Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Minimum szégyen, hogy ennyire nem érdekel senkit a már piacra dobott készülékek sorsa. Meddig tartható a "vegyél újat, ha kell a frissebb, fejlettebb, biztonságosabb rendszer" mentalitás?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2) kungzi válasza Rickazoid (#1) üzenetére


kungzi
veterán

ez a mentalistás mindig is meglesz, és ez így is van rendjén, de bizonyos határokon belül. Egy készüléket legalább 2-3 főverzióig frissíteni kellene minden gyártónak. Csak sajnos még mindig sok az olyan készülék, ami nem bírná egyes rendszereket.

Nézd meg pl S2-t. 2011-s telefon, indult 2.3.4-el, megkapta a 2.3.6-t, 4.0.3-t, 4.0.4-t, 4.1.2-t, és elvileg megkapja utolsónak a 4.2.2-t is. Ezen kívül persze a custom romok sokasága van rá. :)

(#3) Blyan válasza kungzi (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Az S2 pont elég jól van támogatva azért, csak nem túl lendületesen.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) #85552128


#85552128
törölt tag

Még mindig csak azért előzi meg mert a 4.1 és 4.2 egy kalap alá van véve a nevük miatt...
Bár gondolom egyszerűbb a névvel trükközni és hamis látszatot kelteni, ahelyett, hogy a gyökerénél kezelnék a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#5) fityesz9 válasza #85552128 (#4) üzenetére


fityesz9
tag

Pontosan ezt akartam írni, ha a 4.2 valami más néven menne, akkor most a cikk címe az lenne, h átlpte az xxx verzió az 5%os határt... És ha jól emlékszem a 4.3 is JellyBean, tehát, nemsokára mondhatják, h a legújab brendszeren van szinte minden mobil... :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#6) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Főzött ROMok

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#7) Rickazoid válasza kungzi (#2) üzenetére


Rickazoid
addikt

Addig ok, hogy valami nem bírná el, de a mai JB-nek a rendszerkövetelményeit bármely középkategóriás telefon megugorja (a noname kínaiakat nem számolva). Ennek ellenére maximum egykori csúcsmodellek kapnak hosszabb távon szoftveres támogatást, bár még azokból se mind és senki sem garantálja, hogy amit megígérnek, azt be is tartják. Minden nagyobb gyártó megígérte nem is olyan régen, hogy minimum 18 hónapon keresztül frissíteni fogják az összes hardveresen arra alkalmas készüléküket, de ebből sem lett semmi. Nemsokkal korábban emlékszem még a Google pedzegetett olyat, hogy letiltják azokat a telefonokat a Google szolgáltatásokról, amiket a gyártó nem frissített az aktuális rendszerre. Ezt volt hiba nem meglépnie a Google-nek. De nyilván felhörrent rá a Samsung és a többiek.

(#6) HaJózsi: Az is csak akkor jó, ha népszerű (jellemzően valamely csúcsmodell) telefonod van. Azt még senki sem oldotta meg, hogy bármely telefonra főzhess házilag ROM-ot, mert úgyse lennének kompatibilisek a hardverrel driverek híján. Azokat kéne a gyártóknak pedig csak kiadni, a közösség megoldaná a többit, akár azt is, hogy tényleg otthon csinálhass egy telepítőt a saját telefonodra, ahogy teheted azt bármely Linux disztribúcióval vagy némi komolyabb hegesztéssel akár egy Windows-zal is.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#8) Lenry válasza #85552128 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

hol a hamis látszat?
ott van egymás alatt külön is, nem kell Nobel-díj, hogy értelmezhesd.

plusz ha egyszerűen nincs annyi változás benne, hogy főverziót ugorjanak, akkor meg minek?
ennyi erővel amiatt is sírhatnál, hogy nincs szétdarabolva pl a Gingerbread 2.3.4 - 2.3.5 - 2.3.6. - 2.3.7.-re

