Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plinkett


Plinkett
csendes tag

De mit szól ehhez a RIAA/MPAA? :)

Post a comment on this webzone if you want a pizza roll.

(#2) xysdrtz válasza Plinkett (#1) üzenetére


xysdrtz
tag

Nem repdesnek az örömtől az biztos. Szabálysértők mindig voltak, és mindig is lesznek.

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#3) bullseye


bullseye
addikt

Azért a teljes képhez szerintem ez is nagyon lényeges

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A leírtak alapján az önigazoló kategóriába tartozok, bár az elnevezés kicsit furcsa. Már 6 vagy 7 olyan játékot megvettem Steamen (kb. 2 éve használom mindössze), amit korábban warezoltam. Megvártam míg jött valami leárazás, akció, aztán megvettem. Főleg a kényelem és a normális patchelés miatt érte meg megvenni őket.

Ehhez az is hozzátartozik, hogy ezek jó részét valszeg nem vettem volna meg soha, ha nem warezolom le őket korábban.

A dolognak csak annyi szépséghibája van, hogy munka mellett kinak van ereje / ideje játszani? Mert nekem már nincs, játékok mennek a leendő utódoknak :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Lewzke válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Lewzke
őstag

Én is untam már, hogy nem működött valami, keresgélni a patchek után, nem kényelmes újra letölteni stb. ... sokkal jobb Steam-en megvásárolni valami akcióban és utána egy helyen letölthető és automatikusan frissíti magát, sok játék mentései is már a Steam cloudon vannak így azokért se fáj a fejed ha újrarakod az oprendszert. Ahogy mondod akinek kevés ideje van annak jobban megéri egy kliensen tudni az összes tartalmat és sok időt meg fejfájást spórol meg az ember pár csomag cigi árából.

(#6) AxBattler válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Mióta van biztos keresetem, azóta egyszerűbb megvenni mindent online, nincs vele gubanc. Viszont most meg az időm kevés rá, úgyhogy kezdek is leállni.

Jól mondta valaki, hogy a STEAM a kalózkodás ellenpárja: míg az utóbbinál olyan dolgokkal játszol, amelyekért nem fizetsz, az előbbinél olyan dolgokat veszel meg tömegével, akciósan, melyekkel sosem játszol majd... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) D_r_u válasza AxBattler (#6) üzenetére


D_r_u
tag

Ez az utolsó mondatod mennyire tökéletesen igaz. :D
És mennyire nehéz megállni azt, hogy bezsákolj valamit tök olcsón, még ha tudod, hogy a következő pár évben biztos nem lesz rá időd. Tisztára olyan, mint valami szenvedélybetegség.:)

(#8) doc válasza AxBattler (#6) üzenetére


doc
nagyúr

a STEAM a kalózkodás ellenpárja: míg az utóbbinál olyan dolgokkal játszol, amelyekért nem fizetsz, az előbbinél olyan dolgokat veszel meg tömegével, akciósan, melyekkel sosem játszol majd...

kb. 15-20 jatekom van Steamen
ebbol egyetlen egy van, amit egyaltalan elinditottam eddig (Portal) a tobbit meg csak nem is lattam :DDD
majd ha nyugdijas leszek... :U

(#9) zseko válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


zseko
veterán

hajj, 6 vagy 7 játék... de 'jó' neked... :) + egy nulla és kétszeres szorzó, kb. :) és én is két éve használok steamet..

HR24.hu

(#10) CPT.Pirk válasza zseko (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh, azt hogy? :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) madgie válasza doc (#8) üzenetére


madgie
titán

Dettó, tucatnyi játékom van a steamen, amit azért vettem meg, mert hűdeócsó, de gyakorlatilag ki sem próbáltam őket :D

(#12) Lewzke válasza madgie (#11) üzenetére


Lewzke
őstag

Nem vagyunk kevesen. :D
Nincs időnk végigjátszani, majd ha a gyerkőcöknek akarjuk odaadni akkor kiröhög, hogy mi ez a játék múzeum?

[ Szerkesztve ]

(#13) zseko válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


zseko
veterán

Hát, tetszett, anno kedvenc volt, megvettem... :) Leginkább sorozatok, TR, HL, FEAR, Quake, ilyenek, a régi anno warezként megvolt kedvencek.

HR24.hu

(#14) enginev3.0 válasza doc (#8) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én a hűvös téli estékre vettem meg sok játékot, de akkor fát kellett vágni, meg tűzre rakni hogy ne aludjon ki
Remélem, hogy mire nyugdíjas leszek, nem szűnik meg a Steam :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) Kashim válasza madgie (#11) üzenetére


Kashim
őstag

Ismerős szitu. :DDD
Brutál sok játékom van Steamen, de sztem kb. felét vittem végig, valamelyikbe csak belenéztem, valamelyiket meg nosztalgia miatt megvettem, mikor le volt árazva hogy meglegyen, mert régen játszottam vele, de talán el sem indítottam azóta.
Amúgy én is úgy vagyok ezzel, hogy mióta melózom, gyakorlatilag nem is warezolok. Tény, hogy kevesebb időm is van, így nem nézek bele/veszek meg minden szart, csak ami jónak tűnik. Jók ezek az olcsóbb indie játékok is, régen nem voltak ilyenek.

