Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52588800


#52588800
törölt tag

Amennyi phablet van, az okostelefon és táblagép kategóriát már össze is vonhatnák.

(#2) Zedz


Zedz
addikt

PC-s játékpiac szerintem köszöni szépen jól van, és jól is lesz amíg az e-sport ilyen ütemben terjeszkedik és termeli a pénzt. :DDD

(#3) Medocsabi válasza Zedz (#2) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezen hogy e sport mindig olyan jót nevetek :D Nálunk ezt még mindig kockulásnak hívják :))

(#4) Bird


Bird
addikt

Vagy nem...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Free to play, pay to win...

(#6) Zedz válasza Medocsabi (#3) üzenetére


Zedz
addikt

Az a pár millió dollár kicsit magasabb szinte emelte a "kockulás" fogalmát. Én kockulok, páran ebből megélnek. :U

(#7) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A PC gaminget már ezelőtt 15 évvel is temették, ahhoz képest egészen jól megvan a mai napig. Mobilon meg jellemzően olyan játékokkal játszanak az emberek, amelyek kifejezetten mobilra valók (érdemes a Play Store toplistáját megnézni). A mobil nem jelent veszélyt sem a konzolokra, sem a pécére. Ilyen crush-clash-csöcs játékokkal nyomják a legtöbben mobilon, ezek sosem válthatnak ki egy nagygépes AAA címet, nem is ez a céljuk.

(#8) janeszgol válasza Fitzgerald (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Jo meglatas. Nekem eszbe se jutna Titan Questet vagy Baldurs Gate-tet jatszani mobilon/tableten. Ellenben a rovidebb (par oras) jatekokat igen.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kékes525


Kékes525
félisten

Már játszottam telefonon. ;] Maximum várótermekben, várakozás alatt játszok telefonon. PC-én sokkal nagyobb az élmény, a nagyobb teljesítmény miatt jobb játékok vannak és nem utolsó sorban a képernyő is nagyobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) razorka777


razorka777
veterán

Amit nagyon utálok a mobil játékokban, az az IAP.
A kezét törném el annak, aki kitalálta. :(

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#11) Soybex válasza razorka777 (#10) üzenetére


Soybex
őstag

+1
Meg azokét akik nethez kötnek egy full egyszerű régi segás játékot, és ha nincs net nem játszhatsz pedig semmi online tartalom nincs benne...

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#12) Kékes525 válasza razorka777 (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

Amíg ez bevételt generál meglesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) erahurka


erahurka
félisten

Remélem ez azt jelenti hogy végre elkezdenek normális játékokat is csinálni okostelefonra. Igazi handheld cuccokat, mint amik korábban Vitára jelentek meg.

(#14) -Skylake- válasza erahurka (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem az iranyitas a problemas ebbe. Nekem volt PSP tobb is es grafikaba nemhinnem, hogy tobbet tudott volna mint egy mai mobil. Inkabb ott a baj, hogy hosszutavon sokkal kenyelmesebb a gombok es fooooleg az analog kar miatt. Ez nyilvan hozza magaval, hogy telon idobek kevesebbet jatszol ezek hianya miatt, ezert a jatekok is rovidebbek. Legalabbis az en velemenyem ez.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) Kékes525 válasza erahurka (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, de milyen áron?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) erahurka válasza Kékes525 (#15) üzenetére


erahurka
félisten

Egy GTA sem kerül azért annyira sokba szerintem Androidra.

(#14) -Skylake-: Aki komolyan gondolja a mobil gaminget, vegyen egy kontrollert amire rá tudja pattintani a telefont. De vannak kijelzőre cuppantható analóg karok és gombok is.

(#17) Kékes525 válasza erahurka (#16) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egy GTA sem kerül azért annyira sokba szerintem Androidra."

Nem tudom. Nekik valamiért megéri. Amúgy szerintem a 2500 forint nem kevés. Persze ez relatív.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) Wesder válasza Kékes525 (#17) üzenetére


Wesder
félisten

Steam-en sem olcsóbb, ès igen aki játszani akar, vegyen joy-t. Èn pl most tervezek kèzikonzolt csinálni a Redmi 3-ból. (NES, N64, PSX, PSP, GBA, stb.)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) Silεncε válasza Wesder (#18) üzenetére


Silεncε
őstag

a joy jó ötlet... Lenne. De például én próbáltam a Note 4-emen a DS4 csatlakoztatását, meg se mukkan a MIUI-val. Pedig VR-ban el tudtam volna vele szórakozni például

[ Szerkesztve ]

(#20) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Ha már ilyen jól pörög a biznisz, akkor jöhetnének normális játékok is...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#21) Suker10 válasza AllTheBest (#20) üzenetére


Suker10
aktív tag

Arra várhatsz. :D

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#22) AllTheBest válasza Suker10 (#21) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Tudom sajnos, mert pl ha azt mondom, hogy ha kiadnának kézi konzol minőségű játékokat, akkor azokat simán megvenném, mert pl egy kínából berendelt kontrollerrel egész jól el lehetne játszani.
De az sem mostanában fog bekövetkezni, mert jelenleg csak a pay2win játékokat csinálnak...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#23) erahurka válasza Kékes525 (#17) üzenetére


erahurka
félisten

Konzolra egy új játék 20k-ról indul, PC-re 15-18 körül, de egy régebbi cím is legalább 5-8000 forint ha nincs akciózva. 2500 forint szerintem teljesen jó ár egy rendes, méretes handheld játékért.

