Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rypejakten


Rypejakten
addikt

semmiképpen sem butít, ha megfelelően van használva. habitus és hozzáállás kérdése az egész, minden rendelkezésreálló kütyü ellenére is lehet valaki olyan egyszerű, mint egy bot, de a technikai fejlődés ellen hadakozókat is megkérném, hogy mossanak már kézzel egy egész családra, úgy egy hónapig.

[ Szerkesztve ]

(#2) Fecogame válasza Rypejakten (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Nem tudom miért vannak egyesek ennyire a technika ellen. Ha nem akarják, nem kötelező használni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) berVi válasza Fecogame (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Jah, kar hogy egy gyerek agya marhara nem ugy mukodik, mint az itteni rendkivul tudasos zsenike.

(#4) HaZse válasza berVi (#3) üzenetére


HaZse
őstag

+1

Csak meg kell nézni, akik 1990 vagy utána születtek, hogy őket mennyire beszívta ez a digitális világ.

Sőt ez jobban látszódik, aki 2000-es születésű. Az én fiam 2007-es születésű és nála ez teljesen jól követkető. Neki már természetes az internet, a letöltés, a tablet és egyéb eszközök. A múltkor megtalálta a régi kazettás deckemet. Azt se tudta, hogy mi az. Sőt a VHS magnóm is ott volt eltéve és csodálkozott, hogy ez hogyan működik. Mikor meglátta, hogy mind a kettő szalagra rögzít, el sem tudta képzelni, hogy is működik.

A cikkhez meg az, hogy szerintem sokkal jobb, ha ilyen rendszerre rögzítik az anyagot és a filmekben sokkal kevesebb CGI effekt legyen. (Dehát ezt nem lehet kivitelezni, mert a mostani fiataloknak az ingerküszöbe sokkal magasabb és nagyobb látvány szükséges nekik)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5) WestCoast92


WestCoast92
tag

Hát szerintem, ez ugyan olyan hülyeség, mint szidni a facebookot hogy úristen mindenki azon lóg. Nem az eszköz a hibás azért, mert létezik hanem aki vagyis inkább aki rosszul használja. Egy kalapácsot is lehet építésre, és esztelen rombolásra is haználni. De attól még nem a kalpács a hibás, hogy mire használják.

bervi:
De ha lennének okos és normális szülei, szabályoznák a technológiai függőségét a gyereknek, és nem engednék, hogy már 3évesen az okostelefont nyomkodja.

(#6) Alchemist válasza WestCoast92 (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Igen, nem az eszköz butít el, hanem saját magát butítja el az, aki fűggővé válik tőle. Erre a jelenségre persze a közoktatásnak is érdemes odafigyelnie.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link] ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) KillHates válasza lezso6 (#7) üzenetére


KillHates
nagyúr

Briliáns! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9) Ivy.4.Ever válasza Alchemist (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Van egy infó érettségi tétel ami a függőségről szól :D
Azt hiszem ennél többet nem tehet a közoktatás. A szülők dolga nevelni.

Különben az addiktív viselkedés rengeteg dologgal kialakulhat. Én nem a kütyüket hibáztatnám hanem a szociális és bizonyos egészségügyi körülményeket. Valljuk be a facebook előtt is rengeteg magányos ember volt. A ,,depis" hangulat tartóssá válik kialakul alacsony önértékelés stb és ez ad táptalajt a függőségeknek mint számítógépes játékok, drogok stb. mert azok pótolnak valamit például sikerélményt ad ami "jó" a mert a melankólikus ember sokszor haszontalannak érzi magát stb.

(#10) wolfman válasza Ivy.4.Ever (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Bizony.
Ezek a mai kütyük nagyon addiktívak, beszippantják az embert. Emellett az átlag ember a Földön lusta így egyszerűbb ezekre a dolgokra hagyatkozni, belebújni naphosszat, mint elszakadni tőle. Én nem vagyok technológia ellenes. Minden fényes, csillogó, okos cuccnak van mindezeken felül egy hihetetlen MUSTHAVE energiája, az ember akarja ezeket birtokolni, még ha nem is kell neki feltétlen, meg hát a nyugati társadalom is efelé az irányba lök mindenkit.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) sz.balazs.95 válasza HaZse (#4) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én komolyan nem látom, hogy ezzel mi a probléma.

biztos mert 95-ös vagyok. :o :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12) #06658560 válasza HaZse (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már kétezer éve beszippantja valami a fiatalokat, akik el sem tudják képzelni milyen volt szüleik fiatalkora, élete, eszközei.