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Kisteker


Kisteker
tag

Vajon meddig működnek még az Eclair készülékek? Mondjuk az én régi GT540-esemet is a húgom használja, ami eléggé megkímélt és azon még Doughnut (1.6) fut. :)

(#10) #85552128 válasza Lenry (#8) üzenetére


#85552128
törölt tag

Attól, hogy ott van szétírva még úgy hivatkoznak rá itt is és a grafikonon is, hogy a "Jelly Bean átvette a vezetést". Igen, melyik ? Mert ez így korántsem igaz.
Marketing szempontjából nagyon jó nekik ez az új elnevezés.
Kisebb változás ? Ez így konkrétan nem igaz, ha pedig csak bugfixek és kisebb változásokról van szó miért nem lett 4.1.3, illetve miért ugrott az API level ? (Régebben sokkal kevesebbért kaptak új nevet...)
Egyszerűen jobban jönnek ki így, az meg hadd ne mondjam mit árul el az egész rendszerről és a mögötte lévő támogatottságról, hogy nem is az ICS-hez, hanem még az előző GB-hez kell viszonyítani...
A GB verzióit meg felesleges ide sorolni, gyakorlatilag észrevehetetlen változásokat hozott (az utolsó konkrétan nem is a rendszerhez hanem az akkori google telefonhoz jött) még jó hogy nem kaptak új főverziót.

[ Szerkesztve ]

(#11) Jason19 válasza Rickazoid (#7) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem kell csúcs teló... Forráskód annál inkább ;]

(#12) saelin válasza Rickazoid (#7) üzenetére


saelin
veterán

+1

De mind jól tudjuk, hogy pl a samsung nem akar csak hardver gyártó lenni, és ez igaz a többire is! A Google kezében a kulcs, csak fél használni. Fél hogy beintenek neki a gyártók.

A cikkhez:
A jelly bean, mint már kismilliószor írtam nagyon jó rendszer. A hardvernek kellene olcsósodnia, hogy jó benyomást keltsen egy olcsó droid is. A minimum 1 GB ram-nak 2013-ban sztem alapnak kellene lennie... Biztos mindenki látott már "laggdroidot".

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13) SentryGun


SentryGun
aktív tag

A saját véleményem szerint a Jelly Beannel elérte az android azt a szintet, hogy minden benne van, aminek benne kell lennie. Én legalábbis nem hiányolok belőle semmit. Így egyrészt a "régi" S2-met is csak akkor cserélem le, ha esetleg valami feladja a harcot benne. Utána pedig úgymond mindegy milyen telefont veszek, mert nem fogom várni az új rendszert. Így is mindig stock rom volt a készüléken.
Az iOS-nél ugyanezt látom: A rendszerbe ott is belekerül minden, amit nagyjából eddig hiányoltak.
A WP is lassan-lassan fejlődik, de egy kicsit lemaradásban érzem a többihez képest. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindennapos használatra ne lenne tökéletes - e téren nincs tapasztalatom.

Természetesen a fentieket a saját felhasználási szokásaim alapján írom. Én szinte egyáltalán nem játszom, max egy-két apró játékkal (Szókirakós), így valószínűleg aki szénné játssza a napját hardverigényes játékokkal, arra a fentiek nem érvényesek.
OFF: A gyártók azért a középméretű telefonok (3,8"-4,3") közé is kiadhatnának egy-egy csúcskészüléket (értsd. legalább a kamerája legyen jó), mert az S4/One-tól pont a tart távol, hogy hatalmasak, pedig nagy a kezem. A kisebb kiadásokban (S4 mini) pedig rendszerint sokkal sz@rabb a kamera.