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az kb. mit jelent, hogy a kalózok vásárolnak a legtöbbet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) madgie válasza bambano (#16) üzenetére


madgie
titán

Kérdezd meg a jegykezelőt :D

(#18) bullseye válasza bambano (#16) üzenetére


bullseye
addikt

Hát, hogy abból, amit a hajók kifosztásával és a váltságdíjakkal keresnek, abból sok rumot lehet venni.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19) edward2 válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


edward2
addikt

LOL valahogy ez. Mire lett pénzem játékokra addigra meguntam mind és már időm se lenne ha akarnám se.

Ezért marad a film és zene. Zenéből már megveszek mindent mert van normális alternatíva. Majd ha filmből is lesz akkor tárgyalhatunk újra. Mondjuk netflix vagy youtube paid channel stb.

(#20) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Régi kedvenc játékokat én is megvettem akcióban lemezen, bár nem játszom már velük. PS3-ra is megveszem azt, ami érdekel. Filmből csak az igazán jókat, amik minimum 2-3x nézősek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21) Normi™ válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Normi™
őstag

"Ehhez az is hozzátartozik, hogy ezek jó részét valszeg nem vettem volna meg soha, ha nem warezolom le őket korábban."

Szerintem erre részben megoldás lenne amit régóta pofázok,hogy ismét demók kellenének mint régen.Rengetegen csak megnézik és törlik a warez játékot.Ha látnák az emberek milyen a játék néhány pálya erejéig akkor nem töltenék le,legalábbis nem ennyien.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#22) CPT.Pirk válasza Normi™ (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez oké, de régen úgy volt, hogy a demo alapján dőlt el, hogy megéri-e warezolni vagy nem. :DDD
(igaz akkoriban még nem is igen volt közismert, hogy különösebben fizetni kellene a programokért)

edward2: kár felnőni, én mindig mondtam. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Normi™ válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


Normi™
őstag

Azért írtam,hogy részben :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#24) CPT.Pirk válasza Normi™ (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igaz, akkoriban a PC újság mellékleteknél lehetett fasza teljes játékokat beszerezni (internet még elég ritka volt, nem hogy a letöltés....), az volt akkor olyan, mint most a steam leárazás.

Egy újság áráért pl. a Freespace2 3 v. 4 lemezes kiadásban, meg Imperium Galactica2, régi szép idők...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) zseko válasza edward2 (#19) üzenetére


zseko
veterán

youtube paid channel ezen a héten indult ha jól tudom. Még kissé kezdetleges lehet persze.

HR24.hu

(#26) nightmare13 válasza Normi™ (#21) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát a mai világban ha 1-2 pályát beleraknak egy demóba, akkor mi marad a teljes játékra? :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27) edward2 válasza zseko (#25) üzenetére


edward2
addikt

Hát eléggé meg US only és a csatorna választék is eléggé gyengus.

(#28) big-J válasza bullseye (#3) üzenetére


big-J
őstag

Ha ehhez mellé rakod hogy egyedenként mennyit vettek a full legálok, az jön ki hogy kb 9O%os részük az... az egész kutatás fura igy. De mért nem volt benne a cikkben hogy hány %uk tartozik melyik csoportba? Alap tudnivaló egy informált beszélgetéshez a témáról.

(#29) Normi™ válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


Normi™
őstag

Teljesen jó volt,van még mindig egy csomó 576KByte-om :)

nightmare13 : Sajnos így van :(((

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#30) bullseye válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


bullseye
addikt

Azt hittem arra érted, amikor még warezt lehetett rendelni újságból :)

Amúgy még most is vannak egész jó mellékletek időnként. (és ahogy olvastam, néha warez – vagy legalább gyanús – is)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#31) llaszlo válasza nightmare13 (#26) üzenetére


llaszlo
veterán

Nah jah. Emlékszem még a Rally Championship 2000-re. 15-20 vagy akár 40 perces pályák is voltak benne. Ehhez képest a mai 3-4 percesek bolhafingok.
És nem csak a Rallyknál van ez így.

(#32) dabadab válasza bullseye (#3) üzenetére


dabadab
titán

A meg teljesebb kephez az is hozzatartozik, hogy az a top 20% a teljes populacio 3,4%-at jelenti (a vizsgalt 9138 fos mintabol 311 fo).

DRM is theft

(#33) Rickazoid válasza bullseye (#3) üzenetére


Rickazoid
addikt

Egyébként teljes képet nem tudsz összerakni, viszont a cikk pont nem arról szól, hogy ki mit vesz, hanem hogy a warezolók átlagosan többet költenek legális tartalmakra, mint a nem warezolók. Hogy itt most mekkora a warezolók aránya és a teljes bevétel mekkora hányada származik tőlük, az már egy másik téma, amiben meg azt mutatnák ki, hogy a warezolók mennyi tartalmat töltöttek le és az mekkora összeg lenne, ha megvásárolták volna mindet, ezt megszoroznák egy tetszőleges számmal, majd ezt veszteségnek neveznék.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) bullseye válasza Rickazoid (#33) üzenetére


bullseye
addikt

Annyira nem másik, ha közben azt akarjuk mondani, hogy nem is kéne bántani őket, mert lám mennyi bevételt hoznak...