(#13) pengwin válasza Alchemist (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Leendő tanárként mondom, hogy a közoktatás hiába figyel oda bármire, ha a szülő nem...
A közoktatás nem alakíthatja ki egy gyerek teljes személyiségét, gondolatvilágát, világszemléletét, pusztán befolyásolni tudja azt, amit a nebuló otthonról hoz.

Én a problémát egyébként nem magukban a kütyükben látom, hanem abban, hogy ezzel párhuzamosan a ready-made dolgokra szoktatják rá az embereket.
A gyerek leszokik a fantáziája használatáról, mert olyan inger gazdag környezetet teremt körülötte a sok egyre bugyutább (de ezzel párhuzamosan egyre látványosabb) program, a felnőttek nagy része pedig leszokik a problémamegoldásról, pl. driver problémákkal már szervizbe viszi a számítógépét, mert már varázsdobozként tekint rá.
Az intézményesített hülyeségről meg már ne is beszéljünk... pl. a folyóírás tanításának elvetéséről, mert már úgyis mindent gépelünk-nyomtatunk. Jelenleg az oktatásban sajnos egyre inkább a minimum szintet célozzák a diákok gondolkodási képességeinek fejlesztésében, és ez az emberek természetes lustaságával párosítva nem egy szerencsés felállás.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) tatararpad


tatararpad
őstag

Csak autósként nézve is valóban élvezetes volt három térképet tartani a kesztyütartóban és böngészni fél óráig meg tanulni a kanyarokat ha valami utcát kerestem, ma meg előveszem a telefont és le van tudva. Persze aki nem szereti hogy a technika beszippantja az ma is nyugodtan szórakozhat a papírral, meg az apróval a parkoló automatánál, de kösz, én inkább butulok.

(#15) Cifu válasza pengwin (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

...pl. driver problémákkal már szervizbe viszi a számítógépét, mert már varázsdobozként tekint rá....

Bocsánat, de ez ugyan olyan dolog, mint az, hogy magad fested ki a lakásod vagy festő, vagy magad szereled az autódat, vagy más. Egy informatikához értő embernek az a normális, hogy ő majd megoldja a driver problémát. Számára viszont feltehetően komolyabb kihívás mondjuk a csaptelep cseréje, vagy beépíteni egy ajtót. Mások meg azt csinálják meg saját két kezükkel.

Nem picit szemellenzős volt ezt a kiszólás...

Az intézményesített hülyeségről meg már ne is beszéljünk... pl. a folyóírás tanításának elvetéséről, mert már úgyis mindent gépelünk-nyomtatunk.

Nem értek egyet én sem a folyóírás oktatásának elvetésével, de azt is megértem, hogy a kézírás fontossága más jellegű, mint volt mondjuk 100 éve. Engem tanítottak folyóírással írni, de hiába, ha például műszaki rajzból ugyebár szabvány betükkel kellett írnom. A mai kézírásom is messze áll a folyóírástól. Valahol érthetőnek vélem tehát, hogy ennek a fontossága szerényebb a mai világban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) rudi válasza pengwin (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Még csak az kellene, hogy mindenki önállóan tudjon analitikusan gondolkodni és problémát megoldani! Hát milyen nehéz lenne úgy a tömegeket irányítani?! Legyen csak szépen a dógozóban 12 órát, hogy összeszedje a lóvét a dolgokra, amit elhitettünk vele, hogy kell neki. Mi meg addig kimossuk a gyereke agyát és minden szépen, rendben lesz. Hogy nézne már ki, ha beérné a pénze felével, félmunkaidőben dolgozna és a maradék időben elmagyarázná a gyerekének, hogy a svájcicsoki, a menőcipő és a többiek rabszolgamunkából születnek, hogy a másik Berki Krisztiánt kellene sztárolni ésatöbbi...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Cifu (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Fontos kérdés az is, hogy akarja-e az egyik legértékesebb erőforrását, az idejét egy feladat megoldására fordítani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Lenry válasza HaZse (#4) üzenetére


Lenry
félisten

Mikor meglátta, hogy mind a kettő szalagra rögzít, el sem tudta képzelni, hogy is működik.

ez önmagában semmit nem jelent.
a HDD-t el tudja képzelni? gondolom ugyanúgy nem, pedig azt biztosan használ.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) #16939776 válasza pengwin (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

így van, a problémamegoldó-képesség hiányában, természetessé válik majd létszükségletté a kütyü használat. Egyre kisebb energia befektetésre egyre nagyobb és gyorsabb inger, lásd: Virtual Reality.

