Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Hmm, ez : Phenom II x2 245 vs. A64 x2 5000+ BE (2,8GHz-en) hogy nezne ki vajon?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2) Thrawn válasza wwenigma (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) #65675776 válasza Thrawn (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti a SATA vezérlő a NB késésébe nem igazán szólhat bele, lévén az az SB-ben van...

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

hát majd meglátjuk..minden estre igéretesnek tünik... :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Minden bizonnyal valami nagyobb dologra számíthatunk a lapkakészleteket illetően. Remélem, hogy frankón sikerülnek, mert sokszor beüt valami gebasz nekik benne. Kicsit ráfeküdhetnének a szoftveres támogatásra is, az AHCI driverük nem sokat ér, még az alap Microsoft-os is gyorsabb nála. Bootnál komoly másodpercekkel hosszabbítja meg az indulást, míg az ősrégi ICH7 is gyorsabb az Intel driver-rel.
De én bizakodó vagyok, lesznek itt még meglepetések. :)

<-ƘƘ->

(#6) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez igen, kezd tetszeni ez a téma. Leo, még hangzatos is. :K Erőben nem lesz hiánya azt már tudni. :Y

(#7) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

nem lehet, hogy az usb 3-at és az új SATA-t is bele teszik és nem müködik melyik része?
persze tom lehet más baj is, de csak tippelni tudok.

Okos Vok.

(#8) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Esetleg a két új csúcs prociból nem csinálnak kisebb fogyasztásu modelt 955 és 965 ?

Éljen az AMD :R Hajrá ezzel a platformal ha kész lesz biztosan ütni fogja az Intel legújabb fölösleges processzor foglalatát és procijait. Bízom benne :R

(#9) GhostWalker válasza OkosTibiKing (#7) üzenetére


GhostWalker
tag

Most volt cikk hogy hibás az új sata/usb vezérlő :) Reméljük az AMD már az új chipből fog dolgozni.

(#10) wwenigma válasza Thrawn (#2) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szameg, köszi!

Akkor csere lesz valszeg, M2N-e örülni fog neki. :) Foleg ha ennyibe kerül, egy probat meger. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) antikomcsi válasza GhostWalker (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán

A megfogalmazásból úgy lehet érteni, hogy natív lesz az új sata vezérlő. A nemrég volt cikkből nekem egy külön lapka rémlik, ami harmadik generációs serial ata vezérlést tesz/tenne lehetővé.

Emiatt nem késhetne, mert ha natív lesz a sata3 támogatás nem lesz szükség rá, ha pedig külön lesz akkor nem tudja hátráltatni.

__________________

Amúgy ezekre az elnevezésekre kiváncsi leszek, én nem örülnék a számozás teljes elhagyásának a vga-k terén.

És reméljük a legjobbakat, hogy a gyártási nehézségek ellenére még lesz valami az új gpu-k-ból az idén, bár ahogy a dolgok állnak a jövő év eleje is jó. Csak olyan jó lenne, ha még karácsony előtt a boltokba kerülne, és bevásárolnának a kiéhezett vásárlók. én meg februárban megvenném leértékelve. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Kendek válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezek csak a GPU elnevezések, mint RV770 meg ilyenek. Gondolom nem fog azért zavarni, ha a kódnév ezentúl egy szó lesz, mint pl. a Hemlock. CPU fronton ez már bevett szokás.

<-ƘƘ->

(#13) bolvar


bolvar
senior tag

majd lehet dicsekedni bibi nekem leo-m van:Dneked meg szaros dragonod fújjj:D
kiváncsian várom mert leo barátunk idejére tervezem a gépvásárlást remélem tényleg ütni fog:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jól hangzik. Remélem, hogy sikerülni fog kivitelezni!

