Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

látom az Intel Compute Stick ötlete azért eléggé bejött a piacon...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) azbest válasza fatpingvin (#1) üzenetére


azbest
félisten

azért annyira nem, mert a compute stick az a vidd magaddal a desktop windózt egy sticken (meg egeret és billenytűzetet) módi volt. Annyira nem láttam elterjedni. És ez 2015-ben jött ki.

2012-ből nekem is van mk808 android stickem. És ez sem az első ilyen :) Egy idejig az ilyen stick kiadások voltak népszerűek, aztán a box kiadású, erősebbek. Mostanában megint van pár stick kiadású érdekesebb (xiaomi stickek, chromcast w googletv).

Chromecast 2013-tól kapható.

Manapság meg már inkább androidtv rendszer a menő vagy más hasonló tartalomfogyasztásra és távirányításra optimalizált felületű rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3) azbest


azbest
félisten

Egyébként mintha azt írnák, hogy az androidos game pass apk az androidtv-n is futna, bár nincs listázva a tévés play storeban.

(#4) HummeRC


HummeRC
senior tag

Naná, hogy másfajta megközelítést keresnek, látva a Steam Deck fölényes sikerét és éves várólistáját. Ráadásul fut rajta akár windows is és a Game pass-os játékok is.
Muszáj lépniük, mert a hagyományos konzolgyártók nagyon gyorsan lemaradhatnak.

(#5) kilua válasza azbest (#3) üzenetére


kilua
senior tag

Ez logikus, ami fut androidon az fut androidon.

(#6) Polllen válasza azbest (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fut, de nem az igazi. Nekem chromecast with android TV van és kevés a vas. Nagyon sokat töltögeti a menüt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) azbest válasza kilua (#5) üzenetére


azbest
félisten

Az androidtv nem teljesen ugyanaz, mint a touchos android :)

#6Polllen
lehet ezért nem hozták akkor még ki hivatalosan rá

(#8) kakuk.tamas válasza kilua (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez hülyeség.

Az AndroidTV rendszer nem egyenlő a mobilos androiddal.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) kilua válasza azbest (#7) üzenetére


kilua
senior tag

Most rákerestem googlel, elvileg sima Android OS, TVre optimalizált kezelőfelülettel.

Vagy arra gondolsz hogy nem reagálnak touchra optimalizált android appok távirányítóra? Próbáld usb egérrel.

[ Szerkesztve ]

(#10) Wesder válasza HummeRC (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Nem fognak handheld xbox-ot csinàlni, csak azért mert a Steam Deck sikeresebb lett, mint azt vàrtàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Micsoda, mármint a Game Pass-en belül a Cloud Gaming szolgáltatáshoz lesz (lenne) ez jó, nem?
Amúgy fura, mert nálam még egy mai, rendes Win 11-es PC-n az XBOX app-al sem megy jól a Cloud Gaming, annyira szétesős a stream képe, hogy játszhatatlan az egész. A net-en is sokan panaszkodnak hasonlóra és senki sem tudja mi lehet az oka, de az MS cloud szervereinek eléréséhez is lehet köze hozzá. (Böngészőből jó lenne, de ott meg még mindig iszonyat input lag van, közelébe sincs pl. a Stadia-nak.)

Szóval mi a garancia, hogy egy ilyen kis "izével", amit külön csak ezért vennék meg, majd minden szép és jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#12) Wesder válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Most ezt úgy írod, mintha màr holnap megvehetô lenne, és nem épp most nyomtak volna rajta egy újratervezést.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) SunMount3r válasza Wesder (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem ezt most úgy írtam, hogy nálam kb. 1 hónapig jó volt a Cloud is (az első előfizetésnél), aztán mondtam hurrá, legyen akkor egy második hónap is, és k. 3 nap múltán totál játszhatatlan lett az egész és úgy is maradt az előfizetés végéig. Az MS support tanácstalan volt (leszámítva a "szokásos köröket", amiket már a netes infók alapján én is megtaláltam és kipróbáltam, tök eredménytelenül). Aztán legutolsó szalmaszálként át akartak küldeni az XBOX app-os "insider izébe", amiből köszi, de nem kértem. Fura, hogy újratervezésről beszélsz, mikor ez a szolg. már nagyon hosszú évek óta működik, ill. látjuk hogy működik. Azt kellet volna már nagyon rég óta rendbe rakni és még most is azt kellene előbb.

(#14) Polllen válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

A szolgáltatás működik, a netkapcsolatodon nem tudnál javítani.