[ Szerkesztve ]

(#20) wolfman


wolfman
veterán

Az egészben az a lényeg, hogy a technika ellustítja az embert minden szinten. Az emberi agy vagy szellem sajnos nagyon fogékony a lustaságra, hogy mindennek a sokkal egyszerűbb, de nem biztosan effektívebb megoldását válassza. Már eleve a televízió is egyfajta butító eszköz, de nem csak az Éjjelnappalbudapest szintű trágya műsorok miatt, hanem ha egy NG-os favágós műsort nézel is, mert okosabb tuti nem leszek, se nem a Rex 89. epizódjától amit huszadszor nézel meg. Persze van még erre ezer példa is.

(#19) Duracellm...: Idehaza, ebben az országban azért még most is az a trend, hogy ha otthon valamivel problémád van, valami elromlik, azt próbálod te magad megjavítani, ha nem muszáj nem adsz ki rá pénzt. Amcsiban tökéletesen megfigyelhető, hogy ott ha letörik a kilincs, nem a csavarhúzóért nyúlnak, hanem a telefonért, hogy jőjjön ki valami barkácsmester és csinálja meg. Természetesen nincs személyes tapasztalatom erről, de túl sok műsort (reality, filmek stb.) láttam már ahol mindig ez ment. Ott az van, hogy ami a szakmád, azt csinálod, máshoz ott a telefon és csinálja meg akinek ez a végzettsége, ők nem akarják megérteni még csak a hiba alapját sem. Na most ez a felfogás kezd beférkőzni Európába is, bár én csak a mi hazánkról tudok nyilatkozni érdemben.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) tatararpad válasza wolfman (#20) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem ezt úgyhívják hogy munkamegosztás és specializáció, ami gazdasági fejlődés egyik kulcseleme volt az önérdek követés mellett, én nem látom egyáltalán elítélendőnek, pláne nem károsnak.

[ Szerkesztve ]

(#22) carl18


carl18
addikt

Üdv! Gondoltam én is hozzá szolok és leírom az én meglátásom a témáról. A fejlődést nem lehet megállítani de, nem mindig hasznos. Például nem a facebook tehet róla hogy az ember 70-80%-a facebook függő és ha teheti megállás nélkül fent log. Egyszer csináltam egy tesztet 6 órakor felnéztem face-ra mindenki fent volt, meg csináltam ugyan ezt 9-kor is akkor is mindenki fent volt :DDD. Ez most mi a ha nem függőség ? Ráadásul az emberekbe épp az lett a gond hogy hogy aki könnyen el lustul onnan már nehéz visszatérni a rendes életbe. Lehet kicsit az eltér a témától de mikor megjelent az internetadó az egész ország fellázadt jajjj nem lesz facebook, drága lesz jaj,azért össze tudtak fogni az emberek. Minden fajta adó megjelenik, emelik jövőre a kötelező biztosítást 10-15%-al, hát ez nem érdekes az internet a lényeg. Virtuális life fontosabb mint a valóság. Nem egyszer kaptam azt a választ mikor valami haverom ki hívtam hogy nem ér rá, de a facebook fent log, lusták ki menni az emberek, egy kis eső, esetleg hó elriasztja őket attól hogy elmenjenek boltba,

Egy részt nem magával a fejlődéssel van a probléma hanem inkább azzal hogy az embereket széthúzza, szerintem ha valaki egy másfél km-re lakik tőled és rég beszéltél vele, rád ír mizu rég beszéltünk. Az élet rövid , túl rövid ahhoz hogy egy virtuális álom világba éljük le. Személy szerint mobil nettet se kötöttem a telefonomra, azért megyek emberek közzé hogy velük logjak beszélgessek, nem azért hogy társaságba társasági oldalakon lóglak. Ráadásul 1700 embernek volt 3 óra 45 perce este ilyen szellemi púp szintű produkciót nézni, https://www.youtube.com/watch?v=r6hFyScL_TE :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#23) Rypejakten válasza carl18 (#22) üzenetére


Rypejakten
addikt

szép és jó minden, amit leírtál, de ez továbbra sem az eszköz, hanem az emberek eszközre kiváltott reakciójának a hibája.

most a facebook és egyéb közösségi hálók az új dohányzás, sorozatfüggőség, alkoholizmus. valamivel rombolnunk kell önmagunkat. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) tatararpad válasza Rypejakten (#23) üzenetére


tatararpad
őstag

Pontosan. A Facebook is csak egy jószág, ami egy szükségletet elégít ki, nem pedig teremti azt. Ugyanez igaz majdnem minden technikai dologra, amit a bölcs dakota közmondásokban szidni szokás.