Cikkhez: Plusz nekem sulykolták az egyetemen, hogy mindnenféle grafiikont használhatunk bátran, csak kördiagrammot ne, mert kevés információt közöl, és nehezen összehasonlítható (bár itt gondolom ez volt a lényeg a kétféle JB verzió miatt)

[ Szerkesztve ]

(#14) dr. Kind válasza #85552128 (#10) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Az API levelre vonatkozó dolog nem helytálló, GB és ICS mellett kettő-kettő, HC-nál három is volt. A főverzió-ugrás jogos kérdés, ezen én is törtem a fejem anno a changelogot nézve :)

(#15) dreamdancer


dreamdancer
őstag

De legalább a 4.3 is JB lesz, így még könnyebb a térhódítás. Mondjuk az is igaz, hogy a 4.2 is "mondvacsinált" főverzió, lehetett volna 4.1-x is, a Google már csak tűreszelővel finomítgatja a rendszert. (Ami szvsz inkább pozitív, kiforrott a rendszer.)

De hogy a félig üres pohárra is utaljak: azért az gáz, hogy androidos telók/tabletek majd' kétharmadán egy évesnél régebbi OS fut...

Nem a lényeg a fontos.

(#16) #85552128


#85552128
törölt tag

Engem mondjuk az is érdekelne, hogy ezek a statok mi alapján jönnek ki.
Mert pl. a custom/nem hivatalos romokkal való kísérletezgetések során előjöhetnek anomáliák. Nekem volt már, hogy ugyanazt a telefont kétszer listázta a google accountomon, mintha két eltérő készülék aktiválása lett volna.

Az meg a másik dolog, hogy ebből, mennyi olyan eszköz van, aminek a gyártói támogatása megállt GB-nél és a CM/XDA tábor oldotta meg az újabb ICS vagy JB támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#17) Torda


Torda
csendes tag

"Each snapshot of data represents all the devices that visited the Google Play Store in the prior 14 days."

10 ismerősömből 5 kilőve (mind az 5 2.3asok táborát gyarapítanák). Eléggé el van ez a statisztika ferdítve. De erről korábban már volt cikk.

:)

(#18) gzbotii válasza #85552128 (#10) üzenetére


gzbotii
veterán

Sorold fel, mennyi érdemi ugrás van 4.1 és 4.2 között?
Ezért mindegy, hogy 4.1 vagy 4.2 van a készülékeden. Legalábbis, érdemben...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19) #85552128 válasza gzbotii (#18) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem is az érdembeli különbségekről volt szó, hanem a statisztika "szépítéséről"...
Btw ezért is írtam, hogy felesleges volt 4.2-nek kiadni, de ha már verziót ugrottak nyugodtan mehetett volna az új név is, de akkor ugyanaz ismétlődne mint az elmúlt években, hogy az aktuális android részesedése a béka segge alatt van és szépíteni sem lehetett volna.

A hasznossága meg később elválik az alapján, hogy mennyi olyan program lesz ami mondjuk idővel már 4.2, vagy 4.3-mat fog megkövetelni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Jason19 válasza Torda (#17) üzenetére


Jason19
senior tag

Nekem 3 android eszközöm van, az egyiken 4.1.2, a másik kettőn 4.2.2 van, szerintem is nagyon el van ferdítve a statisztika ;]

Egyébként azt meglehet nézni valahol, hogy ez a 14 napos statisztika összesen hány készüléket foglal magába?

[ Szerkesztve ]

(#21) dreamdancer válasza Jason19 (#20) üzenetére


dreamdancer
őstag

3 eszköz, wow, ez ám a reprezentatív statisztika! :)

A torzítás amúgy pont a JB javára van, ugyanis valószínűleg a megvásárlást követően mennek fel az emberek a Play-re beszerezni ezt-azt, az idő előrehaladtával egyre csökken az aktivitás. Egy két-három éves alaptelefonnal, amin még a Froyo csücsül, már aligha érdemes a Play-t bújni.

Nem a lényeg a fontos.