(#15) leviske


leviske
veterán

Akkor innetől gondolom már biztosnak nevezhető, hogy lesz 4magos GPU. Most már csak az lenne a kérdés, hogy mennyiben változik a számozás, hiszen a jelenlegi mellett elég sok, különböző teljesítménykategóriába sorolt kártyának volna ugyan az a neve (PL: HD5870 X2, X3, X4)

A jelenlegi CPU elnevezésekkel viszont elég érdekesen nézne ki:

ATi Radeon HD5 X4 970 >>> ATi Radeon HD5870 X4
ATi Radeon HD5 X3 870 >>> ATi Radeon HD5870 X3
ATi Radeon HD5 X2 770 >>> ATi Radeon HD5870 X2
ATi Radeon HD5 X1 670 >>> ATi Radeon HD5870

Bár igaz, hogy attól még kivitelezhető. és nagyjából érthető, de az általam felsorolt rendszer alapján érdekesen mutatna a 600-as család alatti rész, hogy onnantól minden X1...

(#16) peti_s válasza leviske (#15) üzenetére


peti_s
addikt

Valószínű ott nem lesz kitéve az X1 szócska. :)

(#17) Thrawn válasza #65675776 (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt most nem egészen értem :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) dezz


dezz
nagyúr

Hmm, a korábbi hírek alapján a 880D minden tulajdonságában megegyezik a 785G-vel, az órajel kivételével... Azaz nagy valószínűséggel ugyanaz a lapka! Namármost, a 785G-re épülő alaplapok a legutóbbi hírek szerint is ősszel jelennek meg, mintadarabokat is lehetett már látni belőlük. A legutóbbi hírek inkább az új SouthBridge késéséről szóltak... Szóval én nem igazán hiszem, hogy pl. a Lucid megoldásához hasonló forradalmi újításra kellene számítani. :(

"Érdemes megjegyezni, hogy itt rendkívül kis időkülönbségekről beszélünk, két és három GPU-s AFR mód esetén ez gyakorlatilag az emberi elmével észrevehetetlen. A negyedik grafikus vezérlő befogása esetén is csak kevesen képesek a jelenséget realizálni."

2-3-4 frame lag? Hmm, számos profi játékos állítja, hogy nem hogy a 4, hanem 2 frame késést is észrevesz. Ezért nem szeretik az említett személyek pl. a VA paneles monitorokat, mivel ezeknél rendszerint több frame-es késéssel jelenik meg a kép. (Épp a napokban volt hír pl. az Eizo egy új monitoráról, aminél a "Thru Mode" akvitálása kiiktat egyes képmanipulációs eljárásokat, csak azért, hogy 2 frame helyett 1 frame legyen a késleltetés... [link] )

"Nagyon fontos megjegyezni, hogy a nagymértékű input lag csak akkor áll fenn, ha a CPU és a GPU-k képességei az adott program szempontjából tökéletesen egyensúlyban vannak. CPU-limit esetén gyakorlatilag eleve limitálva van az AFR mód működése, míg GPU-limit mellett az input lag csak akkor jöhet elő, amikor már játszhatatlan sebességet produkál a beállított részletesség."

Ez valahogy nem teljesen tiszta. CPU limit vagy GPU limit esetén csak nő a lag, nem? Inkább úgy mondanám, a több GPU miatti késleltetés jelentősége akkor növekszik meg, ha amúgy más már nem lassítja a dolgokat.

Még egy apróság:
"azonban a skálázás az input lag végett három, maximum négy GPU erejéig használható"

A "végett" azt jelenti, valaminek a céljából. Így helyette a "miatt" használata lenne itt a helyes.

[ Szerkesztve ]

(#19) dezz


dezz
nagyúr

Egyébként >itt< láthatók az új SouthBridge (SB8xx) képességei. Kiemelném az AHCI 1.2-t és az opcionális SATA3-at. (Hogy mit jelent itt az opcionális, azt nem tudom.)