Nálam mobilnetrol is, vezetékes netrol is szépen megy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) SunMount3r válasza Polllen (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ezt a vonalat hagyjuk... 1000/300-as optikai net.
Írtam már, böngészőből simán megy (de ott meg input lag-os, de az globálisan mindenkinek az), csak az app-ból nem. Ezek mellett a Stadia és Geforce Now stream-je meg minden szempontból kifogástalan. Nem hiszem, hogy a hiba az "én készülékemben" (ill. az én oldalamon) lenne.

Szerk.: Az hogy neked jó, meg még sokaknak nem jelenti azt, hogy hogy akinek meg nem azoknál a "hiba" forrása mindenképp "náluk" keresendő. Írtam, hogy itt az app működésével és az MS szerverek elérésével lehet valami gubanc, ami valami miatt bizonyos lokációk (meg ki tudja még milyen "együttállások") esetén elő jön, másoknál meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#16) Wesder válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílvàn amíg nem megfelelô a szolgàltatàs minôsége, addig stick-et is felesleges gyàrtani hozzá. A cikk a stickrôl szólt, nem a szolgàltatàalsról, ami még mindig csak béta.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) Polllen válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem írtam, h nálad a hiba. A szolgáltatódra fogtam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) SunMount3r válasza Wesder (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan (kb.). Előjönnek a speciel Stick tervével (ami nyilván nagy hírverést kelt az a szolgáltatás jelenlegi formáinak is), mikor az alap szolgáltatás az eddig elérhető formáiban sincs teljesen rendben (és megint írom, ez nem "tegnap" kezdődött.) Fontossági és korrektségi sorrendben haladva előbb azt kellet volna rendbe rakni, aminek eddig is működni kellet volna, de nem működött (működik). Ja, hogy "béta"? Hát amit én tapasztaltam az még csak "cétának" se mondható vacak. Ezzel csak takaróznak, ha esetleg panasz lenne, arra jó. Fizetős szolg. nem is 20 fillérért/hó a valaha is létező egyik legnagyobb IT cégtől, hát akkor meg ne "bétázgassanak" (bénázgassanak) már kitudja hány éve már ezen a vonalon... Ha valamit csinálnak és el kérik érte a pénzt, akkor azt csinálják is rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#19) Wesder válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Akkora nagy hírverés, hogy ezt màr egy éve legalàbb sejteni lehetett, hogy lesz stick. Most csak annyi a "hír" hogy tényleg lesz, de fogalmuk sincs hogy mikor. Az xCloud jelenleg csak egy kis plusz az Ultimate mellé. Aki csak emiatt fizeti, az meg is érdemli hogy ezzel a bétàval szerencsétlenkedjen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) SunMount3r válasza Wesder (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, ha tényleg így gondolod magadról, akkor lehet te tényleg meg is érdemelnéd. A többiek meg, akik máshogy gondolják (pl. én is), meg had döntsék el magukról, hogy megérdemlik e, vagy sem. Nem "bétát" kellene odaírniuk hozzá, hanem azt hogy "horse@@@@", az lenne a korrekt tájékoztatás, ennyi.

(#21) Wesder válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Wesder
félisten

Én nem hasznàlom, így problémàm sincs belôle. Ha külön elôfizethetnél csak streamingre, akkor megérteném hogy zavar hogy a minôsége nem a legjobb, de így hogy az Ultimate része, és még mindig béta, nem làtom értelmét ekkora hisztinek. Egyébként nagyon egyszerû a megoldàs. Ha ennyire sz@r, akkor nem kell hasznàlni, és nincs gond sem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) SunMount3r válasza Wesder (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, amikor már "bapaliztak" és kipengetted érte a +1 hónapos Ultimate előifzü árát, akkor tényleg "nagyon fer" amit írsz... (Én anno speciel csak pont csak a Cloud Gaming miatt fizettem elő, és más semmi sem kellet belőle és ilyenkor hadd ne keljen magyaráznom, hogy amiket írtál mennyire nem érdekelnek.)