(#22) Rickazoid válasza #85552128 (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

Csak alverziót ugrottak, a verzió ugyanúgy 4.x. Igazából a 4.0 és a 4.1 között sincs túl sok különbség, ami indokolta volna a névváltást, inkább csak plusz szolgáltatásokat kapott. A Google Now csak egy új szolgáltatás, az NFC beam is, a Chrome alapértelmezett böngészővé tétele nem fejlesztés, a project butter pedig csak szépítés a rendszer GUI animációiban. Biztos vannak biztonsági javítások is, de azok sosem indokolják a főverzió-váltást, hacsak nem alapjaiban kell belenyúlni a rendszerbe miatta, lényeges működést változtatva meg vele.
Az ICS ugye azért lett főverzió a GB és a HC után, mert újraegyesítette a kettőt, de azóta nem igazán érte komolyabb fejlesztés a rendszert. Csak ugye tavaly is muszáj volt kiadni egy főverziót, csak nem merték 5.0-nak hívni az ICS ráncfelvarrását. Pedig ennyi erővel teljesen mindegy.
Ez az egész csak lovaglás a verziószámokon és elnevezéseken. Kicsit próbálja elterelni a figyelmet arról, hogy a motorháztető alatt milyen fejlesztés (nem) történik. Meg anyag a sajtónak, hogy lefoglalja őket és ne szaglásszanak.
Szóval ne menj bele nagyon ezekbe a statisztikákba. Nem érdemes, a végén csak felhúzod magad rajta.

Azt még megjegyzem - és nem csak a Google-hez - hogy a korrekt verziószámozás az lenne, amit a Canonical csinál az Ubuntunál. Évszám utolsó két számjegye, pont, majd hónap. 13.04 az aktuális, ebből mindenki tudja mikor készült el és sosem kérdés, hogy miért váltottak verziót, ha "csak ennyi" változás történt. A frissítés idején frissítenek és pont.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) Jason19 válasza dreamdancer (#21) üzenetére


Jason19
senior tag

Mert a 10 ismerős sokkal reprezentatívabb :DDD

(#24) vrgkrisztian


vrgkrisztian
aktív tag

igaz,hogy már "kiforrott" lett a rendszer,a 2.1-2.3hoz képest,főleg a 4.1 (én s2-n használom) de attól még ugyanolyan töredezett,hardverigényes a rendszer,mert a programokat még mindig nem tudják stabilra,bugmentesre írni a 1millió féle külön készülék miatt... talán jobb lenne,ha nem lennének olcsó androidos kütyük,csak "csúcskészülékek" bár akkor elvesztené a lényegét a csúcs elnevezés,de legalább használhatóbb lenne a rendszer... minek kellett kiadni 20ezres kütyükre is,nem értem.....pedig egy jó rendszer lehetett volna.mert ios,wphez képest így is egy mindennapi használatra majdnem alkalmatlan rendszer...
olyan ez,mint a mac vs windows...nem kérdés melyik használhatóbb/stabilabb/megbízhatóbb (appok szempontjából is) :U
talán ha csak nexusokon futhatna android,akkor jó stabil/stb lenne,csak nem lenne ennyire népszerű sem.(samsung,sony reklámhadjáratok nélkül nyilván semmiféle sikere nem lenne,és akkor erre nem érné meg írni appokat :DDD ördögi kör ;] )
szerintem:
aki stabil,megbízható,kicsit funkcióhiányos mobiloprendszert akar: iOS (bár meg is van az ára+túlárazott+mégjobban túlárazott+az ára szinte nem csökken évről évre sem)

aki meg geek,és érdekli a bluetooth-fájlküldés,stb meg egy szakadozott,megbízhatatlan rendszert akar,csúcsnál csúcsabb hardvereken:android :DDD(hiába 4.1,ha az appok sz*rul vannak írva)
mondom ezt úgy,hogy utálom az applet. de néha azért irigykedem a stabilságára/szépségére(kivétel a 7es verzió,mert az bűnronda)

(#25) Márkosz


Márkosz
tag

Már ideje volt! :D

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#26) randras


randras
veterán

Persze, persze... akinek meg egy csöppet több esze van mint az átlag, látja, hogy a készülékek többsége még mindig a 3 évvel ezelőtti rendszeren van, mert otthagyták őket támogatás nélkül.