(#20) Stiky


Stiky
senior tag

Ígéretes ez a Leo platform. Plusz jön egy pöpec HTC Leo is. Tisztára el leszünk halmozva oroszlánokkal. :)

Azért ezek a VGA elnevezések viccesek lennének. Főleg ha tuningra kerülne a sor a gyártóknál.
Lenne mondjuk Cypress 512OC helyett Cypress with 2 mormota - Winter Edition

A váltószám: 1 mormota = 256MB Ram :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#21) leviske válasza peti_s (#16) üzenetére


leviske
veterán

Van benne ráció, de mondjuk az új Sempronoknál is kitették az X1-et. És mondjuk marketingben jót is tesz, hogy jelzi, hogy elvileg a drágább termék 2x/3x/4x erősebb.

Mondjuk az is kérdés, hogy amennyiben jól következtettem és lesz X4, akkor milyen erős lesz az új GPU? És mekkora lesz? Az X4 vajon a HD4870X2 helyét próbálná átvenni, vagy a potenciális GTX295 vásárlókat próbálná csábítgatni?

Muszáj leszek benézni a Radeon pletyka topicba... :DDD

(#8) GhostWalker: A 955 nem hinném, hogy átkerül a 95W-os TDP osztályba, miután a 965 már 140W-osnak lett besorolva, valószínűleg a 955 is a 125W határának végén táncol.

Azoktól inkább jobb tuning várható. (bár volna rá egy tippem, hogy a 955-öt kivezetik, a 965 visszamászik a 125W-os TDP osztályba és a 975 megérkezik 3,6GHz-es órajellel -ahogy Abu is utalt rá múltkor-, 140W-os TDP osztályba sorolva)

[ Szerkesztve ]

(#22) #65675776 válasza Thrawn (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint? Az AMD chipsetek ugye két részből állnak (hagyományos felépítés): North Bridge (NB) és South Bridge (SB). Előbbi felel a rendszerbuszok ( HT és PCI-E jelenleg) vezérlésért és az esetleges IGP is ebben van (ami ugye ki fog kerülni belőle a következő CPU architektúránál, régebben volt még ugye a memóriavezérlő is).

És ott az SB, ami a különféle I/O buszokért felel. Ide degradálódott mára a PCI is. És ide tartozik a SATA és az USB vezérlő szintén.

AMD esetén a kettő egymástól független, szóval az SB esetéeges késése nem akadályozza az NB piacra kerülését. (Ha késleltetné, akkor a 7xx chipsetek is kb egy évvel később kerültek volna piacra.) Ami azt illeti az AMD akár már most kiadhatná az SB8xx-eket ha tényleg készen vannak.

Vagy csak simán nem jól értelmezem a cikkben írt egyes mondataid. Ez se lehetetlen.

(#23) smkb


smkb
őstag

"melyről egyelőre annyi hírlik, hogy a játékosok imádni fogják."

Jólvan megy a hype :)

Se lapkakészlet, se GPU, semmi nincs meg hozzá, még a speci is mozog de a játékosok imádni fogják már járja a hír... muhaha... jaj Istenem de szeretem ezeket a pr híreket...

(#24) Oliverda válasza dezz (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hmm, a korábbi hírek alapján a 880D minden tulajdonságában megegyezik a 785G-vel, az órajel kivételével... Azaz nagy valószínűséggel ugyanaz a lapka! Namármost, a 785G-re épülő alaplapok a legutóbbi hírek szerint is ősszel jelennek meg, mintadarabokat is lehetett már látni belőlük. A legutóbbi hírek inkább az új SouthBridge késéséről szóltak... Szóval én nem igazán hiszem, hogy pl. a Lucid megoldásához hasonló forradalmi újításra kellene számítani."

