Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KisDre


KisDre
senior tag

"A koncepció egyébként egyáltalán rossz ötlet" Gondolom hiányzik egy "nem" szócska :))

Amúgy tényleg nem hangzik rosszul az alap ötlet, de szerintem akkor lenne igazán életképes ha asztali PC-hez hasonlóan lehetne cserélgetni a dolgokat, csak ugye laptopos megfelelőikkel.

KisDre.artstation.com

(#2) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Utolsó bekezdés: "A koncepció egyébként egyáltalán rossz ötlet..."

Vélhetően elírás, de én így értek vele egyet. Nem egyszerűbb egy HDMI kimenetes stick-PC, amit minden sarkon kapható tévébe/monitorba be lehet dugni és szabványos billentyűzettel és egérrel/touchpad-del működtethető? Szerintem ez egy halott ötlet. :N

Vagy akkor az az előnye így, hogy a laptopnak látszó tárggyal (kerettel) megoldható az akkumulátoros üzem? Ugyan már.... Akkor már inkább egy olyan eszközt/szabványt kellett volna kifejleszteni, ami az amúgy sem nagy étkű LED-es LCD monitorok törpefeszültségű tápáramkörét, valamint a rádugott stick-PC-t közvetlenül látja el elektromos árammal, akár 230-ról, akár saját akkumulátorról. Ezzel gyakorlatilag a kompatibilis képernyőkből mobil eszközt csinálhatunk seperc alatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#3) Mikulásbá válasza cinemazealot (#2) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyetértek-pláne úgy,hogy a mini helyett már okos telefon lesz a gép agya,ami ugye önmagában vihető bárhova.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez pont akkorát fog ebben a formában bukni, mint a Project Ara. Ami szintén csak a nagyon elvetemültek számára nem volt egyértelműen bukta, nem is értette senki a google-t.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Lacok


Lacok
őstag

Ebben a formában nem sok értelmét látom.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) McSpy válasza Mikulásbá (#3) üzenetére


McSpy
őstag

Ezt már a Motorola megcsinálta a Lapdock-l,aminek az agya,Droid,Atrix

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#7) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mondjuk ahogy olvastam a cikket már eszembe jutott egy sokkal modulárisabb koncepció:

Egy pl15-ös laptop, aminek pl 1,2 cm a magassága (értsg a laptop aljától addig a síkig, ami a bill-keretet magába foglalja (szóval monitor nélkül).
Az egész pl apple design féle kerekített sarkú téglalap felülről, míg oldalról "éles". Az alja 4-6 részre felosztott olyan 1 centis magas négyzet, ami középen egy fő vonalba (ami kvázi busz) csatlakozik, és kész is...

Azért ívesek, hogy mind tudjon menni szélre. Az egész meg vagy trükkös vagy valami alap mechanikával kapcsolódhatna. Mindegyik modulnak, ha valami külső portos rajta lenne a kimenete stb... és pl megkötés lenne, hogy CPU GPU csak hátra a hűtés miatt pl...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) macilaci78 válasza ledgeri (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tükrös kell, ha a hot swap-ot nem támogatja minden modul. Mondjuk, notinál a hot swap CPU elég elvetemült ötlet. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) Duree


Duree
veterán

Nem látom értelmét,drága és elég katyvasz ez így.

duree54

(#10) tibaimp válasza Duree (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek, én sem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) kromatika válasza cinemazealot (#2) üzenetére


kromatika
veterán

Egyet értek.Jó ötlet de így nem sokat ér

(#12) zsbala


zsbala
csendes tag

Az Eurocom szerintem kicsit hamarabb elhozta a valódi moduláris notebookot. Gondolok itt a tényleg cserélhető mxm 3.0 szabványú videokártyára, pl [link] persze az alap 1600 dodó elég elkeserítő, de a szigorúan vett modularitást szerintem jobban jellemzi. A hotswap elég felesleges a mai bootidőkkel. Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek akkor kell pl merevlemezt cserélni, miközben ezerrel videót vág...

Vélemények?

(#13) Gomez86


Gomez86
őstag

Nincs is elkeserítőbb annál mint amikor egy informatikához nem nagyon értő de az újdonságokra fogékony ember vesz egy ilyen notebookot, és már 2 hét után lassúnak érzi... És áll értetlenül hogy dehát most vette 300k-ért, akkor miért nem jó? Biztos a Windows 10.....

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#14) strogov válasza McSpy (#6) üzenetére


strogov
senior tag

Az volt a gond, hogy szerették volna desktop-osítani az android-ot, és ezt nem bírta a hardver (ugyanúgy ahogy most a continuum-nál sem bírja). Ezen kívül a telefon drága volt, a dokk pedig a legkevésbé sem univerzális.

Egy univerzális MHL dokkoló ami kiviszi a képet, billentyűzetet, egeret és nem árnyékolja le a telefont az szerintem nem lenne rossz ötlet. "Csak" az android-nak meg kellene tanulni felbontást váltani ... vagy minden android kernel-be fordítani egy szabványos dokk felbontást.

(#15) cinemazealot válasza zsbala (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

Asztali PC-k, notebook-ok és mobileszközök esetén a hotswap-nek valóban nincs sok értelme, ha meg valaki PC-t használ szervernek vagy NAS-nak (aminek 0-24-ben kell üzemelnie), az már nem asztali felhasználás, hanem szerver üzem. A egyéb alkatrészekre vonatkozó modularitásnak akkor lenne jelentősége, ha a modul(ok) kicserélésének költsége (alkatrész- és/vagy munkaidő költség) meghaladja a készülék komplett cseréjének költségét. Tehát amíg (1) a cserélhető alkatrészek ára, (2) a befogadó eszköz cserélhető modulok nélküli kihasználatlansága, (3) a modulok cserélhető mivoltukból eredő bizonytalansága/megbízhatatlansága vagy (4) a modulok cseréjének művelete olyan szintű munka- és/vagy anyagi ráfordítást igényel, hogy az összemérhető egy új készülék megvásárlásával, akkor a modularitásnak nincs értelme.

