ]

(#37) pomorski válasza Csóró™ (#36) üzenetére


pomorski
őstag

Majd ha lesz időd és sikerül kipróbálni, akkor azt kideríthetnéd nekem, hogy mi lett annak a játéknak a végigjátszása?! (Azaz sikerült a végén megvenni a szuperszámítógépet? És mennyi duplár kellett hozzá?)

(#38) tobal


tobal
tag

Erről a gombás játékról még nem hallottam. Jó lenne összegyűjteni a hasonló, régi magyar kalandjátékokat.

Az időrégészen kívül (amit már említettetek) volt még egy olyan, hogy a Gálya, aztán emlékszem valami "Betörés a bázisba" nevűre is (abban viszonylag sokáig eljutottam). Emlékszem még egy játékra, aminek a sztorija egy az egyben megegyezett az Indiana Jones sztorijával, de már nem tudom a címét...

(#39) haxiboy válasza tobal (#38) üzenetére


haxiboy
veterán

Én hasonlót még a Revenge on sorozat amit ismerek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) pomorski válasza tobal (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Találtam róla fotót a neten, ez volna:

(#41) idegen lény válasza pomorski (#40) üzenetére


idegen lény
őstag

Fotót? Még videó is van róla.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42) pomorski válasza idegen lény (#41) üzenetére


pomorski
őstag

Annyira nem dobtam rá sok időt, hogy videót is keresgéljek, mert mobilról írtam azt a posztot. Ha most írnám, akkor még kísérődalolást is tennék alá.

(#43) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Hatalmas játékok a mai napig! Emlékszem ha beírtál egy ronda szót, a játék kiírta hogy: hogy beszélsz? A szüleid mit szólnának ehhez? 😅

(#44) pomorski


pomorski
őstag

Érdeklődöm, hogy hogy állnak a kedves fórumtársak kalandozásaik során?

(#45) Csóró™ válasza pomorski (#44) üzenetére


Csóró™
senior tag

Konkrétan melyikre gondolsz? Mert bár a kastély c. játékról szól a fórum, azért szó esett "Csavargás a gombák birodalmában", "időrégész" és egyéb klasszikusokról is.

Én a magam részéről szeretnék 1-2 órára nyugodtan leülni, hogy töviről-hegyire végigvigyem a Kastélyt (kipróbáljak minden lehetséges kombinációt, felkutassak minden helyszínt...), csak itthon az asszony nem hagyja, a munkahelyen meg a főnök ;]

(#46) pomorski válasza Csóró™ (#45) üzenetére


pomorski
őstag

Természetesen a "Csavargás a gombák birodalmában"-ra gondolok.

(#47) idegen lény


idegen lény
őstag

És ha netán valaki azt hinné, hogy manapság már nincsenek hasonló játékok: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#48) ceia válasza idegen lény (#47) üzenetére


ceia
őstag

Nekem nincs türelmem az ilyen szöveges játékokhoz. Viszont ma láttam egy Agymenők részt, amiben Sheldon kipróbált egy tisztán szöveges retró játékot, és olyan élvezettel játszotta, hogy szinte én is kedvet kaptam hozzá! :)

        it's more fun to compute

(#49) haxiboy válasza ceia (#48) üzenetére


haxiboy
veterán

"megyek északnak....megyek északnak....megyek északnak" :D
mennyit röhögtem azon a részen :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) pomorski válasza haxiboy (#49) üzenetére


pomorski
őstag

De előbb-utóbb végül csak megérkeztél... De gondolom, inkább utóbb... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.