A 785G és a 880G kódneve az RS880. Az RS880D-ről (alias 890GX) még szinte semmit sem lehet tudni. Az nyilvánvaló hogy az RS880-at semmiképpen sem érinti a hírben lévő CrossFire fejlesztés mivel ez hivatalosan nem is támogatja a funkciót tudtommal.

daa-raa: Szerintem attól még hogy valójában két különálló chipról van szó az az AMD elképzelésében egy egységet képez, tehát hibrid megoldások hivatalosan biztosan nem lesznek (700as NB 800as SB-vel és fordítva). Ezért ha az egyik késik akkor késik a másik is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Abu85 válasza dezz (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A profi játékosok azt is észreveszik, ha az adatok az USB-n nem 500, hanem 1000 MHz-en vannak küldve. Ez alapján én nem építenék a beszámolóikra. :)

Ha CPU limit van, akkor eleve nem működik jól a skálázódás, ezért a lag is rendkívül alacsony. GPU-limit, vagy inkább a GPU erőforrásának a hiányában hiába nő az input lag, ha a sebesség már 25 FPS alatt lesz, ergo eleve játszhatatlan.

Ebből indultam ki az új multi-GPU ügyében. Megerősítés nincs, de a bejegyzés beszédes. :)
Mellesleg a multi-GPU a DX11 egyetlen járható útja. A tesszellátort a beszámolók szerint eléggé limitálja a Triangle Setup, ezt pedig több GPU-val lehet kiütni. Illetve játszhat még a több setup egység is, csak azt tranyóban kell megfizetni. Tekintve, hogy van költséghatékonyabb megoldás, a mérnökök inkább azt választják.

smkb: Sokat lehet a rendszerről tudni, időszerű volt megírni. Ahogy elnézem nagyon sokan elolvasták. Majd ha lesz az NV-ről hír azt is megírjuk, de az idén megjelenő belépőszintű GPU-iról már beszámoltunk. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Thrawn válasza #65675776 (#22) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez idáig mind stimmel, viszont wwenigma két proci közötti különbségre volt kíváncsi, ezért linkeltem neki azt a tesztet. Válaszából ítélve nem nyúltam mellé. Azt, hogy hogy kavarodott ide az NB/SB azt nem tudom. A hír Abu munkája, nem az enyém.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27) Oliverda válasza dezz (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, és a 785G elvileg 2 hét múlva érkezik. Az AM3 topikban már a képes felhozatalt is belinkelte valaki, sőt már egy teszt is van ott róla.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) airwin válasza Abu85 (#25) üzenetére


airwin
csendes tag

Nem kell profi játékosnak lenni a lag megállapításához. Anno én is játszottam Quake 1-et hálózatban, és amikor akció van, magas az adrenalinszint, és rakéták robbannak melletted, tényleg észlelhető tud lenni, ha a framerate leesik 60-ról 58-ra. Márpedig ez pont az az 1/60, amiről szó van...

(#29) Abu85 válasza airwin (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem ilyen egyszerű, sőt ez nem is input lag :) . Maga a Quake 25 scenes/s jelenetsebességet alkalmazott. Ha 25 FPS-ed volt, akkor az gyakorlatilag megfelelt. Ha 60 FPS-en futna a rendszer, akkor az eredeti állapothoz képest kétszer gyorsabb lenne a játék sebessége.
Nézz meg bármilyen játékot, 25 FPS mellett egy szoba sarkából, a másik sarokba elfutsz teszem azt 12 másodperc alatt. Ha nem lenne limitálva a jelenetszámítás, és valós 100 FPS-sel futnak ugyanez a program, akkor 4 másodperc alatt megcsinálnád ugyanezt. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) dezz válasza Oliverda (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt még el tudom képzelni, hogy az RD890 -- mint csúcs-NB -- erősen eltérő fejlesztés az IGP-shez képest. Azt már nehezebben, hogy a középkategóriás és a felsőkategóriás IGP-s NB külön lapkára épülne, miközben pl. az itteni táblázatban legalábbis a főbb pontokban megegyezik az RS880 és RS880D, csak az órajel tér el. (Az is megerősítést nyer, hogy a 785G = RS880, órajelben is.)

(#22) daa-raa: Szerintem a #3-asnál véletlenül választ nyomtál új helyett, ezt "nem értette" Thrawn.

(#25) Abu85: 3-4 frame késést még én is észreveszek, pedig nem vagyok egy nagy játékos... :)

1 frame-nél nem lehet kisebb 1-1 GPU miatti lag. Tehát nem a(z emiatti) lag lesz kisebb (főleg nem úgy általában!), hanem az egyéb tényezők miatti lag lesz nagyobb, így ennek aránya (és így jelentősége) lesz kisebb...