[ Szerkesztve ]

(#25) MageRG válasza wolfman (#20) üzenetére


MageRG
addikt

Hűha, mit merészelnek! Még szakemberre bíznák a megoldást! :U
Az általad vázold helyzetet nem egyszerűen a lustaság motiválja. Az ember szabadideje drága, az ottaniak meg keresnek annyit hogy megérje szakit fogadni. A szakik meg felvették a szolgáltatói szemléletet.
Mo.-on jelentős hajtóerő a csóróság, ill. a szakik olyanok, amilyenek...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#26) Lenry válasza carl18 (#22) üzenetére


Lenry
félisten

Egyszer csináltam egy tesztet 6 órakor felnéztem face-ra mindenki fent volt, megcsináltam ugyanezt 9-kor is akkor is mindenki fent volt

az megvan, hogy ha fel van telepítve a telefonodra a Messenger, akkor alapból 0-24 online elérhetőnek mutat?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) t72killer válasza pengwin (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hidd el, napi 10 órát legürizve a szülő sem fog sokat alakítani a gyerkőc gondolat - érzelmi - világán:(. Lehet enyhíteni a dolgon, aminek talán meg lesz a foganatja, de sajnos inkább jellemző, hogy a sok elérhető addiktív "áramlás" egyike elkapja az embert. A legártatlanabbnak tűnik a digitalis világ, mert ugye ebből tanulhat, informálódhat az ember, meg "értünk van" (lófa#&@-t, a megfelelő cégek profitjáért van).

Nem mondom, kell a gps, mobilnet, stb, csak ott a kérdés, letesszük a facebookot és játsszunk a gyerekkel? (ill kivesszük a 2éves kezéből az okostelót, ha több időt tölt vele, mint a kedvenc kisautójával?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) halaszlo


halaszlo
csendes tag

Komolyan, ennek a filmnek az elkészítésére valaki pénzt adott???
Ennél sz*rabb promóciós filmet még nem láttam...
Gratulálok hozzá.

(#29) aszamóca válasza Fecogame (#2) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ha megfigyeljük, van ám negatív oldala a technikai fejlődésnek, és ez nem csak az elbutulás.
Manapság pl. egyre jobban az emberek ellen fordítják.
Nem is a katonai és egyéb "magas érdekű" célokra gondolok, hanem vegyük pl. a munkahelyi megfigyeléseket.
Már a kapunál, ajtóknál RFID-es be-kiléptető rendszer található adatrögzítéssel. Ezután kamerás megfigyelés minden ponton szoftveres mozgásdetektálással tárolással. És ezeket az adatokat egy PC-s program személyenként összesíti, grafikonon heti, havi lebontásban tárolja, más színnel jelzi ha valaki túl sokat tartózkodott a mellékhelyiségben, vagy túl sokat dohányzott. A kamerával, beépített mikrofonnal megfigyelhető a termelékenység, miről hogyan vélekednek, kiválaszthatóak azok az egyedek akik több hasznot termelnek, lojálisabbak ezzel könnyebben szelektálhatóvá válnak.
És ez mára nem fikció, ez a borzasztó! Persze a tulajdonos részéről érthető a minél nagyobb haszon elérésére való törekvés, na de ez egy bizonyos ponton túl, már azért elég durva.
Jogilag persze megvan teremtve erre a háttér, munka, tűzvédelemre HACCP-re való hivatkozással, "korlátozásokkal" de ugye azt mindenki tudja, hogy a gyakorlat az más.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#30) gabor7th


gabor7th
addikt

A mai információcsömör paradox módon gátolja a tudás elsajátítását, a problémára a megoldást nem átgondolni kell, hanem "kikeresni".

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#31) gabor7th válasza aszamóca (#29) üzenetére


gabor7th
addikt

Pont erről szól a blogom a negítív technikai trendekről. Örülök, hogy egyre többeknek feltünik, hogy a technikai fejlődés nemcsak jó irányba mehet.(www.ujtechkor.blog.hu)

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#32) #35193216 válasza pengwin (#13) üzenetére


#35193216
törölt tag

1. Tanárként nem befolyásolod, hogy milyen gyerekeket fogsz tanítani, adott gyerekekből kell kihoznod a lehető legjobbat. Magyarországon sokkal jobban determinálja a gyerek jövőjét, hogy milyen szülei vannak, mint Finnországban. A különbség elsősorban az oktatási rendszer. Ha leendő tanárként már most arra mutogatsz, hogy a szülők elrontották, akkor jobb lenne ha nem tanárnak mennél, vagy kicsit jobban átgondolnád a dolgokat.

