Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Tetsuo válasza SaGaIn (#39) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te miről beszélsz? :F Minden, a videóban elhangzott állítás tényeken alapul. Az egyik legfelkészültebb szakemberről, tudósról van szó. Éppen az ellenkező állítások azok, amik prekoncepciókon alapulnak, pl. bolsevik vagy egyéb haladár nézőpontból eredően.
Valamit nagyon félreértettél. Senki nem tagadja az inkvizíciót, csupán a vele kapcsolatos "városi legendákat" és barokkos túlzásokat tisztázta - többek között - Szász Péter.
Szerinted Szász Péter mint történész nem olvasta az akadémikus történelmet? Vagy mondjuk én, aki éppen a tanultak mélyebb megismerése miatt vettem észre a felszínes csúsztatásokat?
Én történészektől idéztem, te senkitől, csak vádaskodsz. Ezek után úgy tűnik, neked kellene olvasnod tudományos könyveket végre ahhoz, hogy túllépj az általános iskolás, progresszionista agymosáson és ráláss kicsit a valóságra.

Ugyancsak egy történészt idéznék:

"Aczél György legjobb emberei, Ormos Mária, Berend T. Iván, Ránki György és tanítványaik tartották megszállásuk alatt az MTA-t, ma pedig az ő szellemi utódaik határozzák meg a történetkutatást.
Az MTA bolsevik világának képviselői átmentették magukat. Minden kommunista akadémikus maradt, s fölvették maguk közé azokat a tanítványaikat, akik korábban az ő szellemi holdudvarukba kerültek. Az 1990-es évek elején, kormányzati nyomásra, fölvették Győrffy Györgyöt és Benda Kálmánt maguk közé. Én éppen e két kiváló embertől ismerem a tényleges akadémiai viszonyokat; már a nyolcvanas évek elejétől jártam hozzájuk s Kemény G. Gáborhoz. Az ottani rendszerváltást csak paródiaként tudjuk leírni:
a kommunisták 1990-ben egy reggel fölébredtek, s liberálisnak érezték magukat, tehát megoldódott a probléma. Az MTA társadalomtudományi részlegeit azóta a nemzetközi baloldal e két irányzatához: a szocializmushoz és a liberalizmushoz tartozó akadémikusok és intézeti kutatók határozzák meg.
Konzervatív-keresztény tudósok csak igen ritkán, az utóbbi években már egyáltalán nem válhatnak akadémikussá."
Forrás:link.
.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.