Végülis az lehet, hogy legalábbis az RD890 ilyen 'forradalmi' lesz.

(#29): Nem feltétlenül! A mozgások időzítései (mennyi idő alatt ér egyik pontról a másikra, stb.) egyformák lehetnek, miközben a részletesség (fázisok száma) nagyobb. Már ha normálisan van megcsinálva a játékmotor. Persze egyszerűbb megoldás lekorlátozni egy alacsony és fix értékre a scene-update-rátát.

ps. bocs, de az fps-t kisbetűvel kellene írni (mint a mértékegységek többségét, pl. bpp, stb.), az FPS meg egy szokásos rövidítésként inkább a First Person Shootert jelenti [az egy dolog, hogy mostanában divat az ilyen rövidítéseket is kisbetűvel írni].

[ Szerkesztve ]

(#31) Abu85 válasza dezz (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

3 jelenet késést, ha nagyon odafigyelünk, akkor észre lehet venni ... profik már kettőt észrevesznek. Ezért írtam le a hírben az input lagot, hogy két-három GPU felett nem az AFR a jó út. Két GPU mellett 1 jelenet késés van, az észre vehetetlen, legalábbis az ember biztos nem képes rá. :D Persze mindez csak akkor igaz, ha tökéletesen ki van használva a rendszer erőforrása (nincs CPU limit).
4 jelenet késés már nem lehetséges, illetve lehetséges csak ekkor 4 GPU esetén az ötödik jelenetről a kép bőven 40 ms elteltével érkezik, ami ugye már szaggatást eredményez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) dezz válasza Abu85 (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Oké, de ahhoz még hozzájön a monitor késleltetése is. CRT esetén 0, de LCD-k esetén minimum 1. (Bár hallottam bizonyos fejleszés alatt álló típusokról [nem az Eizora gondolok], ahol teljesen ki van hagyva a belső framebuffer, így a CRT-khez hasonló a dolog -- viszont így le kell mondani az overdrive-ról, miáltal a VA-k kiesnek, és talán a TN-ek is, legalábbis új típusú IPS volt a szóban forgó monitorokban).

"csak ekkor 4 GPU esetén az ötödik jelenetről a kép bőven 40 ms elteltével érkezik, ami ugye már szaggatást eredményez."

Ha frémenként szépen megjeneik 1-1 újabb kép, akkor nincs szaggatás, csak nagy input lag...

"míg a GPU erejének hiányában az input lag csak akkor jöhet elő, amikor már játszhatatlan sebességet produkál a beállított részletesség."

Ez a mondat továbbra sem hagy "nyugodni", hiszen az input lag mindig "elöl van", csak ilyenkor már 1-1 GPU önmagában is több, mint 1 frame-időt "molyol", azaz az input lag tovább nő (és még ugrál is össze-vissza).

[ Szerkesztve ]

(#33) dezz válasza dezz (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

(Szaggatás alatt én egyenetlen képfrissítést értek.)

(#34) Oliverda válasza dezz (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Mint a kérdőjelből is látszik az még igencsak ködös. Másrészt én úgy tudom hogy a 785G IGP órajele megegyezik a 780G órajelével (500MHz), viszont a 880G megkapja a 790GX órajelét (700MHz).

"Azt még el tudom képzelni, hogy az RD890 -- mint csúcs-NB -- erősen eltérő fejlesztés az IGP-shez képest."

Ebben biztos lehetsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) peti_s válasza leviske (#21) üzenetére


peti_s
addikt

Valószínű az X4 lesz a "csúcs" . :) Az Iponos hírben nem láttam az X1 szócskát a Sempron mellett.

(#36) dezz válasza Oliverda (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

Mondjuk az, hogy pl. az ECS-nek külön lesz egy A785GM-M és egy A880GM-M nevezetű alaplapja, amik külsőre teljesen megegyeznek, tényleg arra vall, hogy (miközben a chip ugyanaz) órajelben el fognak térni.