2. A technikai fejlődéssel egyre kevesebb dolgot csinálunk meg magunk, de ez nem okoz elbutulást, hiszen mindig van mit továbbgondolbi. Egy Java fejlesztő is lehet olyan okos, mint egy Assembly fejlesztő, csak más absztrakciós szinten dolgozik. Az emberek többségének mindig is szegényes volt a fantáziája, gyenge a problémamegoldó képessége, ezen nem változtat az ingerekben gazdag környezet.

3. A magyar közoktatás jelenleg nem tanít használható folyóírást, ezért nem is lenne kár érte.

(#33) t72killer válasza aszamóca (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, ez USA-ban már nagyon megy. Vmelyik német TV-adón láttam egy dokumentumműsort, hogy hogyan próbálják az üzletekben a vásárlókat megfigyelő kamerák adatait célzott reklámozásra felhasználni.

A "pirosan bejelző grafikont" is teljes mértékben el tudom képzelni a fúrós, leépítős környezetben, ahol a piramis elképzelt csúcsán ülő részvényesek alatti összes réteg nyalizni próbál, hogy ne rúgják ki (pl az aktatologató HR ilyeneket talál ki).

A netforgalom logolása nálunk is megvan, és ami a legdurvább, hogy a leírt szabályokban alig van konkrétum. (ergo facebookolhatsz, youtoube-ozhatsz szabadon - addig, amíg ki nem akar csinálni valaki, mert akkor hirtelen bűn lesz belőle és rögtön lesz teljeskörű bizonyíték).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) #35193216 válasza wolfman (#20) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nem mondom, hogy ha valami elromlik, nem próbálkozok meg vele magam, de alapvetően azt találom helyesnek, hogy hacsak nem triviális számomra is, akkor szakembert hívjak. Igaz, itthon ez eléggé nehéz. Ugyanis az időm értékes, ha nem dolgozok, akkor azt szeretném csinálni, amit szeretek csinálni. Ha valaki szereti, ha ért mindenféle javításhoz, vagy szereti csinálni, akkor nyilván meg fogja javítani. Ha nem, mert horgászni szeret, akkor lehet, hogy amit megcsinál maga 5 óra alatt, az egy szerelőnek fél óra, és a szerelő még jobban is csinálja. Akkor miért ne szereltetné, a saját munkájában meg ő a jó, akkor őt bízzák meg. Mondom ezt úgy, hogy nemrég parkettáztunk magunk, de jó móka volt.

(#35) #35193216 válasza Lenry (#26) üzenetére


#35193216
törölt tag

Úgy van, én is nonstop online vagyok, pedig csak néhány naponta nézek rá.

(#36) gabor7th válasza #35193216 (#32) üzenetére


gabor7th
addikt

"A technikai fejlődéssel egyre kevesebb dolgot csinálunk meg magunk, de ez nem okoz elbutulást, hiszen mindig van mit továbbgondolbi" Csak ha egyszer valami kihuzza alolunk a könnyen kikereshető tudás bázist akkor nagy szívás lesz. Pl. ha minden cloudba lesz és az valahogy mondjuk politikai döntés miatt megvonják tőlünk, vagy valami nagy természeti katasztrófa lesz. Egy nagy csililagszél kitörés le tudja nullázni a tech berendezéseket.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#37) #35193216 válasza carl18 (#22) üzenetére


#35193216
törölt tag

A Facebookon pont hogy olyan emberek jellemzően az ismerősök, akiket a valódi világban ismersz meg, szóval innentől kezdve a Facebook csak egy csatorna, és a kapcsolatotok nem virtuális. Szemben pl. az anonim fórumokkal, blogokkal, online játékokkal.

(#38) gabor7th válasza #35193216 (#32) üzenetére


gabor7th
addikt

Amúgy meg: A mai információcsömör paradox módon gátolja a tudás elsajátítását, a problémára a megoldást nem átgondolni kell, hanem "kikeresni".