(#23) Wesder válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Wesder
félisten

¯\_(ツ)_/¯

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Polllen válasza Wesder (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megjelenés óta használom, mobilon is, pc-n is az xCloud-t, mobilnet, vezetékes net, szálloda wi-fi… Ahol van rendes net, ott megy. Én is már csak az xcloud miatt fizettem elő.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) HummeRC válasza Wesder (#10) üzenetére


HummeRC
senior tag

A sikeresebb elég enyhe kifejezés arra, hogy letarolja a piacot. Jól látható, hogy a mobil/hordozhatóbb irányba halad a trend és már nem a szobai szolgáltatóközpont a cél, mint korábban az xbox/ps vonalon.
Nem véletlen, hogy MS is gyengébb, de hordozható eszközzel tervez és inkább a felhős szolgáltatást adná el. Hogy milyen irányba fejlesztenek, azt csak ők tudják egyelőre, de eleve elavult a hdmi stick amihez tv kell, ha ugyanezt tudhatná egy dokkolható kézikonzollal is, amihez nem kell egy tv is, de lehet vele használni. Szerintem erre ők is rájöttek, nem véletlenül írják úgy, hogy a stickhez képest másfajta megközelítést keresnek. Legalábbis én így értelmeztem. Ha szerencsénk van, akkor júni 12-én már többet tudunk meg. Ha nem mondanak semmit róla, akkor még jobban le vannak maradva az útkereséssel. :)

(#26) SunMount3r válasza HummeRC (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy ilyen cloud only felállásban az a Stick-hez képest csak annyi eltérés hardverileg, hogy kell hozzá egy kijelző, meg a controller rész. De attól még nagyon meglepne, ha ez lenne az eredménye. A másik meg a Wi-Fi kiszámíthatatlansága, ezzel sok Stadia-s is küzd, hogy "valamiért" nem jó nekik Wi-Fi-n, vagy nem annyira, mint kábelen. Ezért kétséges a Wi-Fi only eszköz elképzelés, pláne, hogy ez jelenleg az MS-nél még csak annyira se megy, mint a Stadia-nak. Egy ilyen mobil eszköznél pedig szinte biztos, hogy a Wi-Fi az elsődleges elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#27) HummeRC válasza SunMount3r (#26) üzenetére


HummeRC
senior tag

A hardveres eltéréseket ismerem, azzal csupán arra reagáltam, hogy ha választani lehet olyan eszköz ami önállóan használható és olyan eszköz között, ami még mindig a nappaliban a tv-re kötve megy csak, akkor az önállót fogják választani az emberek, ha egyébként ugyanazt tudják.
A wifi résszel régebben egyetértettem veled, de mióta stabil wifi6 elérhető, azóta csak wifin megy a gamer laptopom is és hibátlanul játszok vele. Persze tudom, hogy itthon a nemzetközi átlaghoz képest is nagyon jó az internet sebessége és minősége, de a nagy cégek mégis a cloud jellegű szolgáltatásban látják a jövőt. Egyébként a Steam deck is támogatja a vezetékes netet, a dokkolóján ott a gigabites port, akinek szüksége lenne rá. Gondolom az MS is tudna ilyet fejleszteni, ha akarna. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit jelent náluk a "másfajta megközelítés". :)

(#28) Wesder válasza HummeRC (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Egy biztos, hogy nem kézikonzolt. Jobb ha nem is vàrod.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) HummeRC válasza Wesder (#28) üzenetére


HummeRC
senior tag

Csak nehogy meglepődjünk a végén. :D

(#30) Polllen válasza HummeRC (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kézi konzolnak csak úgy van értelme, ha legalább Steam Deck erősségű. De erre az xCloud-hoz nincs szükség. Ms oldalról nem látom magam előtt az a megbeszélést, ahol előadják a befektetőknek, hogy toljuk az xCloud-t, hogy mobilon, tableten, notit is tudjanak játszani az emberek, de ez kevés, fejlesztünk és kiadunk egy kézikonzolt is, had vigye a pénzt.

Nyilván ki lehetne adni egy Steam Deck szerű gyenge cpu/gpu-val megáldott készüléket, amin mehet az xCloud, de azt a fogyasztók le fogják oltani. Az lesz a szöveg, hogy a mobilom is többet tud ennél. (vagy egy mostani windows-s tablet)
És ha még drága is lesz, akkor meg az lesz a mondás, hogy akkor inkább Steam Deck. Én se vennék, van ipad-m, meg bt-s kontrollerem...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) HummeRC válasza Polllen (#30) üzenetére


HummeRC
senior tag

Na látod, ez egy jó érvelés. Akár igazad is lehet, hogy így gondolják, ezt még nem tudjuk. Az viszont szintén egy furcsaság, hogy azért merült fel az egész, mert a cikk arról szól, hogy a stadia mellé egy azt futtató hardvert akarnak fejleszteni, de az évek óta dédelgetett hdmi stick-et "újragondolják" mert mégsem tartják piacképesnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.