(#27) otoaak


otoaak
tag

Ebből szerintem az is látszik, hogy a droidosok egy jelentős része nem vált telefont 2 évente ami szerintem nem olyan nagy baj. Aki nincs megelégedve az nem várja ki a két évet szóval ez inkább a droid stabilitását mutatja. Nem geek fejjel kéne nézni a statisztikát, nem mindenki hal bele ha nem a legfrissebb rendszer van a telefonján.

SG Note Pro P900

(#28) schawo válasza Rickazoid (#22) üzenetére


schawo
titán

4.0 és 4.1 között óriási a különbség. A 4.0 egy elcseszett béta verzió, tele bugokkal (minden telefonon). A 4.1 óta a rendszer tökéletes, rohadtul nem érdekel, hogy 4.3, vagy akár 5.x, lesz-e később, a 4.1 már minden szempontból jól használható, nem érdekelnek a frissítések.

(#24) vrgkrisztian
olyan ez,mint a mac vs windows...nem kérdés melyik használhatóbb/stabilabb/megbízhatóbb (appok szempontjából is)
Ha ez ilyen egyszerű lenne. Százával tudom sorolni a bughegyeket Mac-en, amik Windowson rendben vannak. Ettől még a MacOS jó, de meg kell tanulni kerülni a bugjait.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) Bozek válasza gzbotii (#18) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pár azok közül, amik láthatóak is:
- zárképernyőre kirakható widget-ek
- Álmodozás (leánykori nevén képernyőkímélő)
- több felhasználóssá vált a rendszer
- javult a multitasking is

(#30) schawo válasza Bozek (#29) üzenetére


schawo
titán

- zárképernyőre kirakható widget-ek
Ez csak stocknál volt kérdés, gyártói változatok ezen már túl vannak.

- Álmodozás (leánykori nevén képernyőkímélő)
A létező leghaszontalanabb dolog, amit egy telefonnál el lehet képzelni.

- több felhasználóssá vált a rendszer
A második leghaszontalanabb dolog. Tableten esetleg lehet valami értelme.

- javult a multitasking is
Miben is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) Bozek válasza schawo (#30) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ööö, tablet-en néztem hirtelenjében a 4.2.2-őt. :)
Melyik telefon gyártói változatánál lehetett kirakni widget-et a főképernyőre? Én az Xperia-nál ilyent nem tapasztaltam.
Az álmodozás hasznos lehet egy tablet-en például, ha van hozzá dokkoló is. Kirakod az asztalra és mutatja az órát mondjuk éjszaka. Azért, mert Neked nem az, másnak még lehet, hogy az lesz.

A multitasking esetében meg lehet, hogy csak nálam van különbség az Xperia V (4.1.2) és a Nexus 7 (4.2.2) között. Valahogy az előbbinél még volt olyan, amikor a legutóbbi alkalmazások közül kiválasztva újraindult a program, az utóbbinál már szépen vált. Mondjuk egy AOSP-s 4.1.2-őt is látnom kellene.

[ Szerkesztve ]

(#32) petipetya


petipetya
nagyúr

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez az új készülékek érdeme, és nem a hiányzó gyártói frissítéseké...

"nincs rá lezsóidő"

(#33) Rickazoid válasza schawo (#28) üzenetére


Rickazoid
addikt

Kicsit el vagy tájolva. A JB az ICS GUI szinten feljavított változata. Minden más csak plusz szolgáltatás, ami elfutna ICS alatt is, csak a Google nem engedi hivatalosan telepíteni.
A biztonsági frissítések pedig ahogy már irtam, nagyon ritkán indokolnak főverzió-váltást, azok minden rendszert meg kéne, hogy illessenek legalább két évvel az után, hogy már nincs forgalomban.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) Rickazoid válasza Bozek (#29) üzenetére


Rickazoid
addikt

Android mindig több felhasználós volt, csak nem lehetett újat létrehozni a két gyárin túl (felhasználó és root). Ez csak egy kis módosítás a jogosultságkezelésben a rendszer szempontjából.

