Hirdetés

2022. augusztus 16., kedd

Gyorskeresés

(#1) joghurt

joghurt
addikt
LOGOUT blog

Szép és jó, valószínűleg valamilyen angol nyelvű írás ihletéséből született.

Pár apróság:
1. Mennyiben érdekelnek engem az amerikai törvények? Az EU-ban élek, magyar állampolgár vagyok.
2. Ha használtan vettem, még a gyártója által kijogászkodott EULA-t sem fogadtam el. Egy vasat vettem, és a saját cuccom futtatom rajta. [Nyilván nem a szerzői és egyéb jogokkal védett gyári OS töréséről beszélek.]
3. De még Amerikában sem eszik ennyire forrón a kását. Az Apple például eléggé igyekszik zárni a rendszereit, mégis futtatnak más oprendszereket a gépeiken.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) ncc1701

ncc1701
addikt

Tessenek úgy becsukni az ajtót, h ne lehessen kinyitni. Ha olcsójánosokat bíznak meg ezzel a feladattal, akkor ne csodálkozzanak, h egy okosabb kijátssza azt.

(#3) perge666

perge666
veterán

Apa kezdődik……

Amúgy nem okoskodni jöttem,csak kíváncsi vagyok a hozzászólásokra. :)

[ Szerkesztve ]

“ 𝓓𝓸𝓴𝓲, 𝓯𝓲𝓰𝔂𝓮𝓵𝓳𝓮𝓷! 𝓝𝓮𝓶 𝓴𝓮𝓵𝓵 𝓶𝓪́𝓼, 𝓬𝓼𝓪𝓴 𝓮𝓰𝔂 𝓴𝓲𝓼 𝓹𝓵𝓾𝓽𝓸́𝓷𝓲𝓾𝓶. “

(#4) fatpingvin

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

ez érdekes totyik lesz... nekem elég sarkos véleményem van arról hogy mennyi köze vaan a gyártónak ahhoz hogy milyen szoftvert futtatok a vasukon, de érdekel hová fog tartani ez a diskurzus

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat.

(#5) GreatL

GreatL
senior tag

Ennek az egész feltörősdinek nem sok értelme van... PC kell emulátorokkal vagy portokkal és kész.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung Galaxy S22+ 256 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) fatpingvin válasza GreatL (#5) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

ezzel vitatkoznék, a PS3 pl a maga idejében egy igen jó hardvernek számított, nem véletlenül építettek belőle clustereket.

igazából a PS4 is az, ha olyasmit csinálsz rajta ami prociból megy és nagy memóriasávszél kell neki.

(#7) body007 válasza fatpingvin (#6) üzenetére

body007
addikt

:D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8) fatpingvin válasza body007 (#7) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

ez az aminek gondolom? :D sárga kutya cluster? :D

(#9) body007 válasza fatpingvin (#8) üzenetére

body007
addikt

Azt nem tudom, h yellowdog fut-e rajta, de ez: The Reefer Gravity Grid Cluster :)

from: The PlayStation Supercomputer

Ezek "komolyabb" projekteknek néznek ki :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10) fatpingvin válasza body007 (#9) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

yellowdog volt a de facto standard Linux PS3-ra.

(#11) AssAssynn

AssAssynn
őstag

Régi szép idők. :DDD Chippelt PS, meg másolt CD. Ment a cserélgetés ezerrel. :C

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#12) Armagedown

Armagedown
őstag

Nincs konzolom, ezért kipróbálni sem tudtam, de valahol olvastam, hogy a moddolt konzolok is használhatóak online, viszont szükség van hozzá egy jobb routerre, amihez elérhető custom firmware, mert a hosts fájba írt címekkel meg kell akadályozni, hogy "hazatelefonáljon".
A DRM az bizony lopás, de nélküle nem volna munkájuk a játékfejlesztőknek, mert sokkal kevesebb volna az eladás.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#13) Alogonomus

Alogonomus
senior tag

A felsorolt büntetéseken túl akár a teljes konzolt is letilthatják a hálózatról, és onnantól kezdve maga a konzol nem használható online módban. Másik felhasználói fiókkal sem.

(#14) fatpingvin válasza Alogonomus (#13) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

na az ilyet viszont igen súlyosan büntetni rendelném, nem érdekl mit próbálnak összejogászkodni az EULA-ban. az hogy konkrétan a hardvert teszik alkalmatlanná az ereeti céljára az megítélésem szrint minősíthetetlen.

illetve oké, lehet ilyet, ha van TÁMOGATOTT lehetőség az eszközre custom firmware-t telepíteni (illetve inkább tetszőlges kernel initrd lemezképét elindítani rajta...)

(#15) fatpingvin válasza body007 (#9) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

ajj basszus most megint rám jött az ötperc hogy kell nekem egy PS3... miért csináljátok ezt velem :D

(#16) perge666 válasza fatpingvin (#15) üzenetére

perge666
veterán

Na ezért van nekem ithon a kedvenc konzoljaimból legalább 1db a szekrénybe. :)

“ 𝓓𝓸𝓴𝓲, 𝓯𝓲𝓰𝔂𝓮𝓵𝓳𝓮𝓷! 𝓝𝓮𝓶 𝓴𝓮𝓵𝓵 𝓶𝓪́𝓼, 𝓬𝓼𝓪𝓴 𝓮𝓰𝔂 𝓴𝓲𝓼 𝓹𝓵𝓾𝓽𝓸́𝓷𝓲𝓾𝓶. “

(#17) fatpingvin válasza perge666 (#16) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

egy PS2 nekem is van egy cimborámtól de azon eegy fájdalom bármilyen értelmes oprendszert futtatni. főleg hogy a firewire interfész (amivel leginkább ezen a hardveren hálózatot lehetne létrehozni, a normál ethernet interfésze tetűlassú) az nem használható.

a PS3-nak van értelmes supportja. a PS2-nk is volt, csak az már annyira outdateed hogy neem tudnám nyugodt lelkiismerettel használni.

[ Szerkesztve ]

(#18) hcl

hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát a franc tudja. Az lehetne megoldás, hogy egy teljesen nyílt forrású FW-re cseréled a konzolét (már ha lenne ilyen), így nem módosítod a firmware-t, hiszen egy az egyben kidobod :D

@armagedown : Elvileg tilthatóak címek elég sok routeren. És nem feltétlen a hosts-otkell mókolni, egy Openwrt/DD-WRT-s bármin (meg Mikrotiken) azt tiltasz amit akarsz, az viszont 100%.

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#19) fatpingvin válasza hcl (#18) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

u-bootot minden eszközre! :D

(#20) hcl válasza fatpingvin (#19) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Iggennn :)
Vagy mindegy mit, de szabványos legyen.

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.