A Project Ara pl. tök jó lett volna akkor, ha a modulok megbízhatóan és masszívan összeszerelhetőek, egy-egy modult bagóért meg lehet kapni, és van értelme a modulcserével vesződni annak érdekében, hogy pl. megtarthasd a rádió+SIM és a háttértár modult, de nagyobbra cserélhesd a RAM meg az akksi modult ... mindezt olcsóbban, mint amennyibe egy nagyobb teljesítményű készülékre való átköltözés kerülne. De most hogy az egyre erősebb (és jobb minőségű, igaz elsősorban távol-keletről érkező) telefonok is megjelentek az 50e Ft-os kategóriában, mi értelme szétszedhetővé tenni egy készüléket, amikor manapság már mindenki azzal kezd egy mobil tesztet, hogy recseg-e vagy vízálló-e a készülék?

Asztali PC-knél a modularitás adott: kinyitod a házat, kicseréled az alkatrészt, kész. Notebook-nál a modularitást csak arra a szintre kellene kitolni, hogy a ma piacra kerülő eszközök nagy részénél (és ne csak az üzleti rétegben) legyen elérhető a RAM és háttértár bővítés/csere. Ezt persze megint csak aláássa a jóárasítás, amikor már szinte minden alkatrészt (procit, RAM-ot, háttértárat, akkumulátort) alaplapra integrálnak.

Mivel már az asztali PC-k is kezdenek összemenni (lásd egyre kisebb mini-ITX vagy mini-STX konfigok), és gyakorlatilag minden tévé használható monitornak, sokkal több értelmét látnám annak, ha inkább a PSU és az ATX tápcsatlakozó közé illeszthető akkumulátor modult fejlesztenének ki, ami a UPS-ekkel ellentétben kihagyja a teljesen fölösleges DC 12V -> AC 230V -> DC 12V/5V/3,3V konverziót (gigászi hatásfok veszteség), és egy megfelelő csatlakoztatási lehetőséggel alkalmassá teszi a manapság szintén igen alacsony fogyasztású monitorok direkt törpefeszültségű üzemeltetését. Máris összedobható lenne olyan "asztali" konfig (monitorral, kényelmes billentyűzettel+egérrel), ami porig aláz minden "gamer notebook"-ot és még annyira hordozható is... ráadásul moduláris, hiszen asztali alkatrészekből van megépítve.

(#16) Male válasza Gomez86 (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Néha érdekes a magyar árazás, de azért a 300 dollárból nem lesz 300.000 Ft.

A koncepcióban van pár pozitívum is, pl:
- valaki ingázik, akkor elég egy váz mindenhová, és csak ezt a modult kell vinnie magával, nem a komplett notit, aztán mindenütt ott folytatja, ahol abbahagyta
- cégnél biztonsági okokból esetleg munkaidőn kívül mehet széfbe a modul

...mondjuk ettől még bukás gyanús

(#17) Gomez86 válasza Male (#16) üzenetére


Gomez86
őstag

Igazad van, elnéztem.

De ettől még az állíás marad. Kiadtál pénzt hogy lecseréld az előzőt mert lassú/régi és most vettél egy lassú-újat.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#18) McSpy válasza strogov (#14) üzenetére


McSpy
őstag

Igen,de mint koncepció már ki volt találva,és az elgondolás jó volt,mint minden elsó döcögősen ment,de ha tovább vitték volna,lehetett volna belőle valami,most meg már nem sok értelmét látom,mert annyira nem drágák a laptopok,hogy ennek a kifejlesztésének,legyártásának a költségét ráterheljék a laptop árára,és azt megvegye valaki

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#19) Reggie0 válasza cinemazealot (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy pl. egyedi periferiakat lehet hozza kesziteni. En pl. orulnek, ha a telefonomban lenne tobbfunkcios gazszenszor(CO, CO2, alkalnok, VOC). de gondolom sok borosgazda is orulne neki.

(#20) Robert07 válasza Male (#16) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ha mindenhol van egy vaz, akkor a vaznak nem feltetlenul hordohatonak lennie, mert azt pont nem viszed sehova. Ilyen celra egy kismeretu pc is megfelel, ha meg nem feltetel a sebesseg, akkor ott vannak a stick-ek is.

(#21) Male válasza Robert07 (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez így van, a "váz" lehet ilyenkor desktop is.

(#22) csiki_89


csiki_89
csendes tag

Félig jó a dolog, de ez úgy lenne jó ha telefont lehetne bele tenni. Microsoft nem tudom miért nem csinálja meg, ezzel lehetne nyomatni a telóikat, ha kell mobil ha kell laptop

(#23) nincskanál


nincskanál
tag

Ennek a hardvercserélgetősdinek akkor lenne értelme szerintem, ha a proci-memória-videokari hármast lehetne cserélni, és így a többi cucc, kiemelném a kijelzőt, mint kimondottan drága alkatrészt, tovább lehetne használni. És még az is kellene hozzá, hogy a gépház tisztességes minőségű anyagból készüljön, jó zsanérral. Mert a mai, 200-250000 alatti gépek háza meg se éri azt az időt, hogy bármit cserélni kelljen avulás miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.