A képernyőkímélő csak energiapazarlás, a lockscreen widget meg értelmetlen. A locksreen értelme pont az lenne, hogy kizárjon az eszköz használatából teljesen, amíg fel nem oldod.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#35) Bozek válasza Rickazoid (#34) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudod, hogy mire gondoltam a többfelhasználós résszel, de gondolom jó kötekedni. A képernyőkímélő csak akkor megy, ha dokkolón vagy töltőn van a telefon, szóval nem számít a fogyasztása. A lockscreen widget meg azért, mert Neked értelmetlen, másnak még lehet hasznos.

(#36) Rickazoid válasza Bozek (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem kötekedtem, csak elmondtam, hogy nem nagy újítás egy létező funkció használatának engedélyezése az eredeti céljára.

A folyamatosan világító kijelző hálózati áram alatt is energiapazarlás. Ha meg widget kell, minek zárod le egyáltalán? Kikapcsolható és a kijelző is bekapcsolva tartható root jogokkal.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37) taki01


taki01
őstag

Én még mindig az S1-met használom cm10.1 és sajnálm hogy a samsung anno nem frissitette hardveres korlátok miatt. Szerintem is a jelly bean a legjobb rendszer csak a statisztikában külön kéne venni a 4.1 és a 4.2.

[ Szerkesztve ]

(#38) Jason19 válasza vrgkrisztian (#24) üzenetére


Jason19
senior tag

Elég nagy baromságokat írsz, már ne haragudj.. :U

(#39) vrgkrisztian válasza Jason19 (#38) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

miért lenne baromság? közel nincs olyan stabil egy app sem a playen,mint pl ios-re például...
köszönhetően a 100millió féle külön hardvernek... ;) egyáltalán nem pozitívum,hogy ennyi eszköz futtat androidot.

(#40) schawo válasza vrgkrisztian (#39) üzenetére


schawo
titán

közel nincs olyan stabil egy app sem a playen,mint pl ios-re például
Hát, ez tényleg zöldség. Lévén, hogy az alkalmazások nem érintkeznek a hardverrel, fogalmuk sincs róla, hanem egy virtuális rétegben futnak. Ha egy alkalmazás nem stabil, az nem a "töredezettség" miatt van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) vrgkrisztian válasza schawo (#40) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

valamiért mégis másképpen fut ugyanaz az app két külön telón.... és mindegyiken szinte máshol van a "bug"...

(#42) schawo válasza vrgkrisztian (#41) üzenetére


schawo
titán

Mondj néhány példát, ami alátámasztja a közel nincs olyan stabil egy app sem állításodat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) SentryGun válasza vrgkrisztian (#39) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Próbáltál már egyáltalán iOS-t? Jó rendszer, de ne essünk már a ló másik oldalára. Ugyanúgy lefagyhatnak programok rajta, mint más rendszeren. Ennek semmi köze a hw-hez, ha a progrmakód eleve szarul van megírva.

(#44) vrgkrisztian válasza schawo (#42) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

instagram ios-en
instagram androidon(plusz össze lehet hasonlítani mondjuk két külön androidos kütyün)

oké,hogy ios-en is lefagyhat egy program,de ott kifejezetten arra az egyetlen hardverre írják az appot,nincs olyan,hogy egy másik kijelzőfelbontásra/processzorra,gpu-ra kerül az app. nincs ezen mit beszélni,az ios szépen összevan hangolva az androidhoz képest.(bár az ios sem tökéletes,ezt belátom)
vagy ottvan a vine app is ios-en,meg androidon... de bármelyiket idelehetne sorolni

és igen,használtam már ios-t.igaz,hogy egy régi négyesen,ami sokkal gyengébb hardveresen,mint pl a mostani s2-őm,de sokkal-sokkal stabilabb volt,mégha nem is gyorsabb néhol

[ Szerkesztve ]