(#22) AllTheBest: +1. A Sony pl. simán berúghatná ezt a szegmenst PSP-s meg PS2-es, esetleg Vitás játékok portolásával és mobilokhoz tervezett, de PlayStation-ökkel is használható kontrollerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kékes525 válasza erahurka (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de mint írtam fentebb PC-én sokkal nagyobb az élmény, a nagyobb teljesítmény miatt jobb játékok vannak és nem utolsó sorban a képernyő is nagyobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Polllen válasza Zedz (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A PC-s játékpiac egy szegmense jól van. Persze, ha valakinek e-sport játékon+MMORPG-n kívül nincs más igénye, az boldog lesz vele.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) TomMusic


TomMusic
őstag

Soha nem fogom (és nem is akarom) megérteni, mit lehet élvezni egy pár centis kijelzőn... :N

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27) Kékes525 válasza TomMusic (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott is tudsz játszani, ahol PC-vel nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Narxis válasza TomMusic (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem is kell megértened, elég ha elfogadod. :D Jó ha lehet játszani amikor várakozik az ember, okmányiroda, orvos, busz, vonat stb. De vannak már ezek a Zen játékok is amik pl. otthon is jók akár lefekvés előtt is.

Thanos was right.

(#29) Medocsabi válasza TomMusic (#26) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én elég sokat játszom,meg filmezek a telefonon. 5,5" pont elég arra hogy a monitorom és a billentyűzet közé beállítom,és mehet a film,így ráadásul a főnököm sem látja! :D nagyobb telefon/tablet meg nem férne el :))

(#30) Wesder válasza Silεncε (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Ipega. Van x360-as meg XO kinèzetű is. Minden emu meg joy supportos játèk megy vele.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) SlayerSub válasza erahurka (#16) üzenetére


SlayerSub
tag

Én beszereztem az Nvida shieldhez egy controllert, de a legtöbb game alapból nem támogatja, csak némelyik kivételes amit mondjuk direkt Nvidia shieldre találtak ki (pl doom). Igaz minden gamehez használható úgy, hogy screenshotra raszerkezted a gombokat, de pocsék lesz az iranyithatosag. Amúgy a touch screenel irányítani se egy leányàlom, kompetitiv játékra alkalmatlan, marha sokszor meghaltam már Titan Questbe csak mert nem úgy mozgott a charakter ahogy akartam. A nintendo switch jó megoldás ilyen szempontból szerintem..

(#32) Jeanne d'Arc

Én nagyon várom hogy régebbi játékok jöjjenek továbbra is mobilra mint a GTA 3, szerintem jó kezdeményezés . Egy Mafia pl maga lenne a mennyország . :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33) AllTheBest válasza Jeanne d'Arc (#32) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én pl ha kapnánk egy nfs underground 2-t, akkor annak nagyon örülnék :D Bár még rengeteg játék van, amit szívesen látnék telefonon

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#34) Kisgépkezelő válasza TomMusic (#26) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Autós játékokat tök jól lehet vele játszani a g szenzor miatt, meg néhány régebbi játékot is egész ügyesen portoltak rájuk. Pl: a Roller Coaster Tycoon teljesen jó 5,5"-on érintőkijelzős irányítással. Zseniális az a játék. :)

(#35) erahurka válasza Kisgépkezelő (#34) üzenetére


erahurka
félisten

G szenzor szerintem pont nem jó semmire, épp akkora késéssel reagál a játék, hogy ne lehessen érdemben vezetni vele.

(#36) persil válasza razorka777 (#10) üzenetére


persil
nagyúr

Én annak törném el a kezét, aki használja. A sok idióta barom, aki nem képes egy mobilos játékban 5-10-20 percet várni, és kifizet érte X dollárt, az csak tovább rontja a helyzetet.

Ha valaki régebb óta játszogat mobilon az tisztán láthatja, hogy egyre rosszabb a helyzet, egyre több idődbe kerül a játékokban a haladás, és egyre többet is kell fizetni érte. Ma már igazából sok játék ott tart, hogy irreális időket kell dolgokra várni, ezért vagy játszol, vagy fizetsz. Sőt szinte nincs is iap nélkül játék, sok esetben a 2-3 ezer forintos játékokban is van már valami megvásárolható/megnyitható szar.