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#39) #35193216 válasza gabor7th (#36) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ez ugyanúgy benne van, mint ahogy ha egyszercsak megszűnne a műtrágya gyártás, akkor éheznénk, ha megszűnne a földgáz ellátás, akkor fáznánk, stb., stb. Ez nem érv az újítások ellen, mivel ezen elv alapján visszamennénk az őskorba, csak akkor mi van ha valamiért épp a vadakból van hiány...

(#40) gabor7th válasza #35193216 (#39) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem egészen mert a cloudnak van alternatívája. Nagyából ma még abban élünk.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#41) #35193216 válasza gabor7th (#38) üzenetére


#35193216
törölt tag

Az, hogy elérhető az információ, nem azt jelenti, hogy nem kell gondolkozni a problémákon, csak azt, hogy magasabb absztrakciós szinten kell ezt tenni, vagy máshogy.

(#42) #35193216 válasza gabor7th (#40) üzenetére


#35193216
törölt tag

Cloud nélkül meg egy betörő is elviheti az adataidat. Pont hogy a cloudot okosan használva a helyi archiválással kombinálva csökkentheted a kockázatot.

(#43) gabor7th válasza #35193216 (#41) üzenetére


gabor7th
addikt

Van amikor úgy tesznek az emberek ahogy te mondod, de van amikor úgy ahogy én, vagyis csak kikeresik mi az adatbázis szerint jó megoldás...

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#44) gabor7th válasza #35193216 (#42) üzenetére


gabor7th
addikt

Ez ennél összetettebb... A cloudnak vannak előnyei, hátrányai. Szerintem a hátrányok túl nagyok.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#45) Dark Archon válasza HaZse (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Téged nem érdekeltek az aktuális újdonságok? Neked nem volt természetes például az autó, miközben régebben lovaskocsival jártak? Neked nem természetes, hogy folyik a csapból a víz, míg a elődeink dézsában hordták a vizet?

Teljesen értelmetlen azért fikázni valakit, mert nem tudja, mi az a kazettás deck vagy, hogy 20-30 évvel ezelőtti tárgyak mire valók, főleg egy 8 évest. Mert aztán az internet alapjait, a számítástechnikát, félvezetők működését biztos tudja, csak pont a mágnesességgel áll hadilábon.

Engem legalábbis ugyanúgy beszívott gyerekkoromban az aktuális technika az első 386-osomon, aztán volt IRC meg majdhogynem minden, ami most, csak hát fejlődött. Voltak szuper kvarcjátékok, walkman, telefon, számítógép. Annyi, hogy ezek most már egy eszköz.

A világ legnagyobb elcsépelt közhelye ez a "mai fiatalok" meg "bezzeg az én időmben" kezdetű szövegek. Ha belegondol az ember, tök ugyanazt csinálta, mint a mai fiatalok, csak nekik modernebb játékszereik vannak.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#46) carl18


carl18
addikt

Nincs a telefonon nett és nem is rajta messenger! Mindig számítógépről látogatom az oldalt! :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#47) carl18 válasza #35193216 (#37) üzenetére


carl18
addikt

Ha valakivel nem beszélek 1-2 hónapig csak interneten akkor az inkább virtuális. Volt egy személy Akivel januárt óta chateltem 25 km-re lakott és sose ért rá találkozni. Persze öt is fent láttam de mikor modntam találkozunk akkor abból sose lett semmi. Ahány ember annyi fajta állás pont, biztos bennem a hiba hogy többet akarok, biztos túl nagy kérés élőbe találkozni.
De most gondoljunk bele, volt a myvip ami kis időt vett el az emberektől, jött a facebook ami beépült mindenki életébe, a nagy többség éjjel nappal nyomja. Akkor lesz a facebook-tol is egy nagyobb hal ami még jobban szét húzza majd a társadalmat csak idő kérdése. Például jönnek a robotok és mikor ezek elérhetőek lesznek, akkor leszek majd még érdekes viták hogy kell-e ez nekünk, lassan de az élet gépesített lesz.Már olvastam hogy az örök élet titka hogy az ember a testét robot testbe ültesse.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#48) Lenry válasza carl18 (#46) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon ügyes vagy... gondolom.

de ettől még a kis tesztedben szereplő embereket valószínűleg ezért láttad online-nak, mert a telefonjuk online volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) carl18


carl18
addikt

Jó mindegy ebbe nincs kedvem belemenni! Akkor legyen ahogy te akarod. :C
"PH nagyúr" :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50) MageRG válasza carl18 (#47) üzenetére


MageRG
addikt

Az örök élet titka a tudat digitalizálása. De psszt, ez titok! ;)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.