(#45) schawo válasza vrgkrisztian (#44) üzenetére


schawo
titán

[...] instagram [...] vine [...] de bármelyiket idelehetne sorolni
Hát, nem tudom, te miről beszélsz. Egyik alkalmazással sem volt soha problémám, bár viné-t éppen csak kipróbáltam. De ez egy új szoftver, amit nagyon könnyű telerakni buggal, rendszertől függetlenül.

szerk: Utánanéztem éppúgy panaszkodnak erre az alkalmazásra iOS-on is [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) SentryGun válasza vrgkrisztian (#44) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Nagyon OFF, ezzel ki is szálltam részemről a vita ezen részéből:
"de sokkal-sokkal stabilabb volt,mégha nem is gyorsabb néhol"
Csak én érzem úgy, hogy most keversz két dolgot? Az előbb még programtabilitásról írtál, most meg ha jól értem a rendszerre írod. Nekem szintén S2 van JB-nel, és erre írtam már valahol korábban, hogy már nem nagyon van különbség a rendszerek között. Nekem ezzel sincs semmi bajom, folyamatos mindig. Aki meg a vadiúj mobilján a mikrolagot keres, meg antutut kezd rögtön futtatni, ott szerintem alapvető gondok vannak, de nem vagyunk egyformák...

(#47) vrgkrisztian válasza schawo (#45) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

akkor te még nem próbáltad őket. egyébként miféle androidos kütyüd van,hogy semmiféle problémád nincs vele? :U

(#46) SentryGun: antutu? mikrolag? te miről beszélsz? mert én ios és android stabilitásáról/appokról beszéltem...
az antutu pontszámok figyelése pedig nevetséges ;] ugyanakkor mikrolag azért bőven előfordul a jb alatt is nálam. meg van,hogy programok is csúnyán összeakadnak. de ti nem hisztek nekem. minimum úgy néztek rám,mintha egyiket se próbáltam még volna.... pedig mindkét rendszert használtam már hosszabb távon,mindennapokban (de ti akkor biztos jobban tudjátok)

[ Szerkesztve ]

(#48) Jason19 válasza vrgkrisztian (#47) üzenetére


Jason19
senior tag

Kezdjük ott, hogy te az androidot azonosítod a samsung féle touchwizes droiddal, és ezen egy eszköz alapján beszélsz az egész rendszerről :U

Tegyél fel egy stabil cm10.1-et, az gyorsabb és legalább olyan stabil mint az ios/wp :U Vagy próbálj ki egy nexust..

A programok nem bugmentesek/stabilak? Mégis milyen bugokról beszélsz, főleg amik a hardver miatt vannak? Vannak bugok az alkalmazásokban, de azokat amint tudják javítják és nem is a hardver miatt, csak ők írták meg sz.rul.

"Mindennapi használatra alkalmatlan rendszer"? :C

egy szakadozott,megbízhatatlan rendszert akar,csúcsnál csúcsabb hardvereken:android (hiába 4.1,ha az appok sz*rul vannak írva)

Mondom én, hogy el vagy tévedve. Nem tudom te milyen appokat használsz, de az általam használt 100+ alkalmazás mindegyike tökéletesen stabil és bugmentes..

te miről beszélsz? mert én ios és android stabilitásáról/appokról beszéltem...
2 sorral feljebb:
miféle androidos kütyüd van,hogy semmiféle problémád nincs vele?

De ha egyszer szarul vannak a programok megírva akkor nem mindegy milyen típus van neki? ;]

(#49) schawo válasza vrgkrisztian (#47) üzenetére


schawo
titán

Note 2

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) socialkiller válasza kungzi (#2) üzenetére


socialkiller
tag

Én is így gondolom maximálisan :))

Például ott van az Xperia S-em ami 2.3.4-el jött,majd 2.3.6 majd 4.0.4 és most 4.1.2 :) Amikor megvettem nem gondoltam volna,hogy ennyi update-ben lesz része :) de szerintem a 4.2 már nem fogja megkapni ,szerintem.

Üdv, Patrik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.