A tendencia pedig azt mutatja, hogy a legtöbben fizetnek. Ebből adódik, hogy a fejlesztők is mind jobban rámennek az iap-re.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37) strogov válasza -Skylake- (#14) üzenetére


strogov
senior tag

" Ez nyilvan hozza magaval, hogy telon idobek kevesebbet jatszol ezek hianya miatt, ezert a jatekok is rovidebbek. Legalabbis az en velemenyem ez."

SWGOH tavaly kicsit több mint 140 millió USD-t hozott. EA mobil magasan legjobban teljesítő játéka volt. A játékban töltött átlagos idő napi 3 óra/játékos. Nem nevezném kevésnek.
Még a Pokemon GO-nak is több mint 1 óra az átlaga (aktív account).

(#38) SkyLine3000 válasza #52588800 (#1) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha komoly játékról van szó, akkor csak a pc. Telón max sokobannal és hasonlókkal játszom, amikor van pár percem.

(#39) Zedz válasza Polllen (#25) üzenetére


Zedz
addikt

Miért, a többivel mi a baj?

(#40) Polllen válasza Zedz (#39) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tőled:
"PC-s játékpiac szerintem köszöni szépen jól van, és jól is lesz amíg az e-sport ilyen ütemben terjeszkedik és termeli a pénzt."

Feltételeztem, hogy ez nem csak egy frázis.

De akkor ezt érdemes átolvasni. A számok beszédesek. A PC piac nyereségének zömét egy kis szegmens termeli ki. Ha ezt kiveszed a pc-s bevételekből marad 4-5 millárd. Ezt lehet a konzol bevételeivel összevetni, mert kb. ez a közös metszet. Az úgy hatszor akkora. A pc piac jelenlegi húzóágazata az mmorpg, moba, meg a f2p. Ennyi. Ők jól vannak.
A többi kategóriánál konzol dominancia van, másodlagos/harmadlagos platform a PC. Még az olyan játékoknál is ami jó pár éve még PC only volt. (pl. BF széria, BF1-gyel konzolon 6x annyian játszottak az elmúlt 24 órában, mint PC-n.) Ez nem annak a jele, hogy jól van. Elvan és zsugorodik.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) #52588800 válasza Polllen (#40) üzenetére


#52588800
törölt tag

Eleve a f2p a legdrágább móka, miért csoda, hogy az termeli a legtöbb pénzt? Ez különösen igaz a mobil szegmensre, ott még akkora ráfordítás sincs, mint PC -n és szintén dől a pénz az IAP -ből. Az meg hogy BF1 -el többen játszanak konzolon... ez annak a jele hogy magasról tesznek PC -n a hack védelemre. Ugyan ez a helyzet a Fifával is. Érdekes, aki meg akarja vigyázni a játékot PC -n az meg tudja.

(#42) Zedz válasza Polllen (#40) üzenetére


Zedz
addikt

Érdekes cikk. :R

(#43) Necroman_Mk2 válasza Polllen (#40) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem ebbe az is belejátszik, hogy a PC játékosok többsége Steam és egyéb digitális disztribúciók leárazásakor vásárol, azaz a konzolosok között jóval magasabb az előrendelők meg első napos vevők aránya. És akkor még az előfizetéses "téka" szolgáltatásokról, mint a Humbe Monthly vagy az Origin Access nem is beszéltünk.

(#7) Fitzgerald 10-15 éve a jelentős méretű warez miatt temették a PC gaminget, a digitális áruházak azonban kihúzták a csávából. Utóbbinak nagy segítség volt persze az internetes sávszél megnövekedése is, amivel kvázi fölöslegessé váltak az optikai adathordozók.

(#1) RareParrot: +1

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#44) Zedz válasza Necroman_Mk2 (#43) üzenetére


Zedz
addikt

Meg a folyamatos kapcsolat a játékkal, ami nélkül igazából el sem indul némelyik. Persze ma is törnek fel párat, de közel sincs fent annyi 1-1 torrent oldalon, mint pár évvel ezelőtt. Amivel szerintem nincs is baj, de ha már fizet az ember akkor tessék normális minőségű játékot adni. És ugye ezzel szokott a baj lenni. :(

(#45) Necroman_Mk2 válasza Zedz (#44) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Manapság ezt már nem nagyon erőltetik már a single központú játékokban, mint jó 4-5 évvel ezelőtt (lásd uPlay, Diablo 3 balhék). Az online multi esetén meg evidens, hogy nem tudsz net kapcsolat nélkül játszani ;)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#46) Zedz válasza Necroman_Mk2 (#45) üzenetére


Zedz
addikt

Amik kijönnek játékok ált. co-op tolhatóak, ami szvsz ha van az embernek legalább 1 kompetens barátja, akkor nagyon élvezetes tud lenni. És ezért nem bánom ha nem lehet warezolni, mert megéri kicsengetni xy ezer forintot egy jó co-op mókáért, végülis a játéknak erről (is) szólnia kéne. Az mondjuk számomra felháborító, hogy konzolokból meg szépen kikopott a couch co-op.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.