A képet mindenesetre érdekesen árnyalja, de nem akkora érv, mint elsőre látszik.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) zone válasza zseko (#9) üzenetére


zone
őstag

Én csak nemrég kezdtem vásárolni a Steamen. Nálam 2 hónap alatt 99 játékból 9 játszott a mérleg. :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#36) ceia


ceia
őstag

Én nem vásárolok Steam-en, mert nem bízom az online fizetésben és emiatt nem akarok egy külön számlát sem nyitni. Annak a díja, az arra való utalások az első számlámról, és fizetéskor az átutalás a Steamnek is pénzbe kerülnének, úgy meg már drágulna az az olcsó játék. Ha lehetne átutalással fizetni forintban pl. egy hazai Steam képviseletnek, úgy szívesen vásárolnék játékokat én is. Így maradnak az ingyenesek ;)

Én különben a vaterán esek néha kísértésbe, és veszek ezt-azt, amit aztán megbánok, mert rájövök, hogy nincs is rá szükségem. Van már pl. 4 szintetizátorom :D

        it's more fun to compute

(#37) doc válasza ceia (#36) üzenetére


doc
nagyúr

a steamen vasarlas nem tudom pontosan hogyan mukodik (en mindig a mashol, pl. Humble Bundle-ben) megvett jatekaimat pakoltam be, de abban szinte teljesen biztos vagyok, hogy semmilyen pluszkoltseggel nem jar (akar paypalon kereszul, akar bankkartyaadatok kozvetlen megadasaval fizetsz).
ha atutalassal fizetnel, akkor az valoszinuleg kerulne penzbe, raadasul meg lassu is lenne

(#38) nightmare13 válasza doc (#37) üzenetére


nightmare13
senior tag

Így van, paypalon keresztül kényelmesen lehet vásárolni, csak egyszer kell a kis macera, amíg aktiválod a paypalod.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#39) ceia válasza doc (#37) üzenetére


ceia
őstag

De én pont azért nem vásárolok Steamen, mert online kéne bankkártyával és az nem biztonságos - nem a Steam részéről, hanem lehet pl. valami malware a gépemen, ami ellopja a bankkártyaszámot.. ilyesmire gondolok. Ezért lenne jobb a banki utalás. De még ha online is venném, nem merném az egyetlen kártyámat használni, mert azon van egy kis vagyonka mindig, és ha azt törik fel, az bukta. Ezért kéne egy második kártya/számla, amire mindig csak annyit utalnék az elsőről, amennyit fizetni akarnék pl. a Steamnek. De ez meg már macerás.. szóval ezért nem vásárolok így. :U

        it's more fun to compute

(#40) doc válasza ceia (#39) üzenetére


doc
nagyúr

a malware siman beall az utalasba is feluton (mostanaban naponta ket hir jon ujabb, igy mukodo cuccokrol)
sok penzt tartani a kartyahoz tartozo szamlan meg nagyon nagy felelotlenseg - gondolj bele, lenyuljak a kartyadat, es pillanatok alatt lekapjak az osszeset
nekem is ket kartyam van, egyaltalan nem bonyolult, az egyikhez tartozo szamlan nincs tul sok penz, es paypalon csak az van beregisztralva
de azt is megcsinalhatod, ha a bankodnal van erre lehetoseg hogy nyitsz meg egy szamlat amin kis osszeget tartasz, es a kartyat ahhoz kotod, igy a masikon nyugodtan lehet sok penz (de akkor meg miert nincs lekotve? :F), nem fernek hozza

(#41) PHM válasza ceia (#39) üzenetére


PHM
addikt

A legtöbb banknál lehet virtuális bankkártyát is igényelni.
Erre mindig annyi pénzt rakhatsz, amennyi épp szükséges.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#42) MerLinh válasza ceia (#39) üzenetére


MerLinh
senior tag

paypalra is lehet utalni, magyar bankra megy unicreditre ha jól emlékszem úgyhogy már semmi sem áll közted és a legális vásárlás között =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#43) ceia


ceia
őstag

Akárhogy ragozzuk, azt nem tudom elkerülni, hogy két számlám legyen, és a fő számlámról utalgassak összegeket a másikra, amelyikhez tartozik a dombornyomott kártya, és azzal vásároljak. Legalábbis egyetlen számláról őrültség lenne. Csakhogy nekem ez túl macerás. Játékok miatt mászkáljak a bankba?? Egy klassz üzletbe még kellemes is lenne (és az is volt) de játékok miatt bankba..? :(

        it's more fun to compute

(#44) MerLinh válasza ceia (#43) üzenetére


MerLinh
senior tag

paypal:
miért is? ha csak utalsz ahhoz nem férnek paypalon keresztül hisz nincs semmi ami a számládhoz kötné, olyan mintha nekem utalnál, én se férek a te számládhoz.. =)

ha nem a számládra kapod a pénzt az megint más, akkor az van amit irtál

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.