De az igen furcsa lenne, ha ezen 880G frissítés 785G és 880G névei mellett lenne majd egy vadiúj (IGP-s) chip is, mindössze egy betűvel eltérő néven... Persze semmi sem lehetetlen.

(#37) Abu85 válasza dezz (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A folyamatos 4 GPU általá számolt sebesség csak úgy tartható fennt ha a GPU 1 a számításssal a Scene 5 megrendezése előtt végez. Ha utána, akkor a Scene 5 képkockája eleve késésben lesz, tehát a frame 4 után következő frame 5 már a 40 ms-os limit után jelenik meg. Nyilván itt egy röpke akadást fogunk érezni. Lehet, hogy játszható lesz még, de az fps időnként bezuhanhat 25 alá, ami ugye elméleti szinten sem folyamatos. Egy bizonyos szintnél nem lehet nagyobb az input lag, mert az már konkrétan meghaladja a hardver képességeit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Oliverda válasza dezz (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, mivel a 785G-s lapokon (is) ez az NB figyel

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) dezz válasza Abu85 (#37) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze. Max. annyi frame-ideig tarthat 1-1 GPU munkája, mint amennyi GPU van a rendszerben (grafikára), már ha "riccenásmentes" 60fps-t akarunk. Ebben az esetben a CPU-nak 1 frame-időn belül kell végeznie 1-1 scene-nel. Így egyébként ~5 frame-idő lesz az input-lag (mivel ugye a CPU első feladatai közé tartozik, hogy értelmezze/tárolja inputokat, amikkel utána számolhat).

Akár a CPU lassabb ennél, akár a GPU-k, az input lag csak nő, és egyenetlen lesz a frame-rate. (Kivéve, ha pl. eleve 30fps van megcélozva, mely esetben max. 2/60s-ig dolgozhat a CPU és max. 6/60s-ig 1-1 GPU. Persze az input-lag a duplája lesz, azaz 10/60s.)

(Feltételezve, hogy a scene egyik CPU mag általi megszerkesztése után egy másik CPU mag tolja át az adatokat az adott GPU-nak, miközben az első mag már számolhatja az újabb scene-t, vagy ilyesmi.)

Oliverda: Ez világos volt... (Csak egy ideig azt hittem, a korábban 880G-sként bemutatott lapok végül 785G névvel jönnek.) Csak az a kérdés, a 880D tényleg annyira más chip lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#40) #65675776 válasza Thrawn (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hírre lett volna a hsz, csak a szerzőt nem néztem meg... Akkor ez okozza a félreértést.

(#41) Sogron


Sogron
tag

Titu, hogy a PII945 95W TDP-be tartozik? [link]

(#42) Oliverda válasza Sogron (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Titu

Amúgy meg olvasni arany:

"A régebbi Phenom II X4 945 is elérhető lesz még egy darabig, de az információk szerint az új modell dobozán természetesen jelzik az alacsonyabb fogyasztási mutatót."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) Sogron válasza Oliverda (#42) üzenetére


Sogron
tag

Izgis. Most vagy ennyire vak vagyok, vagy most rakták bele a listába :)) , csak azért, mert én is ott néztem az előbb... Titu :) Mondjuk akk is PII 940-et veszek, mert tuti(titu), hogy 125W-os verziót kapnék 945-ből,ami ráadásul kb 10k-val még drágább is, ramot meg egyenlőre nem cserélek.

[ Szerkesztve ]

(#44) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Durva-durva-durvaaaa!!! :DD Nekem tetszik, hogy átfogó koncepcióval nyomul az AMD. Ez egy hatásos stratégia lehet, hiszen valami hasonlóval az intel is megerősítette a notebookos helyzetét. Nevezetesen a centrinoval. Az is egy átfogó "csomag" volt és az is. Az oem gyártók venni fogják mint a cukrot...

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.